Piłka ręczna

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 09:07

Cóż wczoraj grało tylko dwóch zawodników, a to trochę za mało jak na dobrze dysponowanych Norwegów. Obrona zupełnie sobie nie radziła i dziwi mnie i to bardzo,że trener nie zmienił ustawienia w defensywie, gdzie Norwegowie co rusz rzucali z 8-9m i może wyższa obrona by coś pomogła, ale jak widać nie zaryzykował, może mają to za słabo przećwiczone.
Ale dalej jesteśmy w grze z takimi armatami jak Jurecki i Bielecki nie wyobrażam sobie byśmy nie wygrali z Białorusią i Chorwacją co da nam pewny awans i zależy od meczu Francja-Norwegia z którego miejsca.
Na pewno chłopaki nie odpuszczą.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 11:01

AdiJuve pisze:Ale dalej jesteśmy w grze z takimi armatami jak Jurecki i Bielecki nie wyobrażam sobie byśmy nie wygrali z Białorusią i Chorwacją
Jeśli w ataku będziemy mieli tylko tych dwóch graczy to ja sobie wyobrażam, niestety.
krystiank pisze:No to co wczoraj Szmal pokazał to istna masakra....
W jednym z wywiadów przedmeczowych Norwegowie mówili głośno, że będą analizować grę Szmala w bramce i było to widać szczególnie w pierwszej połowie, wszystkie rzuty Norwegów po górze. :whistle: Sławek to absolutny top piłkarzy ręcznych, ale przeciwnicy ładnie go rozpracowali, szkoda że w szybki sposób wczoraj nie zareagował.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 11:47 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 11:43

No to co wczoraj Szmal pokazał to istna masakra.... Rozumiem kilka dni przerwy ale zeby stać jak kołek i nie próbować się rzucac ?! Wiec jak chłopaki z pola mają cisnąć skoro nie mają wsparcia z tyłu czyli na bramce, chociaż mieli ładną przewagę na początku meczu to sfrajerzyli totalnie ja przepuszczając


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 11:46

Sytuacja sie skomplikowala w grupie ale nadal 3 druzyne moga ja wygrac.
Polacy musza jutro pokonac Bialorus i pokjazac leposza gra w obronie.
Z Norwegia obrona i bramkarz grali sporo poniwej ich umietnosc. Stac Polakow zeby pokonac Bialoruss i Chorwatow. Dwa zwyciestwa napewno dadza polfinal i tam bedzie wszystko zalezalo od dyspozycja dnia.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 12:49

zbysioJuve pisze:
Kamex22 pisze:To zależy od tego jak są ustalane miejsca kolejne w przypadku takiej samej liczby punktów. Mecze bezpośrednie? Stosunek bramek? Wie ktoś co po kolei decyduje o klasyfikacji?
1.Mecze bezpośrednie między zainteresowanymi.
2. Różnica bramek w meczach między zainteresowanymi.
3.Różnica bramek w całym turnieju.

To bardzo ciekawa sytuacja jest, jesli my wygramy oba mecze, Francja pokona Norwegie, a Norwegia wygra z Macedonia to tabela bd wygladala tak

1.Francja 8
2.Polska 8
3.Norwegia 8

i jeśli decydują bezposrednie mecze to my pokonalismy Francje, Norwegia nas, a Francja Norwegie(tak zalozylem wczesniej) i kto w takiej sytuacji wejdzie do polfinalow? :lol:

@AdiJuve
Dzięki za wyjaśnienie :ok: Czyli mamy bardzo duże szanse by wyjść, ba, wyjść z pierwszego miejsca ;)
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 13:05 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 12:58

Wojtek pisze:
zbysioJuve pisze:
Kamex22 pisze:To zależy od tego jak są ustalane miejsca kolejne w przypadku takiej samej liczby punktów. Mecze bezpośrednie? Stosunek bramek? Wie ktoś co po kolei decyduje o klasyfikacji?
1.Mecze bezpośrednie między zainteresowanymi.
2. Różnica bramek w meczach między zainteresowanymi.
3.Różnica bramek w całym turnieju.

To bardzo ciekawa sytuacja jest, jesli my wygramy oba mecze, Francja pokona Norwegie, a Norwegia wygra z Macedonia to tabela bd wygladala tak

