Boks

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 15:51

Aż dziwne że na forum nie ma poświęconego osobnego tematu poświęconego temu sportowi, tylko kilka okolicznościowych poświęconych konkretnym walkom,które cieszyły się dość sporym zainteresowaniem :P
Już wkrótce wielka gratka dla każdego fana szermierki na pięści. Przez 3 weekendy z rzędu będziemy świadkami walk o wszystkie mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. 18 lutego niedawny pogromca Tomasza Adamka ,Vitalij Kliczko zmierzy się z Dereckiem Chisorą, który w ostatnim swoim pojedynku z Robertem Heleniusem został ,co tu dużo mówić, okradziony przez sędziów ze zwycięstwa. Stawką będzie pas federacji WBC. 25 lutego będziemy świadkami debiutu w wadze ciężkiej Marko Hucka, mistrza świata wagi junior ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie boksujący w tej samej grupie promotorskiej Sauerland, Aleksander Powietkin, mistrz świata wagi ciężkiej WBA Regular. Zakończenie bokserskiej trylogii wagi ciężkiej to pojedynek Władimira Kliczko z Jeanem Markiem Mormeckiem, który w swojej karierze posłał na deski samego Davida Haye'a. Emocji przez najbliższe tygodnie nie powinno z pewnością zabraknąć :-D

Na sam koniec dodaję krótki filmik promujący Braci Kliczko mojego autorstwa ;) A także ankietę poświęconą obecnym królom wagi ciężkiej. Który z braci Kliczko Waszym zdaniem jest lepszy ? Zapraszam do dyskusji ;)



topboxing.pl zapraszam :)
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 16:59

Temat winien się nazywać "moja fascynacja braćmi K."


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 17:14

Nie będę ukrywać ,że są moimi ulubionymi pięściarzami. Każdy ma przecież swoich ulubionych sportowców, przez co trochę ich idealizuje. Niemniej,boks to nie tylko bracia Kliczko i zapewniam Cię ,że nie tylko ich walki oglądam.


topboxing.pl zapraszam :)
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 11:48

Ciężko wskazać lepszego z braci. Szczególnie teraz, kiedy Witek ma czterdziechę na karku. Mimo, że mówimy o braciach, to jednak są to pięściarze diametralnie różni. Dosłownie dwa przeciwległe bieguny.

Witalij to talent czystej wody, walczy nonszalancko, z opuszczonymi rękoma. Mimo iż jest wyższy od Władka, to zjada go na śniadanie jeśli chodzi o szybkość, ruchliwość, pracę nóg i łatwość wyprowadzania ciosów we wszystkich płaszczyznach. W defensywie bazuje natomiast na balansie, odchyleniach i zabójczych kontrach. Miał swoją super walkę z LL, której nie wygrał, ale zyskał sławę i szacunek.

Władymir to pięściarz klasyczny. Bazuje na żelaznej taktyce, i świetnym fizycznym przygotowaniu. Właściwie zawsze schowany za podwójną gardą i kontrolujący walkę lewym prostym. Dysponujący mocniejszym uderzeniem od Witka. Przegrał 3 walki i każdą frajersko. Nigdy nie walczył z absolutnym topem HW (co jest spowodowane głównie brakiem świetnych zawodników HW).


dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 15:58

Łoles pisze:Temat winien się nazywać "moja fascynacja braćmi K."
Masz rację kolego. Bracia KO fascynują mnie odkąd zacząłem interesować się boksem. Jestem ich tak zagorzałym fanatykiem, że na ich temat napisałem elaborat na kilkanaście stron ;) Jeśli by ktoś miał ochotę przeczytać i zobaczyć co takiego w nich 'wielkiego' ,zapraszam ;) ---> http://boxingnews.pl/index.php?option=c ... ddcomments


topboxing.pl zapraszam :)
evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 18:19

Nie musiałeś odpowiadać dwa razy, zrozumieliśmy za pierwszym, że jesteś ich fanbojem. :wink: Moim zdaniem starszy brat, mimo wieku, i tak miażdży suty młodemu. W walce z takim "szybkim" Adamkiem był nie dość, że bardziej ruchliwy, to jeszcze imponował siłą i precyzją ciosów.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 21:01

