podnoszenie ciezarow, kulturystyka...

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2008, 22:55

104 cm


Obrazek
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 00:19

Czy cwiczac 6 weidera codziennie + 2 razy w tygodniu trening pilki noznej pozwoli mi zrzucic pare kilo ?
Ćwiczenie mięśni brzucha nie spala tłuszczu na brzuchu. W ogóle tłuszczu nie spala się miejscowo. 6 weidera może Ci go wymodelować jeśli tłuszczu jest niewiele. Więc to głupi pomysł. Za to męczący i zniechęcający.
2 treningi - fajnie. Ale to może nie wystarczyć. Wiesz coś o ćwiczeniach interwałowych? Masz zamiar wykonywać ćwiczenia siłowe?
Zmienilem diete na mniej kaloryczna i jem mniej nabialu za to wiecej warzyw i owocow.
Owoce są niepolecane na diecie. Same węgle i do tego fruktoza. Rano, w posiłkach okołotreningowych są dopuszczalne. Nabiał - wręcz przeciwnie. Ser twarogowy chudy/półtłusty czy ser ziarnisty są dobrymi źródłami białka podczas pierwszego i ostatniego posiłku (kazeina coś Tobie mówi?).
Spisz z czego czerpiesz węglowodany, z czego białka a z czego tłuszcze a coś się poradzi.
Czy moge łaczyć w jednym cyklu kreatyne Olimp Mega Caps 1250 z Thermo Speed Extreme
Kreatyna + spalacz: ok. Ale termogenik nie da Ci wielu efektów sam z siebie, przynajmniej nie ten (nie ma efedryny, prawda?). Dobrze skomponowana dieta i ćwiczenia więcej dadzą niż lajtowy spalacz. BTW: Twój pierwszy?

I nie ma co się bać słowa: dieta. Przy zbilansowanej człowiek więcej narzeka na nadmiar niż na brak jedzenia :)


Dirty mind
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 08:39

Ja preferuje bardziej trening typu bieganie, pilka nozna, niz silownia ktorej nie posiadam. Kuzyn biegal codziennie po pare kilometrow i schudl 6 kg.
Zmiana diety to oznacza ze jem regularnie mniej posilkow. Kiedys jadlem pozno kolacje teraz z tego posilku zrezygnowalem i jem rano sniadanie glownie 4 kanapki ciemnego pelnoziarnistego chleba z wedlina a na obiad co mama zrobi :) Jem wiecej "bialego" miesa, mniej ziemniakow, nie jem sosow. A owoce jem pomiedzy posilkami zeby zabic glod. Co do modelacji brzucha nie mam duzego brzucha, ogolnie jestem tylko ciezki a nie widac po mnie tego, ale teraz uzbieralo sie troszke tkanki tluszczowej ktora chce spalic.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 12:07

Obwodowy trening siłowy można smiało w domu wykonywać jeśli ktoś zaopatrzy się w hantelki i ładnie rozpisany zestaw ćwiczeń. Nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo to pomaga w chudnięciu.
Trening interwałowy to też bieganie. Pomaga w ograniczeniu spalania mięśni na diecie redukcyjnej na korzyść tłuszczu.
Podjadanie, zwłaszcza węgli, między posiłkami utrudni chudnięcie. Takie skoki insulinowe ograniczą Ci pobieranie energii z tkanki tłuszczowej.
A przede wszystkim powinieneś częściej jeść, żeby oduczyć Twój organizm magazynowania :)


Dirty mind
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 12:39

A moglbys mi zaproponowac jakis zestaw cwiczen ? A jesli chodzi o jedzenie to mam jesc w malych ilosciach ale czesciej ? Niz np 2 razy dziennie do syta ?


