Igrzyska Olimpijskie - PEKIN 2008

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
kow3l

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 73
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 lipca 2008, 14:33

Za kilkanascie dni rozpoczyna się najwieksza impreza sportowa swiata - letnia olimpiada w Pekinie. A tymczasem na forum juvepoland nie ma o tym wyodrebnionego watku. Owszem w innym dziale mozna znalezc temat poswiecony pilkarzom na IO, jednak w zwiazku z iloscia odbywajacych sie tam konkurencji proponuje wyodrebnienie oddzielnego tematu wlasnie tutaj. Dotyczyc on bedzie wszelkich relacji sportowych i pozasportowych zwiazanych z olimpiada.

Jesli chcesz:
- podzielic sie swoimi uwagami dotyczacymi igrzysk;
- przytoczyc ciekawostki, ktore moga uzytkownikow forum zainteresowac
- zdawac relacje z odbywajacych sie konkurencji
- dyskutowac o szansach poszczegolnych zawodnikow bioracych udzial w olimpiadzie itd itp.
to zapraszam wlasnie tutaj

Ze swojej strony proponuje tylko o powstrzymanie sie z komentarzami dotyczacymi manifestacji zwiazanymi z lamaniem w Chinach Praw Czlowieka czy tez zwiazanymi z Tybetanczykami. To juz bylo tutaj: http://forum.juvepoland.com/viewtopic.p ... ight=pekin i jeśli ktoś chce do tego jeszcze wrócić to proszę to kierować tam.


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2008, 23:25

Igrzyska to chyba najbardziej kosztowna impreza na świecie. Każde następne igrzyska to coraz większe kwoty wydane na organizację, nie w tysiącach, milionach tylko miliardach. Czy potrzebna jest ta cała celebracja, nie dałoby się zorganizować ich mniejszym kosztem. Na co komu to wszystko potrzebne :roll:
Niech sobie będą te igrzyska, tylko można by je zrobić w bardziej przyzwoity sposób, a tu się tylko słyszy o kolejnych rekordach wydanych dolarów.
Jeśli chodzi o same igrzyska to nie ma na nich zbyt wielu ciekawych dyscyplin sportowych, przynajmniej dla mnie. Nigdy to nię będzie tak emocjonująca impreza jak mistrzostwa świata czy europy w piłce nożnej.


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2008, 00:26

Berlin '36, Moskwa '80,Pekin '08

krotko zwiezle i na temat..

mam tylko nadzieje ze mecze Polskich druzyn i pilkarskie zobacze


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Radison

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 30
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2008, 08:15

mam tylko nadzieje ze mecze Polskich druzyn i pilkarskie zobacze
Przemas nie martw się. Zobaczysz na pewno tylko pytanie o której będą grać :think: . Bo jak o 3 w nocy to srednio będzie :wink: . Wogóle tak jak jestem przeciwnikiem Korzeniowskiego jako "dyrektora sportowego" TVP tak teraz musze mu bić brawo :bravo:. Codziennie 14 godzin transmisji. Od 3 w nocy do 17. Najciekawsze wydarzenia takie jak mecze "dream teamu"(dream team był tak naprawde tylko jeden ale to na to osobny temat :wink: ), mecze piłkarskie, mecze siatkówki, piłki ręcznej w wykonaniu naszych drużyn a także solowe popisy reprezentantów. Aż dech zapiera tyle oglądania :happy: . Tylko teraz pytanie czy rzeczywiście tak będzie :doh: . Ale o tym przekonamy się juz od 6. 08 kiedy to zaczną się rozgrywki footballowe w Pekinie czyli dwa dni przed otwarciem :)

Jeśli chodzi o same igrzyska to nie ma na nich zbyt wielu ciekawych dyscyplin sportowych, przynajmniej dla mnie. Nigdy to nię będzie tak emocjonująca impreza jak mistrzostwa świata czy europy w piłce nożnej.
Eeeee tam jak to nie będą jak są. Nie bije Ci szybciej serce jak Czapiewski z ostatniego miejsca potrafi dobiec na drugim na linie mety, albo Marek Plawgo śmiga przez płotki na 400. Korzeniowski płynie po rekord itp. itd. To są wielkie emocje. Co do ME hmmm. W 2000 roku było bardzoooo ale to bardzo ciekawie. 2004 flaki z olejem ewidentnie. 2008 Średniawka. To jest moje zdanie. Z roku na rok coraz więcej taktyki, coraz mniej odwagi i gry ofensywnej.


