Tragedia w Heysel ...

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 11:16

Oglądałem na Reality TV program Katastrofy. Ukazany były tragedie jakie wydażyły się na stadionach piłkarskich. Jedną z przedstawionych była sytucaja z meczu Liverpool - Juventus, rozgrywanym na stadionie w Heysel (już weim jak to sie pisze ;) w Belgi.

Stadion był stary, wybudowany w latach trzydziestych. Miał same miejsca stojące i wejść można było na niego nie kupując biletów ponieważ, bramki wejsciowe (boczne), nie były strzezone przez nikogo. Z łątwością też było można nabyć lewe bilety, a że nie bylo miejsc siedzących każdy stał tam gdzie chciał. Wynikiem tego było przeludnienie trybun.

Chuligani Liverpoolu zaczęli posuwać się w strone sektorów zajmowanych przez tifosi Juve. Stratowali już ogrodzenie odzielające kibiców obu klubów, a była nią siatka używana do ogradzania kurników (nie żartuję)... Policjanci nie mogli nic poradzić, gdyż na samym stadionie znajdowała sia ich garstka (maksimum 20), a reszta oddziałów prewencji, stała poza terenem stadionu. Kibice Bianconeri pod groźbą walki i stratowania, zaczęli się wycofywać w głąb swojego sektoru i automatycznie każdy zaczął się przesuwać dalej. Kibice dotarli w końcu pod kamienny mur odzielający trybune z kibicami Juve od kibiców... Juve. Mur pod naporem paru tysięcy kibiców przewrócił się i przygniótł kibiców Juventusu... Część ludzi zginęła pod murem, część stratowana przez kibiców...

Nie oglądałem programu od początku i nie wiem dokładnie ile osób zginęło. Smutne... W tym wypadku zawinili kibice Liverpoolu, stadion, który był w opłakanym stanie i organizatorzy imprezy wraz z policją. Miejmy nadzieję że więcej takie historie nie nawiedzą kibiców Juventusu, ani żadnych innych.
Ostatnio zmieniony 12 marca 2004, 12:57 przez bblackk, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Fighterinho

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 stycznia 2004
Posty: 135
Rejestracja: 20 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 11:31

Naprawdę wielka to była tregedia! pewnie żal im było że przegrali ale zostac przygniecionym przez mur o boże! jak dobrze że ja tego nie oglądałem


Żegnaj Edgar byłeś wielki ale nie buntuj innych piłkarzy przeciwko Juve!!!
---------------------------------------------------
Solo Juve !!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D
--------------------------------------------------
Adio Scudetto,Champions,Coppa
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 12:18

jeśli dobrze pamiętam to ten stadion się nazywał Haysell albo Hesysell


Juve per sempre!!!
BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 12:54

Ten stadion to HEYSEL

A dokładną historie macie tu

http://www.expekt.hb.pl/delpiero/podstr ... heysel.php


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 13:05

Jak by koś chciał to przypuszczam (nie jestem pewien), ale dzisiaj o 16 jest powtórka na Reality TV. W programie mam ten sam tytuł, więc chyba to samo...


Obrazek
El_chico_a_Coruna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2003
Posty: 563
Rejestracja: 24 września 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 13:17

Od wtedy (mimo, ze jeszcze mnie nie bylo na swiecie) nienawidze tej czerwonej ##### calym sercem... :evil: :evil: :evil:
Zycze im bankructwa...


Tomusmc

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 171
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 13:18

Ten opis jest takze na Juvepoland i tu go wlasnie pierwszy raz przeczytalem! a dokladnie tu http://www.juvepoland.com/articles.php? ... _section=2 ! sa nawet zdjecia! straszna rzecz ktorej kazdy kibic nie zapomni do konca zycia!


<-=JuventuS=->OldSchool!! Kochamy Cie i na zawsze bedziesz w naszych sercah :D
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 17:04

Fighterinho pisze:Naprawdę wielka to była tregedia! pewnie żal im było że przegrali ale zostac przygniecionym przez mur o boże! jak dobrze że ja tego nie oglądałem
Jezu kochany! Ty pierwszy raz slyszales o tragedii na Heysel? Wszystko mialo miejsce zanim mecz sie zaczal. Wstyd czlowieku! Ty masz sie za fana Juventusu Turyn? To wesoly z Ciebie gosc...


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 17:09

Według mnie organizatorzy powinni zostać ukarani, kto widział żeby na takim stadionie robić tak ważny mecz...


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
dawidpln

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2003
Posty: 203
Rejestracja: 29 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 17:28

Przeczytałem o tym na JuvePoland i aż mnie serce ściskało. Byłem wściekły na Liverpool i jego kibiców że doprowadzili do takiej rzezi :evil: . Ale z drugiej strony anglicy się czegoś nauczyli i teraz już rzadko kiedy pojawiają sie takie ekscesy, a Polacy przez wieki będą się z tym borykać.


