MŚ w piłce ręcznej- Chorwacja 2009

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2009, 18:15

juveninhoo pisze:
Kuzminski pisze:A to co mnie najbardziej bawi z tego wszystkiego to, ze gdy naszej reprezentacji zaczyna dobrze isc to nagle cala Polska jest wielkim fanem pilki recznej (bez urazy dla PRAWDZIWYCH kibicow).
popatrz na to z tej strony: Kto z czystym sumieniem może powiedzieć, że interesował się skokami narciarskimi przed Małyszem ? Za pewne nie wielu...
W sumie mecz z Norwegami był pierwszym który widziałem w całości na tych MŚ. Jednak z tym że cała Polska nagle kibicuje, to ja się nie dziwię, bo czy skoro ja na codzień nie interesuje się piłką ręczną to znaczy że nie mogę popatrzeć jak szczypiorniści tworzą historię ?? :prochno:
co do tych co nagle zaczynają się interesować tym sportem- i próbują na siłę uchodzić za ekspertów- oni mnie śmieszą :)
Edit: DeViLl0o dobre :bravo:
Musze ci przyznac 100% prawdy ;) Lecz dzieki Malyszowi naprawde spodobala mi sie ta dyscyplina i zaczalem ja od czasu do czasu sledzic (nie wypytujcie sie mnie, jestem tylko szarym kibicem :oops: ).

Niby prawda ze jak sa sukcesy to i interes tez - ale w naszym kraju prawie wszyscy sie interesuja kadra pilkarska, a z sukcesami to wiemy jak jest... :prochno:
Ale tutaj to moze akurat chodzi o popularnosc dyscypliny ;)


juveninhoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2008
Posty: 145
Rejestracja: 29 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2009, 18:50

Kuzminski pisze:
juveninhoo pisze:
Kuzminski pisze:A to co mnie najbardziej bawi z tego wszystkiego to, ze gdy naszej reprezentacji zaczyna dobrze isc to nagle cala Polska jest wielkim fanem pilki recznej (bez urazy dla PRAWDZIWYCH kibicow).
popatrz na to z tej strony: Kto z czystym sumieniem może powiedzieć, że interesował się skokami narciarskimi przed Małyszem ? Za pewne nie wielu...
W sumie mecz z Norwegami był pierwszym który widziałem w całości na tych MŚ. Jednak z tym że cała Polska nagle kibicuje, to ja się nie dziwię, bo czy skoro ja na codzień nie interesuje się piłką ręczną to znaczy że nie mogę popatrzeć jak szczypiorniści tworzą historię ?? :prochno:
co do tych co nagle zaczynają się interesować tym sportem- i próbują na siłę uchodzić za ekspertów- oni mnie śmieszą :)
Edit: DeViLl0o dobre :bravo:
Musze ci przyznac 100% prawdy ;) Lecz dzieki Malyszowi naprawde spodobala mi sie ta dyscyplina i zaczalem ja od czasu do czasu sledzic (nie wypytujcie sie mnie, jestem tylko szarym kibicem :oops: ).

Niby prawda ze jak sa sukcesy to i interes tez - ale w naszym kraju prawie wszyscy sie interesuja kadra pilkarska, a z sukcesami to wiemy jak jest... :prochno:
Ale tutaj to moze akurat chodzi o popularnosc dyscypliny ;)
Otóż popularność dyscypliny i warunki do jej uprawiania przede wszystkim- w nożną można grać praktycznie wszędzie, a z np. ręczną wiadomo jak jest (poza miastami oczywiście) i moim zdaniem szczypiorniak jest trudniejszy do opanowania i ma trudniejsze zasady


"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest"- Kurt Cobain
krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2009, 19:10

Tak ogladajac te mecze to nasi naprawde przyzwoicie to zagrali do tej pory tylko 3 mecze z Algierią, Danią 1 połowę no i z Serbami. A reszta to fuks albo kompletna porazka .... za dużo szkolnych błedów i straty po podaniach ... przez co rywale odskakiwali z kontra i gole nam strzelali ... Mam nadzieje ze w meczu z Chorwatami takich błedów się nie dopatrzę, to wtedy mozna myślec o zwyciestwie :]


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2009, 07:55

VirusT pisze:
Kuzminski pisze:A to co mnie najbardziej bawi z tego wszystkiego to, ze gdy naszej reprezentacji zaczyna dobrze isc to nagle cala Polska jest wielkim fanem pilki recznej (bez urazy dla PRAWDZIWYCH kibicow).
Mnie to jeszcze tak bardzo nie razi, bo wg mnie to normalne, mnie cos zupelnie innego doluje, ze jak idzie Polakom, i wygrywaja mecze to wszytsko jest git, sa dla nas Bogami. Wystarczy jeden czy tam dwa mecze przegrane i odrazu wszyscy ich wyzywaja od najgorszych, sa zerem wtedy. To jest poprostu dobijające, i chyba najsmutniejsze w tym wszystkim.

No coz tak to juz chyba z naszymi rodakami bedzie...
No jeżeli repra jakiegoś kraju jest wicemistrzem świata i praktycznie skład tej reprezentacji się nie zmienił to wszyscy kibicują żeby powtórzyli to co 'mogą' powtórzyć a gdy im nie wychodzi to miesza się ich z blotem.

Tak samo jest z każdą dyscypliną. Juventus wygrał z Fiorentiną. Teraz przegrał z Udine. Chociaż statystycznie powinien wygrać. Nie jesteś zły, nie kląłeś patrząc jak grają, albo jak nie oglądałeś meczu to wynik nie wpłynął na Ciebie negatywnie ;?

