Sztuki walki

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Sobi666

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 marca 2004
Posty: 25
Rejestracja: 12 marca 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2004, 13:22

Ja też ćwicze krav-maga choć tylko 3 miesiące- czyli na razie jestem na poziomie praktycznie zerowym...
Mi osobiście w treningach podoba sie to że od pierwszego treningu uczy sie jakby "walki na ulicy" czyli od razu z partnerem (i na partnerze:D:D)

Minusy jakie dotąd zauważyłem to cena (nie wiem jak inne style ale 80zł na miecha jak dla mnie to sporo...) Drugim minusem są niektóre obchwyty "wzięte z kosmosu" Np kto kiedykolwiek będzie cie dusił z boku???:>

Największy plusem jest to, że nie ma ciosów zakazanych a wiec praktycznie każda technika kończy sie kopem w krocze. Techniki ( te których ja sie uczyłem jak na razie) są różne tylko do jakiegoś momentu potem po pewnym czasie ruchy sie robią automatyczne co moim zdaniej też jest dużym + :P


Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 08 lipca 2004, 18:08

ja przez 2 lata trenowałem ju-jitsu i pamiętam że jedyne czego się nauczyłem to bezpiecznie upadać trenerzy raczej nie byli fanatykami nauczania i słabo się przykłądali. Efekt był taki że zniechęcony i niczego nie nauczony zrezygnowałem


Juve per sempre!!!
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2004, 22:41

Chris napisał:
ja przez 2 lata trenowałem ju-jitsu i pamiętam że jedyne czego się nauczyłem to bezpiecznie upadać trenerzy raczej nie byli fanatykami nauczania i słabo się przykłądali. Efekt był taki że zniechęcony i niczego nie nauczony zrezygnowałem


co do trenerow niebede ich w tym przypadku komentował .Tylko dodam od siebie ze wlasnie ju jitsu jest najczesciej wykorzystywana w walkach w klatce zauwazcie ze oni sie sciskają to znaczy walcza w parterze no i wlasnie najczesciej stosuja chwyty z ju jitsu jak bedziecie ogladac zawody to zauwazcie jak oni walcza do parteru i w ruch piesci i ruznego rodzaju chwyty wlasnie ze wspomnianego ju jitsu a podstawą jest umiejeste padanie bo przy zle wykonanym padzie mozna sie nabawic powaznych kontuzji


Juvetomek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2004
Posty: 62
Rejestracja: 03 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2004, 14:04

mam pytanie do Boba bo wiem ze on tu jest chyba profesorem w dziedzinie sztuk walki wiec tak- Gdzie moglbym kupic tanie maski, kije i do i tare i ochraniacze do kendo? Jak bys mogł to odpisz jak najszybciej.


Pozdrawiam
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 12 lipca 2004, 14:29

Bob Sapp pisze:no zgadzam sie aikido jest spoko tylko jest to bardzo trudna sztuka by opanowac jest dla ludzi ktorzy maja cierpliwosc no i jest bardzo skuteczna:w tej dyscyplinie dziala sila napierajacego czyli przeciwnika i tylko wystacza technika zero sily :D a jezeli by sie to polaczylo z np tajskim boxem kickboxem itp to mieszanka wybuchowa :D

ja się absolutnie nie zgadzam . wszystko się łątwo mówi, ale w momencie niespodziewanego ataku w dyskotece bądź na ulicy, często nie przez 2-3 napastników, nie ma czasu na wykorzytywanie siły przeciwnika. Najważniejsze to umieć zadać 5-6 nieskomplikowanych ciosów ( filmowe kopnięcia okrężne czy jakiś podskoki to fikcja), im brytlaniejszych tym lepiej i uciekać. Spokój i opanowanie, rodem z popisów azjatyckich mistrzów, to w tkaich sytuacjach fikcja.


Juve per sempre!!!
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 12 lipca 2004, 14:34

Bob Sapp pisze:Chris napisał:
ja przez 2 lata trenowałem ju-jitsu i pamiętam że jedyne czego się nauczyłem to bezpiecznie upadać trenerzy raczej nie byli fanatykami nauczania i słabo się przykłądali. Efekt był taki że zniechęcony i niczego nie nauczony zrezygnowałem


co do trenerow niebede ich w tym przypadku komentował .Tylko dodam od siebie ze wlasnie ju jitsu jest najczesciej wykorzystywana w walkach w klatce zauwazcie ze oni sie sciskają to znaczy walcza w parterze no i wlasnie najczesciej stosuja chwyty z ju jitsu jak bedziecie ogladac zawody to zauwazcie jak oni walcza do parteru i w ruch piesci i ruznego rodzaju chwyty wlasnie ze wspomnianego ju jitsu a podstawą jest umiejeste padanie bo przy zle wykonanym padzie mozna sie nabawic powaznych kontuzji
nie do końca masz rację, bo najsktuczniejsze jest brazylijskie ju-jitsu(BJJ), a ono się trochę róźni od tradycyjnego ju-jitsu. Zresztą obecni mistrzowie to fighterzy niezwykle wszechstronni i choć wywodzą się z konkretnej sztuki walki, to w rzeczywistości posiadają umiejętności zarówno uderzacza jak i chwytacza. Ktoś ortodoksyjnie stosujący tylko jedne styl nia ma szans.
Zresztą chyba nie można wybrać najlepszego stylu walki. BJJ może być najlepsze w pojedynkach 1 na 1, ale w walce na ulicy( często z 2-3 oponentami) znacznie skuteczniejsze są combaty, szczególnie krav maga.