"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe" Kazimierz Górski (2 III 1921-23 V 2006)
Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2008, 13:15

Lista kanałów tv, które będą transmitować IO:
• Australia Seven Network, SBS
• Belgium VRT
• Brazil Globo, Rede Bandeirantes, Sportv,
ESPN Brasil and BandSports
• Bulgaria BNT
• Bosnia and Herzegovina BHRT
• Canada CBC, Radio-Canada, TSN, RDS
• Chile TVN, Canal 13
• Czech Republic ČT1
• China CCTV; webcast on Sohu.com
• Colombia Caracol, RCN
• Croatia HRT
• Denmark DR, TV 2
• Eritrea Eri-TV
• European Union Eurosport
• Finland YLE
• France France 2
• Germany ARD, ZDF
• Greece ERT
• Hong Kong ATV, TVB
• Hungary Magyar Televízió
• India Doordarshan
• Iran IRIB Channel 3
• Ireland RTÉ
• Israel Channel 1 Sport channel
• Italy RAI (Rai Due
• Japan NHK
• Latvia LTV7
• Lithuania LTV
• Macedonia MKTV
• Montenegro RTCG
• Mexico Televisa
• Malaysia Astro, RTM
• Netherlands NPO/NOS
• New Zealand TV ONE
• Peru ATV
• Philippines Solar Sports
• Poland TVP1, TVP2, TVP Sport
• Portugal RTP
• Romania TVR
• Russia VGTRK, Channel One
• Serbia RTS
• Singapore StarHub CableTV, MediaCorp TV
• Slovakia STV
• Slovenia RTV Slovenija
• South Korea KBS,MBC,SBS(the Korean Pool, 2002~2008)
• Spain TVE
• Thailand TVPOOL, NBT and SAT TV
• Turkey TRT
• Ukraine First National
• UAE Dubai Sports Channel
• United Kingdom BBC
• United States NBC, CNBC, MSNBC, Oxygen,
USA Network, Telemundo, Universal HD, NBC Soccer Channel, NBC Basketball Channel
• Venezuela Venevision, Meridiano TV, TVES
• Vietnam VTV


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 18:10

Ceremonia otwarcia :shock: 4,5 godziny oglądania - było warto. :shock: :bravo:


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 18:20

Ceremonia otwarica - spoznilem sie na pierwsze 15 minut ale musze przyznac ze bylo warto dostac opieprz od ojca za to ze go stresuje gdy prowadzi. ;) Taka gadanina o tym otwarciu ze nie moglem przegapic, i moge szczerze powiedziec ze 4 godziny spedzone przed telewizorem byly tego warte!

Gdt Wlosi robili wejscie probowalem wylapac naszych Bialo-Czarnych Olimpijczykow, ale niestety mi sie nie udalo. :D Wogole zadnego pilkarza nie widzialem, a dziwne, bo takiego Ronaldinho nie trudno zobaczyc (no moze wsrod tylu Brazylijczykow trudno). Wie ktos moze cz reprezentacje futbolu wogole braly udzial w tej paradzie? :s


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 18:21

Sapo_JuveFan pisze:Ceremonia otwarcia :shock: 4,5 godziny oglądania - było warto. :shock: :bravo:
Owszem, jakiekolwiek by nie było stanowisko wobec organizacji Igrzysk w Chinach, to trzeba im oddać to, co zapowiadali od dawna - otwarcie tych igrzysk na pewno przejdzie do historii ze względu na rozmach, część artystyczną i innowacyjność. Cudo :bravo:


Witcher

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 100
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 18:28

Wie ktoś może kiedy/ o której godz. będzie mecz piłki nożnej? Szukałem na telemagazynie, ale niczego znaleźć nie mogę :/


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 18:57

A wie ktoś może czy / o której godzinie TVP będzie nadawała powtórki najważniejszych wydarzeń z IO? Sorry, ale ta porządniejsza część Polaków ciężko pracuje do 14 w to lato i nie może oglądać Pekinu :D

Widziałem tylko końcowe urywki + zapalanie zniczu. Niezapomniane wrażenia. Ten Chińczyk biegnący po koronie stadionu :shock: chyba muszę na youtubie obejrzeć całą ceremonię bo dużo osób chwali dzisiejsze widowisko.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 19:24

Wie ktoś może kiedy/ o której godz. będzie mecz piłki nożnej?
A wie ktoś o której godzinie będzie pływanie? :think:
jaki mecz? :]


Dirty mind
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 19:32

Oglądałem ceremonie od początku i powiem tak: bardzo ciekawe przez pierwsze 30 minut, potem zaczynało sie powoli nudzić. Szkoda, że komenatorzy (Eurosportu) często zamiast się zamknąć i pozwolić wsłuchać się w to co dzieje sie na stadionie, nawijali od rzeczy. Przemarsz reprezentacji spowodował, że prawie zasnąłem. Ożywiło się dopiero w momencie zapalenia znicza. ;) Mi osobiscie podobał sie bardziej znicz z (chyba) Sydney. Taki co z wody wyjechał. Po Pekinie spodziewałem sie czegos więcej, sam nie wiem czego ;]


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 19:51

Miś Coccolino pisze: A wie ktoś może czy / o której godzinie TVP będzie nadawała powtórki najważniejszych wydarzeń z IO?


