Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Austria 2010

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ

Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal na mistrzostwach Europy?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2010, 22:59

Dzisiaj wystartowały mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Austrii. Nasza reprezentacja udanie zainaugurowała turniej pokonując po ładnym meczu Niemcy 27:25. Początek mieliśmy zatem obiecujący. Jutro gramy ze Szwedami, którzy dzisiaj przegrali ze Słoweńcami 25:27. Warto przypomnieć, że Polacy do tej pory nie wywalczyli jeszcze żadnego medalu na mistrzostwach Europy. Czy uda się tym razem?

Wyniki meczów i tabele grup


Obrazek
Ziółi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2009
Posty: 266
Rejestracja: 04 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2010, 23:08

Pewno, że złoto - trzeba wierzyć! Chociaż w zasadzie z Francuzami przegrywamy już w szatni...
Dzisiaj z Niemcami, którzy przechodzą małą rewolucję kadrową, nic specjalnego nie zagraliśmy, ale liczy się zwycięstwo. Bieleckiemu armata w ręce funkcjonuje:) Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Jaszka, z każdym następnym ważnym meczem widać, że się ogrywa i staje się coraz pewniejszym punktem reprezentacji. Man of the match, to oczywiście bramkarze, z jednej, jak i z drugiej strony. Grunt, że Kasa w formie, to daje + 100 do niszczenia rywali.
Co do drugiego meczu naszej grupy, to raczej spodziewałem się wygranej Szwedów, ale to chyba tylko ułatwia nam sprawę.
DO BOJU!!!


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2010, 23:36

Nieeee znam się na tym, ale wydaje mi się, że to raczej Niemcy zagrali słabo. Także nie dmuchajmy balonika bo wyjdzie jak (prawie) zawsze.
edit: ale z drugiej strony jeszcze bardziej niz dmuchanie balonika wkurza mnie brak wiary i przegrywanie meczów w szatni... także będzie złoto panowie!!! :prochno:


calma calma
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 00:02

Jeśli chodzi o piłkę ręczną to nie bardzo interesuje mnie ten sport na co dzień, ale jak Poloki grają w ME albo MŚ to siedzę przed tiwo z wielkim podjaraniem. Dzisiaj pokazali klasę w meczu ze Szwabami. Przede wszystkim Szmal, ale też Jaszka oraz debiutant tej imprezy Rosiński. Poza tym Karol `Petarda` Bielecki. Jak ten facet czasami smyknie piłeczką w stronę bramki przeciwnika, to nawet chce mi się współczuć przeciwnemu bramkarzowi, widząc jego bezradność, a nawet strach w oczach.

Realnie, stać nas nawet na złoto. Póki co jak słusznie zauważył Pluto, nie ma co sztucznie dmuchać balonika..


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 00:06

Zagrali dzisiaj tak, aby wystarczyło na wygranie spotkania. Niemcy to zawsze Niemcy, każda wygrana nad nimi ma znaczenie nie tylko sportowe :-D

Myślę, że to jest ten czas, kiedy jest szansa na to, aby naprawdę powalczyć i wierzę, że im się to uda.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 09:21

Po wczorajszym meczu zabrała się ładna grupa optymistów, którzy wierzą, że uda się wywalczyć medal, nawet złoty. Ja też jestem dobrej myśli, ale nie można zapomnieć, że to jest dopiero początek tego turnieju, i dalej łatwo też nie będzie. Dzisiaj Szwecja, jeśli wygramy, to awansujemy dalej. W sumie z grupy na pewno wyjdziemy, bo wychodzą aż trzy zespoły. Do wielkich faworytów nie należymy, ale coś ugramy, mam taką nadzieję.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 10:01

Wiadomo, że pierwszy mecz na mistrzostwach to zawsze niespodzianka jeśli chodzi o grę i formę zawodników, dlatego tutaj liczy się przede wszystkim zwycięstwo. Co warto podkreślić w zasadzie cały czas mieliśmy to spotkanie pod kontrolą i chociaż momentami byliśmy strasznie nieporadni w ataku, to w tych momentach obrona wraz, ze Szmalem w bramce dawała radę. Co do rozdawania medali to jestem zdania jak Majos, że na razie nie ma co wyciągać wniosków, dopiero po 3 meczach grupowych będzie można coś powiedzieć. Wczoraj Szwecja przegrała, że Słowenią, więc dla nich jest to mecz o wszystko- bo ich porażka praktycznie przekreśla ich szanse na grę o medale, my wczoraj wygraliśmy więc mamy większy komfort, co może być naszym atutem w dzisiejszym meczu.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
KimiIceman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 października 2008
Posty: 290
Rejestracja: 10 października 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 18:37

Myślę, że stać Polskę na medal, ba nawet na złoto :!: Wczoraj zagrali naprawdę świetnie i odegrali się Niemcom za finał Mistrzostw Świata. Bielecki szalał pod sam koniec pierwszej połowy. Tłuczyński bezbłędny w karniakach, Jurasik także niczego sobie. Ale bohaterem meczu był Szmal. Obronił chyba więcej strzałów niż łączna liczba goli Niemców i Polski. Jestem optymistycznie nastawiony do dzisiejszej potyczki ze Szwedami oraz dalszej fazy turnieju.

_____________________________
"Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają" - Pavel Nedved


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 22:16

Kolejny mecz - kolejne zwycięstwo :happy:. W meczu ze Szwedami największe wrażenie zrobił na mnie Szmal, te dwie obrony sam na sam z Kallmanem były niesamowite :shock:, a i całkowitą skuteczność obron miał niezłą :-D. W drugim meczu naszej grupy Niemcy zremisowali ze Słowenią, więc zapowiada się niezły mecz o wszystko pomiędzy Niemcami i Szwedami.


