Igrzyska olimpijskie - wszystko poza piłką nożną

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 10:47

Igrzyska olimpijskie w Londynie zostały już oficjalnie otwarte i chyba warto poświęcić im osobny wątek. Proponuję, aby tutaj rozmawiać o wszystkich dyscyplinach za wyjątkiem piłki nożnej, dla której z racji tego, że JP jest forum piłkarskim istnieje osobny wątek: "Igrzyska olimpijskie 2012 - piłka nożna".

Tutaj znajdziecie plan rozgrywania poszczególnych dyscyplin.

Już dzisiaj pierwsza szansa medalowa dla Polski. Sylwia Gruchała startuje we florecie. Początek turnieju o 11:30, półfinały zaplanowano na 19:00, pojedynek o brązowy medal 20:10, a finał, w którym miejmu nadzieję wystąpi nasza reprezentantka na 20:40. Tutaj znajdziecie drabinkę turniejową. Pierwszy pojedynek Polki z Kanae Ikehatą z Japonii o 14:20.

Z ciekawostek: złoty medal składa się w 92,5% ze srebra i 1,34% ze złota, reszta to miedź.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2012, 11:11 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 11:01

Odnośnie ceremonii - jak ją odbieracie?
Dla mnie to była chyba najgorsza ceremonia, jaką widziałem w swoim życiu. Nudna, statyczna. W części przedstawiającej historię Wlk Brytanii chyba chcieli przekazać, że najważniejszym momentem była rewolucja przemysłowa i jak chodzili wtedy brudni i było brzydko :doh:
Oczywiście poprawność polityczna - niektórzy baronowie byli murzynami :prochno:

Zapalenie znicza też miałkie, żaden znany sportowiec nie zapalał, a ogień olimpijski płonął na środku stadionu.

Olimpiada jak na razie nudna. Oglądanie kajaków z komentarzem Szpakowskiego, czy badminton odbieram pół poważnie. Olimpiada dla mnie to zawsze lekkoatletyka, resztę dyscyplin będę oglądał "przelotem".


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 11:08

Mi się podobał motyw z Jasiem Fasolą (choć za Atkinosnem nie przepadam).
;)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 11:21

Ceremonia otwarcia to dla mnie najnudniejsza część każdych igrzysk. Chcę oglądać sport, a nie jakieś popisy artystyczne. Chociaż Bond z królową i Jaś Fasola byli w porządku :smile:. Jednak ceremonia bardzo mi się dłużyła. Natomiast podobał mi się trend, że chorążym reprezentacji dość często była wybierana atrakcyjna niewiasta :ok:.

Panie Zet, Ty kajaki oglądałeś jak na Eurosporcie leciała siatkówka plażowa kobiet :smile:.

Jeszcze co do występów Polek we florecie:

13:20 Martyna Synoradzka - Kamilla Gafurzianova (Rosja)
13:50 Małgorzata Wojtkowiak - Jinyan Chen (Chiny)
14:20 Sylwia Gruchała - Kanae Ikehata (Japonia)


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 11:23

ja piernicze, zapomniałem o Eurosporcie, przecież tam się zawsze coś dzieje :doh: tvp ma denną politykę pokazywanai Polaków w każdej dennej dziedzinie, przez co transmisje są nudne.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 11:26

pan Zambrotta pisze:Odnośnie ceremonii - jak ją odbieracie?
W sumie sam nie wiem, napewno zaskakująca. Może faktycznie trochę za dużo o sobie dali i ten patos był trochę męczący momentami. Z drugiej strony przynajmniej za parę lat jak się zobaczy fargmenty z otwarcia, to nie będzie wątpliwości że to z Londynu. Inna rzecz, że jakby w Polsce było otwarcie w ten deseń, to byłoby sporo skrajnych komentarzy.
Dobrze że w tej swojej historii nie przeszli do czasów hitlerowskich, bo mógł być mały zgrzyt dyplomatyczny :)

A znicz jak znicz. Była w tym jakaś symbolika, że te znicze się łączą w jeden, nienajgorzej jak dla mnie.

Co do telefonów mam podobne odczucia co Szczypek. Może też bym sobie fotkę cyknął na ich miejscu, ale kurcze może nie w momencie pochdu, mogli sobie darować, jedne koleś to nawet kamerę miał w łapie. Swoją drogą niezła reklama na Iphonów itp.