Forza Juventus
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 17:34

Też oglądałem kiedyz w TV program o tej tragedii. Rzeczywiście kibice Liverpoolu zachowali się jak zwierzeta :!: :x


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 17:36

Tak ... :( Nawet Zibi w swej ksiązce "Prosto z Juventusu" pisal o tym wydarzeniu. Podobno w trakcie tragedi, podczas przerwy nią spowodowanej w szatni Juve kryli się włoscy kibice. Piłkarze dawali im stroje, buty i byli opatrywani przez lekarzy. Do Zibiego podbiegła mała dziewczynka i powiedziała mu, że na trybunach był jej tata i ze go zgubiła, jak sie okazało ... na zawsze bo ten mężczyzna zostal 'zgnieciony' :( :cry: :x Aha i wspominał tez ze juz przed meczem przeczuwał, że coś się stanie. Dzwonił nawet do ojca w tej sprawie (do Polski) mówiąc o dziwnej atmosferze wokół. Podobno 'kibice' Liverpoolu chodzili po ulicach w maskach Hitlera i wykrzykiwali rasistowskie hasła (ofcorz wszytscy pod wpływem nie małej ilości alhololu :? :x ). Podczas spotkania piłkarze bali się dobiegac do linii bocznej boiska po piłke by nie upadło na nich ciało jakiegos kibica ! :x Platini, który strzelił bramke musiał pozniej przepraszac za swoją radośc. Zreszta nie musiał a sam chciał.
Nigdy wiecej takich tragedii !!!!


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 17:56

'co sie stało to sie nie odstanie' Bóg wszystkim 'rzadzi' i widocznie tak miało byc. Już nie bede osadzał czyja to była wina (ale na 90% kibiców Liverpoolu :( ) ale przede wszystki to była wina organizatorów. Wógle nie byli przygotowania na taki przypadek :!: byli całkowicie zaskoczeni, nie wiedzieli co robić :!: Co to za ochrona z 20-toma policjantami :? Mam nadzieje, ze juz nigdy więcej sie takie cos nie powtórzy. I to nie tylko w meczach Juventusu ale na wszystkic hstadionach świata [*] [/i]


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 20:03

Naprawde wielka tragedia .Nienawidze Tych czerwonych szm#t wlasnie po tym zdarzeniu!!!Rasistowsie k####!!!to nie kibice to dzikusy z buszu!!!Cala Anglia wstydzila sie za tych ###########!!!Zycze zeby ta druzyna skonczyla jak najgorzej przez swoich j####### idiotow (bo takiego czegos nie mozna nazwac ludzmi).Tych czerwonych.......powinno wyrzucic z Anglii i zamknac na wyspie zeby sie pozabijali miedzy soba!!!Liverpol powinien zostac zlikwidowany!!!sprawiedliwoscia byloby gdyby kibice Juve przedostali sie do sektoru czerwonych i zgnietli ich!!!Organizatorzy powinni zostac ukarani wiezieniem za takie zorganizowanie meczu!!!Te psy zabily niewinnych ludzi :cry: Mordercy j#####!!!POWINNI ZOSTAC ZABICI TAK SAMO JAK ONI ZABILI!!!!!!!!!!!! :evil: Biblia mowi zeby wybaczac ale takim zwierzetom to wielka sztuka :cry:


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2004, 20:17

DjJuve pisze:Naprawde wielka tragedia .Nienawidze Tych czerwonych szm#t wlasnie po tym zdarzeniu!!!Rasistowsie k####!!!to nie kibice to dzikusy z buszu!!!Cala Anglia wstydzila sie za tych ###########!!!Zycze zeby ta druzyna skonczyla jak najgorzej przez swoich j####### idiotow (bo takiego czegos nie mozna nazwac ludzmi).Tych czerwonych.......powinno wyrzucic z Anglii i zamknac na wyspie zeby sie pozabijali miedzy soba!!!Liverpol powinien zostac zlikwidowany!!!sprawiedliwoscia byloby gdyby kibice Juve przedostali sie do sektoru czerwonych i zgnietli ich!!!Organizatorzy powinni zostac ukarani wiezieniem za takie zorganizowanie meczu!!!Te psy zabily niewinnych ludzi :cry: Mordercy j#####!!!POWINNI ZOSTAC ZABICI TAK SAMO JAK ONI ZABILI!!!!!!!!!!!! :evil: Biblia mowi zeby wybaczac ale takim zwierzetom to wielka sztuka :cry:
Twoje słowa są zbyt ostre.
Ja też jestem wściekła, kara za to co zrobili była zbyt mała. Wg mnie liverpól powinien być dożywotnio zdyskwalifikowany w pucharach a te zwierzęta powinny zginąć w takich męczarniach jak ich ofiary, ale tak jak napisał wcześniej Kouba 'co sie stało to sie nie odstanie'.
To że będziemy ich nienawidzić nie przywróci życia tym biednym kibicom


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
ODPOWIEDZ