Eurobasket 2009

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:32

Super mecz w wgykonaniu Polaków, 3 punkty pod rząd Ignerskiego za 3 punkty zapadły mi w pamięci, no i super atmosfera w hali, widać, że ten doping dał pozytwnego kopa naszym koszykarzom. No szkoda, że tak małe zainteresowanie koszem w Polsce, bo to super dyscyplina sportu, aczkolwiek dla mnie hierarchia jest taka: piłka nożna--> siatka--> kosz.


Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:35

Nawet po tym temacie widać jakie jest zainteresowanie koszykówką w Polsce. Gdy grają siatkarze czy piłkarze ręczni to nawet tu na forum JP tematy o danych imprezach są dość obszerne. A tu pustki.
To może ja się wypowiem. Mieszkam 300-400 metrów od jednej z aren tegorocznego Jewrobasketu(hala Olivia). Dzisiaj, w związku z meczem ruskich ze szwabami, od rana pod oknem jeżdżą lodówy na sygnale. Do Posen reprezentacja tropikalnych Żydów przyjechała z 17 agentami Mosadu, ale ci przynajmniej są cicho. Jeżeli za tydzień obleję poprawkę z prawa administracyjnego, to będzie wiadomo, na kogo zwalić winę.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:41

Abi idź na uczelnie do czytelni tam cisza i spokój 8)

Meczów Polski pewnie nie oglądasz, nic dziwnego - rzucający obrońca murzyn, trener Żyd :P


Obrazek
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:46

leniup pisze:Nawet po tym temacie widać jakie jest zainteresowanie koszykówką w Polsce. Gdy grają siatkarze czy piłkarze ręczni to nawet tu na forum JP tematy o danych imprezach są dość obszerne. A tu pustki.
Czyja wiem... Dzisiaj siatkarze też grali i to z Hiszpanami :wink: .

Abdul_BN.pl pisze:Jeżeli za tydzień obleję poprawkę z prawa administracyjnego, to będzie wiadomo, na kogo zwalić winę.
Za dużo na forum JuvePoland :smile: .

A co do meczu, widziałem 2 kwarty. I jestem zachwycony poziomem Polaków, oglądałem wiele meczy reprezentacji w kosza, ale takiego stylu i poziomu nigdy chyba nie prezentowała. Świetna gra Gorta, tyle wygarnięć i rzutów, najbardziej produktywny zawodnik. :wink:


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 20:55

leniup pisze:Abi idź na uczelnie do czytelni tam cisza i spokój 8)
To niewiele pomoże, albo i nawet pogorszy sprawę, bo mój wydział jest od hali oddalony o 50 metrów.

A Muli Katzurin nosi na szyi taki woreczek z pieniędzmi i kradnie srebra!


Kongratulejszyn dla naszych! (Logan, nigdy nie bedziesz Polakiem :P)


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 21:06

Koszykówka to znacznie bardziej emocjonujący sport niż siatkówka ;P Oglądałem dzisiaj oba spotkania i bardziej denerwowałem się podczas meczu koszykarzy.

Co do meczu to wspaniałe widowisko i bardzo dobra gra polaków, nie spodziewałem się aż takich wyników po nich. Jutro będzie ciężko. Byłem wczoraj na Turcja - Litwa i trzeba przyznać, że Turcy są w formie. No ale zobaczymy, może naszych koszykarzy stać na jeszcze więcej? ;) Są jedną z najbardziej nieobliczalnych ekip tych mistrzostw.


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 21:10

najbardziej zdarłem z hiszpanów i ich kibiców, którzy nie przyjechali na mecze grupowe (moze sa jakies wyjątki i nastawili się pewne wyjście z grupy de. Na necie czytałem ze wiekszosc z nich wykupi bilety na mecze ćwiercfinałowe i wyżej. Jajka będa jak Gasole i inne gwiazdeczki odpadna juz w 2 czy 3 meczu :smile:


Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 08 września 2009, 21:34

leniup pisze:
Prokson pisze:No i kto wie czy Lampe nie wyrobi sobie na nowo marki żeby wrócić do NBA bo wg mnie tam jest jego miejsce a nie w kilka klas słabszej europie
Zdziwiłbyś się. NBA a Europa to całkiem inna bajka, całkiem inna specyfika gry, styl. Ale na pewno nie można powiedzieć, żę najmocniejsze europejskie zespoły są słabsze od tych z NBA. W Europie grają naprawdę klasowi zawodnicy i już nie raz i nie dwa Amerykanie dostawali bęcki na turniejach rangi mistrzowskiej. Oni są przyzwyczajeni do trochę innego grania niż na gra się na mistrzostwach czy olimpiadzie.
Amerykanie dostawali bęcki jak jechali na turnieje z rezerwowym składem. Pierwszy team USA to obecnie drużyna prawie nie do pokonania.
a te gwiazdy z europy....calderon z tego co wiem miał być półbogiem na pg. i? jedyne czym europa moze sie pochwalić to niezłe szkolenie podkoszowych (gasol, nowiztki czy nawet gortat)
europa w koszu i muzyce jest nadal "100 lat za murzynami". granie strefa w obronie w co drugiej drużynie to chyba najlepszy dowód na to
no i biali nie potrafią skakać


