Sztuki walki

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
KAcper123

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 42
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 listopada 2005, 18:49

Wreszcie jakis fajny oryginalny temat :)
Mnie sztuki walki od zawsze nakręcały, często oglądam zawody K1...
Jak byłem mały to uwielbiałem Tygrysią maskę (taka bajka japońska o zapaśnikach) nie ćwiczyłem jednak wtedy żadnej sztuki walki(w okolicy było tylko karate a to mi nigdy do gustu nie przypadło jakoś). No ale jakieś 2 lata temu znalazłem w okolicy szkołę Kung-Fu. Pochodziłem tam ze 4 miesiące, troche się nawet nauczyłem... puźniej się wypisałem(żelazna dyscyplina nie przypadła mi do gustu) z pół roku dałem sobie spokuj ale jak tylko przestałem chodzić to nie wiedziałem co ze sobą zrobić. No i jakiś rok temu znów się zapisałem... i było podobnie tylko tym razem 2 miechy i koniec. znowu poł roku nic i znowu się nudziłem, ... aż pewnego dnia wyemitowali dokument o Jiu Jitsu na discovery i tak sie podjarałem szukałem jakiejś szkoły ale w okolicy nie było. (Bóg jednak istnieje) wakacje niedaleko mnie powstała szkółka Judo i Jiu Jitsu(z elementami vale tudo) :happy: jak sie tylko dowiedziałem to sie odrazu zapisałemi i zrezygnować jak na razie nie zamierzam. :D Osiągnięć jak na razie nie mam, ale sztuk walki uczę się bardziej dla siebie, niż dla trofeów. Polecam bardzo wszystkim sport jakim są sztuki walki 8)


aSsItCh

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 marca 2004
Posty: 156
Rejestracja: 11 marca 2004

Nieprzeczytany post 25 listopada 2005, 19:03

Juve4ever10 pisze: synu szatana i motopompy...
ok synu matki polki i nieznanego żołnierza
chyba masz na mysli jakies zawody na na wiejskim festynie, ewentualnie jakas lige okregowa albo makroregion
bywałem na zawodach w większym miastach dolnośląskich, w czechach, niemczech [tam rzecz jasna miałem dobre papiery a lewe(czyt. wynegocjowane w nieznany mi sposób przez mojego trenera) tylko na mistrzostwach dolnego śl. bo mi lekarz nie chciał wypisać, stwierdzając u mnie wadę serca], boksowałem także na mistrzostwach polski ale przegrałem z wielokrotnym mistrzem kraju, który był na tych samych mistrzostwach srebrnym medalistą więc z całym szacunkiem... na wiejskie festyny mi to nie wygląda.
ale skad mogles wiedziec...zapomniales wlaczyc mozg wiec rozumiem Twoje niezrozumienie
ja przynajmniej potrafie złożyć porządnie zdanie w przeciwieństwie do Ciebie.
a takich leszczy jak Ty moge zabijac nawet na wozku
musiałbym stracić wszystkie kończyny, a Ty musiałbyś mieć do pomocy dziesięciu kolegów (tak samo <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jak Ty) :lol:


Obrazek
Kwiat miłości rozkwita w świetle uczuć
I w nim też usycha...
Gdy nadejdzie czas by odbyć ostatnią podróż
Będę myślał o Tobie...
blacha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 grudnia 2005
Posty: 21
Rejestracja: 08 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 23:16

a ja trenuje taekwondo wtf :D -czyli te w wersji olimpijskiej- od ponad 1,5 roku i jestem całkowitym zaprzeczeniem stwierdzenia, że "jak sie pózno zacznie to juz sie nic nie osiągnie" :twisted:
nie chce sie przechwalac ale bylam do tej pory na trzech ogólnopolskich i na jednych miedzynarodowych zawodach i dwa razy przywiozłam brąz (na mistrzostwach Polski byłam o krok od srebra, ale w walce o brąz złamałam noge :angry: ) i dwa razy 5 miejsce.
moim marzeniem (oprócz obejrzenia meczu Juve na żywo :P ) jest zdobycie złota na olimpiadzie i wiem, ze mimo tego iz tak późno zaczełam, jestem w stanie tego dokonac, bo WIARA CZYNI CUDA!!!!!
chce wszystkim powiedziec zeby wierzyli w siebie i swoje marzenia!!!!!!!!!
a i jeszcze jedno; naprawde warto trenowac sztuki walki, niekoniecznie poto aby zdobywac medale, ale dla samego siebie :prochno:


