Igrzyska olimpijskie - wszystko poza piłką nożną

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 13:59

Kogut W. pisze:
Vimes pisze:Jeszcze a propos wczorajszego otwarcia, moja kandydatka na miss igrzysk, którą zauważyłem w reprezentacji Kuwejtu
A pamięta ktoś, co to za jedna niosła flagę w Jordanii? :think: Jeśli mnie pamięć nie myli, to była moja faworytka w tej "dyscyplinie".
Wikipedia prawdę Ci powie :lol:

Nadin Dawani? Na zdjęciach szału nie robi ;)


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 14:16

Z Jordanek bardzo ładnie prezentują się Rima Taha i Dana Touran, przy czym ta druga to dziewczyna z naprawdę niezłym wykopem (na zdjęciu, po lewej) :shock: :ok:. Aż nabrałem ochoty na obejrzenie taekwondo 8).


Obrazek
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 14:18

francois pisze: Nadin Dawani? Na zdjęciach szału nie robi ;)
Racja, widocznie pamięć mnie myli, ale znalazłem tę faworytkę z Jordanii, która jednak flagi nie niosła. Na oficjalnej stronie są całe kadry, także nikt się nie wymknie. :P
Aha, igrzyska olimpijskie... Dzisiaj może jakiś mecz obejrzę.

Edit:
Vimes mnie uprzedził. :ok: Taekwondo dopiero 8 sierpnia.


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 16:07

No i Isia odpadła...Na gorąco trudno o obiektywną ocenę jej występu, niemniej szkoda, że druga rakieta światowego rankingu kobiecego tenisa odpada już w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego. Niemka zagrała kapitalne zawody, wygrała zasłużenie. Zadecydował dziewiąty gem trzeciego seta, niestety przegrany przez naszą reprezentantkę. Cóż...stroje tenisowe Lotto ma fatalne.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 16:13

Bardzo dobrze, że radwańska odpadła. Skończy się fapanie w Polsce nad tą dyscypliną, w której specjaliści i zagorzali kibice "Isia-to-Isia-tamto" wynurzyli się w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu.
Trzymam kciuki za Zagrodnika, brąz byłby sporym sukcesem.


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 16:15

Radwańska odpadła, nie powiem że jakoś specjalnie rozpaczam. Bardzo mocno napompowany balon pękł i tyle.
A samej "Isi" nie lubię i tyle... podpadła mi już dawno temu kiedy pierwszy raz wygrała z Sharapovą o! :prochno:


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 17:07

Coś jakby sędziowie jechali nas w dupsko :whistle:


Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 17:11

skandaliczne sędziowanie! ale brawa dla Pawła Zagrodnika, rezerwowy reprezentant prawie zdobył brąz :bravo: może wracać do kraju z podniesioną głową.
Radwańska się skompromitowała, do tego odmówiła wyjścia do mediów...
może to ja nauczy pokory, zajmowała się długością kiecki na ceremonie otwarcia i się skończyło.

pozostaje liczyć na siatkarzy...
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2012, 17:14 przez Nedved1983, łącznie zmieniany 1 raz.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 17:12

no niestety i nie chodzi tylko o brak ipponu dla nas, ale również o brak kary za pasywną postawę na początku dogrywki..


kurda szkoda.


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 17:30

pan Zambrotta pisze:Bardzo dobrze, że radwańska odpadła. Skończy się fapanie w Polsce nad tą dyscypliną, w której specjaliści i zagorzali kibice "Isia-to-Isia-tamto" wynurzyli się w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu.
Trzymam kciuki za Zagrodnika, brąz byłby sporym sukcesem.
Z szacunku dla jej osiągnięć czysto sportowych napisałbyś jej nazwisko z wielkiej litery. To po primo.

Po secundo, tyle się produkujesz na temat polaczkowatości, a w poście wyżej pokazałeś jakim jesteś maluczkim człowiekiem. Zacieszanie z czyjegoś niepowodzenia jest tak słabe, jak robienie zdjęć telefonem przed lustrem.

