Boks

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2014, 20:28

Przykre było na własne oczy oglądać upadek legendy :( Do przerwania walki Cotto prowadził na punkty 90-77... .Pytanie co teraz z Cotto? Czy będzie bronić tytułu w wadze średniej? Moim zdaniem Cotto nie zawojuje middleweight- jest po prostu za mały i za lekki (na wagę na tę walkę wniosł zaledwie 155 lbs, a więc funt więcej niż wynosi limit wagi junior średniej!)
Martinez od początku był niesamowicie sztywny na nogach, chwiał się po każdym mocniejszym ciosie Junito.


topboxing.pl zapraszam :)
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2014, 19:51

Ma ktoś może linka do dzisiejszej gali Polsatu?


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2014, 20:16

podbijam, proszę o linka


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2014, 20:32

http://ksw28.okis.ru/ksw-2.html

Tylko coś takiego znalazłem.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2014, 21:03



preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2014, 21:19



Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 08 listopada 2014, 22:37

Jakosc dobra, ale u mnie na tym kanale leci futbol amerykanski.


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2014, 22:39



Nie ma za co, koty :D


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 09:33

Szkoda, że to bezmózgie, łyse Yeti wygrało...
cóż, liczyłem na K.O. w wykonaniu Tomka no ale niestety, latka lecą. Fanem boksu nie jestem, więc nie zgodzę się z Kostyrą, że walka była ciekawa, techniczna, bo była zwyczajnie nudna.


Obrazek
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 10:53

lenor pisze:Szkoda, że to bezmózgie, łyse Yeti wygrało...
A to Adamka, nawet porównując do Szpilki, nazwiesz intelektualistą? :D

Walka była niezła, Szpila pokazał dyscyplinę i pewną dojrzałość. Zasłużył na to zwycięstwo.


Obrazek
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 14:09

blackadder pisze:
A to Adamka, nawet porównując do Szpilki, nazwiesz intelektualistą? :D
Który bokser jest intelektualistą?

Adamek, przynajmniej nie rżnie głupa i nie cwaniakuje jak dresik pod blokiem, a Szpilka właśnie się tak zachowuje. Sory, ale jestem uczulony na dresiarzy.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 14:33

lenor pisze:
blackadder pisze:
A to Adamka, nawet porównując do Szpilki, nazwiesz intelektualistą? :D
Który bokser jest intelektualistą?
Bracia Kliczko mają doktoraty. Podejrzewam, że w historii boksu znaleźli by się inni.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 14:34

lenor pisze:
blackadder pisze:
A to Adamka, nawet porównując do Szpilki, nazwiesz intelektualistą? :D
Który bokser jest intelektualistą?
Bracia Kliczko mogą się pochwalić dla przykładu doktoratami. Wiadomo że znakomita większość nie grzeszy intelektem, ale jak posłuchasz Salety, Włodarczyka, Khalidova to zobaczysz przepaść między nimi a Najmanem, Binkowskim, czy właśnie Szpilką. Adamka wrzuciłbym do jednak też do tego drugiego wora, bo też potrafi czasem wyjechać jakimś cwaniackim, niewyważonym komentarzem.
Tomek, razem z Michalczewskim, mają u mnie dodatkowego minusa za pchanie się w politykę jadąc na swoim fejmie.
lenor pisze: Adamek, przynajmniej nie rżnie głupa i nie cwaniakuje jak dresik pod blokiem, a Szpilka właśnie się tak zachowuje. Sory, ale jestem uczulony na dresiarzy.
Z wszystkich dyscyplin, to akurat w boksie taka pewność siebie, arogancja i cwaniactwo jest akurat zrozumiałe. Nie będę poruszał już nawet tematu Tysona, ale taki Muhammad Ali był symbolem pokory?


Obrazek
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 15:05

Boks opiera się głównie na fejmie. Mógłbym wskazać dziesiątki doskonałych pięściarzy, którzy nie dostają dużyh walk, bo nie są medialni/kontrowersyjni/wzbudzający skrajne emocje.
Co do intelektu w sportach walki, to nie uważam, żeby bokserzy byli jakoś wyraźnie głupsi od np. piłkarzy.

