Igrzyska olimpijskie - wszystko poza piłką nożną

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 12:53

Vimes pisze:Wszyscy powinniśmy się wstydzić za oglądanie igrzysk olimpijskich, które w tak jaskrawy sposób promują dyskryminację w dzisiejszym postępowym świecie. Jak to możliwe, że w XXI wieku wciąż istnieje impreza, w której, o zgrozo, uczestników segreguje się według tak przestarzałego kryterium jak płeć biologiczna? Przecież fejsbuk zdaje się ostatnio uświadomił swoim użytkownikom, że jest aż 56 płci. Poza tym, dlaczego medale mogą zdobywać tylko szczupli i wysportowani, przecież to jawna dyskryminacja osób mających większe problemy z grawitacją i treningosceptycznych. Postuluję zatem, żeby zrezygnować z dyskryminujących kryteriów przyznawania medali opartych na tym kto skoczy dalej, pobiegnie szybciej czy strzela celniej. Medale powinny być przyznawane na podstawie parytetów wiekowych, płciowych (dla wszystkich 56 płci rzecz jasna), rasowych, bo to skandal, że osoby o czarnym kolorze skóry zdobywają tak mało medali na zimowej olimpiadzie i wagowych, bo szczupli nie mogą być tak niesprawiedliwie uprzywilejowani przez naturę, która popełniła niewybaczalny błąd. W ramach pokuty za oglądanie olimpiady idźcie na lokalną paradę równości.
Paraolimpijskie Igrzyska. Mówi to Panu co§. To impreza dla niepełnosprawnych i niepełnosprytnych. Владимир о всем падумал.


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 13:22

to już nie pierwszy temat który Vimes próbuje rozstroić, załóż sobie swój czy coś :wink: kurde to jest Twój temat :prochno: :doh:

https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_ ... 460&sh=240 :D
piękna fotka zrobiona podczas wczorajszego meczu hokeja, półfinały zapowiadają się kapitalnie, Buki faworyzują Kanadę ale osobiście większe wrażenie robi na mnie drużyna USA i w nich upatruje zwycięzców.
Ostanie dni IO, coraz więcej finałów i nadal kilka ciekawych rozstrzygnięć jak hokej, sztafety w biatlonie czy drużynówka w panczenach.


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 14:48

Jeszcze zostało nam kilka szans na medal.
panczeniści w biegu drużynowym, oraz panczenistki, odpowiednio ubiegłoroczni brązowi medaliści, a kobiety srebrne medalistki MŚ właśnie z Soczi. Bródka w wielkiej formie, więc jest szansa na medal.
Dziewczyny też świetne wszystkie w 15 na 3k metrów.
Nadzieje są duże. Holendrzy poza zasięgiem, ale chyba panie mogą trafić na Holenderki najwcześniej w finale, panowie w 1/2 finału, więc szanse są i to spore, szczególnie u kobiet:)
Może biatlonistki w końcu pobiegną na miarę swoich umiejętności, wczoraj dobrze rozpoczęły sztafetę mieszaną, a biegły te 2 teoretycznie słabsze, gdzie reszta ekip wystawiła 2 najmocniejsze. Szansa na medal na pewno jakaś jest, najważniejsza będzie forma biegowa, bo 1 strzał w tą czy w tą nic nie daje na tych IO, bo wszyscy strzelają bardzo celnie. Będzie ciężko, ale szanse są.
Może jakaś niespodzianka w wykonaniu Karoliny Remien, była już 6 na MŚ, a ski-cross to konkurencja bardzo nieobliczalna, przy odrobinie szczęścia, może się pokusić o niespodziankę:)

No i na koniec Justyna, która przy słabej formie Norweżek i chorobie Kalli może wyrosnąć na główną faworytkę do złota, gdyby to był styl klasyczny to już moglibyśmy wieszać medal na jej szyi, aczkolwiek i w stylu dowolnym powalczy, bo liczyć się będą zapewne tylko cztery biegaczki oprócz Polki, Kalla,Johaug i Bjorgen. Bo wątpię czy Weng,Niskanen i Saarinen wytrzymają :)


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 16:21

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Tak poza tym, to czekam na moją ulubioną zimową dyscyplinę, bo do dziś zachodzę w głowę, ile trzeba było dać w łapę i komu, żeby zrobić z tego sport olimpijski.
to jest jedyny powód, dla którego mogę włączyć TV i oglądać olimpiadę. Sam bym chętnie pograł w curling, ale w moim mieście nie ma jak.
Prawie bym zapomniał. Obejrzałem jeden mecz tego curlingu, konkretnie spotkanie Rosjanek ze Szwedkami i powiem, że Anna Sidorova może być powodem dla którego chce się obejrzeć mecz. Zresztą cała drużyna rosyjska pod tym względem daje radę. Natomiast o drużynie szwedzkiej chcąc zachować polityczną poprawność można powiedzieć tylko tyle, że była naprawdę bardzo feministyczna.


