Igrzyska Olimpijskie - PEKIN 2008

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2008, 18:42

Miś Coccolino pisze:Łukasz nie pij, jak siedzisz przed kompem :] ale w sumie to moja wina bo mogłem poprawnie napisać 5,05 a nie 5,5

Co z tego, że Bubka to samo robił co Isinbayewa? Właśnie dlatego nie trawię konkursu tyczkarzy/tyczkarek - albo nie ma osobowości z charakterem, albo te głupie zabawy w rekordy. Lekkoatletyka nigdy nie była dyscypliną sportową robioną dla publiki. W końcu to królowa sportu. To zbyt szlachetna dyscyplina, by była uprawiana dla bandy grubasów z kubkiem coli. My możemy jedynie podziwiać osiągnięcia wielkich, no ale to co robiła Isinbayewa dla mnie nie zasługiwało na burzę oklasków. Teraz skacze na szczyt możliwości, ale przez zabawy w rekordy jest do tyłu z potencjalnym szczytem formy
Szymek pisze:Największe wrażenie zrobili na mnie Phelps i Bolt, to oni będą mi się najbardziej kojarzyć z igrzyskami w Pekinie. Amerykanin to człowiek ryba, zareklamował się najlepiej jak tylko mógł - 8 złotych medali i te niesamowite rekordy w każdym wyścigu, czy to w pojedynkę czy z kolegami z kadry...
Zwłaszcza ten ostatni indywidualny medal, który powinien był zostać odebrany Phelpsowi. Widać, że igrzyska potrzebowały bohatera i stworzono go na siłę. Dla mnie Phelps to żaden rekordzista. Fenomen, jak Spitz, ale nie rekordzista.
A dlaczego mialby zostac odebrany?? Dlatego ze Serbowie wniesli prostest ?? No bo innego wyjscia nie widze??
Pytam z czystej ciekawosci, moze cos mowili i nie slyszalem??


Belialek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 maja 2006
Posty: 69
Rejestracja: 14 maja 2006

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2008, 18:43

Oj Misiu, albo jestes az tak zawistny z zazdrosci, albo po prostu lubisz na sile miec odmienne zdanie :)

Phelps: "fenomen, ale nie rekordzista" - wg reszty swiata on jest rekordzista w ilosci zdobytych medali na IO, rekordzista w ilosci zdobytych zlotych medali, wielokrotny rekordzista swiata w roznych stylach na roznych dystansach. ale widac za malo ma tych rekordow zeby nazwac go rekordzista - OK.

Isinbayewa: "My możemy jedynie podziwiać osiągnięcia wielkich, no ale to co robiła Isinbayewa dla mnie nie zasługiwało na burzę oklasków." - acha, rekordy swiata i wygrane zawody nie zasluguja na burze oklaskow...

"Teraz skacze na szczyt możliwości, ale przez zabawy w rekordy jest do tyłu z potencjalnym szczytem formy" - nawet jakby nie byla w formie, to inne zawodniczki nawet nie moga marzyc o zwyciestwie. czemu nie wspominasz o innych, ktore forme maja a sa ciagle za Jelena? Przyjdzie taki czas ze skoczy swoje maksimum, i na dlugie lata rekord pozostanie niezagrozony.

"W końcu to królowa sportu. To zbyt szlachetna dyscyplina, by była uprawiana dla bandy grubasów z kubkiem coli." - chodzilo mi o zainteresowanie ze strony mlodych ludzi, ktorzy pod wplywem tak wyjatkowej sportsmanki zaczna uprawiac np skok o tyczce. popatrz jaki efekt w skokach narciarskich przyniosla "malyszomania". potrzebny jest jasny punkt, wzor do nasladowania...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2008, 19:14