No Polacy to chyba mają we krwi.

Pozostaje nam 3mać kciuki za wygrany półfinał.


Obrazek
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 22:28

No wiec ja napisze kilka słów podsumowania.

Szczere gratulacje dla Chorwatów, ale ten mecz to my przegraliśmy własnymi błędami. Proste straty, niedokładne podania, bzdurne faule w ataku... było tego za dużo. Zdecydowanie za dużo.

Polacy sa za slabi na finał.
Zobaczymy jak będzie z Danią.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 23:08

Prędzej czy później musiało się to stać... Polacy grali wybitnie słabo na tym turnieju, popełniali mase błędów w rozgrywaniu piłki i ataku... Obrona także za dobrze nie grała. Mecz fatalny w wykonaniu naszych. Nie potrafili nic zdziałac na boisku, chorwaci byli po prostu lepsi. Życze im powodzenie w finale.
Szkoda, że gramy "tylko" o brąz, ale dobre chociaż tyle. Mam nadzieje, że polacy się zmobilizują porządnie przed meczem z Duńczykami. Raz już wygraliśmy, mam nadzieje, że i tym razem sytuacja się powtórzy :D


Fred_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2008
Posty: 173
Rejestracja: 14 listopada 2008

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2009, 10:55

no i niestety przegralismy a wedlug mnie chorwacja byla do ogrania,byli niesamowici w obronie no i zagralismy poprostu slabo hmm moze mamy jakas blokade psychiczna albo nie potrafimy wytrzymac presji


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2009, 11:16

Gra Chorwatów w obronie to była poezja (przynjamniej okiem laika). No i ich bramkarz zagrał świetny mecz. Byli do ogrania, to fakt, ale chyba trafili wybitnie na Polaków z tzw. formą dnia... ;)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2009, 11:58

Stało się, jak się stało, ale moim zdaniem mecz był do wygrania. Chorwaci też popełniali błędy, tylko my nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Gramy jednak o 3 miejsce, ktore i tak po I fazie grupowej zakończonej z dorobkiem 0 punktów byłoby sporym sukcesem ;].
Jedno co mnie wczoraj irytowało to ta wykładzina w hali. Jest akcja Chorwatów, strzelają, a my mamy za chwilę szansę na przeprowadzenie szybszej akcji do przodu, to gwizdki sędziów, bo się coś z wykładziną dzieje. To są Mistrzostwa Świata, nie wiem, co zrobili organizatorzy, żeby tak przygotować boisko, bo jak wyszli na początku to już było widać taśmy.
Gramy o brąz i go wygrywamy(!), a w finale obstawiam raczej Francję niż Chorwację.


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2009, 12:14

Wydało by się , że pod koniec I połowy nasi złapali właściwy rytm a Chorwaci wręcz na odwrót. No ale...przegraliśmy na własne życzenie. Gra polaków była bardzo chaotyczna, nasze strzały były zbyt czytelne a do tego te niedokładne podania ehh...Teraz pozostaje walka o 3 miejsce. Miejmy nadzieje , że wygramy. Pozdro!


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2009, 12:20

Szkoda, naprawdę szkoda tego meczu. Sadzę, że gdyby pierwsza połowa trwała 5min dłużej wszystko potoczyłoby się inaczej... A tak został tylko mecz o 3. miejsce z mocnymi Duńczykami, z którymi po raz kolejny nie będzie tak łatwo wygrać.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 lutego 2009, 16:53

No i muszę przyznać, że reprezentacja Polski odniosła naprawdę duży sukces. Nawet nie dlatego, że zdobyli brązowy medal, ale choćby dlatego, że pierwszy mecz w życiu jaki obejrzałem w piłkę ręczną, był ten z Chorwacją. Drugi był dziś. Wcześniej nie podejrzewał bym siebie o takie coś, a muszę przyznać, że ku mojemu zaskoczeniu oglądało się z przyjemnością.

Dzisiejszy mecz, począwszy od drugiej połowy - bardzo dobry. Wspaniale zagrał Bielecki, w trakcie meczu śmiałem się, że strzela/rzuca tak celnie i mocno, że niepotrzebnie biegnie pod bramkę rywala, pewnie ze swojej połowy też by trafiał ;). W drugiej połowie nasi byli bardziej skoncentrowali, nie tracili piłek, wspaniale odbierali no i byli skuteczni. Gratulacje dla naszych.


A komentarz Szmala po meczu- bezcenny :). Szczerość to podstawa !


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 lutego 2009, 16:57

Zgadzam się, że Polacy odnieśli sukces. Pokazali, że ostatnie Mistrzostwa Świata nie były przypadkowe. W tych zawodach tez bili się o medale. Szkoda meczu z Chorwacją, lecz z gospodarzem naprawdę gra się ciężko. Miło mi było oglądać te mistrzostwa.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2009, 17:03

Sukces napewno, ale czy duży? Wg. mnie nie. Polaków stać na więcej, czego niestety nie udowodnili w meczu z Chorwacją. Cieszy brąz, ale niedosyt jest i to duży.


juveninhoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2008
Posty: 145
Rejestracja: 29 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 01 lutego 2009, 18:19

KU-bra pisze:Sukces napewno, ale czy duży? Wg. mnie nie. Polaków stać na więcej, czego niestety nie udowodnili w meczu z Chorwacją. Cieszy brąz, ale niedosyt jest i to duży.
patrząc w przekroju całego turnieju brąz to sukces, Szmal przejdzie do historii: "Ja będę pił alkohol. Dziękuję" i zostawił tego biednego dziennikarza samego :rotfl:


"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest"- Kurt Cobain
ODPOWIEDZ