Juve per sempre!!!
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 31 lipca 2004, 11:48

Juvetomek napisał: mam pytanie do Boba bo wiem ze on tu jest chyba profesorem w dziedzinie sztuk walki wiec tak- Gdzie moglbym kupic tanie maski, kije i do i tare i ochraniacze do kendo? Jak bys mogł to odpisz jak najszybciej.

no coż za okreslenie "profesor" dzięki a tak powrociwszy do tematu to jak bedziesz chciał kupić ochraniacze do kendo maski itp to mosisz je najpierw przymierzyć na siebie bo mozesz kupić przez internet ale po co ci produkt taki ktory na ciebie niebędzie pasował taki sprzet mozesz dostać w go -sporcie lub innych sklepach sportowych Moja rada jest taka a zebyś niekupywał przez neta tylko w sklepie bo bedziesz mogł przymiezyć na siebie i wtedy będziesz miał satysfakcje z zakupu


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2004, 16:53

Sprzęgło pisze:ja trenuje krav-mage i bardzo sobie chwale.Izraelski system walk przydatny zawsze.polecam wszystkim
O mam coś dla Sprzęgła stronke o jego dyscyplinie co trenuje jak chcecie sie dowiedzieć o niej więcej to wejdzcie na: http://www.kravmaga.org.pl/guestbook.php
a jak będzie wam mało to na tej stronce są adresy(linki) wszustko o krav-mage: http://www.kravmaga.org.pl/linki.php
No i jak coś macie ciekawego to dajcie znać :wink:


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2004, 17:21

Ja osobiście nic nie trenuje ale uwielbiam przede wszyskim boks - Andrew Goooolooootaa !!! To mój wielki mistrz i mój wielki idol , wisi u mnie na ścianie w antyramie jego wielki plakat ;) www.golota.pl zapraszam wszystkich !

Drugą dyscypliną którą kocham oglądać jest K-1 :D Zimą razem z tatusiem oglądaliśmy to całe wieczory na Eurosport. Crocop i Boudansky to moi faworyci chociaż lubie tez oglądać Shreka. Wczoraj widzialem jego walke z jakimś gościem - K.O w 1 rundzie po 1 twardszym ciosie - to lubie :twisted:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
Majkel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2003
Posty: 310
Rejestracja: 24 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2004, 22:53

a oto strona o moim AIKIDO SHUDOKAN ZABRZE :D
http://www.shudokan.w9.pl/index.php?content=gbook


Łuk@sz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2004
Posty: 9
Rejestracja: 23 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2004, 15:43

A słyszał ktoś o Wing Tsun? Według mnie, to ten system jest najskuteczniejszy, jego celem jest doprowadzenie w czasie 4-5 sekund, do pokonania przeciwnika. Sprawdza się w każdej sytuacji.


matej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2004
Posty: 704
Rejestracja: 04 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2004, 17:37

dawidpln pisze:
Dionizos pisze:
Sprzęgło pisze:ja trenuje krav-mage i bardzo sobie chwale.Izraelski system walk przydatny zawsze.polecam wszystkim
No to powodzenia w nauce. Z tego co slyszalem to bardzo brutalna i skuteczna sztuka walki. Ja sam trenowalem karate tradycyjne i nikomu tego nie polecam, po prostu strata czasu.
Strata czasu?? No jeśli trenowałeś Oyame to tak. Ja ćwicze kyokushin i nie spotkałem sie jeszcze z opinią że to jest strata czasu!!
całkowicie się z tobą zgadzam trenuję kyokushinke od 2,5 roku i jestem bardzo zadowolony tak jak większośc osób ze mna trenująca


Obrazek
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 30 września 2004, 11:41

Chris pisze:
Bob Sapp pisze:no zgadzam sie aikido jest spoko tylko jest to bardzo trudna sztuka by opanowac jest dla ludzi ktorzy maja cierpliwosc no i jest bardzo skuteczna:w tej dyscyplinie dziala sila napierajacego czyli przeciwnika i tylko wystacza technika zero sily :D a jezeli by sie to polaczylo z np tajskim boxem kickboxem itp to mieszanka wybuchowa :D

ja się absolutnie nie zgadzam . wszystko się łątwo mówi, ale w momencie niespodziewanego ataku w dyskotece bądź na ulicy, często nie przez 2-3 napastników, nie ma czasu na wykorzytywanie siły przeciwnika. Najważniejsze to umieć zadać 5-6 nieskomplikowanych ciosów ( filmowe kopnięcia okrężne czy jakiś podskoki to fikcja), im brytlaniejszych tym lepiej i uciekać. Spokój i opanowanie, rodem z popisów azjatyckich mistrzów, to w tkaich sytuacjach fikcja.

masz racje na 2-3 przeciwników to aikido niebedzie działać (wyjątek jesli ktoś trenuje min 10 lat ) a co do ciosów wystarczy jeden porządny :wink:


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
Spitfire

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2003
Posty: 457
Rejestracja: 31 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 września 2004, 12:11

dzieki bob sapp,fajna stronka,nie wiedzialem ze są w Polsce dwie różne szkoły krav magi.jeszcze moze podam www.kravmaga.sosnowiec.pl sprawdźcie galerie,polecam fajne akcje niektóre(ba wszystkie fajne)a na www.kravmaga.katowice.pl są fotki z egzaminów


tylko margaryna mleczna jest na ciążę skuteczna
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 września 2004, 12:33

Prawda jest taka że do obrony najlepssy jest boks i krav-maga bo zanim karateka zacznie atak jakieś postawy bokser pusci lewy sierpowy i gleba może sie myle ale wydaje mi się że na ulicy najważniejsza jest siła spryt i technika są na 2 i 3 miejscu


ODPOWIEDZ