1.Francja 8
2.Polska 8
3.Norwegia 8

i jeśli decydują bezposrednie mecze to my pokonalismy Francje, Norwegia nas, a Francja Norwegie(tak zalozylem wczesniej) i kto w takiej sytuacji wejdzie do polfinalow? :lol:
Wtedy liczy się stosunek bramek między tymi 3 ekipami, na razie my mamy +4, Norwegia +2, a Francja -6, także Francja musi wygrać min. 4 bramkami by się zrównać bilansem z Norwegami i wtedy liczyłyby się już bramki z wszystkich spotkań. Także ta sytuacja dla Polaków jest bardzo komfortowa, bo 2 wygrane dają na 100% awans:)

wagner pisze:
AdiJuve pisze:Ale dalej jesteśmy w grze z takimi armatami jak Jurecki i Bielecki nie wyobrażam sobie byśmy nie wygrali z Białorusią i Chorwacją
Jeśli w ataku będziemy mieli tylko tych dwóch graczy to ja sobie wyobrażam, niestety.
Białoruś to jest zupełnie inny, duży niższy poziom, zdecydowanie najsłabsza ekipa w grupie, Chorwaci także nie są tą ekipą co jeszcze 2-3 lata temu. Norwegowie to znacznie silniejsza drużyna, także jeżeli Jurecki z Bieleckim powtórzą taki mecz jak wczoraj to spokojnie obie ekipy ogramy:)


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 14:26

Liczenie na Jureckiego przez cały turniej może być zgubne, oczywiście to fenomenalny zawodnik, ale nie będzie sam ciągnął całej drużyny. Na Bieleckiego bym się zbytnio nie napalał, bo poza mocnym rzutem z dystansu zbyt wiele drużynie już nie daje. Dla mnie największą bolączką jest postawa naszej obrony szczególnie wczoraj, non-stop spóźnieni, mało agresywni i niekonsekwentni, aż piany na ustach dostawałem jak musiałem na to patrzeć. Z kolei w ataku ciągłe pchanie akcji przez środek na dwóch bombardierów... Skrzydłowi u nas praktycznie nie grają także można było ściągnąć jednego i zagrać sobie na dwóch obrotowych, aby poprzestawiać trochę obronę przeciwnika i ułatwić sprawę Bieleckiemu i Jureckiemu, ale Biegler boi się chyba cokolwiek zmienić i zaryzykować nawet w beznadziejnej sytuacji.
W ogóle mam wrażenie, że trenerami w tej ekipie są weterani (Szmal Bielecki Jureccy Lijewski), a nie Biegler.
Mam ogromną nadzieje, że w końcu Lijewski się obudzi, bo bez jego rozegrania jest piekielnie ciężko. W sumie przed mistrzostwami najbardziej liczyłem na niego, a póki co najbardziej zawodzi, no może mniej niż skrzydłowi, ale tam od lat jest bida z nędzą.


Zuzka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 grudnia 2015
Posty: 28
Rejestracja: 03 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 14:47

Wczoraj źle grała przede wszystkim obrona, ale w ataku Bieleckiemu i Jureckiemu też mógłby ktoś pomóc. Syprzak miał zły dzień, a Jurecki kontuzje, więc gra z kołem słabo wyglądała. Ale narazie wszystko w naszych rękach i mam nadzieję, że będzie to jedyna porażka na tych mistrzostwach:)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 20:13

Kadziel pisze:Liczenie na Jureckiego przez cały turniej może być zgubne, oczywiście to fenomenalny zawodnik, ale nie będzie sam ciągnął całej drużyny. Na Bieleckiego bym się zbytnio nie napalał, bo poza mocnym rzutem z dystansu zbyt wiele drużynie już nie daje. Dla mnie największą bolączką jest postawa naszej obrony szczególnie wczoraj, non-stop spóźnieni, mało agresywni i niekonsekwentni, aż piany na ustach dostawałem jak musiałem na to patrzeć. Z kolei w ataku ciągłe pchanie akcji przez środek na dwóch bombardierów... Skrzydłowi u nas praktycznie nie grają także można było ściągnąć jednego i zagrać sobie na dwóch obrotowych, aby poprzestawiać trochę obronę przeciwnika i ułatwić sprawę Bieleckiemu i Jureckiemu, ale Biegler boi się chyba cokolwiek zmienić i zaryzykować nawet w beznadziejnej sytuacji.
W ogóle mam wrażenie, że trenerami w tej ekipie są weterani (Szmal Bielecki Jureccy Lijewski), a nie Biegler.
Mam ogromną nadzieje, że w końcu Lijewski się obudzi, bo bez jego rozegrania jest piekielnie ciężko. W sumie przed mistrzostwami najbardziej liczyłem na niego, a póki co najbardziej zawodzi, no może mniej niż skrzydłowi, ale tam od lat jest bida z nędzą.
Bielecki oprócz tego rzutu daje to co w ręcznej najważniejsze, czyli bramki, w dwóch ostatnich meczach zdobył ich 19, co jest świetnym wynikiem. Zgadzam się,że Biegler trochę sam ogranicza tą drużynę, późne,dziwne zmiany, mało daje szans Szybie,który jak gra to nie zawodzi w przeciwieństwie do Konitza czy Glińskiego,którzy jak wchodzą to najczęściej tylko są na tym boisku. Grę skrzydeł ciężko skomentować, bo poza Krajewskim z Francją one nie istnieją praktycznie zupełnie. Obrona też do poprawy,ale drugi raz nie powinien się zdarzyć tak slaby występ.