JUVE FORZA!!!
SAREMO VINCITORI PER SEMPRE!!!
Obrazek
ledbetter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2003
Posty: 219
Rejestracja: 23 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 23:37

Taaa... ludzie trenują dla własnego bezpieczeństwa. Już w to wierze. Może 20 % z tych wszystkich trenujących ma to na myśli, a reszta trenuje po to, żeby się pokazać czy pochwalić, tylko szkoda że, zamiast swoim mózgiem, swoimi "mięśniami" w większości naszpikowanymi odżywkami. Nie mówie tu o prawdziwych pasjonatach tego sportu, ale o ludziach którzy myślą o tym jak dokopać drugiemu. Więc gdy ktoś mocno skrytykuje mojego posta, jest tym drugim. Wiem jak jest!


we believe.
blacha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 grudnia 2005
Posty: 21
Rejestracja: 08 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 23:46

na pewno masz czesciowo racje, ale nie do konca! :roll:
wielu moich kolegów łącznie ze mną trnuje dlatego, ze jest to ich sposob na życie. Ja na przykład NIE POTRAFIE BEZ TEGO ZYC! i szcerze mówiąc nie obchodzi mnie ile osób przeczyta moje nazwisko w gazecie czy cos w tym stylu. owszem lubie czasami komus W ŻARTACH mówić zeby nie zadzierał lepiej ze mna, ale to tylko taka zabawa. z drugiej strony od kąd trenuje czuje sie znacznie bezpieczniejsza-zwłaszcza, że mieszkam na jednym z najbardziej NIEBEZPIECZNYCH osiedli w Polsce, a chyba przyznasz mi racje ze dziewczyna powinna umiec sie obronic?!!! (no chłopak zresztą też :wink: )


JUVE FORZA!!!
SAREMO VINCITORI PER SEMPRE!!!
Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2005, 00:14

Ja tam nie uprawiam żadnej sztuki walki, ale fascynuje mnie mocno Capoeira. Fascynujące jest poruszanie zawodników po parkiecie i pokazywanie wielu przeróznych ciosów, super sprawa. Mam kumpli, którzy uczą sie tajskiego boksu [to chyba po tym filmie Mai-Tai ich zaciągło by się zapisać], a także karate, ale capoeira jest jakoś dla mnie ciekawsza.

Koleżanko z Białegostoku. Bywam tam parę razy w roku - przyjeżdżam do rodziny. Jednak ani razu nie spotkalem si z atkami przemocy na ulicy!? Możliwe, że nie odwiedzialem tych niebezpiecznych miejsc, a to przepraszam. Sam przyznam, ze prawdzie miejsca przemocy, możemy spotkać na Śląsku [Katowice, Chorzów, Rymera i inne].
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2006, 10:47 przez wloski, łącznie zmieniany 1 raz.


blacha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 grudnia 2005
Posty: 21
Rejestracja: 08 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2005, 00:52

oj to chyba nie byles w bialym na dziesiecinach :-D
a tutaj jest naprawde pełno różnych bandziorów, blokersów, mafii itp, wiec zawsze lepiej znac jakas sztuke walki-nie mowie ze karate czy boksem obronisz sie gdy napadnie Cie 10 chłopów, ale jak ich bedzie 2 to na pewno sobie poradzisz :wink:


JUVE FORZA!!!
SAREMO VINCITORI PER SEMPRE!!!
Obrazek
Spitfire

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2003
Posty: 457
Rejestracja: 31 maja 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2005, 00:55

aSsItCh pisze:hm... o tym vale tudo to nie słyszałem żeby było w moich okolicach... a o co dokładniej w Kravce chodzi bo nie bardzo się orientuje jak wygląda taki trening
chodzi o to żeby jak najszybciej zneutralizować przeciwnika i iść sobie dalej a nie butować go po ryju jeszcze,a tren wygląda tak że instruktor pokazuje cośtam a potem ćwiczycie w parach,trójkach czasem czwórkach:)

aSsItCh pisze:i po jakim czasie będę rzeźnikiem :P
nigdy,cokolwiek ćwiczysz zawsze się znajdzie ktoś lepszy od ciebie:)


tylko margaryna mleczna jest na ciążę skuteczna
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 11:51

do usunięcia
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012, 23:04 przez Sapo, łącznie zmieniany 1 raz.


Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2006, 19:23

Od 1,5 roku trenuje Wing-Chan jest to zmodyfikowane i udoskonalone Kung-Fu. Niestety przez ostatni 2 miesiące wypadłęm z treningów w skutek naderwania jednego z więzadeł krzyżowych mimo to bardzo sobie chwale tę sztukę walki.


jasiekm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2006
Posty: 44
Rejestracja: 26 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2006, 20:56

Ja trenuje (obecnie mam przerwe) Aikido od 6 lat w LAA(lubelska akademia aikido)


Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2007, 21:42

O, dopiero teraz zauważyłem ten temat. A jest on bardzo bliski mojemu sercu :wink: Obecnie mam przerwe, ale przez ponad 4 lata ćwiczyłem Judo (chociaż trener wplatał nam coć z Jiu-Jitsu). Przerwa jest spowodowana tym, że w pewnym momencie zachciało mi się w piłkę grać, a jako że nie miałem czasu na treningi i tu i tu, to zrezygnowałem z Judo na rzecz OKS Iskierka Śmierdnica (okręgowka :-D , ale to już opowieść na inny temat :wink: ) :D Jednak przez cały ten czas czułem, że czegoś mi brakowało... w końcu przyplątała mi się kontuzja i stwierdziłęm, że piłkarzem to ja nie będę. Dlatego postanowiłem, że wrócę do walki, konkretnie do BJJ. No ale tak odkładałem datę pójścia na pierwszy trening i dorwał mnie wyrostek robaczkowy :wink: Obecnie dochodze do siebie po powrocie ze szpitala, bo bardzo osłabłem. No ale już wkrótce wróce do pełni sił i bez wątpienia się zapiszę.

Warto dodać jeszcze, że zawsze interesowałem się UFC, K1, a w szczególności Pride. Lubie to oglądać niemal tak bardzo jak mecze Juve :) Mój ulubiony fighter to Mauricio "Shogun" Rua 8)

Pozdrawiam


Ifrit23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2006
Posty: 107
Rejestracja: 27 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2007, 18:10

Ja trenowałem przez 4 miesiące Taekwondo i uważam to za stratę czasu i kasy(nie ze względu sztukę walki która mi się podoba, ale ze względu trenera dzięki któremu nayczyłem się troche wyżej podnieść noge :? ). Czytalem w książkach i na forum o Wing Tsun(ogólnie o Kung-Fu) i muszę przyznać, że ciekawe jest, mam zamiar się zapisać, ale niewiem gdzie we Wrocławiu można to ćwiczyć. Jak ktoś wie to prosiłbym o informację. Pozdro. :-D


Audi, vide, tace, si vis vivere in pace - Słuchaj, patrz, milcz, jeśli chcesz żyć w spokoju.
Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2007, 15:24

Ja trenowałem 4 lata Judo w klubie Czarni Bytom. Osobiscie polecam ten klub. Wyśmienici trenerzy, wspaniałe warunki do trenowania. 2 sale treningowe, 4 maty, siłownia, sauna. Być może coś się zmieniło od czasu zakonczenia moich treningow. Nie trenuje już ponad 3 lata. Musiałem zakonczyć przygode z judo poprzez problemy osobiste. Nie byłem w stanie dojeżdżac na treningi. Tym którzy jeszcze się zastanawiają nd wyborem sztuki walki polecam Judo i klub Czarni Bytom.


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
Cyba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 55
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 lutego 2007, 21:52

To ja rozkręcę temat i powiem tak KAŻDA SZTUKA JEST DO BANI :D sam trenuje TKD ale najlepsze jest M.M.A ale że w Łodzi nie ma dobrej sekcji MMA wybrałem TKD.

co do treningów wszystko zależy od trenera, formy treningu i ciebie :D

Polecam www.itf.prv.pl wszystko o sztukach walk (BJJ, TKD, MMA, MT)


Obrazek
ODPOWIEDZ