Eurobasket 2009

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 września 2009, 16:06

Ja tak trochę z innej beczki, ale jak najbardziej dotyczącej EuroBasketu. Wczoraj wraz z końcem rundy eliminacyjnej w Poznaniu zakończyłem swoją prace jako wolontariusz na taj imprezie. Teoretycznie byłem kierowcą, co umożliwiło mi jeżdżenie z ludźmi od prezesa FIBA Europ George Vassilakopoulosa począwszy, przez trenerów i zawodników poszczególnych drużyn na działaczach pz kosz kończąc. Praktycznie jednak robiłem wiele innych rzeczy, byłem na kilku spotkaniach komitetu organizacyjnego, a biuro transportu (mojego działu) było w tym samym pomieszczeniu co biuro zawodów. To wszystko pozwoliło mi bardzo dokładnie przyjrzeć się temu turniejowi od środka. Powiem tak, strach pomyśleć co to będzie jak będziemy musieli zorganizować EURO 2012. Niektórzy nadal żyją w epoce komunizmu. Nie chcę się wdawać w szczegóły, chociażby dlatego, że nie powinienem mówić o niektórych rzeczach, ale wesoło nie jest.
A hitem i tak jest Izrael, który przyleciał do Poznania z kilkunastoma agentami mosadu, którzy najpierw dokładnie przeszukali hotel i Hale Arena. Potem nie odstępowali zawodników na krok. Autokar izraela był jedynym pojazdem który mógł podjechać pod samo wejście. Za każdym razem kiedy stał pusty jeden z agentów mosadu plombował w nim wszystkie wejścia i luki :D . Ale za to mieli najsympatyczniejszych działaczy, powiedzieli, że wygramy z haifą:P i rozdawali wszystkim którzy ich wozili odznnaki swojej federacji:P


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 września 2009, 16:14

Ooo ja też będę kierowcą, z tym że w Katowicach, mam nadzieję że auta za bardzo nie wytłukłeś :D

A tak poważnie, to we wtorek trzeba jechać odebrać fury z Bydgoszczy no i od 17 zaczynają się rozgrywki więc będzie się trochę działo,

Mam nadzieję, że będzie okazja obejrzeć kilka spotkań, jeśli nie będzie za dużo roboty :wink:

@juveluck jak to było w Poznaniu? dało radę zobaczyć mecze?

I jeszcze napisz jak oceniasz auta, czym jeździłeś bo coś nam wczoraj mówili że w Kato będą wszystkie auta, od Trafika przez Scenica aż po tą nową Megankę GrandTour.


z tym Izraelem to nieźle, ciekawe kto chronił Polaków we Wrocławiu, BOR a może nawet GROM :D


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 września 2009, 16:22

tabo89 pisze:Ooo ja też będę kierowcą, z tym że w Katowicach, mam nadzieję że auta za bardzo nie wytłukłeś :D

A tak poważnie, to we wtorek trzeba jechać odebrać fury z Bydgoszczy no i od 17 zaczynają się rozgrywki więc będzie się trochę działo,

Mam nadzieję, że będzie okazja obejrzeć kilka spotkań, jeśli nie będzie za dużo roboty :wink:

@juveluck jak to było w Poznaniu? dało radę zobaczyć mecze?

I jeszcze napisz jak oceniasz auta, czym jeździłeś bo coś nam wczoraj mówili że w Kato będą wszystkie auta, od Trafika przez Scenica aż po tą nową Megankę GrandTour?


z tym Izraelem to nieźle, ciekawe kto chronił Polaków we Wrocławiu, BOR a może nawet GROM :D
Jeździłem praktycznie tylko busem, roboty był ogrom. Przez 6 dni zrobiłem dobrze ponad 2500 kilometrów. Byłem 2 razy w Warszawie ( z czego raz po busy), raz we Wrocławiu i raz odstawić busy w Bydgoszczy. Moja najkrótsza zmiana trwała 10 godzin. Choć ponoć w Gdańsku było jeszcze gorzej. Mecze teoretycznie dawało się obejrzeć, ale kursy w ich trakcie też się zdarzały.
Same samochody są rewelacyjne. Nówki sztuki do tego z najwyższej półki więc nie ma co się dziwić. Laguna, MeganGrandtour, Scenic czy Grande Scenic to pełen wypas. Trafici też fajne, ale trochę trudniejsze w prowadzeniu, zwłaszcza na początku. Bardzo wysokie sprzęgło, które zresztą było przyczyna skasowania jednego z Traficów we Wrocławiu.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 września 2009, 19:05

dzięki, będzie trochę roboty ale damy radę :)

od nas kilka osób było na szkoleniu w Wawie na Trafikach więc głównie oni na nie siadają ale jak będzie trzeba to i ja się jakoś przyzwyczaję, podejrzewam że to coś takiego będzie jak w Sprinterze z tym sprzęgłem

