Futsal

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Seiru

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 554
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 19 lutego 2006, 22:03

Temat ten ma służyć do wszystkiego co dotyczy futsalu :wink: .
Myślę że większość z Was wie na czym polega ten sport, jeżeli nie to polecam stronę. Można na niej zapoznać się z zasadami futsalu, obsadzie pierwszej ligi, meczach kadry itp.
Chodzicie na mecze :?: Macie swoich faworytów :?:
Zapraszam do dyskusji o wszystkim co dotyczy futsalu.

U mnie zainteresowanie futsalem zaczęło się kiedy pierwszoligowy zespół FC JANGO przeniósł się z hali w Jaworznie na nową halę w Mysłowicach. Zacząłem jeździć na mecze i dopingować tą drużynę, spodobało mi się :wink: .


Tabela po 18 kolejkach przedstawia się tak:
1 Clearex Chorzów 49
2 Holiday Skiba Chojnice 36
3 PA Nova Eurogames Gliwice 31
4 Inpuls Alpol Siemianowice 30
5 Akademia Słowa Poznań 26
6 Radan Gliwice 25
7 Jango Mysłowice 24
8 Kupczyk Kraków 19
9 Grembach Łódź 19
10 Marex Chorzów 17
11 Pogoń 04 Szczecin 17
12 Rekord Bielsko Biała 13

Sprawa mistrzostwa praktycznie już rozstrzygnięta.


El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 10:01

Witam! Za bardzo nie pasjonuje sie futsalem (wynikami itd.), ale raz razem z tatą byłem w Poznaniu na meczu Akademii słowa, ponieważ odbywał sie nie daleko i przypadkiem sie o nim dowiedzialem.. :-D Emocje były na "trybunach". Wydawało mi sie ze wielu ludzi przyszło tam tak samo jak ja - tylko popatrzec..

JA osobiście gram w drużynie futsalowej ale w lidze amatorskiej (jest parenście drużyn, chyba trzy ligi i co niedziele spotykamy sie zeby rozegrac spotkanie)

Pozdrowienia


DP

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2006
Posty: 35
Rejestracja: 17 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 15:41

Ja gram w Rekordzie Bielsko, ale w tramkarzach. Mam wielką nadzieje że Rekord się utrzyma choćto będzie bardzo cięzkie. Przed rudą pozyskali m.in. Roberta Dąbrowskiego który jest kilkudziesięciokrotnym reprezentantem Polski.


Moje serce jest biało - czarne a w nim Juve
Abdel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 lipca 2004
Posty: 3
Rejestracja: 01 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 16:24

Witam, moj klub to RADAN GLIWICE !!.

DP bardzo lubie Rekord Bielsko Biała i życze zeby sie utrzymali w I lidze ale tak sie składa ze w tą niedziele gracie z nami o 19:30 i raczej małe macie szanse wygrac, a potem zostaja wam juz tylko 3 kolejki i tez nie bedzie łatwo wiec raczej rysuje sie wizja spadku niz utrzymanie :/
Pozdro dla wszystkich kibiców futsalu.


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 16:46

Bardzo fajny sport szkoda tylko że pomijany w mediach. Kiedyś na TVP3 w paśmie regionalnym pokazywali co tydzień mecze ligowe a teraz lipa, nie ma nic. Miałem okazję zobaczyć kiedyś bodajże na Eurosport MŚ lub Europy :smile: . Bardzo widowiskowa i ciekawa dyscyplina. Sam trochę pykałem na bramce ale jedynie amatorsko.


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 16:53

ja równiez interesuje się futsalem i w wieku od 12 do 15 lat gralem w lidze szkolnej. Były to rozgrywki szkół gimnazjalnych w województwie kujawkos - pomorskim. Nadal z miłą chęcia oglądam mecze futsalu ponieważ bardzo podoba mi się ten sport.


Sky is the limit!
Seiru

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 554
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 17:14

ULAT w TVP3 Katowice po meczach Jango są kilkunastominutowe skróty z tego spotkania. A TELE5 również puszcza mecze futsalowe, przykładowo ostatnio puszczali mecz Inpulsu z Pogonią.

Jutro o godz. 21:50 na POLONI 1 będzie mecz Polska-Belgia, a 23.02 o 17:00 jest tam drugi mecz naszej kadry.


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 17:41

ja narazie gram w klubie osiedlowym...nie gramy rzadnych meczy (jeszcze) ale co czwartek spotykamy się na hali i gramy. Teraz czeka nas turniej a od września będziemy grać w 3 lidze miejskiej.

Futsal jest bardzo widowiskowy. Polecam filmiki z nikefootball.com gdzie było wiele fajnych zagrań brazylijczyków.


DP

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2006
Posty: 35
Rejestracja: 17 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 lutego 2006, 21:00

Abdel pisze:Witam, moj klub to RADAN GLIWICE !!.

DP bardzo lubie Rekord Bielsko Biała i życze zeby sie utrzymali w I lidze ale tak sie składa ze w tą niedziele gracie z nami o 19:30 i raczej małe macie szanse wygrac, a potem zostaja wam juz tylko 3 kolejki i tez nie bedzie łatwo wiec raczej rysuje sie wizja spadku niz utrzymanie :/
Pozdro dla wszystkich kibiców futsalu.