Obrazek
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 17:52

Vimes pisze:
pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Tak poza tym, to czekam na moją ulubioną zimową dyscyplinę, bo do dziś zachodzę w głowę, ile trzeba było dać w łapę i komu, żeby zrobić z tego sport olimpijski.
to jest jedyny powód, dla którego mogę włączyć TV i oglądać olimpiadę. Sam bym chętnie pograł w curling, ale w moim mieście nie ma jak.
Prawie bym zapomniał. Obejrzałem jeden mecz tego curlingu, konkretnie spotkanie Rosjanek ze Szwedkami i powiem, że Anna Sidorova może być powodem dla którego chce się obejrzeć mecz. Zresztą cała drużyna rosyjska pod tym względem daje radę. Natomiast o drużynie szwedzkiej chcąc zachować polityczną poprawność można powiedzieć tylko tyle, że była naprawdę bardzo feministyczna.

Piękny sport. Nie ma nic cudowniejszego po ciężkim dniu pracy niż zimne piwko i oglądanie, która kobieta jest lepsza w obsłudze czajnika i szczotki. W tym roku wygrały kanadyjki, więc już wiemy skąd brać najlepiej sprzątające żony! ;)


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 17:53

A propos odpadnięcia Rosjan: cieszę się, że Rosja skończyła już swój udział w Igrzyskach w rozgrywkach hokeja. Po pierwsze: bardzo słabo grali jak na pretendentów do tytułu, i uważam ich odpadnięcie za sprawiedliwy wynik, bo po drugie: Finowie grają fantastycznie. Mimo, że praktycznie się na tym sporcie nie znam, ale porównując po prostu grę Finów i Rosjan, to gra tych pierwszych to - z subiektywnego punktu widzenia - sztuka, podczas gdy ci ostatni sprawiali wrażenie "odwalających obowiązek wystąpienia na Igrzyskach".
Kanada - USA: jest mi obojętne kto wejdzie do finału.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 18:21

Kamex22 pisze:Piękny sport. Nie ma nic cudowniejszego po ciężkim dniu pracy niż zimne piwko i oglądanie, która kobieta jest lepsza w obsłudze czajnika i szczotki. W tym roku wygrały kanadyjki, więc już wiemy skąd brać najlepiej sprzątające żony! ;)
zależy, którą. Bo jedna z nich to ledwo puści raz czajnik i potem cały czas się tylko drze, żeby szybciej ktoś machał szczotą :prochno:

a jeśli ktoś nie widział, polecam do odtworzenia wczorajszy mecz Szwedów z Brytyjczykami. Najlepszy mecz curlingowy, jaki w życiu widziałem.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 20:14

Vimes pisze:Prawie bym zapomniał. Obejrzałem jeden mecz tego curlingu, konkretnie spotkanie Rosjanek ze Szwedkami i powiem, że Anna Sidorova może być powodem dla którego chce się obejrzeć mecz. Zresztą cała drużyna rosyjska pod tym względem daje radę. Natomiast o drużynie szwedzkiej chcąc zachować polityczną poprawność można powiedzieć tylko tyle, że była naprawdę bardzo feministyczna.
W tym przypadku niezależnie jaka to by byla dyscyplina to spokojnie mozna ogladac z zaciekawieniem gdy Anna startuje :)


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 20:43

Vimes pisze:Dopadły mnie wyrzuty sumienia z powodu gustowania w tej prymitywnej rozrywce jaką są igrzyska olimpijskie, zrozumiałem swój błąd i dlatego postanowiłem złożyć samokrytykę, aby ustrzec innych przed zejściem na złą drogę. Myślę, że wszyscy powinniśmy podążąć tęczowym szlakiem równości ku nowemu lepszemu światu dżenderem i feminizmem płynącemu. Pragnę też skrytykować polskich sportowców nienawiści, którzy wychowani w patriaralchalnym społeczeństwie i przesiąknięci oparami cebuli z podkarpacia wykazali się rażącą nietolerancją wobec swoich rywali w prymitywny sposób udowadniając im swoją wyższość poprzez zdobywanie złotych medali. Dotychczas na zimowych igrzyskach Polska szerzyła ideę Peace and Love z rzadka kiedy zdobywając medale, a teraz do głosu dochodzi polska agresja i ekspansywność przywodząca na pamięć czasy faszyzmu kiedy bohatrescy oficerowie Wehrmachtu przybyli ratować Żydów z polskich obozów koncentracyjnych. Polskiemu faszyzmowi jak zawsze "No passaran"!
Vimesie, młodzi, wykształceni, z wielkich ośrodków chyba za mocno wjechali Ci na banię :)
pan Zambrotta pisze:a jeśli ktoś nie widział, polecam do odtworzenia wczorajszy mecz Szwedów z Brytyjczykami. Najlepszy mecz curlingowy, jaki w życiu widziałem.
Tym naprawdę da się emocjonować? :)