poza tym ponoć jest nawigacja więc się nie zgubię :wink:

a co do samych rozgrywek to mam nadzieję, że w Spodku zagrają Polacy i pokażą się z dobrej strony

dzisiaj jak wiecie Ruscy wygrali z Chorwatami po ciężkim boju a teraz trwa mecz Niemców z Grekami

dobra jest relacja LIVE na oficjalnej stronie EuroBasketu, polecam :-D


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 września 2009, 21:38

tabo89 pisze:
poza tym ponoć jest nawigacja więc się nie zgubię :wink:
Nawigacje są tylko w Scenicach i Megankach. W Lagunach, co dziwne bo to najbardziej wypasione auta i w Traficach ich nie ma.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 01:25

Od wczoraj to wielkie koszykarskie święto przeniosło się do Bydgoszczy. Niestety nie zostałem wolontariuszem z takiego powodu, że zabrakło mi miesiąca do osiągnięcia wymaganych 18 lat. Jednak mimo to staram się być jak najbliżej tej imprezy. Wczoraj spędziłem prawie cztery godziny przed hotelem City, gdzie są wszystkie reprezentacje. Głównym celem był Tony Parker i na szczęście udało mi się go złapać. ;) Co ciekawe mimo tego, że jeśli jest jakaś duża impreza to pod hotelami jest dosyć dużo kibiców, wczoraj byłem sam. W oczekiwaniu na Parkera, który bardzo długo siedział w hotelu udało mi się porozmawiać z kilkoma przesympatycznymi Grekami, którzy czekali na swój trening o… 22:00. Z jednym z nich (Ioannisem Bourousisem) pogadałem dosyć długo oraz powiedziałem co musi u nas zobaczyć w centrum.
http://img183.imageshack.us/img183/8601/40078503.jpg
http://img197.imageshack.us/img197/5449/37834648.jpg
Wysoki, ale i tak niższy ode mnie. ;) Tony Parker był bardzo zaspany, jednak mimo tego do zdjęcia stanął bez żadnych problemów.
Dzisiaj pierwszy dzień w hali Łuczniczka, na początek mecz Rosja – Chorwacja. Hala w Bydgoszczy jest dosyć duża (prawie 7 tys. miejsc), a na tym meczu było może 500… Atmosfera baaaardzo piknikowa, przypominająca raczej sparing drugoligowych drużyn, niż wielkie koszykarskie święto. Dodając do tego fatalną grę koszykarzy (do przerwy rzucili w sumie około 50 pkt.) to mamy obraz całego beznadziejnego meczu.
Lekko zawiedzony po pierwszym meczu wracając do hali po godzinnej przerwie usłyszałem głośne śpiewy. Po wejściu do środka zobaczyłem ponad 100 osobową grupę kibiców Grecji, więc postanowiłem się do nich dołączyć, bo zawsze strasznie podobał mi się ich styl dopingowania i chciałem zobaczyć jak to wygląda od środka. Zdecydowanie się nie zawiodłem, atmosfera była bardzo gorąca i mimo nieznajomości greckiego szybko załapałem większość przyśpiewek, choć do teraz nie wiem do końca o co w niektórych chodziło. ;-) W hali było więcej ludzi, lecz nadal bez szału – około 2 tyś. Po pewnym czasie, gdy wszyscy byli pod wrażeniem dopingu Grecji dołączyło o wiele więcej Polaków, gdy Grecy to zobaczyli krzyczeli głośne Polska! Polska! Po ciekawym meczu wygrali Grecy, a o fatalnym pierwszym meczu można było zapomnieć. ;)
Ostatni mecz mimo grup około 50 osobowych z Macedonii i Francji był piknikowy. Jednak to co się działo na parkiecie ze strony Francji było na poziomie NBA (co zresztą nie jest dziwne, gdy aż 5 zawodników tam na co dzień gra). Zobaczyć coś takiego na żywo to wspaniała sprawa. ;)

O której będziesz w Bydgoszczy Tabo? Będziesz miał chwilkę? ;)


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 02:28

Asta#8 pisze:Wysoki, ale i tak niższy ode mnie. ;) Tony Parker był bardzo zaspany, jednak mimo tego do zdjęcia stanął bez żadnych problemów.
Wow, chłopie to ile masz cm - tak z ciekawości? :think: No i dlaczego nie dałeś swojego foto z Parkerem?! :cry:

W ogóle to strasznie zazdroszczę tym wszystkim, którym jest dane "być w posiadaniu" odrobiny więcej czasu niż ja, a przede wszystkim tego, że mogą go spożytkować w taki właśnie jak Asta#8 sposób. To zdecydowanie najciekawsza, od ładnych dobrych paru lat, impreza tego typu w Polsce i jak widzę na Waszych wszystkich przykładach warto brać w tym udział.

