Eurobasket 2009

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2008, 18:26

Nie wiem czy w tym kraju, po za wiernymi fanami, ktos jeszcze interesuje sie koszykowka, ale pomyslalem, ze moze jednak tak, wiec zalozylem temat o Mistrzostwach Europy w koszykowce, ktore odbeda sie w Polsce za 10 miesiecy. Dzis odbylo sie losowanie grup, ktore wygladaja nastepujaco:
Grupa A: Grecja, Chorwacja, Macedonia, Izrael
Grupa B: Rosja, Niemcy, Łotwa, zespół z kwalifikacji
Grupa C: Hiszpania, Słowenia, Serbia, Wielka Brytania
Grupa D: Litwa, Turcja, Polska, Bułgaria
Grupa Polaków do najlatwiejszych nie nalezy, ale do dalszej fazy przechodza 3 druzyny, wiec nie widze innego wyjscia jak nasz awans. Gorzej bedzie pozniej, Trafimy na kogos z grupy C, a tam tylko cud pozwoli awansowac dalej.
Wszystkie mecze Polakow i grupy D we Wroclawiu, reszta w Bydgoszczy, Gdansku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie.
Nie wiem jak taka powiedzmy hala w Łodzi ma zostac wypelniona, skoro 1% spoleczenstwa, wie ze cos takiego jak Eurobasket odbedzie sie w Polsce. Niby zaczac ma sie jakas tam reklama, ale nie ma na co liczyc, dopoki koszykówka w Polsce beda zarzadzac imbecyle.
heh, minelo kilka godzin od losowania, a na portalach nie ma juz o tym informacji...


Kori_15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2008
Posty: 5
Rejestracja: 03 listopada 2008

Nieprzeczytany post 08 listopada 2008, 22:14

Nie wiem czy w tym kraju, po za wiernymi fanami, ktos jeszcze interesuje sie koszykowka

Ja interesuje się koszykówką, co prawda bardziej NBA jednak repra oczewiscie nie jest mi obojetna :)
Grupa Polaków do najlatwiejszych nie nalezy
Szczerze? Mogło byc gorzej, i raczej na nasza grupe patrzyl bym przez pryzmat tego ze równie dobrze zamiast Litwy-byla by Hiszpania z bracmi Gasol, zamiast Turcji- Niemcy z Dirkiem, a zamiast Bułgarii- GB z Dengiem.....wiec mysle ze jest dobrze pod wzgledem grupy i ze pierwsza "3" powinnismy w niej zając.
Wszystkie mecze Polakow i grupy D we Wroclawiu
I bardzo fajnie bo we Wrocku zawsze można liczyc na liczną, i dobrą, widownie.

Mimo wszystko, zbyt wielkich nadzieii obie tym turniejem nie robie, gdyz poziom zainteresowania i funduszy przeznaczanych na basket jest niski i dopoki kosz nie zostanie w Polsce rozpropagowany nie mamy co liczyc na sukcesy(które i tak mało by kogo obchodziły....)


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 listopada 2008, 12:49

http://www.fibaeurope.com/draws/video.htm
Wklejam filmik z wczorajszej prezentacji, absolutnie robi wrażenie! Kapitalne przedstawienie, swietna muzyka i te urywki z ME w 1963 r.:shock:
Podobno jest pomysl, by pokazywac ta prezentacje w kinach przed seansami. Jestem za, bylaby to chyba pierwsza dobra reklama Eurobasketu.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2009, 23:03

zgłaszał sie ktoś z Was na wolontariusza na EuroBasket?

bo ja tak, załapałem się i przysłali mi dziś info o pierwszym szkoleniu

jak ktoś jest to niech się odezwie na gg/PW/maila wszystko jedno :-D


Obrazek
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2009, 23:33

Ruszyła sprzedaż biletów na Eurobasket. Bilety są w cenie od 40 do 300 zl, także tragedii nie ma. Generalnie 1 bilet daje możliwość wstępu na 2 mecze pod rząd(także mecz o 3 miejsce i finał), po za spotkaniami w polskiej grupie, gdzie kumaci i decyzjni zmienili zasady i postanowili trochę zarobić, sprzedając bilety na pojedyncze mecze. Osobiscie zakupilem bilety na mecz z Turcją i finał-mecz o 3 miejsce.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2009, 23:40

o biletach tutaj jest wiecej info

http://www.pzkosz.pl/?p=akt&id=1002

a wybiera sie ktoś w niedziele na szkolenie w Kato??


