Igrzyska olimpijskie - wszystko poza piłką nożną

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 21 lutego 2014, 21:37

jak dla mnie numerem jeden jest biathlon. połączenie wytrzymałości z opanowaniem tworzy całkiem niezłą mieszankę i przyjemnie mi się to ogląda. curling też lubię, chociaż jak już ktoś wspomniał, obejrzeć można jedynie przy okazji igrzysk - tak poza tym okresem jakoś nie udało mi się trafić na transmisję w tv.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 09:43

rad pisze: Mimo, że praktycznie się na tym sporcie nie znam, ale porównując po prostu grę Finów i Rosjan, to gra tych pierwszych to - z subiektywnego punktu widzenia - sztuka, podczas gdy ci ostatni sprawiali wrażenie "odwalających obowiązek wystąpienia na Igrzyskach".
Znawców tej gry w Polsce można pewnie policzyć na palcach jednej ręki :-D. Ja również nie znam się na tym sporcie, jestem raczej miłośnikiem-amatorem :-D. Była wczoraj ciekawa dyskusja podczas meczu Finlandii ze Szwecją, dyskusja dotycząca przyczyn odpadnięcia Sbornej. Przed Soczi 2014, Owieczkin & Co. obiecali, że ego zostanie w szatni i Rosjanie będą tworzyć prawdziwą drużynę na lodowisku. Ale jak zwrócono uwagę, największą bolączką tej drużyny była gra zespołowa. Nawet nie to, że gwiazdy Sbornej nie chciały ze sobą współpracować, ale to że są poważne problemy z ustawieniem trójek ataku, tak żeby maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Kolejnemu trenerowi się to nie udało. Co oczywiście cieszy.

Finlandia-Szwecja to mecz, który pokazał jak powinna wyglądać gra zespołowa, ale Skandynawowie mają ją we krwi. Oprócz bramki Ericssona, jedna z fajniejszych akcji była, gdy Steen zgasił krążek w powietrzu :). O grze Karlssona bardzo ciepło wypowiadał się sam Nicklas "The Perfect Man" Lidström.

USA - Canada. Niespodzianki nie było, Sidney "Sid the Kid" Crosby może się podobać, jego gra to całe piękno hokeja. Można długo wymieniać jego zalety i razem z dziennikarzami porównywać do takich legend jak Gretzky czy Lemieux, ale co mnie osobiście urzekło to to, że facet mimo statusu "superstar" haruje na lodowisku jak wół. Quick to obok oczywiście Raska i Lundqvista jeden najlepszych bramkarzy turnieju.

Faworytem finału oczywiście Canada, ale jak zawsze trzymam kciuki za Szwecję.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 11:24

No i nici z kolejnego medalu Kowalczyk :D.Wiedziała,że nie da rady dobrze dysponowanym Norweżkom i na 12 km zeszła z trasy.To się teraz zacznie,że wszystkiemu winna przesławna "stopa".


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 11:47

Sorry ale zadna narciarka nie dalaby rady dzisiaj norweżkom.

1g11m- przeciez to byl najszybszy bieg w historii biegow narciarskich na 30 km.




Te panczeny to jest jakaś kpina. Holandia wygrywa 21 medali z czego dolaza jeszcze 2 zlota w druzynie. Deklasują w polfinale o 10 sekund przeciwników podobnie Panie dzisiaj. Albo świat jest tak słaby albo mam wrażenie że Holendrzy jadą na dopingu i wyjdzie to za 5 - 10 lat. BO to jest niemozliwe tak zdominować panczeny.


Obrazek
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 15:47

Tymczasem mamy co najmniej srebrny medal ! Kapitalna sprawa. Ale teraz bieg z Holenderkami...


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 16:09

Cabrini_idol pisze: Te panczeny to jest jakaś kpina. Holandia wygrywa 21 medali z czego dolaza jeszcze 2 zlota w druzynie. Deklasują w polfinale o 10 sekund przeciwników podobnie Panie dzisiaj. Albo świat jest tak słaby albo mam wrażenie że Holendrzy jadą na dopingu i wyjdzie to za 5 - 10 lat. BO to jest niemozliwe tak zdominować panczeny.
Żenujący wpis. Nawet nie chce tego komentować.


Brąz chłopaków w bardzo dobrym stylu !!