Tymczasem ja wracam do glomerulopatii... :doh:


Pozdrawiam!
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 09:33

W Poznaniu kibicowsko bezkonkurencyjna była ekipa Macedonii. W Bydgoszczy, z tego co widziałem nie pojawiło się ich aż tylu, co wynika chyba z faktu, że sami nie wierzyli w swój awans. W pierwszym jednak meczu zmiażdżyli około 100-150 osobową grupę Greków. Macedończyków było jakieś 400 - 500 osób. Prowadzili naprawdę dobry doping, choć z czasem, przegrywając wysoko mecz, siedli. Jednak flaga jaką ze sobą zabrali, która po rozciągnięciu zakrywała 1/3 trybun na Arenie, robiła ogromne wrażenie. Ponadto byli bardzo widoczni na mieście. Zajmowali codziennie jakiś "ogródek" na Starym Rynku i śpiewali tam swoje przyśpiewki.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 10:39

U nas najgłośniejszą ekipą była, jak już wspominałem, psiarnia. Cały czas nadawali przez megafon jedną przyśpiewkę: Proszę przepuścić autobus! A tak po za tym to w ogóle nie można było wyczuć, że przez te 3 dni gościło w Gdańsku coś takiego jak ME. Jedynych kibiców, jakich dane mi było spotkać, była 5-osobowa grupa Łotyszy, którzy nie dość że gadali w jakimś pokręconym języku, to jeszcze wyglądali jakby dopiero co uciekli ze szpitala na Srebrzysku: jeden był bez koszulki, ale za to w pelerynie, inny miał na sobie wielki kapelusz i rękawice bokserskie.


P.S. Jeżeli w GDA organizacja była na takim samym poziomie, jak w Posen(miałem okazję zobaczyć na własne oczy, jak wyglądanie wydawanie auta wolontariuszowi; może juveluck opowie), to chyba dobrze, że już się skończyło...


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 14:14

Azrael pisze:
Asta#8 pisze:Wysoki, ale i tak niższy ode mnie. ;) Tony Parker był bardzo zaspany, jednak mimo tego do zdjęcia stanął bez żadnych problemów.
Wow, chłopie to ile masz cm - tak z ciekawości? :think: No i dlaczego nie dałeś swojego foto z Parkerem?! :cry:

W ogóle to strasznie zazdroszczę tym wszystkim, którym jest dane "być w posiadaniu" odrobiny więcej czasu niż ja, a przede wszystkim tego, że mogą go spożytkować w taki właśnie jak Asta#8 sposób. To zdecydowanie najciekawsza, od ładnych dobrych paru lat, impreza tego typu w Polsce i jak widzę na Waszych wszystkich przykładach warto brać w tym udział.

Tymczasem ja wracam do glomerulopatii... :doh:
Centrymetrów mam dokładnie 218. ;) A zdjęcia Parkera nie dałem, bo niestety zupełnie nie wyszło i chce je powtórzyć na lotnisku. ;)
http://img156.imageshack.us/img156/6863/parkerj.jpg

Na pewno jest tak jak piszesz, warto brać w tym udział. Już rok temu w Bydgoszczy mieliśmy wielkie święto sportowe czyli mistrzostwa świata w LA juniorów. Mimo tego, że impreza zupełnie pomijana przez media (pewnie nawet nie wiecie, że taka impreza była w Polsce...) to również była to szansa do poznania wielu ludzi z całego świata, a z jednym Meksykaninem i Boliwijką mam kontakt do dzisiaj. :) Za 15 minut idę do miasta, dzisiaj jest piękna pogoda i na pewno miasto dzisiaj żyje koszykówką. ;)
juveluck pisze:W Poznaniu kibicowsko bezkonkurencyjna była ekipa Macedonii. W Bydgoszczy, z tego co widziałem nie pojawiło się ich aż tylu, co wynika chyba z faktu, że sami nie wierzyli w swój awans. W pierwszym jednak meczu zmiażdżyli około 100-150 osobową grupę Greków. Macedończyków było jakieś 400 - 500 osób. Prowadzili naprawdę dobry doping, choć z czasem, przegrywając wysoko mecz, siedli. Jednak flaga jaką ze sobą zabrali, która po rozciągnięciu zakrywała 1/3 trybun na Arenie, robiła ogromne wrażenie. Ponadto byli bardzo widoczni na mieście. Zajmowali codziennie jakiś "ogródek" na Starym Rynku i śpiewali tam swoje przyśpiewki.
U nas Macedończyków było około 50 i kibicowali tylko na początku i końcu meczu. Zdecydowanie najlepiej pokazali się Grecy, którzy naprawdę dali radę. Niestety nie mieli żadnej flagi, jedna sektorów zdołała przykryć tylko 4-5 rzędów w Łuczniczce. Dzisiaj są wywiady z kbicami w Wyborczej i wszyscy bardzo miło wypowiadają się o Eurobaskecie w Bydgoszcz, a to bardzo ważne. ;)

