Igrzyska olimpijskie - wszystko poza piłką nożną

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 09:57

http://www.klubpolska.com.pl/zawodnicy/
Klub Londyn 2012 to projekt którym objęci zostali zawodnicy o szansach medalowych w londynie. Dużo ich :lol: Ci sportowcy mieli dodatkową opiekę i wsparcie treningowe, na 3 lata przed igrzyskami. Jak widzę tam nazwiska Radwańskiej, Gruchały, czy naszych ociężałych wioślarzy to mnie krew zalewa. Gruchała pieprzy androny: "dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą, więc nie czuję się źle", a nasi wioślarze pomimo upomnień federacji ważyła o 35 kg za dużo !
Oczywiście MKOl wziął te pieniądze od rządu w 2009 roku, a ten od nas...

Bogackiej nie ma na liście, a to jak dotąd jedyna nasza radość na igrzyskach.
Włoszczowską wyeliminowała kontuzja
Gruchała i Radwańska skompromitowały kraj
Fyrstenberg i Matkowski również odpadli bardzo szybko.
Nasza czwórka podwójna "wagi lekkiej" :lol: odpadła

A to były nasze mocne nadzieje medalowe. takie typowanko - ile medali zdobędziemy? Typy oddajemy do dzisiaj do północy. Zwycięzca otrzyma statuetkę najlepszy znawca olimpijski ever :smile:
Mój typ - 8 medali, w tym 2 złote


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:04

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Julia Goerges, przeciwniczka Radwańskiej, jest 24 zawodniczką w rankingu WTA, a Ty ją nazywasz outsiderką?
jakby nie było, to Radwańska ją dwa razy pokonała już bez straty seta, ba - pokonała ją też Urszula Radwańska. Każdy z miejsca typował faworyta, nawet Niemcy są w szoku.
Nie neguję faktu, że Radwańska była faworytką i powinna wygrać. Jednak kompletnie nie zgadzam się z nazywaniem Julii Goerges outsiderką, bo to kompletny nonsens. Poza tym, jakby faworyci zawsze wygrywali to sport byłby nudny.

pan Zambrotta pisze:http://www.klubpolska.com.pl/zawodnicy/
Klub Londyn 2012 to projekt którym objęci zostali zawodnicy o szansach medalowych w londynie. Dużo ich :lol:
Ciekawie byłoby zobaczyć przeliczenie liczby zdobytych medali na jednego członka ekipy olimpijskiej w różnych krajach. Również mam wrażenie, że Polska wysyła jakieś zadziwiająco liczne ekipy w stosunku do zdobywanych medali. Mówią, że na igrzyskach liczy się udział. Może kiedyś tak było, ale nie teraz w epoce sportu zawodowego.


Obrazek
Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:15

Przed igrzyskami oglądałem wywiad, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć kto to mówił, że pieniądze są za bardzo rozdrobnione i powinniśmy się skupiać na mniejszej liczbie zawodników i dyscyplin. Wtedy byłaby większa szansa na medale.

I jeszcze jedno odnośnie transmisji. Oglądał ktoś wczoraj mecz USA - Francja w koszykówkę w TV? Bo szukałem na wszystkich programach w których leciała transmisja, Eurosport, TVP1, Nsport, TVP Sport i nie mogłem znaleźć. Niby w programie pisało, że w TVP Sport miał być ten mecz, ale tam pokazywali co chwilę co innego, a to kajaki, żeglarstwo, kolarstwo, ale nie koszykówkę.
Jak oni te transmisje ustalają? :?


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:18

Peter pisze:I jeszcze jedno odnośnie transmisji. Oglądał ktoś wczoraj mecz USA - Francja w koszykówkę w TV? Bo szukałem na wszystkich programach w których leciała transmisja, Eurosport, TVP1, Nsport, TVP Sport i nie mogłem znaleźć.
puścili wieczorem kawałek meczu, bodaj połowę czwartej kwarty :lol:


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:19

pan Zambrotta pisze:A to były nasze mocne nadzieje medalowe. takie typowanko - ile medali zdobędziemy? Typy oddajemy do dzisiaj do północy. Zwycięzca otrzyma statuetkę najlepszy znawca olimpijski ever :smile:
Mój typ - 8 medali, w tym 2 złote
Wczoraj narzekał, że po sukcesach Radwańskiej nagle połowa Polski stała się ekspertami od tenisa, dzisiaj zachęca wszystkich do typowania liczby medali w oparciu o dodatek olimpijski do "Faktu" i skróty w teleekspressie. :prochno:


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:21

A to na tej całej olimpiadzie są inne dyscypliny prócz piłki nożnej? :shock:


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:34

Przewidywana liczba zdobytych medali według Emily Williams, ekonomistki z Tuck Business School.

Całkowita liczba medali:

Obrazek

Liczba złotych medali (w tabeli ujęto kraje, które zdobędą co najmniej 4 złote medale):

Obrazek

Źródło: http://emilywilliams.webs.com/apps/documents/

Jak widać pani Williams przewidziała dla nas 9 medali, a brak ujęcia naszego kraju w drugiej tabeli sugeruje, że złotych ma być 3 lub mniej. Jednak pocieszjący jest fakt, że to prognoza ekonomisty, a ci jak wiadomo zawsze się mylą :prochno:.

