Siatkówka

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Brana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2010
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2010

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2012, 00:31

Winner pisze:W moim rodzinnym mieście drużyna kobieca gra w sali podstawówki bo hali z prawdziwego zdarzenia nie ma. W Polsce hala np. na 10 tys to jest dużo ale wystarczy spojrzeć na NBA tam hale mają nawet 20 tys. Widoczność z ostatnich rzędów jest żadna( ogląda się na telebimach ) ale zapełniają się. Poza tym ich hale są zapełnione cały tydzień bo są wykorzystywane przez różne zespoły(od 2 do nawet 5) z danego miasta. Wtedy takie inwestycje mają sens a u nas na hali gra się raz na tydzień lub 2. Frekwencja jest też pokłosiem tego że nie w każdym mieście jest siatkówka nie mówiąc o hali natomiast praktycznie w każdej większej wiosce jest drużyna piłki nożnej, i z pokolenia na pokolenie kibicuje się miejscowym drużynom.
Jakbys przeczytal pierwszy moj post na tej stronie, to bys wiedzial, ze hale sa i jest ich calkiem sporo, ale skoro nawet mistrz Polski i wlasciwie jedna z najbardziej liczacych sie druzyn w Europie - SKRA nie potrafi wypelnic 2700 miejsc, a w Plus Lidze wystepuje jedna druzyna, ktora zapelnia... 4otysieczna hale, to nie ma sensu powiekszac juz istniejacych, a tym bardziej budowac nowych. I tu znow podam przyklad Delecty i Sopotu, ktore wypelniaja duze hale odpowiednio w 45% i 35 %.

Piszesz, ze nie ma siatkowki w kazdym miescie. Eh... jak ja nie cierpie takich ludzi. Podaj przyklad jednego duzego miasta, w ktorym nie ma klubu siatkarskiego. Nawet w malych miasteczkach i w wiekszosci wiosek sa kluby. I w kazdej miniejszej lub wiekszej miescinie sa miejsca do uprawiania tego sportu.
Druga sprawa- to, ze nie ma wielu profesjonalnych klubow siatkarskich jest poklosiem tego, ze siatka ma mala grywalnosc ( i znow polecam sprawdzic liczbe ludzi czynnie uprawiajacych ten sport zarejestrowancyh w krajowym zwiazku ). Jak juz uzbieraja sie chlopiny/ dzieweczki chcace grac o jakies cele- nie ma sponsora, ktory ufunduje budzet na lige ( to pokazuje, ze nie oplaca sie inwestowac w ten sport ).


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2013, 12:33

Jakie opinie o występach Polaków w tegorocznej LŚ?
Moim zdaniem jest bardzo źle. O ile porażki z Brazylią nie były jakimś wielkim zaskoczeniem, z nimi zawsze nam się ciężko grało, poza tym nie przegraliśmy w jakimś fatalnym stylu, o tyle mecz z Francją to było już apogeum żenady w naszym wykonaniu. Do odstrzału Żygadło - ten gość za nic nie nadaje się na pierwszego rozgrywającego reprezentacji, powtarzam to od kilku lat. Pod formą jest też Bartman, chociaż nie wiem, czy to rzeczywiście słabsza dyspozycja, czy po prostu na więcej go nie stać.
Szanse na awans są nikłe, musielibyśmy chyba wygrać pozostałe mecze w grupie, w co, niestety, bardzo ciężko mi uwierzyć.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 22 lipca 2013, 20:20

squinter pisze:Jakie opinie o występach Polaków w tegorocznej LŚ?
Moim zdaniem jest bardzo źle.
Zluzujcie majty. Liga Swiatowa to turniej towarzyski. Fajnie zajac w nim dobre miejsce, ale odpadniecie w grupie to nie jest jakas tragedia tymbardziej ze podium bylo identyczne jak na olimpiadzie. Wiadomo kto jest mocniejszy od nas i znajmy swoje miejsce w szeregu. Nie zyjmy ciagle 2006 rokiem. Tam gralismy najlepsza siatkowke o do tego sie nie zblizymg przez najblizsze kilkanascie lat. Cieszmy sie tym co mamy. Moze powalczymy o podium na ME. Na dzien dzisiejszy nie mamy atakujacego, moze Bociek, Krzysiek?
rozgrywajacego
i srodka tez nie mamy, bo Nowakowski to z najlepszymi rownac sie nie moze, chyba ze spojrzymy na zasieg, ale tylko to


Dzejs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2013
Posty: 4
Rejestracja: 30 sierpnia 2013

Nieprzeczytany post 01 września 2013, 12:07

LS? jakieś nwesy? :) Ktos wie?


''Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.''
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2015, 17:37

Nie orientuje się ktoś gdzie mogę obejrzeć/ściągnąć cały mecz Polska- USA? (3:1!) Bardzo mi zależy. Jesteśmy niepokonani w Pucharze Świata i jutro ostatni mecz z Włochami.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2015, 18:13

Poszukaj na pebx.pl, oni swego czasu wrzucali wszystkie wydarzenia sportowe na jakies rapidy zeby sciagać.
Ale wracajac do tematu, to niesamowite, ze nie przegralismy ani jednego meczu, a nadal mozemy nie awansowac na IO.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2015, 18:38

Na przyszłość znalazłem świetną stronkę z całymi meczami:

http://www.volleyball-movies.net

Tylko oczywiście nieudostępnioną dla Polski :angry:
Bo my nie gramy w tym turnieju :doh:


blackrider85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 czerwca 2003
Posty: 154
Rejestracja: 23 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2015, 23:14

Paweljuve2006 pisze:Nie orientuje się ktoś gdzie mogę obejrzeć/ściągnąć cały mecz Polska- USA? (3:1!) Bardzo mi zależy. Jesteśmy niepokonani w Pucharze Świata i jutro ostatni mecz z Włochami.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
http://allgoals.com.pl/viewtopic.php?t=11056


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2015, 19:21

No niestety w ostatnim meczu awans uleciał;/ Jeden set zadecydował o tym,że nie udało się już teraz wywalczyć ale jest jeszcze szansa w styczniu, aczkolwiek tam rywale będą także bardzo mocni. Nawet nie chce myśleć,że mogą nie awansować na IO.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 01:23

Oglądałem dziś mecz z Francuzami i tak się zastanawiam czy jeśli Polacy wygrają z Niemcami mecz o 3 msc to czy pojadą na igrzyska? Bo nigdzie nie umiem znaleźć takiej informacji, a jeśli chodzi o siatkówkę to interesuję się nią tylko jak grają Polacy :D Także może ktoś bardziej ogarnięty w tej dziedzinie wyjaśni co i jak ;)


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 01:32

Wojtek pisze:Oglądałem dziś mecz z Francuzami i tak się zastanawiam czy jeśli Polacy wygrają z Niemcami mecz o 3 msc to czy pojadą na igrzyska? Bo nigdzie nie umiem znaleźć takiej informacji, a jeśli chodzi o siatkówkę to interesuję się nią tylko jak grają Polacy :D Także może ktoś bardziej ogarnięty w tej dziedzinie wyjaśni co i jak ;)
Nie od razu, ale będą jeszcze szansę. Drużyny z miejsc 2 i 3 będą grały w kolejnych turniejach kwalifikacyjnych, chyba 2 jeszcze zostaną. Tak więc, jutro z Niemcami mecz o życie. Tylko zwycięzca jutrzejszego finału zdobywa awans bezpośrednio.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 01:41

Ok dzięki za wyjaśnienie ;)

Dla mnie to bez sensu, że Mistrzów Świata może zabraknąć na IO, wgl jak to możliwe, że Mistrzowie Świata nie mają od razu zapewnionego udziału, bezsensu ;)

Co do samego turnieju IO, to wychodzi na to, że chociażby ten turniej kwalifikacyjny do IO stoi na większym poziomie sportowym niż będzie stał sam turniej w RIO :facepalm:


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 05:48

Przez jakichś leśnych dziadów, oprócz Polski, na IO, może zabraknąć również broniącej tytułu olimp. Rosji. Mecz otwarcia: Brazylia-Antarktyda?


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 08:50

Zabronił im ktoś awansować na Pucharze Świata albo już przez ten turniej? Sami wtopili najważniejsze mecze, więc pretensje mogą mieć tylko do siebie. Szkoda wczorajszego meczu, bo można było ugrać więcej. Niestety moim zdaniem Antiga za długo trzymał na boisku bezproduktywnych: Mikę, Kłosa, czy Bieńka, chociaż Francja jest i tak o klasę lepsza.

A za zepsute dwie lekkie zagrywki w końcówce drugiego seta, Kłos z Łomaczem powinni dostać kopa w zadek od Antigi na oczach całej hali!


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 09:05

Dwa pierwsze sety to był pokaz siatkówki na mistrzowskim poziomie, cios za cios, szkoda tylko,że w końcówkach nasi nie wytrzymali ciśnienia i po własnych, niewymuszonych błędach oddali pierwsze 2 sety. 3 to już była tragedia. Francuzi popełnili znacznie mniej błędów i dzięki temu wygrali, ale 2 pierwsze sety to był naprawdę poziom do jakiego w tej chwili żadne inne ekipy nie są wstanie doskoczyć.
Co do turnieju kwalifikacyjnego, to 2 i 3 drużyna jedzie na turniej do Japonii gdzie na dobrą sprawę po bilet do Rio trzeba się tylko schylić, niby te miejsca dają tylko kolejny turniej ale nikt nie wyobraża sobie by w otoczeniu średniaków z Afryki,Azji czy Ameryk ekipy europejskie miały jakieś problemy z awansem. Także dzisiejszy mecz z Niemcami to na dobrą sprawę mecz o występ na IO. Jak nasi powtórzą grę z pierwszych dwóch setów wczorajszego meczu to nie będzie z tym żadnego problemu.


ODPOWIEDZ