Dwa filmiki mojego autorstwa z wczorajszego meczu:



Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 15:19

Asta#8 pisze:Centrymetrów mam dokładnie 218. ;)
To jeszcze raz zapytam - z tej samej ciekawości - wykorzystujesz jakoś swój wzrost? Trenujesz coś więcej niż tylko amatorsko?
Asta#8 pisze:A zdjęcia Parkera nie dałem, bo niestety zupełnie nie wyszło i chce je powtórzyć na lotnisku. ;)
http://img156.imageshack.us/img156/6863/parkerj.jpg
Hehe, no cóż Tony miał niewyraźną minkę, bo przy Tobie wyglądał jak kurdupel. Strach pomyśleć jakby przy Tobie wyglądała jego żonka (czy tam dziewczyna?)...
Asta#8 pisze:Na pewno jest tak jak piszesz, warto brać w tym udział. Już rok temu w Bydgoszczy mieliśmy wielkie święto sportowe czyli mistrzostwa świata w LA juniorów. Mimo tego, że impreza zupełnie pomijana przez media (pewnie nawet nie wiecie, że taka impreza była w Polsce...) to również była to szansa do poznania wielu ludzi z całego świata, a z jednym Meksykaninem i Boliwijką mam kontakt do dzisiaj. :) Za 15 minut idę do miasta, dzisiaj jest piękna pogoda i na pewno miasto dzisiaj żyje koszykówką. ;)
No i mnie się to wszystko bardzo podoba. Widać, że nawet jak przyjedzie garstka, kilkaset kibiców z każdej drużyny to już robi się inna, ciekawsza atmosfera. Oby więcej takich imprez w Polsce. W przeciwieństwie do tego co się dzieje teraz na ME w Turcji... :|


Pozdrawiam!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 21:01

juveluck pisze:Nawigacje są tylko w Scenicach i Megankach. W Lagunach, co dziwne bo to najbardziej wypasione auta i w Traficach ich nie ma.
a to nas okłamali, nie ładnie :naughty:
Asta#8 pisze:O której będziesz w Bydgoszczy Tabo? Będziesz miał chwilkę? ;)
no nie mam pojęcia, tak jak pisałem w innym temacie, na temat spotkania na meczu z Bordo, mają to być godziny wieczorne z noclegiem ale konkretów spodziewam się na dniach..

swoją drogą, po spotkaniu z Gortatem ( a co tam pochwalę się, że z nim grałem w kosza - FILMIK), myślałem że on jest wysoki ale jak zobaczyłem Ciebie na tych zdjęciach to zmieniam zdanie :D
Abdul_BN.pl pisze:P.S. Jeżeli w GDA organizacja była na takim samym poziomie, jak w Posen(miałem okazję zobaczyć na własne oczy, jak wyglądanie wydawanie auta wolontariuszowi; może juveluck opowie), to chyba dobrze, że już się skończyło...
ja bym chętnie posłuchał :wink:


Obrazek
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 września 2009, 07:05

Wiedzę że podobnie jak z siatkarzami, mieli nic nie osiągnąć to nikt nic nie mówił, koszykarze mieli ale przegrali to też nikt nic nie mówi.

A co do meczu, Polacy mimo że przeciwnik był jak najbardziej osiągalny, porażka tak wielką różnicą punktów :doh: . Jest wprawdzie nadzieja... :) .


PS. Mój 300 post :shock: :D


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 17:28

Dokładną relację z Eurobasketu dam po zakończeniu, ale mam takie pytanie - wybiera się ktoś na finał? Ja dzisiaj zdecydowałem i jutro rano jadę do Katowic. ;)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 22:47

no ja jestem cały czas, mam zarąbisty bilet tzn akredytacje wolontariusza - kierowcy :) dzisiaj nawet sie z Iversonem widziałem, mam nadzieję, że jutro też będzie

bilety jeszcze są, ale lepiej zamiast iśc do kasy pokręcić się przed Spodkiem bo Litwini ostatnio po dychu sprzedawali

roboty tj jazdy jest od groma, choć na wiekszości meczów byłem więc mysle ze na finale dadzą już wszystkim spokój i też obejrzę

też coś więcej napiszę po imprezie bo dzis trochę wcześniej skończyłem żeby odespać wszystkie przejeżdzone noce :D


Obrazek
ODPOWIEDZ