Dodać aniketę o liczbie medali do tematu?


Obrazek
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:37

Żenadą to jest Twój post. Julia Goerges, przeciwniczka Radwańskiej, jest 24 zawodniczką w rankingu WTA, a Ty ją nazywasz outsiderką? Kubot w rankingu ATP jest 73, więc tak jakby nie wyszło Ci to porównanie. Radwańska przegrała, ale nie bez walki. Zresztą w jej przypadku nie było podgrzewania emocji. Jak dziennikarze pytali o nią ojca, to mówił, że owszem w tym roku na Wimbledonie było fajnie, ale rok wcześniej szybko odpadła, więc nie pompował balonika.
W tenisie liczy się tylko pierwsza 10, a nawet 5 rankingu.
Niemka była outsiderką i powinna przegrać z Radwańską wszystkie sety.
To byl po prostu obowiązek Radwańskiej, aby spokojnie wygrać i czekać na kolejną rundę, a żenadą to jest Twoje i tobie podobnym podejście do tego typu spraw.

Przegrała "nie bez walki"? Nie wiem od kiedy tenisa oglądasz, ale Agnieszka wyglądała jak sflaczała 35 letnia tenisistka, która ma po Igrzyskach zakończyć karierę. Gdyby chociaż się na tym korcie ruszała, a nie stała jak słup soli to inaczej bym na to reagował.
Nie wiem, może po prostu jej się nie chciało, bo za mało płacą na Olimpiadzie?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 10:52

Gotti pisze:W tenisie liczy się tylko pierwsza 10, a nawet 5 rankingu.
Niemka była outsiderką i powinna przegrać z Radwańską wszystkie sety.
To byl po prostu obowiązek Radwańskiej, aby spokojnie wygrać i czekać na kolejną rundę, a żenadą to jest Twoje i tobie podobnym podejście do tego typu spraw.
W 2009 roku 143 w tym czasie w rankingu ATP Kubot pokonał 6 Roddicka. Wczoraj 24 zawodniczka rankingu WTA wygrała z numerem 2 na liście. Tak trudno przyjąć, że takie rzeczy czasem się zdarzają?
Gotti pisze:Przegrała "nie bez walki"? Nie wiem od kiedy tenisa oglądasz, ale Agnieszka wyglądała jak sflaczała 35 letnia tenisistka, która ma po Igrzyskach zakończyć karierę. Gdyby chociaż się na tym korcie ruszała, a nie stała jak słup soli to inaczej bym na to reagował.
Nie wiem, może po prostu jej się nie chciało, bo za mało płacą na Olimpiadzie?
5:7, 7:6, 4:6 nazywam "przegraną nie bez walki". Ty od razu wylewasz na nią kubeł pomyj. Tobie w życiu wszystko zawsze wychodzi tak jak sobie założyłeś?


Obrazek
Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 11:13

Ja obstawiam 7 medali w tym dwa złote. Liczę na siatkarzy i Bogacką w drugiej konkurencji.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 11:16

Vimes pisze:Dodać aniketę o liczbie medali do tematu?
nie, lepiej typować, przynajmniej widzimy kto co obstawia :ok:
masz cojones Vimesie, czy lecisz kopiuj-wklejkę ekonomistów ? nie chcesz być najlepszym znawcą olimpijskim ever ?


TheWitcher

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2011
Posty: 112
Rejestracja: 06 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 11:20

5 medali 1 zloty


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 11:24

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Dodać aniketę o liczbie medali do tematu?
nie, lepiej typować, przynajmniej widzimy kto co obstawia :ok:
masz cojones Vimesie, czy lecisz kopiuj-wklejkę ekonomistów ? nie chcesz być najlepszym znawcą olimpijskim ever ?
Czyli co, "nie znam się, więc wypowiem się" :prochno:? Do soboty nie wiedziałem o istnieniu Sylwii Bogackiej. Reszty polskiej kadry olimpijskiej też nie bardzo kojarzę. Musiałbym strzelać na oślep.

Poajwiła się kolejna kandydatka do tytułu miss, Leryn Franco.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 11:28

chodzi o gambling, dreszczyk emocji, kolejny tytuł z serii "Najlepszy X ever" :smile: przypomnijmy, że najlepszy piłkarski znawca ever to Piotr-Juvefan, ja dzierżę miano najlepszego Oscarowego typera ever, czas zgarnąć kolejny tytuł na półkę :prochno:


Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 11:59

Gdybyśmy zdobyli 2 złote medale byłby to najgorszy wynik od Seulu 1988 gdzie właśnie 2 złota były...

Seul 1988: złote 2,srebrne 5,brązowe 9

Barcelona 1992: złote 3,srebrne 6,brązowe 10

Atlanta 1996: złote 7,srebrne 5,brązowe 5

Sydney 2000: złote 6,srebrne 5,brązowe 3

Ateny 2004: złote 3,srebrne 2,brązowe 5

Pekin 2008: złote 3,srebrne 6,brązowe 1



Liczę na lekkoatletów


ODPOWIEDZ