Nigdy nie uznawałem braci za bardzo dobrych bokserów. Wychowałem się na Lennoxie, Tysonie, Holyfieldzie czy Morrisonie itd. I uważam, że bracia Klitschko w tamtych czasach nie mieli by prawa bytu. Zachwyt nad tymi pięściarzami jest co najmniej przesadzony.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 21:18

oliver pisze:Nigdy nie uznawałem braci za bardzo dobrych bokserów. Wychowałem się na Lennoxie, Tysonie, Holyfieldzie czy Morrisonie itd. I uważam, że bracia Klitschko w tamtych czasach nie mieli by prawa bytu. Zachwyt nad tymi pięściarzami jest co najmniej przesadzony.
Władimira z pewnością zmietliby w pył. Z Vitkiem już na pewno nie mieliby tak łatwo.


topboxing.pl zapraszam :)
couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 00:19

Moim subiektywnym zdaniem najlepszym obecnie bokserem bez podziału na kategorie jest Floyd Mayweather Jr. i mam nadzieje, że w końcu doczekam się walki z Manny Pacquiao.

Walk ciężkiej nie oglądam, bo w chwili obecnej jest tam straszny kryzys.. zatrzymałem się na czasach wielkich murzynów i Andrzeju nadziei białych.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 17:01

@dav3d: Jak to jest być fanem Kliczków? Dwa miesiące przed walką słuchasz z wypiekami na twarzy szumnych wypowiedzi, jakiej to wysokiej klasy - tym razem - jest przeciwnik? Jarasz się tą sztucznie podsycaną napiętą atmosferą między bokserami? W noc walki zasiadasz przed telewizorem z chipsami i piwem i oglądasz całe, nudne 10 rund, pełen emocji i z nadzieją, że zdarzy się coś ciekawego?

Bracia Kliczko są świetnymi bokserami, nie zaprzeczę. Vitalij, tak jak słusznie piszesz, nawet 20 lat temu należałby do elity wagi ciężkiej. Ale co z tego, skoro ich walki są cholernie nudne, a obecnie nie ma nikogo, kto mógłby im zagrozić? Gdyby chcieli, każdą walkę stoczoną w ciągu ostatnich kilku lat, mogliby skończyć w pierwszych 3 rundach. :whistle:


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 21:50

evilboy pisze:@dav3d: Jak to jest być fanem Kliczków? Dwa miesiące przed walką słuchasz z wypiekami na twarzy szumnych wypowiedzi, jakiej to wysokiej klasy - tym razem - jest przeciwnik? Jarasz się tą sztucznie podsycaną napiętą atmosferą między bokserami? W noc walki zasiadasz przed telewizorem z chipsami i piwem i oglądasz całe, nudne 10 rund, pełen emocji i z nadzieją, że zdarzy się coś ciekawego?

Bracia Kliczko są świetnymi bokserami, nie zaprzeczę. Vitalij, tak jak słusznie piszesz, nawet 20 lat temu należałby do elity wagi ciężkiej. Ale co z tego, skoro ich walki są cholernie nudne, a obecnie nie ma nikogo, kto mógłby im zagrozić? Gdyby chcieli, każdą walkę stoczoną w ciągu ostatnich kilku lat, mogliby skończyć w pierwszych 3 rundach. :whistle:
Szczerze mówiąc z niecierpliwością czekałem tylko na walki z Adamkiem i Haye'm , z którymi wiele osób śledzących mniej lub bardziej wydarzenia bokserskie na świecie wiązało spore nadzieje. Reszta przeciwników to po prostu pomyłka. Weźmy np takiego naszego Alberta Sosnowskiego... O ile walka z Haye'm była nudna ,to chyba w walce z Adamkiem nikt się nie spodziewał takiej deklasacji. To chyba pokazało jednocześnie słabość obecnej wagi ciężkiej ,a jednocześnie jak wielka przepaść dzieli braci Kliczko od reszty. Wygrana w każdym ich pojedynku to pewniak, pytanie tylko w ktorej rundzie nastąpi.
Poza tym nie uważam ich walk za nudnych. Tzn powiem inaczej. Ich walki są nudne przez ich przeciwników- schowani za podwójną gardą nie podejmują walki i starają się tylko przetrwać jak najwięcej rund. Poza tym , oglądam też inne walki wagi ciężkiej i również one nie są dynamiczne. Powiedziałbym ,że bracia Kliczko na swoje gabaryty są bardzo ruchliwi, dynamiczni i szybcy jak na HW, bynajmniej na tle innych bokserów tej kategorii wagowej.
@evilboy a Ty nie czułeś się oszukany gdy Tomek Adamek odgrażał się Kliczce ,że zabierze mu pas i swoją zabójczą szybkością go wypunktuje, a teraz wykręca się że nie byl sobą ,bo źle przebiegł proces aklimatyzacji ?
Nikt chyba nie powie przed walką z ktorymś z Kliczków ' no cóż, kasy dużo dają ,to wyjdę . A co mi tam szkodzi! Pare bomb na ryj zbiorę, ale za taką kasę warto.'
albo : 'To totalny leszcz i będę się starał jak najdłużej utrzymać w ringu przy życiu'
Boks jak każdy sport to niestety biznes. I każde słowo, gest czyn przekłada się na sprzedaż biletów i ostateczną wypłatę .