Szpilka walczył bardzo (uwaga!) inteligentnie i rozważnie. Wykorzystywał przewagę szybkości i nie wdawał się w żadne wymiany. Nigdy wcześniej tak nie walczył, dlatego bardzo mnie cieszy taka rewolucja. Oczywiście Adamek spierniczył, gdyż przy różnicy szybkości nie powinien tak bardzo skupiać się na celowaniu w szczenę odchylającego się wiecznie Artura, tylko konsekwentnie obijać tułów podczas gardy przeciwnika. No ale jak się ma w narożniku takiego kapcia, jak Roger Mastermind, który wyśmiewa "polską szkołę boksu", to się wali takie taktyczne kartofle.

Bardzo podobało mi się, że chłopcy Wasilewskiego dostali takie łomoty. Kostecki czy Proksa to byli faworyci w oczach mediów, a zostali świetnie rozpracowani przez swoich oponentów. Szczególnie świetnie Gmitruk przygotował Sulęckiego, który automatycznie wyprowadzał prawy sierp o każdym ataku Proksy i wreszcie weszło...


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 01:18

Panowie, nie mylmy intelektualistów z ludźmi wykształconymi. Żeby bokser był intelektualistą to doktorat nie wystarczy, musiałby jeszcze swoim intelektem i dzięki swoim myślom mieć jakiś wkład w rozwój ludzkości. Intelektualistą był Jan Paweł II, Miłosz, Kołakowski, Mazowiecki, Havel, Adorno, Sartre ale, dobry Boże, nie Kliczko!

Ja uważam, że elokwencja czy erudycja nie są konieczne do bycia dobrym bokserem. Natomiast do bycia bardzo dobrym bokserem, mistrzem, jest potrzebna "inteligencja ringowa", tak jak w piłce nożnej geniuszy charakteryzowała bardzo często inteligencja boiskowa. Szpilka na razie nie pokazał tej ringowej inteligencji i to jest jego problem, nie to co wygaduje w wywiadach czy robi na Facebooku. Zresztą z dwojga ludzi pozbawionych przymiotów intelektualnych zawszę wolę tego, który świadom swoich braków nie pcha się na afisz. Adamek to niestety ten drugi rodzaj, czyli głupiec, któremu się wydaje, że nie jest głupcem, vide, "kariera" polityczna Adamka.
Zresztą cała jego kariera w wadze ciężkiej, żałosna kariera, która ostatecznie legła w gruzach wczoraj, jest dowodem na to, że Adamek jest głupi, nawet jak na boksera. Owszem ktoś mi powie, że przehandlował sławę za grube miliony baksów, ale jak się latami pracuje na sławę i szacunek w robocie, która polega na rąbaniu i dostawaniu po pysku, to rozmienienie się na drobne i totalne roztrwonienie wszystkiego, co się miało niematerialnie, to skrajna głupota. Adamek to nie jest Del Piero jeżdżący sobie po świecie i grający w piłkę dla zabawy, nie jest to Jordan, który nie mógł się rozstać ze sportem, którego jest legendą. Adamek to bokserska prostytutka - mistrz, który poszedł do ciężkiej łasząc się na kasę. Jego walka z Kliczką to była 100% bokserska prostytucja - nawet Witalij zachował się jak klient i nie chciał skończyć szybko. Jedyny poważny "ciężki", z jakim wygrał to był emerytowany Gołota - czyli facet, który za swoich czasów świetności był za dobry żeby takiego Adamka mieć za sparingpartnera.
Mam nadzieję, że wczoraj skończył się ostatecznie temat Adamka - nikt nie będzie już wymyślał śmiesznych newsów, że on chce się bić o jakiś pas albo, że idzie do polityki. Walka ze Szpilką powinna być retransmitowana z podtytułem "Tak przemija chwała Tomasza Adamka"


ODPOWIEDZ