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 17:29

No tak, w tamtym roku w Pekinie po prostu roznieśli wszystkich, grali cudownie i byli nie do ogrania. Ale mistrzostwa świata trzy lata temu przegrali, bo dla takiej ekipy brąz to przecież porażka. A nie powiesz, że Lebron, Anthony, Howard, Wade czy Paul to rezerwowy skład.
Wiadomo, że dużo bardziej lubię oglądać NBA niż koszykówkę europejską, chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Ale uważam, że nie jesteśmy 100 lat za murzynami. Już teraz Europejczycy potrafią ogrywać Amerykanów od czasu do czasu (Grecja 2006). A wierze, że będzie coraz lepiej.


Obrazek
BlackShadow7412

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 sierpnia 2009
Posty: 124
Rejestracja: 02 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 18:49

Sledze mecze Polakow i jestem zachwycony- nie robi repa wstydu jako gospodarz, wygrac z Litwa swietna sprawa z Bulgaria tez bdb, teraz konczy sie powoli 2 kwarta w meczu z Turcja i przegrywamy caly czas ok 10 pkt niestety.. ale to jest do odrobienia ;d DO BOJU POLACY!!


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 19:50

a czy w nba ktoś murzynów bada na doping :wink: ?
oni są tam faszerowani wszystkim, niekoniecznie substancjami znajdującymi się na światowych listach jako doping, ale prawie samą chemią. Poza tym spójrzmy do korzeni - skakali od wieków po drzewach za bananami to i za piłką mogą...

Dzisiaj porażka wyraźna w punktach i statystykach z kebabami. Ale to było do przewidzenia w kontekście naszej krótkiej ławki i wczorajszym spotkaniu z litwą.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 19:51

Niestety zasłużona porażka. Komentatorzy zwracali uwagę na zmęczenie ale byliśmy dziś po prostu gorsi od Turków. Pierwsza połowa to deska deska deska. Strasznie słaba gra pod koszami, tureccy wysocy robili co chcieli na tablicach. W drugiej połowie nieco lepiej to wyglądało ale to co było naszą bronią w poprzednich dwóch meczach czyli kontry, dziś zupełnie nie funkcjonowało. Gdy już nawet Logan czy Szubarga wychodzili z szybkim atakiem, nagle się zatrzymywali. Nie mieliśmy zbytnio pomysłu na rozmontowanie tureckiej obrony a nasz defense nie spisywał się zbyt dobrze, czwarta kwarta to już masakra niestety. No nic, nie ma co rozpamiętywać porażki, jesteśmy w kolejnej fazie i teraz mamy dwa dni odpoczynku. Trzeba myśleć o kolejnych rywalach, z pewnością będzie bardzo ciężko bo Hiszpania czy Słowenia to drużyny z pewnością nie gorsze niż Turcja. Tak czy siak według mnie awans do ćwierćfinałów z czwartego miejsca jest w naszym zasięgu :)


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 20:43

Nie interesuję się za bardzo koszem, powiem więcej, prawie wcale się na nim nie znam. Ale skoro Eurobasket jest w Polsce to wypada nieraz mecz obejrzeć. Szkoda dzisiejszej porażki, ale dobrze, że mimo to awansujemy dalej i możemy o coś walczyć. Oby tak dalej.


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 21:44

No cóż. Ambicja jest, zaangażowanie jest, chęci są, ale braku umiejętności tym nie przeskoczymy. Co tu dużo mówić Turcy są lepszym zespołem od nas. Spodziewana porażka. Będzie bardzo ciężko w drugiej rundzie, mamy wąską kadrę i trudnych rywali. W dzisiejszym meczu był też odczuwalny brak klasowego rozgrywającego. Szubarga i Koszarek nie są źli, ale jednak trochę im brakuje. A rozegranie to w koszykówce podstawa. Ale mimo wszystko w ćwierćfinał nadal należy wierzyć. Jeśli zagramy tak jak z Litwą to szanse są. W dalszych meczach odbić się może zmęczenie, gdyż jak już mówiłem - nie ma zmienników. Jedyna szansa to szarpnąć w pierwszym meczu i wygrać.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 15:58

link

Z każdym dniem jeszcze bardziej lubię Gortata. Nie owija w bawełnę, wali prosto z mostu jak jest, to się ceni.


Obrazek
ODPOWIEDZ