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 14:05

Jeśli jesz rzadko to ucysz organizm magazynowania zapasów, bo przecież sporo czasu musi przetrwać na tym co ma. Więc gospodaruje to oszczędnie.
Nasz organizm jeszcze nie przywykł do nowych czasów. W dawnych czasach jak człowiek latał za mamutem z dzidami to albo go upolował i miał jedzenia aż nadto, albo nie upolował i chodził głodny. Dlatego tak wazne było trzymanie zapasów, dzięki temu człowiek przeżywał.
Później chłop w polu pańszczyźnianym miał niewiele lepiej. Sporo jedzenia latem, zimą ani owoców, ani świeżych warzyw, rybki też nie złowi.
Dlatego tak istotne jest by oduczyć organizm gromadzenia tłuszczu. Najlepiej jeść 5-6 razy na dobę, ostatni posiłek (bez węgli!) 2-2,5 godziny przed snem.

Dobra, tyle prehistorii :)
Ćwiczenia siłowe, jak rozumiem, chciałbyś? Nie ma sprawy. Dysponujesz hantlami?

Co do interwałów:
HIIT (ciągle mylę i pisze HITT ;) ) to trening interwałowy największe korzyści przynoszacy jeśli wykonuje się go biegnąć (bądź płynąc stylem dowolnym).
W teorii jest prosty: 4-5 minut rozgrzewki, trochę biegania w tym, rozciąganie mięśni łydek, dwógłowych i czterogłowych ud, trochę skłonów.
Teraz ćwiczenie właściwe. Polega na przeplataniu wysokiego tętna (90% maksymalnego) z tętnem mniejszym (65% maksymalnego). Proporcje zalezne od kondycji.
15 sekud sprintu, 45 sekund truchtu: - jeden interwał. Z czasem zwiększa się ilość interwałów (zaczyna się od trzech, więc trwa to w zasadzie trzy minuty) i zmienia proporcje: 20 sekund sprint, 40 trucht aż do 30 - 30 przy 7-8 interwałach. Ale to już ilość, wbrew pozorom, kosmiczna. Jeśli nie trenowałeś nigdy interwałów to 3x(20+40) sprawi, że bedziesz płuca wypluwał. Zakładając 5 minut biegu przy rozgrzewce i sprint wykonywany maksymalnym tempem.


Dirty mind
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 14:19

Hantelki juz sobie zalatwiam a interwaly trenowalem, nie raz na treningu oraz przed zawodami sztafetowymi w gimnazjum :P Interwaly wykonywac codziennie ?


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 14:35

Wykluczone :)
Nie można tego łączyć z dniami gdzie ćwiczysz coś innego, bo mocno pójdzie Ci po masie mięśniowej a nie tłuszczu.
Ile ważą hantle? Miałeś do czynienia z treningiem siłowym?
Zestaw podrzucę dziś albo jutro, nie mogę obiecać bo mam parę rzeczy do zrobienia, wieczorem mecz, więc nie wiem jak będzie z czasem.


Dirty mind
Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 21 lutego 2009, 12:34

Jak tam panowie idzie?? Postanowiłem odświerzyć temat bo jak by nie było już końcówka zimy ostatnia faza sezonu hehe :)


Obrazek
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 lutego 2009, 13:47

a no co raz lepiej ;D właśnie z pakowni wróciłem ;p ćwiczę znów od miesiąca i planuje jeszcze conajmniej pół roku a co będzie później to zależy od tego czy znajdę jakąś robotę na wakacje. a Venomik to chyba całkiem zzapomniał o tym zestawie :P


Obrazek
Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2009, 20:34

Odświerzam temat:)
Jako że już po wakacjach postawowiłem wziąść się za ćwiczenie na siłce.Planuje poćwiczyć 2 tygodnie codziennie około półtorej godzinny dziennie z nie dużym obciąrzeniem na ,,sucho,, a potem planuje zakupić odrzywki.Zainteresowany jest cm3.I tu pada moje pytanie.Czy stosował ktoś taką odrzywkę ?Jak jest skuteczna?Czy można ją brać z niedługimi przerwami ? A jeśli nie cm3 to co polecacie ?Z góry dzięki za odpowiedzenie na te pytania.Pozdro :)


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
Serhinio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 68
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 marca 2010, 11:39