I po tertio, kibice tenisa w Polsce byli zawsze, przynajmniej w moim otoczeniu. Do niedawna tenis postrzegany był jako sport elitarny, niedostępny dla przeciętnego Polaka. Koszt wynajęcia kortu przekraczał często przeciętne dzienne wynagrodzenie. A dzięki sukcesom Isi wiele spółdzielni mieszkaniowych w kraju (wniosek może złożyć wyłącznie SM) zainwestowało w infrastrukturę, udostępnianą nieodpłatnie, umożliwiającą stawianie pierwszych kroków w tej dyscyplinie jej przyszłym adeptom. Sam regularnie korzystam z żoną z takiego rozwiązania, zaoszczędzając jakieś 150 zł miesięcznie. Pewnie nie wiesz, ale Radwańska 5 % swojego rocznego honorarium podniesionego z kortu przeznacza na rozwój tej dyscypliny w Polsce (stosowna informacja jest umieszczona na "plakacie" informującym o zasadach sfinansowania budowy kompleksu na którym grywam, oraz regułach korzystania z niego). Tego nie robi nawet tak majętna i szanowana persona jak p. Fibak. Nadmienię, że kort ma sztuczną nawierzchnią, jest ogrodzony i oświetlony. Większą część środków finansowych na jego budowę wyłożyło miasto, resztę spółdzielnia i fundacja Radwańskich. Sam dobrze wiesz, że sezonowi kibice byli, są i będą. Ale ciesz się dalej z jej porażki, polaczku.

Zagrodnik pokazał charakter. :bravo:


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 17:41

Sędziowie okradli Zagrodnika z medalu, Ippon powinien być zaliczony :doh:
Dzięcioł pisze:pierdu pierdu
Czasem shift mi się nie wciśnie, nie chciało mi się poprawiać nazwiska Radwańskiej. Fajnie wyszło, użyłeś ksywki "Isia", a ja potem nieświadomie napisałem "kibice isia-to-isia-tamto" i zażyłeś lekkiego butthurtu :C .
Tenis elitarny? bitch please. Koszt wynajęcia kortu tenisowego na głowę jest niski, niewiele więcej jak za basen, czy porównywalne z pójściem do kina. Wiemy, że lubisz kreować się na tym forum, jaki bogaty to ty nie jestes i co nie robisz ze swoją ciepłą żoną, ale tenis już dawno jest masowy i nie ma to nic wspólnego z sukcesami Radwańskiej, może trochę przyspieszyła popularyzację tego sportu. Ja w tenisa gram z mniejszymi-większymi przerwami od gimnazjum, choć to bardziej rekreacyjne odbijanie niż wykręcanie skillsa. Dużo ludzi gra w tenisa i koszty nie są wysokie, to żaden elitarny sport.
Bardzo dobrze, że przegrała, bo z hukiem pękł ten balon pompowany przez każdego Janusza w tym kraju.

Dzie-dzie-dziekuję za uwagę.