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 16:32

Cabrini_idol pisze: Te panczeny to jest jakaś kpina. Holandia wygrywa 21 medali z czego dolaza jeszcze 2 zlota w druzynie. Deklasują w polfinale o 10 sekund przeciwników podobnie Panie dzisiaj. Albo świat jest tak słaby albo mam wrażenie że Holendrzy jadą na dopingu i wyjdzie to za 5 - 10 lat. BO to jest niemozliwe tak zdominować panczeny.
Sorry.. :/ W czym niby mieliby się Holendrzy specjalizować, jeśli nie w łyżwach? Gór tam nie ma, warunki do rozwoju mają świetne, więc inwestują w to największe pieniądze. Proste. W pełni zasłużenie biją rywali na głowę.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 16:37

mrozzi pisze:
Cabrini_idol pisze: Te panczeny to jest jakaś kpina. Holandia wygrywa 21 medali z czego dolaza jeszcze 2 zlota w druzynie. Deklasują w polfinale o 10 sekund przeciwników podobnie Panie dzisiaj. Albo świat jest tak słaby albo mam wrażenie że Holendrzy jadą na dopingu i wyjdzie to za 5 - 10 lat. BO to jest niemozliwe tak zdominować panczeny.
Sorry.. :/ W czym niby mieliby się Holendrzy specjalizować, jeśli nie w łyżwach? Gór tam nie ma, warunki do rozwoju mają świetne, więc inwestują w to największe pieniądze. Proste. W pełni zasłużenie biją rywali na głowę.
Dokładnie. Wyszły im po prostu nadspodziewanie te igrzyska, do tego doszła słaba forma np. USA.

Wkurza mnie takie podejście i nie przystoi kibicowi. Chciałbym dodać że właśnie przez insynuacje, brak pogodzenia się z porażką, i zawiść, Juventus został zdegradowany. Kto jak kto ale fan Juve nie powinien udzielać takich pochopnych sądów.

Btw. To takie cebulackie. Są dobrzy? Pewnie na dopingu. Dobrze im się powodzi? Pewnie nakradli etc.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 17:13

Słaba forma przeciwników?, bardzo duzo padlo rekordow zyciowych wielu zawodników na tak wolnym lodzie ( nie mówię o holendrach). Interesuje sie panczenami od kilku lat, oni wygrywali tu nie po kilka sekund na dystansach tylko kilka-kilkadziesiąt. Ehh poczekamy kilka lat i sie dowiemy.


Pewnie Holenderski panczen jest tak samo czysty jak Niemiecki biathlon :smile:

Nie nie chodzi o cebulactwo, ale jakbyś sie interesował trochę tym sportem to wiedzialbys ze cos nie gra. 23 medale ? hehe.


Obrazek
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 17:32

Nie zazdroszczę Holendrom ,że nazdobywali tyle tych medali w panczenach,oglądałem sporo wyścigów na tej olimpiadzie i powiem,że to była deklasacja innych rywali z ich strony.Coś chyba jest jednak na rzeczy,że Holendrzy coś ukrywają.Sam nasz K.Niedżwiedżki ,który razem z nimi trenuje w grupie mówił,że Holendrzy coś ukrywają i on jest nie dopuszczany do wszystkich treningów.
Apropo naszym brązowym mistrzom w panczenach,medale wręczał inny mistrz rodem z Afryki,Franki Fredericks z Namibii,tak mi się przynajmniej zdawało.Wielkie brawa :bravo: zarówno dla nich jak i dla naszych srebrnych pań.A Włosi nadal bez złota,ostatnia szansa to slalom mężczyzn,podobnie jak 4 lata temu w Vancouver gdzie uratował ich Razzoli.Teraz jednak marnie to widzę,chociaż Stefano Gross po pierwszym przejeżdzie jest trzeci.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 17:39

Cabrini_idol pisze:Słaba forma przeciwników?

Nie nie chodzi o cebulactwo, ale jakbyś sie interesował trochę tym sportem to wiedzialbys ze cos nie gra. 23 medale ? hehe.
Chodziło mi głównie o słabą dyspozycję USA.

Nie wiedziałem że mam do czynienia z ekspertem. Czyli co? Cały sezon czysto zasuwają Ci Holendrzy, ale naszprycowali się na Olimpiadę. Stoch wygrał 13 pkt na małej skoczni , też coś nie halo. Ja bym go sprawdził. Bolt to już w ogóle.

Kramer to taki "Felps" panczenistów, więc miażdży też podobnie. Jakoś patrząc na wyniki z tego sezonu nikogo nie dziwią rezultaty Holendrów, ale co ja tam mogę wiedzieć.

zbysioJuve pisze:Coś chyba jest jednak na rzeczy,że Holendrzy coś ukrywają.Sam nasz K.Niedżwiedżki ,który razem z nimi trenuje w grupie mówił,że Holendrzy coś ukrywają i on jest nie dopuszczany do wszystkich treningów.
Nie dopuszczają reprezentanta innego kraju do wszystkich swoich specjalnych treningów. Faktycznie podejrzane.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2014, 18:01 przez Kucharius1, łącznie zmieniany 1 raz.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 17:58

Kucharius1 pisze:Wkurza mnie takie podejście i nie przystoi kibicowi. Chciałbym dodać że właśnie przez insynuacje, brak pogodzenia się z porażką, i zawiść, Juventus został zdegradowany. Kto jak kto ale fan Juve nie powinien udzielać takich pochopnych sądów.