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 21:55

Pan Mietek pisze:Tym naprawdę da się emocjonować? :)
Wbrew pozorom i wyśmiewaniu tej dyscypliny - tak, do emocjonujący sport. Sam byłem zaskoczony, gdy pierwszy raz oglądałem ;)


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 lutego 2014, 23:09

Curling jest spoko. Niezbyt skomplikowany, po dwóch minutach wszystko się czai, idealny do chillowania przy oglądaniu. Szkoda, że tylko przy olimpiadach można na niego trafić w TV.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 lutego 2014, 10:55

Alfa i Omega pisze:Curling jest spoko. Niezbyt skomplikowany, po dwóch minutach wszystko się czai, idealny do chillowania przy oglądaniu. Szkoda, że tylko przy olimpiadach można na niego trafić w TV.
Jak masz eurosport to tam czasem leci. Jakieś MŚ czy ME.
Akurat podczas IO nie oglądałem, ale ma ta dyscyplina swój urok.

Wie ktoś gdzie na Śląsku można amatorsko spróbować "swoich sił" i jak to wygląda?


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 21 lutego 2014, 17:03

@D@$ pisze: Wie ktoś gdzie na Śląsku można amatorsko spróbować "swoich sił" i jak to wygląda?
Parę dni temu (15-16.02) odbyły się igrzyska młodzieżowe - grali w Gliwicach, na lodowisku polibudy.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 lutego 2014, 20:23

Curling? Można to pooglądać za względu na emocje jak w szachach, ale to sport dla starych bab i dżenderów.
Hokej to jest sport dla prawdziwych mężczyzn. Walka bark w bark, nikt nie płacze, nikt nie symuluje. Coś dla mnie. Gdybym tylko umiał na łyżwach.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 21 lutego 2014, 21:29

Bruce Badura, szukasz dyscypliny dla prawdziwych mężczyzn? W takim razie polecam Ci boks szachowy. Tak, tak to nie jest żart. Powstały już dwie organizacje World Chess Boxing Organisation i World Chessboxing Association, które starają się wprowadzić boks szachowy jako dyscyplinę pokazową na igrzyska, a popularność dyscypliny rośnie. Zostać bokserem szachowym nie jest tak łatwo, bo trzeba być graczem szachowym zaliczanym przynajmniej do klasy A, czyli mieć ranking ELO na poziomie przynajmniej 1800 punktów. Najsilniejszym graczem jaki wziął udział w turnieju boksu szachowego był arcymistrz Arik Braun, ranking 2556 punktów.

W skórcie zasady: "W pojedynku szachowego boksu zawodnicy rozgrywają 11 rund: 6 grając w szachy, zaś 5 boksując. W rundach nieparzystych rozgrywane są pojedynki szachowe, a w parzystych – bokserskie. Jedna runda szachowa trwa 4, natomiast bokserska 3 minuty. Obaj zawodnicy mają do dyspozycji po 12 minut na swoich szachowych zegarach. Pomiędzy rundami następują 1-minutowe przerwy, w których uczestnicy pojedynku zakładają (bądź zdejmują) rękawice bokserskie, a na ring wstawiany (bądź zdejmowany) jest stolik z szachownicą.

Pojedynek zakończyć się może poprzez: zamatowanie przeciwnika (szachy), przekroczenie dopuszczalnego czasu gry (szachy), poddanie się (boks lub szachy), nokaut (boks) bądź decyzję sędziego (boks). Jeśli partia szachowa zakończy się patem, wygrywa zawodnik, który uzbiera więcej punktów w boksie, jeśli zaś w tej dyscyplinie sędziowie wskażą remis, zwycięzcą zostaje gracz posiadający w partii szachowej czarne bierki
".

Pomyśl cóż jest bardziej męskiego niż jednoczesne wykazanie się siłą intelektu i siłą mięśni :prochno:.


Obrazek
ODPOWIEDZ