Igrzyska olimpijskie - wszystko poza piłką nożną

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:52

pan Zambrotta pisze: Propsy dla naszej strzelczyni, choć myślałem że w konkurencji strzelania z karabinu brylować będzie jakiś Arab :prochno:
Może w męskiej części bo w damskiej z workiem na głowie to ciężko :prochno:


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:59

Alfa i Omega pisze:Ten badminton to strasznie nudny sport, matko.
Zupełnie inaczej czuje się to uprawiając ten sport.


Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 13:13

szczypek pisze:
Alfa i Omega pisze:Ten badminton to strasznie nudny sport, matko.
Zupełnie inaczej czuje się to uprawiając ten sport.
+1
może w telewizji wygląda to nieciekawie , ale na korcie naprawdę jest fun , i kondycję można sobie wyrobić .

niemniej te igrzyska jakoś mnie nie wciągają , zawodnicy , których nie znam , w dyscyplinach , które mnie nie interesują (no może kol. górskie).
Ta podjara komentatorów TVP ... i teksty "mamy medal" , gdy o sportowcu (który temu medalowi całe życie poświęcił) nie pamiętaliśmy wcześniej i wkrótce zapomnimy ... słabe to jak dla mnie


Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 13:18

Otwarcie mi się ogólnie podobało, dynamicznie, bez dłużyzn, ciekawie zorganizowane.
Było to czwarte otwarcie jakie miałem przyjemność oglądać w życiu, poprzednie trzy oglądałem kątem oka, te obejrzałem z zainteresowaniem całe.
Na plus wstawki filmowo-sceniczne zdecydowanie, Rowan Atkinson, ukazanie w ciekawy sposób rewolucji przemysłowej (najważniejszego okresu w dziejach Anglii wg. mnie).
Nie podobała mi się wszechobecna poprawność polityczna, murzyn jako przemysłowiec :prochno: , typowa brytyjska rodzina, czyli biała kobieta, murzyn i czarne dziecko, hehe :D.
Wstawka fabularna z tym czarnym nastolatkiem, i tą panienką może być, wolałbym widzieć coś innego, ale mniejsza z tym.

Przemarsz jak to przemarsz. Najładniejsza naturalnie Szarapowa.

Końcówka typowa (przemowy etc.).

Zapalenie znicza zaskakujące i baardzo ciekawe, nawet się lekko wzruszyłem, wielki znicz stworzony z 204 małych zniczy symbolizujących 204 państwa uczestniczące :)). Szkoda tylko, ze do zapalenia wybrano 7 młodych sportowców, a nie np. 7 "weteranów" brytyjskiego sportu, młodzi mogli obiec, później przekazać siódemce weteranów i byłoby okej.

Strzelectwo oglądam raz na 4 lata :-], fajnie, że jest medal, choć pewnie tysiące chwilowych kibiców się wścieka, że nie jest złoty.


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 13:19

Filippo911 pisze:
szczypek pisze:
Alfa i Omega pisze:Ten badminton to strasznie nudny sport, matko.
Zupełnie inaczej czuje się to uprawiając ten sport.
+1
może w telewizji wygląda to nieciekawie , ale na korcie naprawdę jest fun , i kondycję można sobie wyrobić .
Również się zgadzam. Z mojego nikłego doświadczenia (grało się w reprze gimnazjum :prochno: ) to naprawdę można się spocić jak ten słynny knur :)
Filippo911 pisze:niemniej te igrzyska jakoś mnie nie wciągają , zawodnicy , których nie znam , w dyscyplinach , które mnie nie interesują (no może kol. górskie).
Ta podjara komentatorów TVP ... i teksty "mamy medal" , gdy o sportowcu (który temu medalowi całe życie poświęcił) nie pamiętaliśmy wcześniej i wkrótce zapomnimy ... słabe to jak dla mnie



Ale zawsze miło jest widzieć, że Polak też potrafi. Mnie osobiście np strzelanie bardzo pociąga. Mam wiatrówkę, dubeltówkę i w ogóle jest fun jak się z tym sprzętem wychodzi w góry ;) (nie w Polsce rzecz jasna)


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 14:27

szczypek pisze:
Alfa i Omega pisze:Ten badminton to strasznie nudny sport, matko.
Zupełnie inaczej czuje się to uprawiając ten sport.
Dokładnie. Tenis ziemny, stołowy czy badminton to przepiękne dyscypliny sportowe. I jestem przekonany, że dla każdego kto miał okazję pograć w badmintona, turniej olimpijski będzie ciekawy.

Igrzyska dla nas zaczęły się prawie jak te z Atlanty. Wtedy Renia Mauer, teraz Sylwia. Miejmy nadzieję, że nie będą to dobre złego początki. Pekin wypadł strasznie blado. Teraz powinno być lepiej. Mam nadzieję, że nasi reprezentanci zrobią przynajmniej tyle krążków, ile przywieźli z USA. Bardzo liczę na Isie. Siatkówka mnie nie kręci, ale chłopcy Anastasiego medal pewnie zdobędą, pytanie tylko w jakim kolorze. Teraz bój o medal zaczyna druga z naszych Sylwii. Oby i jej się udało.