Fajnie że Jaś Fasola był, nawet zanim się pojawił chciałem po cichu żeby on odpalił znicz, ale to już chyba przegięcie by było.
Prowadzący niby dużo mówili, ale 90 % czytali z kartki, czasem się nawet powtarzali (o Królowej Elżbiecie). No i mistrzostwo przy którymś tam państwie, gdzie chorążym była lekkoatletka a jeden mówi, że zgaduje, że skok w dal uprawia :D

Fajnie, że Paul Mccartney był na koniec :ok:
pan Zambrotta pisze:Zapalenie znicza też miałkie, żaden znany sportowiec nie zapalał, a ogień olimpijski płonął na środku stadionu.
Może żaden sportowiec nie był godzien, ale Beckham przynajmniej łódką przypłynął.
Vimes pisze:Panie Zet, Ty kajaki oglądałeś jak na Eurosporcie leciała siatkówka plażowa kobiet :smile:.
To samo miałem zaproponować.
Eee, już pływalnia.
Od siebie dodam, że pod tym względem niezłe są czasem skoki wzwyż lub o tyczce kobiet, jak One się wyginają :smile:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 11:49

Jeszcze a propos wczorajszego otwarcia, moja kandydatka na miss igrzysk, którą zauważyłem w reprezentacji Kuwejtu:

http://froyonation.files.wordpress.com/ ... uwait1.jpg

Faye Sultan wystartuje w pływaniu w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 11:57

Vimes pisze:Natomiast podobał mi się trend, że chorążym reprezentacji dość często była wybierana atrakcyjna niewiasta
A mi niekoniecznie - niektóre strasznie walczyły z tą flagą... Czasem aż ...pachniało kontuzją.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:00

A ja tego nie rozumiem, skoro robią rowery leciutkie jak piórko, jaki jest problem zrobić podobny, lekki i wytrzymały maszt i flagę z lekkiego materiału? Przecież te obecne flagi niosą ledwo co mężczyźni w dwóch rękach, nie wierzę że nie da się zrobić czegoś lżejszego, ciut mniejszego, cholera wie co.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:15

pan Zambrotta pisze:Przecież te obecne flagi niosą ledwo co mężczyźni w dwóch rękach
Przesadzasz. Przecież dali im tę szarfę z zawieszką, żeby odciążyć ręce, a niektóre kobiety w ogóle z tego nie korzystały. Tyz piknie, ale ona to akurat chyba zawsze tak wygląda.


Obrazek
Nerwi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 listopada 2003
Posty: 19
Rejestracja: 26 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:28

I mamy pierwszy medal!!!1

Srebro dla Sylwii Bogackiej!!!! Wspaniały wynik!!!

Gratulacje :happy: :dance: :happy:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:43

Wracając do ceremonii otwarcia - niezły motyw z Bondem :D

A kojarzy ktoś chorążynię Iraku? Cud, miód :wink:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:46

Vimes pisze:
pan Zambrotta pisze:Przecież te obecne flagi niosą ledwo co mężczyźni w dwóch rękach
Przesadzasz. Przecież dali im tę szarfę z zawieszką, żeby odciążyć ręce, a niektóre kobiety w ogóle z tego nie korzystały.
Nie wiem, nigdy nie dźwigałem na olimpiadzie sztandaru :C to nie rozumiem, czemu więc zawsze jest tyle szumu o kontuzję, skoro to takie jest lekkie ?


Propsy dla naszej strzelczyni, choć myślałem że w konkurencji strzelania z karabinu brylować będzie jakiś Arab :prochno:
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2012, 12:48 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:46

pan Zambrotta pisze: Oczywiście poprawność polityczna - niektórzy baronowie byli murzynami :prochno:
<333 Beka z tego, wiadomo.

Ogólnie tylu kolorowych wpychają gdzie się da, że to aż razi. Sztuczne na maksa.

Ten znicz też jakiś tandetny, brzydko wyglądał.

Całej ceremonii nie oglądałem, fragmenty tylko.

Ten badminton to strasznie nudny sport, matko. Przy kawie i jogurcie go oglądałem i przełączyłem na Simpsonów po dziesięciu minutach :?

+medal w dyscyplinie, której w życiu na oczy nie widziałem w TV, gratulacje :D


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 12:52

Znicz bardzo dobry, takiego wcześniej nie było, więc to plus, a do tego wielka niespodzianka, że zapalali go ludzie - sportowcy zupelnie nieznani.


Bogacka - zaczęła nam IO na bogato i dobrze, może Gruchała wieczorem coś wygrucha jeszcze -oby.

A badminton jest zajawkowy. I przyjemnie się to ogląda.

Coś słabiej dzisiaj pływacy i wioslarze, no ale zobaczymy jak dalej.


ODPOWIEDZ