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 18:08

pan Zambrotta pisze:pierdu pierdu
Brak szacunku dla rozmówcy. Nieelegancko, ale po Tobie można spodziewać się wyłącznie takiego chamstwa.
pan Zambrotta pisze:Bardzo dobrze, że przegrała, bo z hukiem pękł ten balon pompowany przez każdego Janusza w tym kraju.
Nie rozumiem jarania się niepowodzeniami innych, ale jeszcze bardziej nie rozumiem jak ktoś, kto krytykuje i wyśmiewa określoną ludzką postawę, może później sam ją reprezentować. Żenada.
pan Zambrotta pisze:Dzie-dzie-dziekuję za uwagę.
Widzę, że czytasz moje posty. Cytując klasyka: "Cieszy mnie to nie bardzo".
pan Zambrotta pisze:Tenis elitarny? bitch please. Koszt wynajęcia kortu tenisowego na głowę jest niski, niewiele więcej jak za basen, czy porównywalne z pójściem do kina. Wiemy, że lubisz kreować się na tym forum, jaki bogaty to ty nie jestes i co nie robisz ze swoją ciepłą żoną, ale tenis już dawno jest masowy i nie ma to nic wspólnego z sukcesami Radwańskiej, może trochę przyspieszyła popularyzację tego sportu. Ja w tenisa gram z mniejszymi-większymi przerwami od gimnazjum, choć to bardziej rekreacyjne odbijanie niż wykręcanie skillsa. Dużo ludzi gra w tenisa i koszty nie są wysokie, to żaden elitarny sport.
Ten fragment obrazuje Twoją nieznajomość tematu. Jestem od Ciebie rok starszy. Ja zacząłem grać pod koniec podstawówki i pamiętam, że jednorazowe wynajęcie kortu kosztowało wówczas w Koszalinie 50 zł za godzinę gry. A gdy ktoś chciał pograć zimą musiał odpalić 150 zł. Wtedy to nie były małe pieniądze, przynajmniej dla mnie. Teraz, m. in. z uwagi na to że w miastach powstało wiele nieodpłatnych kortów, wynajęcie kortu w klubie jest tańsze niż 10 lat temu. Dla przykładu w Szczecinie można pograć na klubowym korcie ziemnym już za 30 zł (oferta od poniedziałku do czwartku do godz 16.00, później stawki rosną). Pamiętam, że koszt moich treningów piłkarskich wynosił 40 zł za miesiąc gry, a koszt potencjalnych treningów tenisowych 350 zł. Stąd tenisa nigdy nie trenowałem, ograniczając się do gry na osiedlowym korcie, który był dostępny za darmoszkę. Samo porównanie cen wyposażenia do gry w piłkę i tenisa, komuś kto faktycznie grał w tamtym okresie, wystarczy za przykład aby zrozumieć moją myśl. To nie były czasy, gdy rakietę można było sobie kupić w Tesco za 90 zł.

W swoim poście nie kreuję się na bogatego, bo się za takiego nie uważam. Coś już mam, coś osiągnąłem, ale bogaty nie jestem. Bogaty dopiero będę. To Ty w przytoczonym przeze mnie fragmencie posta wyszedłeś na japiszona.

I jeszcze jedno. Ja mam żonę, a Ty masz rękę. Mam nadzieję, że ciepłą, a nie zimną i mokrą.

I żeby nie było OT
pan Zambrotta pisze:Sędziowie okradli Zagrodnika z medalu, Ippon powinien być zaliczony :doh:


Tutaj pełna zgoda.

Mam nadzieję Andrew, że o 19 będziesz trzymał kciuki za Natalię. Ja z żoną będę. Imponuje mi dziewczyna. Pojedynek ze Skov był kapitalny.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 18:18

Dzięcioł pisze:pierdu pierdu
jak ktoś twierdzi, że do niedawna tenis był elitarny, bo 20 lat temu nie stać go było na latanie z rakietą za piłką, to wychodzi tylko na ignoranta. "Moje problemy są problemem całego narodu" - też mogę cytować klasyka :wink:
Od niedawna to tenis jest takim samym sportem jak kosz, czy siatka. Ba, uważam że wynajęcie dobrej sali do siatkówki jest trudniejsze, wiem bo kiedyś organizowałem salę. Ceny grania na korcie to jakieś 20-35 zł, w zależności od tego, jakim dysponuje się portfelem i jakie się ma wymagania co do kortu. żaden pieniądz.
Elitarny sport? prędzej golf. Choć coraz więcej buraków widzę uczacych się machać z kijem, bo uważają że poczują się lepiej.

żarty z ręką przejadły już się, nie wiesz tego ?


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 18:40

pan Zambrotta pisze:
Dzięcioł pisze:pierdu pierdu
jak ktoś twierdzi, że do niedawna tenis był elitarny, bo 20 lat temu nie stać go było na latanie z rakietą za piłką, to wychodzi tylko na ignoranta. "Moje problemy są problemem całego narodu" - też mogę cytować klasyka :wink:
Od niedawna to tenis jest takim samym sportem jak kosz, czy siatka. Ba, uważam że wynajęcie dobrej sali do siatkówki jest trudniejsze, wiem bo kiedyś organizowałem salę. Ceny grania na korcie to jakieś 20-35 zł, w zależności od tego, jakim dysponuje się portfelem i jakie się ma wymagania co do kortu. żaden pieniądz.
Elitarny sport? prędzej golf. Choć coraz więcej buraków widzę uczacych się machać z kijem, bo uważają że poczują się lepiej.