E: Żenada. Ciekawe jak wypadnie drużyna.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2012, 14:56 przez Dzięcioł, łącznie zmieniany 1 raz.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 14:56

No i nasze florecistki odpadły. gruchała może liczyć jeszcze na kolejny angaż w "tańcu z gwiazdami". A może znowu pójdzie do dziennikarzy się żalić na trenerów ?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 15:06

Wszystkie trzy florecistki odpadły, czuję się rozczarowany. Gruchała zapowiadała walkę o złoty medal, a odpada po pierwszym pojedynku. W Polkach zwyciężyła kobieca natura, wolały pchnięcia otrzymywać niż zadawać :prochno:.

Kompletnie nie rozumiem TVP, ponoć teraz gra Urszula Radwańska, a ci pokazują kolarstwo szosowe. Jeden z najnudniejszych sportów na igrzyskach. Co jest ciekawego w patrzeniu jak ktoś jedzie na rowerze?

A w politycznie poprawnym świecie oburzenie, że Wielka Brytania nie pokajała się podczas otwarcia za kolonializm :lol:.


Obrazek
Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 16:19

Vimes pisze: A w politycznie poprawnym świecie oburzenie, że Wielka Brytania nie pokajała się podczas otwarcia za kolonializm :lol:.
Ja jestem raczej zaskoczony, że nie pokazali kolonializmu jako swoich kolejnych chwalebnych wyczynów, ale jak dziennikarstwem i polityką zajmują się dzisiaj ludzi z mentalnością jedenastolatek "oni byli be, bo wykorzystując przewagę kolonizowali inne narody i kraje", to ja się im nie dziwie, że w końcu nie pokazali niczego w związku z tym.

I jeszcze mi się przypomniał ten tekst na koniec:
(+/-) "cieszymy się, że we wszystkich ekipach narodowych jest przynajmniej jedna kobieta!" "jeee!" (na trybunach)

Śmieszne to jest.


Co do tematu to ja kolarstwo bardzo lubię, więc niech pokazują, Brytyjczycy pięknie się wspierają, prawdziwy "British Express" :)).


PS. Dziwi mnie to trochę, że zdecydowana większość ludzi jakich spotykam z różnych środowisk jest przeciwko tej poprawności politycznej, a mimo to ona zaczyna dominować również w naszym kraju... dziwne to...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 16:41

Szwambrania pisze:(+/-) "cieszymy się, że we wszystkich ekipach narodowych jest przynajmniej jedna kobieta!" "jeee!" (na trybunach)

Śmieszne to jest.
chodziło o to, że Arabia Saudyjska pozwoliła występować kobietom na igrzyskach olimpijskich. Co w tym śmiesznego?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 16:44

Poprawność polityczna na igrzyskach przybiera karykaturalne wymiary. Jeszcze przed startem całej imprezy zdyskwalifikowano Greczynkę Voulę Papachristou za rasistowski wpis na Twitterze. Myślałem, że wyzwała kogoś od <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> czy brudasów, a ona tylko napisała coś takiego: "Przy takiej liczbie imigrantów z Afryki w Grecji, przynajmniej komary z Zachodniego Nilu jedzą domowe jedzenie". W jej zamyśle to miał być chyba żart, może nie najwyższych lotów, ale jednak żart. Politycznie poprawni zrobili z igły widły i doprowadzili, że z tak błachego powodu wyrzucono dziewczynę z igrzysk.

Szwambrania, czy Ty i Kame piszecie z tego samego komputera, bo przez chwilę miałem wrażenie, że to co napisałeś było w poście Kame, który potem został skasowany?


Obrazek
Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 16:54

Vimes pisze: Szwambrania, czy Ty i Kame piszecie z tego samego komputera, bo przez chwilę miałem wrażenie, że to co napisałeś było w poście Kame, który potem został skasowany?
Kame to mój brat, nie zauważyłem, że był zalogowany (zalogował się na moim komputerze) :_).


Pan Zambrotta pisze: chodziło o to, że Arabia Saudyjska pozwoliła występować kobietom na igrzyskach olimpijskich. Co w tym śmiesznego?
Zapędziłem się w swojej nienawiści dla poprawności politycznej, nie wiedziałem, że chodzi o to. Moja wina.
Jeżeli chodzi o to, to faktycznie nie mam nic do zarzucenia.


-------------------
Haha, i kolarstwo wygrał Kazach :_).


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 18:30

Szwambrania pisze:Przemarsz jak to przemarsz. Najładniejsza naturalnie Szarapowa.
Bardzo ciekawy temat poruszyłeś :D

Szarapowa śliczna, ale ogólnie wczoraj można było tam dojrzeć wiele pięknych sportsmenek, np. wspomniana już przeze mnie biegaczka z Iraku ;)

Obrazek

W Gazecie Krakowskiej jest artykuł o innych pięknościach na IO.
Warto zwrócić uwagę na Alexandrę Raisman, Christinę Vukicevic czy Alex Morgan. A pomyśleć, że zwykle takie dziewczyny kojarzą się z jakimiś deskami lub maszkarami :?


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 18:50

Dla zainteresowanych, tutaj fap filmik o sportsmenkach biorących udział w IO :wink: W sumie katowałem się ceremonią otwarcia tylko po to, by zobaczyć jakieś ładne niewiasty.

Polski mikst zaczął od zwycięstwa w badmintonie - dało się obejrzeć. No i pierwszy medal już jest :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 09:57

Vimes pisze:Jeszcze a propos wczorajszego otwarcia, moja kandydatka na miss igrzysk, którą zauważyłem w reprezentacji Kuwejtu
A pamięta ktoś, co to za jedna niosła flagę w Jordanii? :think: Jeśli mnie pamięć nie myli, to była moja faworytka w tej "dyscyplinie".


ODPOWIEDZ