pikito pisze:A dlaczego mialby zostac odebrany?? Dlatego ze Serbowie wniesli prostest ?? No bo innego wyjscia nie widze??
Pytam z czystej ciekawosci, moze cos mowili i nie slyszalem??
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,559 ... dali_.html
+ wrzuty z cnn i innego portalu z analizą wyścigu. Jak znajdę to wrzucę.
Belialek pisze:Oj Misiu, albo jestes az tak zawistny z zazdrosci, albo po prostu lubisz na sile miec odmienne zdanie :)
Ja czasem dochodzę do wniosku, że oczekuję zupełnie czegoś innego od Igrzysk :)
Phelps: "fenomen, ale nie rekordzista" - wg reszty swiata on jest rekordzista w ilosci zdobytych medali na IO, rekordzista w ilosci zdobytych zlotych medali, wielokrotny rekordzista swiata w roznych stylach na roznych dystansach. ale widac za malo ma tych rekordow zeby nazwac go rekordzista - OK.
nie o to, nie o to, nie o to mi chodziło.
Każdy z nas słyszał o tym, jak Michael był zapowiadany szumnie przed IO jako nowy rekordzista pod względem medali, jeszcze lepszy od legendarnego Marka Spitza który zdobył 7 złotych.
Pobicie go o jeden medal jest nie lada wyczynem, bo startować i przechodzić wszystkie eliminacje jest szalenie piekielnym osiągnięciem - coś jak rekordy Bolta.
Phelps zdobywając 8 złoto w sposób niesłuszny zyskał miano giganta. A dla mnie tego nie osiągnął. Jest fenomenem, czlowiekiem-rybą jednym z najlepszych sportowców US, ale do historii póki co wskakuje niezasłużenie.
Isinbayewa: "My możemy jedynie podziwiać osiągnięcia wielkich, no ale to co robiła Isinbayewa dla mnie nie zasługiwało na burzę oklasków." - acha, rekordy swiata i wygrane zawody nie zasluguja na burze oklaskow...
Pewnie, że zasługują, ale robienie euforii z cyrku pt: "co mityng robię rekord o 1cm i tak w kółko" mocno mnie rozwścieczyło.
Ona śmialo moglaby wtedy pobić rekord o 10 cm. Teraz Yelena nie jest w takiej formie jak wtedy. Może już nawet nie będzie...
"Teraz skacze na szczyt możliwości, ale przez zabawy w rekordy jest do tyłu z potencjalnym szczytem formy" - nawet jakby nie byla w formie, to inne zawodniczki nawet nie moga marzyc o zwyciestwie. czemu nie wspominasz o innych, ktore forme maja a sa ciagle za Jelena? Przyjdzie taki czas ze skoczy swoje maksimum, i na dlugie lata rekord pozostanie niezagrozony.
Nie podważam jej dominacji i osiągnięć w karierze.
"W końcu to królowa sportu. To zbyt szlachetna dyscyplina, by była uprawiana dla bandy grubasów z kubkiem coli." - chodzilo mi o zainteresowanie ze strony mlodych ludzi, ktorzy pod wplywem tak wyjatkowej sportsmanki zaczna uprawiac np skok o tyczce. popatrz jaki efekt w skokach narciarskich przyniosla "malyszomania". potrzebny jest jasny punkt, wzor do nasladowania...
OK.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Żuk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2008
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2008, 19:40

http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,559 ... dali_.html
+ wrzuty z cnn i innego portalu z analizą wyścigu. Jak znajdę to wrzucę.
Chętnie zobaczę.

Chociaż przyglądając się tym zdjęciom, ciężko jest osądzić kto pierwszy dotknął ściany. Coś w TVP chyba mówili, jakiś "spec" że to też trzeba dotknąć z odpowiednią siłą, więc może Cavic dotknął pierwszy zbyt lekko, a prawie w tej samej chwili zameldował się Phelps. Żeby IO nie odbywały się w Chinach to łatwiej byłoby mi uwierzyć że Phelps wygrał. Nie ufam Chińczykom :lol: Chodź także uważam że Phelps to człowiek ryba. Jeszcze nie jeden rekord pobije. A Korzeń zapowiadał kiedyś że będzie walczył z Phelpsem :rotfl:
Pewnie, że zasługują, ale robienie euforii z cyrku pt: "co mityng robię rekord o 1cm i tak w kółko" mocno mnie rozwścieczyło.
Ona śmialo moglaby wtedy pobić rekord o 10 cm. Teraz Yelena nie jest w takiej formie jak wtedy. Może już nawet nie będzie...
Kasa kasa i jeszcze raz kasa.

Wracając jeszcze do Igrzysk i Chińczyków, to jak powiedział Szymon Kołecki, za kilka lat 75% świetnych Chińczyków już nigdzie nie zobaczymy. Chiny w sporcie działają tak samo jak kiedyś NRD. Przykład Yao Ming który można by rzec "że został stworzony przez system". Matka i ojciec wielkoludy i wyszedł taki :D :lol:. I chińczyki mają radochę.