Btw. To takie cebulackie. Są dobrzy? Pewnie na dopingu. Dobrze im się powodzi? Pewnie nakradli etc.
Pięknie napisane :ok:
Kucharius1 pisze:
Nie wiedziałem że mam do czynienia z ekspertem. Czyli co? Cały sezon czysto zasuwają Ci Holendrzy, ale naszprycowali się na Olimpiadę. Stoch wygrał 13 pkt na małej skoczni , też coś nie halo. Ja bym go sprawdził. Bolt to już w ogóle.
Też właśnie miałem pisać o Stochu :smile: 13pkt przewagi na małej skoczni rzeczywiście coś tu nie tak! Pewnie te przeciwbólowe co brał na tę grypę miały coś 'ekstra' w sobie. Tak samo Justyna która wcale nie siłą woli i hartem ducha sięgnęła po złoto a w medykamentach na złamaną kostkę też było coś "ekstra"!

W ogóle to jeszcze przypatrzyłbym się lidze włoskiej w piłce nożnej. Tam jakiś Juventus FC od 3 sezonów dominuję ligę.W ogóle pierwszy z tych sezonów nie doznali żadnej porażki. Pewnie jakieś przekręty,zdegradować ich!!!!111eins


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 18:10

Eh, 23 medali za same panczeny, ogladalem puchar swiata i wiele imprez w ostatnich 2 latach i fakt holendrzy sa mocni i sa swiatową czołowką, ale kurde taki skok w ciagu 2 miesiecy ? Kramer to jest fenomen ale nie cala kadra, a doslownie cala kadra zajmowala 1-5 miejsca.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 21:23

Najlepsze IO w historii 4 złota, srebro i brąz, aż 3 medale zdobyli łyżwiarze, którzy nie mają gdzie trenować, he,he :)
Mnie tak naprawdę nie dziwi aż tyle medali Holendrów,on stawiają tylko na łyżwiarstwo, zdobyli jeden medal w innej konkurencji mianowicie w .. short tracku, czyli i tak łyżwy.
Teraz większość ekip zaczyna się specjalizować w jednej bądź kilku dyscyplinach, na wiele dyscyplin pozwolić sobie mogą tylko największe potęgi jak Rosja, USA, Kanada czy Niemcy.Ale tutaj też są 2-3 dyscypliny, które królują:
Kanada curling,hokej, narty dowolne i mają z tego 7 być może jutro 8 złotych medali na 9(10) zdobytych.
Usa narty dowolne,alpejski i snowboard dało im 8 na 9 złot oraz w sumie aż 17 medali.
Niemcy saneczkarstwo + skoki = 6 złotych medali.
Rosjanie byli najbardziej rozrzutni bo zdobyli medale w 11 konkurencjach i w 6 złote.
Poza tym Holendrzy wszystkie medale na łyżwach.
Białoruś biatlon + narty dowolne 6 medali w tym 5 złotych.
Norwegowie łącząc skoki i biegi,(skoki, biegi i biatlon) zgarnęli aż 25 medali w tym 11 złotych .
Austriacy narty alpejskie.
Francuzi biatlon i narty dowolne.
Szwedzi biegi narciarskie.

Każdy kraj ma swoja dyscyplinę/dyscypliny.
Te 23 medale Holendrów już tak bardzo nie dziwią jak się spojrzy na ich warunki przygotowań, które są doskonałe, wręcz dziwne,że Bródka ich pokonał.
Trzeba postawić na 2-3 dyscypliny by zdobywać tyle medali na każdych IO a nawet więcej. Wielu srok za ogon się nie złapie. U nas powinno się postawić na skoki,bo mamy wielki potencjał, biegi i łyżwy bo przynoszą medale i jest szansa na więcej. Ale tak naprawdę oprócz skoczków nikt inny nie ma warunków do normalnego treningu a i bazy skoczków nie da się porównać do Norwegów,Finów,Szwajcarów Niemcach i Austriakach nie wspominając.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2014, 22:56

Tak się interesujesz tym łyżwiarstwem szybkim, a nie wiesz, że holendrzy, może nie na krótkich, ale na długich dystansach rządzą... w zasadzie od zawsze? Faceci od 1996r, na 5, 10km i w sztafecie, tylko dwa razy oddali pierwsze miejsce amerykanom na MŚ? Mężczyźni w tym sezonie w Pucharze Świata wygrywają prawie zawsze i na każdym dystansie od samego początku, jedynie Shani Davis i Mo Tae-bum próbują coś ugrać. W zeszłym roku tylko Bródka na swoich 1500m wygrał Puchar Świata, reszta dla holendrów. nie mówiąc już o tym, że ekipa na pewno miała przygotowane jakieś nowinki technologiczne na IO. U kobiet też jest podobnie - cała chmara Holenderek i jedna Sablikova i kiedyś Jenny Wolf, które trzymają poziom.


ODPOWIEDZ