Snooker

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2007, 17:26

Fajny sport, fajnie się ogląda i emocje są :D Chciałbym może kiedyś zagrać ale to musi być diabelnie trudne. Oglądam od około 1 roku i zdążyłem polubić Hendrego, Higginsa i O'Sulivanna (ach te jego miny :D )


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 lipca 2007, 18:27

artoni pisze:
mJaUcViEej pisze:Ja miałem okazję tylko kilka razy oglądać tę grę, ale przyznaję, że potrafi nieźle wciągać. Dlatego prosiłbym o jakieś info kiedy i gdzie (prawdopodobnie eurosport) można obejrzeć jakiś meczyk :)
Najbliższy snookerowy Shanghai Masters odbędzie się 6-12 sierpnia 2007
A nie orientujesz się może, czy będzie on transmitowany na eurosporcie?
Bart pisze:Chyba po piłce mój ulubiony sport, ostatnio częściej gram niż oglądam. Trochę się już nawet wprawiłem, ale chyba powrócę do stołu z większymi kieszeniami, bo ta gra może nawet najbardziej zrównoważoną osobę wyprowadzić z równowagi. Mogę pochwalić się oszłamiającym breakiem 15. 8)


Uuu to szalejesz :wink: mój maksymalny to byłby 8 i to i tak w przypadku wielkiego szczęścia bo nie sądzę, zeby udało mi się wbić 2 pod rząd :prochno: Ja jak na razie miałem okazję grać w zwykłego bilarda, a szkoda bo snooker to naprawdę fajna sprawa..


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 04 lipca 2007, 19:07

Shanghai Masters 2007
6 - 12 sierpnia

Dla ciekawskich przedstawiam poniżej drabinkę chińskiego turnieju:

Higgins-------------5
Cope---------------2

Selby--------------5
Yang Qintian------0

Williams-----------2
Bingham----------5

O'Sullivan
Pettman --------Pettman

Ebdon--------------3
Harold--------------5

Davis---------------5
O'Brien-------------4

Carter-------------1
Gunnell------------5

Doherty-----------3
Dale---------------5

Murphy------------2
McCulloch---------5

Day-------------5
Drago-----------1

Maguire---------5
Guodong--------1

Robertson-------5
Stevens---------0

Hendry----------5
Bond------------2

Lee------------5
Marco Fu------4

Ding Junhui---5
Yu Delu-------2

Dott-------------5
Holt-------------4

Może być ciekawie ponieważ, Higgins i Selby prawdopodobnie zagrają razem już w 1/16 finału. Będzie okazja do kolejnych emocji związanych z tymi graczami. Ostatni mecz odbył się podczas Warsaw Snooker Tour, wygrał Mark Selby 5:3. Wcześniej wygrał Higgins w finale Mistrzostw Świata w Sheffield 18:13. Al to niekońiec emocji, bo już w ćwierćfinale Selby lub Higgins(jeśli do takiego meczu dojdzie) zagra prawdopodobnie z rewelacyjnym O'Sullivanem, który jest typowany do zwycięscy w każdym turnieju. Moim zdaniem zawodnik, który z tej trójki przebije się do półfinału wygra Shanghai Masters.

Ronnie O'Sullivan z powodu problemów zdrowotnych nie zagra w turnieju więc Pettman przechodzi bezpośrednio do następnej rundy.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2007, 18:28 przez artoni, łącznie zmieniany 7 razy.


Sky-Yu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 12
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2007, 23:34

Ja nie lubię snookera, ja go kocham.


artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2007, 19:00

Została więc zakończona II runda turnieju Shanghai Masters, zostało tylko 16 zawodników. Będą oni grali do 5 wygranych frejmów.
W drugiej rundzie obyło się bez wielu niespodzianek. Zgodnie z oczekiwaniami zobaczymy Marka Selby'ego i John Higginsa. Wspominałem już o braku O'Sullivana, więc Pettman dostał promocję do kolejnej rundy.
Słabo wygląda Stephen Hendry, który miał ogromne problemy z ograniem niżej stojącego w notowaniach Nigela Bonda, choć wynik 2-5 tego nie odzwierciedla. Wprawdzie zdarzyło mu się kilka dobrych zagrań i pewnych frejmów, ale wiele kiepskich zagrań przysporzyło widzom sporo emocji (zwłaszcza ostatnia partia, kiedy wynik do końca był otwarty). Wielkie widowisko pokazali nam Holt i Dott. Faworytem był były mistrz świata, ale zwycięstwo na wyciągnięcie ręki miał Anglik. Graeme Dott jest daleki od życiowej formy, ale doświadczenie i opanowanie w kluczowych momentach dało niepewne zwycięstwo 5-4.
Szokuje postawa Robertsona, który ze Stevns'em przegrał aż 5-0. Murphy także mógł zagrać lepiej, jednak uległ McCulloch'owi 5-2.

Drabinka 1/8 turnieju:

Higgins-------3
Selby---------5

Bingham------5
Pettman-------4

Harold--------5
Davis---------1

Gunnell------1
Dale----------5

McCulloch---3
Day----------5

Maguire------4
Stevens------5

Hendry-------3
Stephen Lee-5

Ding Junhui---1
Dott-----------5

Selby- Higgins to niekwestionowany hit, ale warto zwrócić również uwagę na pojedynki Maguire- Stevens, Ding Junhui- Dott, McCulloch- Day. Myślę, że te cztery zapowiadają się niezwykle ekscytująco.
Zapraszam jutro (9 sierpień) do oglądania snooera na antenie Eurosport od godziny 9.00 do ok. 11.00.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2007, 12:40 przez artoni, łącznie zmieniany 2 razy.


KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2007, 19:41

widzę że mój ulubieniec Ronnie O'Sullivan sobie odpuścił tego mastersa.
nawet dobrze, niech szykuje forme : )


viva la snooker!


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2007, 21:13

Od jakiegoś czasu śledzę rozgrywki Snookera na antenie eurosportu. I chociaż najpierw wydawało mi się to potwornie nudne, to po obejżeniu kilku meczów, obczajeniu zasad nawet mi się spodobało. W grze opanowanej przez Angoli i Szkotów ja najbardziej lubię chinola :) Oczywiście mowa o Ding Junhui, który niestety nie może odbudować wielkiej formy sprzed roku, a szkoda. Ma dopiero 20 lat i nasuwa mi się tu porównanie do Andrzeja Gołoty :) umiejętności Ding ma wielkie ale problem to jego psychika. Wcześnie się podłamuje, raz podczas finału płakał, podczas dzisiejszego meczu gdy nie wyszło mu zagranie a mógłby mieć 147, popełnił dość brzydki faul. Jeśli popracuje nad psychiką będzie mistrzem świata, a grać moze jeszcze przynajmniej ze 30 lat jeśli będzie mu się chciało :wink: Lubię również Ronnie O'Sullivana za jego styl gry i nonszalancję :smile: Ok jest także Higgins, niezwykle ciesze się że wygrał finał mistrzostw w tym roku z Selbym. Także reasumując; snooker fajna rzecz, sam bym popykał :)


Obrazek
artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 12:47

I w Chinach mamy już ćwierćfinały.
Jak poprzednie mecze te będą rozgrywane do 5 frejmów.

Mark Selby-----------5
Stuart Bingham------0

Dave Harold----------1
Dominic Dale---------5

Ryan Day-------------5
Matthew Stevens-----4

Stephen Lee
Graeme Dott

Mark Selby lub John Higgins, któryś z tych dwóch zawodników miał dojść do tej rundy i zgodnie z oczekiwaniami tak się stało.
Dott który zagrał dość kiepsko w II rundzie popełniając kilka głupich fauli, pokazał na co go stać, choć też o dużym pechu może mówić Ding.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 11:41

I jak chlopaki gracie cos? Trenuje ktos lub gra tutaj? Ja jestem w klubie prawie codziennie, zakochalem sie w tym sporcie totalnie.

Nie mam ani do niego cierpliwosci, ani talentu. Ale mimo wszystko nie moge przestac grac.

Brejki powyzej 20 to juz powoli staja sie narmalka, czas zaatakowac ponad 50, bo jeszcze mi sie to nigdy nie udalo.


Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 13:58

Ja lubię oglądać snookera, goście są niesamowici, śrubowanie breaków to coś wspaniałego. Sam nie miałem okazji pograć dużo, grałem ze 2 razy i to z dość marnym skutkiem :smile: . Potem kumpel, który jest ministrantem załatwiał nam wejściówki do domu koło plebanii, gdzie był stół bilardopodobny - wymiary znacznie mniejsze od prawdziwego, piłkarzyki itp. Graliśmy tak całe ferie i pod koniec byłem już w takiej formie, że praktycznie nie odchodziłem od stołu. Kiedy byłem u "szczytu formy" :wink: następnego dnia okazało się że ktoś ukradł kule od bilarda i zdewastował ten cały pokój :x . Po jakimś czasie kupiono nowe rzeczy, ale wejść mogli tylko upoważnieni. Szkoda...to były czasy, skupienie, emocje, zwroty akcji. Teraz z bilardem mam mało do czynienia, niekiedy obejrzę na Eurosporcie, niekiedy zagram na kompie, ale to nie to samo co na "żywca".


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 14:53

kornknot pisze:I jak chlopaki gracie cos? Trenuje ktos lub gra tutaj? Ja jestem w klubie prawie codziennie, zakochalem sie w tym sporcie totalnie.

Nie mam ani do niego cierpliwosci, ani talentu. Ale mimo wszystko nie moge przestac grac.

Brejki powyzej 20 to juz powoli staja sie narmalka, czas zaatakowac ponad 50, bo jeszcze mi sie to nigdy nie udalo.
No to ładnie jak nie masz cierpliwości ani talentu a wbijasz dwudziestki i będziesz atakował pięćdziesiątki :shock: To co ja mam powiedzieć, chodzę od miesiąca co piątek i wbiłem narazie break 9 :D 8)
Snooker jest dużo dużo trudniejszy od zwykłego bilarda, ale daje więcej satysfakcji a i zabawa jest przy tym lepsza :)


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 16:03

Mi udało pierwszy raz w życiu dostać się na snookerowy stół i muszę powiedzieć, że gra jest kosmiczna. Malutkie bile i ogromny stół. Trudno uderzyć celnie w kule przez cały stół. Nie zmienia to faktu, że gra jest naprawdę przefajna :ok:


gilera10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lipca 2007
Posty: 7
Rejestracja: 08 lipca 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 16:26

Ja uwielbiam ogladac snookera i grac na wp.pl :). Chociaz moze sie wydawac, ze to nudny sport to mnie tak wciagnąl, ze czasami po nocach go ogladam (podobnie jak boks). Najlepiej sie oglada gdy graja np. O'sullivan czy Murphy.


Serhinio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 68
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 23:30

Snooker to jest to co tygryski lubią najbardziej. Minelo już z 2 lata od kiedy zagrałem pierwszy raz tak, mi się to spodobało ,że przez długi czas chodziłem z ziomkiem grać, on mnie uczył co i jak się wbija dopiero póżniej zobaczyłem ze leci to w TV i jak ogladałem to nie mogłem wyjść z podziwu jak oni to wbijają te bile. Snooker to dobry sposób na randki zawsze się można czymś wykazać i nie zawsze trzeba umieć dobrze grać np. tak jak ja... Zdaniem sumując to fajna zabawa. 8)


artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2008, 18:59

Ostatnio byłem w Łodzi (pzdr. dla wszystkich Łodzian) podczas turnieju Junior Tour. Oczywiście nie grałem, bo jestem za stary. W każdym razie zagrałem w snookera i ubiłem brake całe 15 ptk (3x czerwona, 2x niebieska, 1x żółta). Cholernie trudne te stoły. Już nigdy nie powiem przed TV ' ten XXX* YYY* jest beznadziejny'. Jakbym miał to trenować to by mnie nerwica zeżarła.
Dobrze, że zająłem się poolem. Tak na marginesie to mam do sprzedania bardzo ładny kij. Informacje tutaj:
http://allegro.pl/item320103520_kij_bil ... _jump.html Jeśli ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt na moje gg: 4792434 lub na PW.


ODPOWIEDZ