Ciekawe jest także rzecz że przy kontroli antydopingowej na 1tys. ludzi pracuje sześć spoza Chin :whistle:


Obrazek

Senza di te non andremo lontano, Antonio Conte il nostro Capitano
Belialek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 maja 2006
Posty: 69
Rejestracja: 14 maja 2006

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2008, 19:53

To nie chodzi o to kto kontroluje, ale czym chinczycy sa ewentualnie naszprycowani. po kraju ktory buduje kartonowe budynki zeby zakryc prace przy budowie, podmianie chinskiej spiewajace dziewczynki na bardziej medialna, komputerowo podrasowanymi scenami z otwarcia ktore niby szly live mozna sie bez cienia zludzen spodziewac iz JAKIS sposob na zwiekszenie szans chin na zwyciestwa na wlasnym podworku. nie od dzisiaj wiadomo, ze w chinach wiekszosc rodzin zyje o misce ryzu dziennie, podczas gdy Jedyna Sluszna Wladza bawi sie w ekspedycje w kosmos, budowanie obiektow sportowych takich jak na IO (ktore beda bezuzytecznie staly po zakonczeniu igrzysk) czy rekordowych drapaczy chmur. rownie dobrze spore naklady mogly pojsc na:

a) wytworzenie specyfikow ze srodkow ktorych nie ma na liscie zakaznych
b) doping genetyczny, niewykrywalny dla zadnych testow

zwroccie uwage, na chinskich sportowcow - spora czesc posiada wypryski na twarzy, cos jak tradzik mlodzienczy. podobne objawy sa przy braniu testosteronu. moze to zbieg okolicznosci, a moze COS w tym jest.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2008, 20:11

Żuk pisze:
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,559 ... dali_.html
+ wrzuty z cnn i innego portalu z analizą wyścigu. Jak znajdę to wrzucę.
Chętnie zobaczę.
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/olympic ... 564802.stm
to chyba to.

pomyliłem cnn z bbc :C
jak video nie wchodzi (pisze, że nie jest dostępne dla twojego kraju) - przestaw proxy


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2008, 22:10

No ok obejrzalem to i owo slyszalem tez wiele, ale nadal nie uwazam ze ten wyscig albo wynik zostal wypaczony . Moze to jeszcze konkekst polityczny ma ?? :roll:

Dla mnie po prostu jest tak dobry ze nie ma z nim kto konkurowac albo stosuje anaboliki, ktorych nikt jeszcze nie potrafi kontrolowac albo po prostu nie zna. Wyjdzie to dopiero za kilka lat, jezeli wogole wyjdzie.
A co do chinczykow, to troche dziwne. Tak jak te 2 chinki co plynęly z Jedrzejczak, nienotowane w swiatowych rankingach, a zdobywaja dublet i to jeszcze bija rekord o ponad sekunde. COs tu jest nie halo.

Taka prawda ze Igrzyska to nie igrzyska. Teraz patrza wszyscy nie na same wyniki tylko, skad jest zwyciezca itp. Po prostu konkurencja i rywalizacja jest totalna.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 12:01

A ja mam pytanie. O ktorej dzisiaj odbedzie sie mecz ARgentyna-Nigeria?
Za odpowiedz bylbym bardzo wdzieczny.


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 12:10

Juventino90 pisze:A ja mam pytanie. O ktorej dzisiaj odbedzie sie mecz ARgentyna-Nigeria?
Za odpowiedz bylbym bardzo wdzieczny.
Dziś o 13.00 naszego czasu jest mecz Belgia - Brazylia o 3. miejsce.

Transmisje na:
Abu Dhabi Sports POLECAM
BBC Interactive
DigitAlb SuperSport 1
France 4
Kuwait TV3
NRK 2
Ring TV (Bul)
RTBF Sat
Saudi Sports
Sport 1 (Ned)
TV2 Zulu
Één


Mecz finałowy NIGERIA - ARGENTYNA jest jutro o 6.00 rano naszego czasu


Transmisje na:
Abu Dhabi Sports POLECAM
AIT
BBC HD
BBC Interactive
BBC One
BHT 1
British EuroSport
DigitAlb SuperSport 1
Dubai Sports 1
ET1
EuroSport France
EuroSport Germany
EuroSport International
Federalna TV
France 4
HRT 2
Kuwait TV3
NTV+ Football
RTRS
Saudi Sports
Sport 1 (Ned)
Sport 1 (Ukr)
Sport HD (Ukraine)
TVR 2