Witam! Widzę że temat w tym roku nie odwiedzany więc napisze pierwszy, choć sam dawno tu zaglądałem.
Jakieś 2 lata temu ćwiczyłem systematycznie miałem dobre efekty i ćwiczyłem bez odżywek, chociaż na początku brałem białko serwatkowe i jakiegoś Gainera ale to było dawno temu. Przez ostatnie 2lata tak się złożyło ,że nie mogłem systematycznie ćwiczyć miałem dłuższe przerwy i zanotowałem spadki i co najgorsze odłożył mi się tłuszcz na brzuchu Kiedyś może nie miałem kaloryfera, ale dobry zarys był, a teraz nawet tego nie ma! Dzięki temu forum dostałem wskazówki jak ćwiczyć jaką robić dietę itd. dałem rade zrzucić ten tłuszcz i było ok. Teraz ćwiczę, gram w piłe, robie dietę systematycznie ćwiczę na siłowni i nic. Robię to samo co kiedyś a nawet więcej a tu efektu nie ma . Dlatego pomyślałem o jakimś spalaczu. Nie znam się na tych odżywkach itp. Suplementach więc może ktoś mi doradzi coś sprawdzonego. Podaje moje wymiary na dzień dzisiejszy.

Płeć : Mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 77
Wzrost : 173
Obwód klatki : 105
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 86
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 39


mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 28 marca 2010, 12:09

Ja też sobie ćwiczę, tylko że drugą stronę. Chcę nabrać masy ale ma taki metabolizm, że nawet brane węglowodany nic nie dały..

Wiem, że mój kolega brał HMB, by spalić tłuszcz. Teraz wygląda naprawdę fajnie. We wtorek idę na siłkę a ćwiczę pod okiem wujka- instruktora to podpytam. jeśli chcesz:)


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
Serhinio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 68
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 marca 2010, 13:26

O jak szybko ktoś odpisał jak miło :-D
Jeśli masz taką możliwość to zapytaj wujka będę wdzięczny. Z tego co wiem jest ich sporo jednak nie wszystkie działają tak jak się spodziewamy i niektóre się łączy z jakimiś innymi specyfikami. Jestem osoba która nie brała żadnych takich odżywek i nie wiem czy to do końca bezpieczne ponieważ nie wiem jak mój organizm może na to zareagować.

A jeśli chodzi o nabranie masy to sporo ludzi ma z tym problem moi koledzy też różne odżywki jedzą, troszkę przybierają więc i ja zapytam co biorą lub brali. Na szczęście osobiście nie miałem problemu z nabraniem wagi, jakoś tak wyszło że za sprawą genetyki każdy ćwiczący w mojej rodzinie szybko nabiera masy. Mam tylko nadzieję, że szybciej spale tłuszcz niż go złapałem :smile:


KINIEK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2004
Posty: 224
Rejestracja: 30 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 28 marca 2010, 14:04

Jeśli chodzi o nabieranie masy, to zasada jest taka że aby ona rosła należy utrzymywać dodatni bilans energetyczny. On zaś zależy głównie od: płci, wieku, wagi i wzrostu, poziomu aktywności fizycznej, typu budowy naszego ciała. Jeśli natomiast chcemy aby waga spadała to utrzymujemy bilans ujemy. Do obliczania ile kalorii potrzebuje nasz organizm istnieją specjalne wzory, można poszukać, trzeba później liczyć kalorie z pożywienia co zapewne będzie nużące dla osób średnio siedzących w temacie odżywiania. Dlatego proponowałbym najprostsze metody. 5 posiłków dziennie, w każdym powinno się znaleźć źródło pełnowartościowego białka (mięso głównie białe, ryby, jajka, mleko), źródła węgli to produkty jak najmniej przetworzone i najbardziej pełnowartościowe, wszelkiego rodzaju pełnoziarniste makarony, ryże, kasze, chleb razowy. Z tłuszczy to oliwa, orzechy, jajka też mogą być. Do tego dodawać warzywa i owoce, pić 2l wody, najlepiej mineralnej i masa musi iść do przodu, jeśli nie idzie to zapewne bilans nie jest dodatni i trzeba zwiększyć ilość pożywienia.


ODPOWIEDZ