No i nie ma chyba drugiej drużyny,która by wznawiała tak szybko grę jak Norwegowie, wczoraj rzucili 8 bramek w szybkim ataku,Polacy tylko 1.
Nasi nie zagrali wczoraj jakoś bardzo źle, Norwegowie po prostu zagrali ciut lepiej i zasłużenie wygrali, świetnie taktycznie rozpracowali Polaków, ograniczyli do minimum Syprzaka i grę musiał ciągnąc duet Jurecki-Bielecki, także świetnie rzucali, to nie bramkarze słabo bronili,tylko większość rzutów Norwegów była naprawdę idealnie umiejscowiona przy słupkach i bramkarze mieli mało do powiedzenia.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 20:19

Aż chce się napisać brawo Macedonia ! Remis z Norwegami !
Mecz Francja vs Norwegia może być kosmiczny !

No i Polacy robią swoje :) :bravo:


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 21:58

Wygrana z Białorusią, jest fajnie, chociaż końcówka znowu odpuszczona...


Więc w tabeli Norwegia ma 7, Francja i my po 6 pkt. Chorwacja 4pkt.

Jeśli Norwegia wygra, to ma 9 pkt i nam do awansu wystarczy przegrana z Chorwacją różnicą 3 bramek, remis lub nasza wygrana. (2 miejsce w grupie w każdym przypadku). Jeśli dostaniemy 4 lub więcej, wychodzi Francja.

Jeśli będzie remis, nam wystarczy również remis lub wygrana (oba przypadki 2 miejsce dla nas, Francja odpada)

Jeśli wygra Francja, to my MUSIMY wygrać. Wtedy będziemy mieli 1 miejsce (odpada Norwegia). Plus jest taki, że Chorwacja nie gra wtedy o nic (no ok o 5-6 miejsce :P).

Na szczęście mecz Francja-Norwegia jest przed naszym, więc będzie jasna sytuacja. Niemniej trzymam kciuki za naszą wygraną nie ważne co.

(Dobrze to policzyłem czy jakiś błąd. Wiem, że większość to wie, ale chciałem sobie usystematyzować).


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 22:46

Z tego co ogarniam wszystko ładnie zebrałeś :bravo:
Dla Polaków nie wiem czy dobre jest to, że gramy na końcu... Żeby nie było tak, że zacznie się liczenie i źle się to skończy...


cerb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2005
Posty: 307
Rejestracja: 22 lutego 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 22:56

Kamex22 pisze:Wygrana z Białorusią, jest fajnie, chociaż końcówka znowu odpuszczona...


Więc w tabeli Norwegia ma 7, Francja i my po 6 pkt. Chorwacja 4pkt.

Jeśli Norwegia wygra, to ma 9 pkt i nam do awansu wystarczy przegrana z Chorwacją różnicą 3 bramek, remis lub nasza wygrana. (2 miejsce w grupie w każdym przypadku). Jeśli dostaniemy 4 lub więcej, wychodzi Francja.

Jeśli będzie remis, nam wystarczy również remis lub wygrana (oba przypadki 2 miejsce dla nas, Francja odpada)

Jeśli wygra Francja, to my MUSIMY wygrać. Wtedy będziemy mieli 1 miejsce (odpada Norwegia). Plus jest taki, że Chorwacja nie gra wtedy o nic (no ok o 5-6 miejsce :P).

Na szczęście mecz Francja-Norwegia jest przed naszym, więc będzie jasna sytuacja. Niemniej trzymam kciuki za naszą wygraną nie ważne co.

(Dobrze to policzyłem czy jakiś błąd. Wiem, że większość to wie, ale chciałem sobie usystematyzować).
Przy równej liczbie punktów liczą się mecze bezpośrednie, my wygraliśmy z Francją 7 bramkami a Francja z Chorwacja 8 wiec wg mnie musielibysmy przegrać z Chorwacją 8 bramkami aby nas wyprzedzili a nie 4.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 23:08

Ale chyba jak 3 drużyny mają tyle samo pkt to tworzy się tzw. mała tabelkę, a wtedy bierze się pod uwagę wyniki między cała trójką.
Obecnie w takim przypadku
1. Polska +6 bramek
2. Francja +2
3. Chorwacja -8

Teraz policz ;)

Porażka więcej jak 4 golami z Chorwacją spowoduje:
1. Francja +2
2. Polska +1 lub gorzej
3. Chorwacja -4 bądź lepiej

PS. Norwegia ma wtedy pewniaka więc jesteśmy na 3... :co?:


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 23:57

Wygraliśmy z Fracją 6. Jeśli stracimy 4 bramki będziemy w mieli mini tabeli, która obejmuje nas + Francję + Chrowację, +2 bramki. Dokładnie tyle ile Francja.

Wtedy zgodnie z tym co LordRahl pisał decydują bramki ogółem. A w nich póki co lepsza jest Francja. Więc maksymalnie możemy stracić 3 bramki. (chyba, że przegrają wysoko z Norwegią).


ODPOWIEDZ