Ja licze że jednak wygramy :-D Miło że lubisz Rekord :) Ja też życze Radanowi wszystkiego najlepszego. Masz racje jak Rekord przegra no to raczej żegna się z 1.ligą futsalu. Pozdrawiam :)


Moje serce jest biało - czarne a w nim Juve
Lopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2005
Posty: 118
Rejestracja: 18 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2006, 02:25

Hmm..... Fajnie czasami pograc sobie w halówke tym bardziej, ze jest zima i okres przygotowawczy :wink:
Równiez troche pogrywam z moją ekipą. Gramy w miejskiej lidze halówki, narazie jakos nam idzie :P Nie wiem jak u was, ale my gramy na duze bramki, 2x15min....


Obrazek
kubinho 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 392
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2006, 12:52

Lopez pisze:Nie wiem jak u was, ale my gramy na duze bramki, 2x15min....
No w Futsalu raczej gra sie na małe bramki, takie jak w piłce ręcznej.

Ja też bardzo lubie patrzeć na Futsal. Przekonałem się do tej dyscypliny tak jak ktoś wcześniej napisał oglądająć Eurosport. Mecze były bardzo posjonujące i emocjonujące i z upragnieniem czekam na kolejny wielki turniej futsala. Może ktoś wie kiedy będą jakieś MŚ lub Europy i czy będzie leciało na Eurosporcie?

A jeżeli chodzi o 1 Ligę Polską i Reprezentację to za bardzo się nie interesuję chociaż wczoraj mecz Polska-Belgia był nie daleko mnie ale nie pojechałem na mecz chociaż miałem bilety bo nie miałem transportu :/ Mógłby mi ktoś podać jaki był wynik tego spotkania?


Grande Juve, Vinci Per Noi
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2006, 13:09

Kubinho 10 pisze:
Lopez pisze:Nie wiem jak u was, ale my gramy na duze bramki, 2x15min....
No w Futsalu raczej gra sie na małe bramki, takie jak w piłce ręcznej.
Oczywiście, że się gra na małe bramki. Naprawdę nie wiem skąd Lopez "wziął" te duże bramki. :doh:
Kubinho 10 pisze:Ja też bardzo lubie patrzeć na Futsal. Przekonałem się do tej dyscypliny tak jak ktoś wcześniej napisał oglądająć Eurosport. Mecze były bardzo posjonujące i emocjonujące i z upragnieniem czekam na kolejny wielki turniej futsala. Może ktoś wie kiedy będą jakieś MŚ lub Europy i czy będzie leciało na Eurosporcie?
Ja rówienież się przekonałem co do tej dyscypliny poprzez Eurosport. Szczególnie interesowały mnie ostatnie mistrzostwa w Czechach. Nawet po wysłaniu listu do Fed. Czeskiej dostałem różne, ulotki, magazyky, nakleji dotyczące ostatnich Mistrzostw Europy. Niestety nie wiem, kiedy będzie kolejna taka impreza.

U mnie we Włocławku jest bodajże 2-go ligowy klub Polindex Włocławek. Kiedyś byłem na kilku meczach, ale tylko dlatego, że gra tak kilku zawodnikó z seriorów mojego klubu.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2006, 14:34 przez Szymek, łącznie zmieniany 1 raz.


DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lutego 2006, 14:10

Abdel pisze:Witam, moj klub to RADAN GLIWICE !!.
Co do drużyny Radanu mam bardzo miłe wspomnienia. Po sezonie 2001/2002 walczyli oni o awans do pierwszej ligi ze Skałą Tychy, która z kolei broniła się przed spadkiem. W Gliwicach Tyszanie wygrali 4:3 natomiast w Tychach po bardzo ciekawym meczu ponownie wygrali, tym razem 9:3. Byłem na tym meczu i właściwie od tamtej pory bliżej zacząłem interesować się futsalem.

Skały nie ma już w pierwszej lidze ani... wogóle. Są za to teraz w Tychach dwa inne kluby futsalowe grające w drugiej lidze południowej. Rotterdam Tychy - pewnie zmierzający po awans, oraz Rodakowski Tychy, znajdujący się w środku tabeli. Wielu piłkarzy zarówno z jednej jak i drugiej drużyny znam z boisk pełnowymiarowych. Myślę, że taka sytuacja jest w całym futsalu polskim i nie tylko. Piłkarze grający na zwykłych boiskach próbują również swoich sił na sali.

Czasami bywam na meczach. Spotkania mamy co tydzień - kiedy Rodakowski gra u siebie, Rotterdam ma wyjazd. Po tygodniu jest na odwrót. Często jednak godziny i daty spotkań pokrywają się z meczami hokeja, które rzadko kiedy opuszczam. Jednak kiedy można, to odwiedzam naszą hale. Bardzo ciekawy i szybki sport.


Lopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2005
Posty: 118
Rejestracja: 18 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 23:01

Szymek pisze:
Kubinho 10 pisze:
Lopez pisze:Nie wiem jak u was, ale my gramy na duze bramki, 2x15min....
No w Futsalu raczej gra sie na małe bramki, takie jak w piłce ręcznej.
Oczywiście, że się gra na małe bramki. Naprawdę nie wiem skąd Lopez "wziął" te duże bramki. :doh:
Naprawde gramy na duze bramki. Tak sobie ustalili i tak wyszło, a nawet moge powiedziec, ze lepiej sie gra na wieksze :wink:
Ewentualnie moge dac troche fotek (na ludzi prosze nie zwracac uwagi :P )

http://img501.imageshack.us/img501/6168/dsc000546un.jpg
http://img150.imageshack.us/img150/1681/hpim08658nl.jpg


Obrazek
ODPOWIEDZ