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 13:02

pikito pisze:A co do chinczykow, to troche dziwne. Tak jak te 2 chinki co plynęly z Jedrzejczak, nienotowane w swiatowych rankingach, a zdobywaja dublet i to jeszcze bija rekord o ponad sekunde. COs tu jest nie halo.
W ogóle podczas tych igrzysk jest mało wpadek dopingowych. Podejrzewam, że Chińczycy z komisją antydopingową nie chcą specjalnie wyłapywać, bo pewnie 1/6 ekipy chińskiej jest na koksie.
Ale co innego teraz.
Podczas ostatnich igrzysk w Atenach 2004 było 10 medali. Jeżeli jutro Pani Pastuszka (nazwisko panieńskie) w kajakach nie zdobędzie medalu to będzie oznaczało to, że żaden z naszych medalistów z Aten nie obroni medalu. To daje wiele do myślenia.
Łukasz pisze:Lozano prawdopodobnie celowo wmówił naszym zawodnikom, iż są w świetnej dyspozycji, że grają o medal (co było prawdą, bo Polacy fizycznie i psychicznie prezentowali się bardzo dobrze). Chciał jeszcze podbudować ich morale, dlatego podejrzewam, że ta porażka mocno zabolała nie tylko kibiców...
Co do siatkarzy, przeglądałem statystyki turnieju i muszę powiedzieć, że w nich Polacy brylowali (szczególnie w obronie, ataku, przyjęciu). Równie dobre statystyki mieli Amerykanie tylko w przeciwieństwie do nas awansowali do finału. Problem leży w głowie, problem mentalny...
Zszokowała mnie statystyka w bloku, Rosjanie byli dopiero na 4 miejscu!

Piłka ręczna w Islandii to sport narodowy, u nas pomimo ,że w ręczną nie gra się dużo, nasi zawodnicy wystepują w czołowych klubach europejskich. No wielka szkoda.

Porażka siatkarzy boli dlatego że to nasz narodowy sport nr 2 po nożnej. Ale jaką musieli Chińczycy przejść konsternację z płotkarzem Liu...


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 16:35

Jestem wpieniony. TVP woli poazywac powtorki od hitowego meczu USA - Argentyna. Kól.
Eurosport rowniez pieprzyl, ze bedzie pokazywac gry zespolowe... a od 0,5 godziny pokazuja cieszacego sie Australijczyka.
Bolt, 3 zloty medal z kolejnym fenomenalnym rekordem swiata. Fenomen.


Żuk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2008
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 17:12

Jestem wpieniony. TVP woli poazywac powtorki od hitowego meczu USA - Argentyna. Kól.
W TVP dyscypliną narodową jest chód. Potem cała reszta. Gry zespołowe są na końcu. No ale przecież w serwisie z olimpijskich aren pokażą dwa wsady Amerykanów :D

Także dziś rano się popisali. Pokazując tylko drugą połowę meczu Polskich piłkarzy ręcznych.
Bolt, 3 zloty medal z kolejnym fenomenalnym rekordem swiata. Fenomen.
Wypieprzyć te pałeczki, i będzie jeszcze bardziej ciekawie. Szkoda że Amerykanie przez głupią pałkę nie weszli do finału, Jamajki by ich upokorzyła.

Gdyby Jamajki nie zgubiły pałki (brak doświadczenia zdecydował, :whistle: muszą po prostu nad pałeczką popracować), też by pewnie rekord pobiły.


Obrazek

Senza di te non andremo lontano, Antonio Conte il nostro Capitano
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 17:33

Także dziś rano się popisali. Pokazując tylko drugą połowę meczu Polskich piłkarzy ręcznych.


Mnie osobiście bardziej ciekawił półfinał siatkówki USA - Rosja niż nasz mecz o pietruszke...
Wielu by też mogło się oburzyć że w decydującej fazie meczu go przerywają...


Obrazek
Żuk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2008
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 22:32

Mnie osobiście bardziej ciekawił półfinał siatkówki USA - Rosja niż nasz mecz o pietruszke...
Wielu by też mogło się oburzyć że w decydującej fazie meczu go przerywają...
Mnie też. :P. Jednak się nie popisali nie pokazując nawet na TVP Info meczu rodaków.

Nie wiem czy zauważyliście, ale dzisiaj Szaranowicz z Jóźwikiem komentując sztafetę 4x400m mężczyzn, panowie pomylili naszą sztafetę z Belgami :wink:


Obrazek

Senza di te non andremo lontano, Antonio Conte il nostro Capitano
alexgol

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2007
Posty: 34
Rejestracja: 31 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2008, 23:04

A mnie ciekawi czy jestem jedynym fanatykiem i czy ktoś jeszcze jutro wstanie o 4 rano specjalnie żeby obejrzeć pojedynek Ma Lina z Wang Liqinem :)
P.S. Moje typki na pingla....
Wang Hao - Person 4-0
Ma Lin - Wan Liqin 4-1
finał:
Ma Lin - Wang Hao 4-3


ODPOWIEDZ