Wiem tylko że TVP puszcza o 23 "Pekin 2008-z olimpijskich aren",podobny program leci na polsacie sport,ale to już po dwunastej w nocy.Pewnie skrót najważniejszych wydarzeń.
Stahoo pisze:Szkoda, że komenatorzy (Eurosportu) często zamiast się zamknąć i pozwolić wsłuchać się w to co dzieje sie na stadionie, nawijali od rzeczy.


Tego nie można powiedzieć o komentorach z TVP,którzy widzieli kiedy siedzieć cicho a kiedy gadać.
A co do ceremonii to moment zapalania znicza była naprawdę piękny. Chińczycy mówili prawde ze to będzie coś niesamowitego.
Choć prawda jest taka że przed każdymi igrzyskami mówi sie to samo.
:D


Obrazek
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 23:26

Rozklad jazdy, po kliknieciu w dyscypline ukaza wam sie godziny rozgrywania :]
http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/S ... ndex.shtml

Niezmiernie ciesze sie, iz lekkoatletyka jest dopiero od 15.
A juz jutro start wspolny kolarzy(o 5 rano...) i mecz siatkarek z Kubą.

Co do ceremonii.
Ze tak powiem we wspolczesnym zycia takiego czegos brakuje i w tej ceremonii i w tym zapalaniu znicza bylo cos takiego pieknego, ze czulo sie iz takie cos jak igrzyska trwa od lat i zawsze laczy ludzi nawet jesliodbywa sie w chinach. Wzruszajace :]


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2008, 20:30

Igrzyska zaczęły się.
Jesteśmy po 3 dniach zmagań. W klasyfikacji medalowej dominują Chiny, kraje azjatyckie i reszta świata poza Europą. My, Niemcy, Rosjanie nie najlepiej.
Apetyty największych optymistów naszej reprezentacji zostały zahamowane.
Ale jeszcze prawie 2 tygodnie zmagań więc spokojnie.

Nasze pływanie słabo. Śmiem zaryzykować że nie zdobędziemy w tej dyscyplinie żadnego medalu. Brąz jednak możliwy ale tylko jeden. Poziom światowego pływania oszałamiający. O "pseudo" rekordach Europy w pływaniu komentatorzy nie powinni w ogóle wspominać.

Nasze florecistki dały dziś popis jak Polacy potrafią pięknie odpadać w 1/16, mówiąc o zdobyciu brązu lub może nawet czegoś więcej.

Żeglarstwo. Przeciętnie. Polacy nie lubią pływać przy słabych wiatrach, stąd takie wyniki. Rozgrzeszam. Poczekamy. Liczę na Życkiego, no i może na chłopczycę Klepacką ;]]

Dzisiaj zaprezentowali się pięknie łucznicy w drużynie, przegrać 2 punktami z cyborgami koreańskimi, sztuka wielka.

Tenis. Prawda jest taka, że mamy tylko Radwańską. Apetyty wzrosły jak z jej części drabinki turniejowej zniknęła Ana Ivanovic. I tu polskie media są wprost wspaniałe ;] Podgrzewają atmosferę nie wiadomo po co rozbudzając nadzieje. Mimo, ze Isia ma dobry bilans na nawierzchni twardej, nadal twierdzę że wcale nie będzie łatwo i jestem ostrożny.

Sporty drużynowe.
Siatkarze pokonując Niemców i mam nadzieję jutro Egipt - otworzą sobie szeroko drzwi do ćwierćfinałów. Mecz z Niemcami był kluczowy. Allemania z tak grającą gwiazda Odincowa Schopsem nie ma żadnych szans z ROS, BRA i SRB.
Piłkarze ręczni na nich najbardziej liczę. Mecz z Chinami był spacerkiem.
Nie wysuwam za daleko idących wniosków.
Siatkarki. Prawda jest taka że Złotka nie posiadają patentu na wygrywanie ze światem, w Europie mogą sobie spokojnie wygrywać, na poziomie światowym - już nie - brutalna prawda.
Ciekaw jestem jak trener Niemczyk w studiu tvp 1 za dwa tygodnie będzie się tłumaczył z deklaracji co do dzisiejszego typowania podium "Brazylia Włochy Kuba"

Polecam pooglądać na itvp kanał boks, czasem komentuje tam Grzesiu Skrzecz, robi to tak nieporadnie - ale można się nieźle pośmiać, jego humor jest niczym z saloonu. I ciągle "daje się" na sędziach oraz na bezsens 2-minutowych rund.

Ocenę ceremonii pozostawiam estetom.


ODPOWIEDZ