topboxing.pl zapraszam :)
evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 22:17

Ich walki są nudne i nie obwiniam o to ich samych. To nie ich winach, że ustawiają przeciwników lewym prostym, w końcu to element taktyki, do której mają święte prawo i która okazuje się niezwykle skuteczna w połączeniu z ich umiejętnościami. Ich winą jest jedynie fakt, że przeciągają walki do 9-10 rundy - dla pieniędzy, oczywiście - choć mogliby je skończyć w jednej z pierwszych 3. :roll:

Nie czułem się oszukany ze względu na wypowiedzi Adamka sprzed walki, lecz z powodu tych głupich wymówek już po druzgocącej porażce. Powiem szczerze, nie oglądałem zbyt wielu walk Witalija, więc nie wiedziałem czego się spodziewać w walce z Tomkiem. Nie rozumiem natomiast czemu Ty byłeś zdziwiony. Adamek chciał "spalić szybkością", ale on nie jest szybszy od Kliczki. Dodatkowo, nie ma silnego ciosu, tak dobrego refleksu i takich warunków fizycznych. :?

Może gdyby bracia zrobili kiedyś show pt. "10 vs Kliczko Brothers" i walczyli na przemian z 10 przeciwnikami podczas jednej gali, to zaczęłoby być ciekawie, bo póki co nie widzę żadnych szans na poprawę sytuacji. :? I nic nie zmieni żadna aklimatyzacja Adamka, powrót z emerytury Haye'a, ozdrowienie Wałujewa czy przejście do ciężkiej Hucka.

Zastanawia mnie tylko jak Ciebie może to ekscytować... :whistle:


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 22:39

Nie byłem zdziwiony porażką Tomka, chociaż jak każdy na pewno spodziewałem się po nim zdecydowanie więcej. Wielu kolegów ,którzy może ze 3 walki w życiu widzieli opowiadali jak to "Góral" swoją szybkością znokautuje Vitka. Długo im trzeba było tłumaczyć ,że nie ma na to najmniejszych szans. Słaby cios przede wszystkim(6 walk w HW z czego 2 wygrane przez nokaut) w połączeniu z mocną szczęką Kliczki nie zwiastowało wygranej Polaka przez KO, zbyt nisko lewa ręka- prawe proste Vitka wchodziły jak chciały, poza tym Ukrainiec jak na swoje gabaryty jest całkiem dynamiczny i szybki. Nie byłem zdziwiony, co po prostu rozczarowany aż tak słabą walką Adamka.
Zastanawia mnie tylko jak Ciebie może to ekscytować... :whistle:
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)


topboxing.pl zapraszam :)
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 17 lutego 2012, 17:45

gorąco się zrobiło na dzień przed walką. Nie wiadomo na ile był to zabieg marketingowy a na ile chamstwo i głupota Chisory. W każdym bądź razie takie uderzenie to oznaka braku szacunku i chyba dość słabej psychiki Brytyjczyka. Ciekawe jaka będzie odpowiedź Vitka w ringu jutro ;) na pewno dzięki temu incydentowi oglądalność skoczy


topboxing.pl zapraszam :)
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 17 lutego 2012, 17:52

dav3d pisze: gorąco się zrobiło na dzień przed walką. Nie wiadomo na ile był to zabieg marketingowy a na ile chamstwo i głupota Chisory. W każdym bądź razie takie uderzenie to oznaka braku szacunku i chyba dość słabej psychiki Brytyjczyka. Ciekawe jaka będzie odpowiedź Vitka w ringu jutro ;) na pewno dzięki temu incydentowi oglądalność skoczy
Przywołam cytat, który jakoś ostatnio pojawił się na JP:

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - powiedział kiedyś Albert Einstein.

Mam nadzieję, że Vitia spuści temu czarn...oskóremu pięściarzowi solidny łomot.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ODPOWIEDZ