Obrazek
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 września 2009, 20:09

Polska pokonała Bułgarię 90-78 !!! Niezła gra naszych, ale czy to starczy na Litwę i Turcję? W każdym razie gratulacje, jutro mecz z Litwą, w środę z Turcją, na który się wybieram. Tylko dlaczego taki monotonny doping? Z drugiej strony nie było siatkarskiego pikniku...
O 21 na TVP Sport mecz Litwa - Turcja. Dobry mecz i ważny dla nas.


cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 07 września 2009, 20:51

też bym chciał się pojawić na którymś z tych meczów, no ale niestety nie będzie mi to dane :( oby następne mecze grali tak jak dzisiaj przez pierwsze 3 kwarty, czwarta przespana :/ i przegrana (w niej) 5 punktami. z Litwą to nie przejdzie... :snooty:


Chi non salta e neroazzurro
Chi non salta e rossonero ^^
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 07 września 2009, 21:37

Nie jestem przekonany do twojego pesymizmu cysiekchmiel. Polacy spisują się dobrze od początku, może połowy, sierpnia i od wtedy rozegrali kilka bardzo dobrych spotkań, a to że dziś potknęli się parę razy w ataku jeszcze ich nie skreśla.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:15

RE-WE-LA-CJA!!!!!!!!!!!!! Nokaut, genialna gra Polaków, pewne prowadzenie przez 40 min, nie wiem jak to wytrzymają Gortat z Lampe i Loganem, ale co z tego! POLSKA !!!


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:17

Nigdy nie jarałem się koszykówką, ale ze względu na ME w Polsce oglądałem wczorajszy i dzisiejszy mecz i jestem pod wrażeniem. Polacy grają efektownie, Gortat wali czapy a publika co chwilę szaleje. Oby naszej reprezentacji udało się dojść jak najdalej :-D


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:18

Nawet po tym temacie widać jakie jest zainteresowanie koszykówką w Polsce. Gdy grają siatkarze czy piłkarze ręczni to nawet tu na forum JP tematy o danych imprezach są dość obszerne. A tu pustki.
Przydałby nam się sukces na EuroBaskecie. Dobrze, że ta impreza jest w Polsce. Jestem zachwycony dzisiejszym meczem. Jeśli zajdziemy daleko, możliwe, że znów wszyscy zaczną grać w kosza bo to tej pięknej dyscyplinie sportu bardzo by się przydało. Aż mnie naszła chęć by znów wyjść na boisko i porzucać :)


Obrazek
Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:23

Przyznam że nie spodziewałem sie zwycięstwa w dzisiajszym meczu. Jeszcze go nie obejrzałem ale sam wynik zasługuje na brawa bo Litwa to zawsze jeden z pretendentów do tytułu.
Chociaż wydaje mi sie że prawdziwy test siły będzie w spotkaniach z Rosją czy Hiszpanią jezeli na nie trafimy. Szansa na medal jest spora jeżeli tylko utrzymamy obecna formę.

No i kto wie czy Lampe nie wyrobi sobie na nowo marki żeby wrócić do NBA bo wg mnie tam jest jego miejsce a nie w kilka klas słabszej europie


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:30

Prokson pisze:No i kto wie czy Lampe nie wyrobi sobie na nowo marki żeby wrócić do NBA bo wg mnie tam jest jego miejsce a nie w kilka klas słabszej europie
Zdziwiłbyś się. NBA a Europa to całkiem inna bajka, całkiem inna specyfika gry, styl. Ale na pewno nie można powiedzieć, żę najmocniejsze europejskie zespoły są słabsze od tych z NBA. W Europie grają naprawdę klasowi zawodnicy i już nie raz i nie dwa Amerykanie dostawali bęcki na turniejach rangi mistrzowskiej. Oni są przyzwyczajeni do trochę innego grania niż na gra się na mistrzostwach czy olimpiadzie.


Obrazek
cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:30

dzisiaj było o wiele lepiej niż wczoraj, tylko nie można pozwolić na podwójne pokrycie Logana
reszta - cudownie :D oby tak dalej
czekam na jutrzejszą wygraną z Turkami :D


Chi non salta e neroazzurro
Chi non salta e rossonero ^^
ODPOWIEDZ