żarty z ręką przejadły już się, nie wiesz tego ?
Pisuje tutaj od niedawna, z resztą sam wiesz od kiedy 8) Nie wiem co teraz jest modne, a co już nie. Uczę się tego forum. Poza tym Ty prowadzisz dyskusję ze mną, tak więc wycieczki w kierunku mojej żony są zbędne. Zwracałem Ci już na to uwagę, ale jak widzę masz problemy z percepcją. Pamiętaj, że za takie teksty można wyłapać w pycho. Lepiej byłoby gdybyś odniósł się do mojego zarzutu Twojej polaczkowatości, zakłamany chłopcze z rozdwojeniem jaźni.

Dla jasności, ja nadal uważam, że tenis jest sportem elitarnym. Tenis, golf, polo, to są dyscypliny sportowe, które zawsze będą tak przeze mnie postrzegane. Co do wynajęcia sali, to nie mogę się zgodzić. Chociaż w tym przypadku wszystko zależy od tego do kogo masz numer telefonu. Wracając do meritum, w okresie zimowym wynajmujemy w kolegami w dziesięciu salę gimnastyczną w SMS w Sz-nie. Gramy na niej w nóżkę, ale równie dobrze można byłoby cykać w kosza czy siatkę. Koszt 100zł za 1,5 godz. W tej dyszce można skorzystać z prysznica. Kort kryty zimą w Sz-nie to 120-150 zł, koszt dzielisz na dwie osoby i grasz przez 60 min. Lubię grać w tenisa, nawet bardzo, ale nie stać mnie na takie przyjemności. Wynajęcie sali do grania w gałę zimą, to zupełnie inna kasa niż wynajęcie kortu. Z resztą gra w tenisa jest teraz modna m.in. z uwagi na to jak ten sport jest postrzegany. Co do buraków grających w golfa, to kto bogatemu zabroni?? Nowobogactwo pleni się strasznie. Nie trawię gdy cham bez szkoły, ale z kasą, uważa że jak płaci to wszystko mu wolno.

Wracając do tematu, Niemcy po dwóch dniach Igrzysk są bez medalu. Teraz Natalka.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2012, 20:27 przez Dzięcioł, łącznie zmieniany 1 raz.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 19:14

Wczoraj i dzisiaj oglądałem gimnastykę sportową i jestem pod wrażeniem tej dyscypliny. Serio, nie żartuję. Wcześniej miałem o niej błędne wyobrażenie, bo jak się okazało myliłem ją z gimastyką artystyczną, czyli takim fiu bździu ze wstążkami i kółeczkami. Natomiast gimnastyka sportowa jest naprawdę bardzo widowiskowa. Ćwiczenia na przyrządach czy skoki to nieraz spektakularne akrobacje, więc ogląda się to z ciekawością. Zmieniłem również zdanie co do, że tak to ujmę "tęczowości" tej dyscypliny. Ona raczej nie jest dla tęczowych, bo żeby wykonywać te karkołomne akrobacje to trzeba mieć niezłe cojones. Oczywiście kandydatka na miss, które wpadła mi w oko. Elisabeth Seitz, o dziwo jest Niemką :prochno:.

Oglądałem również tenis stołowy, a konkretnie pojedynek pomiędzy Wang Zeng Yi i He Zhi Wenem, czyli Polakiem i Hiszpanem :lol:. Nasz Chińczyk dobrze zaczął i prowadził już 3:0 w setach. Niestety hiszpański Chińczyk okazał się mieć balls of steel i wygrał 4:3.

Szkoda, że odpadła Agnieszka Radwańska, nie wiem dlaczego jej nie lubicie.


Obrazek
ODPOWIEDZ