Obrazek
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 22:40

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o szansach Polaków na złoto. Na pewno jesteśmy kandydatami do strefy medalowej, ale czy mamy szansę z najlepszymi drużynami Europy (dawno nie widziałem teoretycznie najlepszych Francuzów i Chorwatów). Póki co wygraliśmy mimo wszystko dosyć zdecydowanie z Niemcami i Szwedami, jednak mam wrażenie (może mylne, bo rzadko oglądam szczypiorniaka), że obie te reprezentacje nie są obecnie w najwyższej formie i nie stanowiły dla nas jakichś bardzo wymagających przeciwników.

Na pewno widać świetną dyspozycję naszego bramkarza, który dziś bronił fenomenalnie. Pozostali nasi zawodnicy może nie grają jakichś meczów życia, ale cieszy niespotykane w innych naszych reprezentacjach, równa i stabilna forma niemal wszystkich naszych graczy z pola.


Pozdrawiam!
Ziółi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2009
Posty: 266
Rejestracja: 04 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 22:41

Szmal nam wygrał mecz:) Trzeba przyznać, że w ofensywie zdarzają się niepotrzebne błędy, czy zacięcia. Na szczęście w porę obudził się Michał Jurecki. Oczywiście najlepszy w ofensywie Rosiński. Już mu daję nominację do odkrycia turnieju.


AdrianJuventin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2009
Posty: 304
Rejestracja: 04 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 23:05

Ziółi spokojnie z Rosińskim ;) To dopiero początek turniej, co nie umniejsza faktu że ładnie zagrał. Widzac rękę Wenty w Vive. Dobrze że wrócił do Polskiej Ligi, są już tego efekty. Co do dwóch meczów: Z Niemcami musieliśmy wygrac ( Niemcy to Niemcy ale brakowało 4 podstawowych piłkarzy) ze Szwedami fenomenalnie spisał się Sławek Szmal no i jedziemy dalej. Teraz mecz z rewelacją naszej grupy : to będzie najciekawsze starcie ;)


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 23:30

Ja liczę na medal, ale czy to będzie złoty na taki zagłosowałem, ale trudno powiedzieć. Wygrana z Niemcami i Szwedami na pewno pogłębi wiarę w medal co najważniejsze podbudowała naszych szczypiornistów. Dodatkowym atutem jest to że gramy prawie tym samym składem: Szmal, Bielecki, Lijewscy M. B. Jurecki, Jaszka, Jurasik, Tłuczyński, Kuchczyński czy Siudmiak wszyscy nam dobrze znani, wszyscy maja bardzo dużo występów w reprezentacji są zgrani itd. Dodatkowo dzisiaj bardzo dobry mecz rozegrał Rosiński dobrze wprowadza się do zespołu.

Za bardzo nie interesuje się piłką ręczna, ale ciekawi mnie jak pod tym względem prezentują się zeszłoroczni finaliści mistrzostw świata, jeśli ich składy są przemeblowane to możemy mieć szanse na lepszy krążek niż brąz.

Zrobiliśmy mały krok po medal awansując do kolejnej rundy zrobimy większy krok gdy w piątek wygramy ze Słowenią i awansujemy z 4 punktami. Wiadomo, że trafimy na grupę D. Francja już straciła punkt z Węgrami, a mają jeszcze mecz z Hiszpanią. Gdy wygramy ze Słowenią i Węgry wygrają z Czechami naprawdę będziemy blisko finałowej czwórki.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
sisman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 sierpnia 2006
Posty: 497
Rejestracja: 03 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 23:54

Nigdy nie byłem fanem ręcznej, ale przyznam, że bardzo miło ogląda się występy naszych rodaków. Występuje tu pewna niesprawidliwość. Pewnie każdy to zauważył. Jakby Polska wygrała z Niemcami w piłce nożnej, to byłoby to święto narodowe. Na każdym balkonie wisiałyby flagi. Taka sama sytuacja dotyczy siatkówki. Osiągamy znakomite wyniki w innych sportach drużynowych, jesteśmy potęgą światową, lejemy Niemców, czy Ruskich, ale i tak w pełni nie przekłada się to na entuzjazm społeczeństwa. Piłka nożna zawsze będzie dominowała, nawet jakby grali u nas największe patałachy. Z perspektywy fanów ręcznej, czy siatki i także samych reprezentantów jest to trochę smutne. Jak to się mówi " co kraj, to obyczaj" :-D


Day after day I'm getting better and better.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2010, 00:21

sisman pisze:Z perspektywy fanów ręcznej, czy siatki i także samych reprezentantów jest to trochę smutne. Jak to się mówi " co kraj, to obyczaj" :-D
Tak to już jest. A z Małyszem było inaczej? Lekkoatleci też gdzieś na Olimpiadzie zdobędą medal i w sumie tyle się o nich pamięta. Piłka nożna jest mimo wszystko chyba, w naszym kraju sportem najbardziej popularnym, ale też (jeżeli chodzi o sporty drużynowe) mocno niespełnionym. Jak mówisz, tych sukcesów nie ma w tej dyscyplinie.
Siatkówką czy ręczną się osobiście nie interesuje, ale jeżeli gra reprezentacja to każda wygrana jest ważna.

Dzisiaj Szwedzi. Początek trochę nerwowy, ale wiedziałem, że wygrają. Następny mecz też wygrają. Zawodnikiem meczu Szmal, dzisiaj prawie 50% skuteczność. Dobrze wprowadził się też Rosiński. Ta reprezentacja ma chyba wszystko. Oby nie zabrakło im szczęścia, które też jest potrzebne.


ODPOWIEDZ