Maurizio Sarri

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 20:42

spokojnie, nie ma co wyciagac zbyt pochopnych wnioskow


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 20:45

notquitemytempo pisze:Jak sobie wyobrażacie to nowe Juve? Ja to widzę tak:
Szczęsny - Sandro, Chiellini, Bonucci, Hysaj - Ramsey, Pjanic, Can/Bentancur - Ronaldo, Icardi, Bernardeschi/Chiesa

W obronie wiele się nie zmieni, pytanie, kto przyjdzie za Cancelo. I czy mając hipotetycznego De Ligta/ Koulibalyego, Sarri posadziłby Bonusa, czy jednak Chielliniego ze względu na dość pokraczną grę z piłką przy nodze. W pomocy Ramsey może pełnić rolę tego najbardziej ofensywnego, jak Barkley/ Loftus Cheek w Chelsea albo Hamsik w Napoli. Pjanic niestety zostanie tam, gdzie jest, czyli przed obroną, bo tempomat w drużynie Sarriego być musi, ale jeżeli będziemy grali piłkę opartą na kontroli i siedzieli na połowie przeciwnika, to automatycznie i Bośniak powinien operować wyżej, a nie tylko klepać z dwójką środkowych obrońców. Najciekawiej jest w ataku, bo pojawiały się głosy, że Sarri widzi Ronaldo na dziewiątce. Wtedy automatycznie dla Higuaina czy Icardiego nie ma miejsca w "11". Bardzo pozytywnie wypowiadał się o Bernie, więc podejrzewam, że Włoch byłby u niego pewniakiem (ale na skrzydle, na eksperymenty z mezzalą raczej nie ma co liczyć). Nie wiadomo, co z Costą, nie wiadomo, co z Dybalą. Więcej znaków zapytania, niż pewników. To będzie ciekawe mercato.
Będzie, natomiast mnie przede wszystkim interesuje to, ile Sarri ulepi z tego, co już mamy. Osobiście od dawna powtarzałem, że Max marnował potencjał ofensywny tej drużyny, teraz nadarza się okazja do sprawdzenia, jak z tym samym kapitałem ludzkim poradzi sobie trener preferujący ofensywną grę. Ramsey to fajne wzmocnienie, dające dużo w fazie konstruowania akcji. Cieszą doniesienia o zamiarze odpalenia Mandżu i Khediry, nie bardzo rozumiem decyzję o Cancelo (chyba że ma podłoże finansowe), De Sciglio czy Blaise w ostateczności mogliby dla mnie zostać.


WhySoSerious?

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2016
Posty: 129
Rejestracja: 28 lipca 2016

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 21:13

Trener idealny pod CR7. Skoro Kepa robił z nim co chciał, to co będzie robił Ronaldo? :-) oby się to źle nie skończyło.


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 21:19

Przemo90 pisze:Mogłeś zostawić przyjemność założenia tego temu MRNowi lub jednemu z jego wyznawców / obrońców :)
Chłopie ile Ty masz lat? 8? Po Ojcu konto przejąłeś? Prujesz się do tego MRN w każdym temacie. Ogarnij się.


Obrazek
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 21:25

Przemo90 pisze:Mogłeś zostawić przyjemność założenia tego temu MRNowi lub jednemu z jego wyznawców / obrońców :)
Masz 5 lat?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
TheDreamer

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 112
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 21:27

WhySoSerious? pisze:Trener idealny pod CR7. Skoro Kepa robił z nim co chciał, to co będzie robił Ronaldo? :-) oby się to źle nie skończyło.
A co z nim robił ? Wielkie halo przez jedno nieporozumienie. A czy coś więcej się działo w szatni to tego nie wiemy, domyślam się że tak, bo Conte też się na tym przejechał. Zrobił im wynik ponad stan i jeszcze na niego jechali, piękne świadectwo.

Nasz były taktyk też nie był idealny pod tym kątem. W szczególności w przerwach ważnych meczy, gdzie drużyna się sypała... :facepalm:


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 22:06

Chelsea to bardzo specyficzny klub i odkąd tam jest Abramowicz to w klubie było 12 zmian trenerów. Wiadomo Mourinho czy Hiddink byli 2x ale zmiany były. My mamy 11 trenerów od 2000r. (nie liczę tego trenera co grał 2 mecze zaraz po odejściu Deschampa). Byłoby ich mniej gdyby nie syf po Calciopoli.
Sarri to bardzo dobry trener z jakimś nowym pomysłem na włoską piłkę.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 22:16

Ktoś się orientuje jak u Sarriego wygląda wprowadzanie młodych do drużyny, czy dostają szanse? Przyznam, że nie śledziłem jakoś szczególnie jego poczynan w Napoli czy Chelsea.
Ciekawy jestem czy przeprosi kibiców za tego "faka".
No i najważniejsze jak ustawi naszą drużynę i czy będzie miał coś do powiedzenia w kwestii transferów.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 22:38

W Chelsea jedyny piłkarz poniżej 23go roku życia, którego kojarzę to Hudson-Odoi - rocznik '00. W PL głównie z ławki, większy wymiar czasowy w pucharach. Później to już Kepa, Christensen, Loftus-Cheek i Emerson.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 07:37

W Napoli wprowadził 21-letniego Marko Roga, 19-letniego Diaware, czy 22-letniego Milika. Do tego dochodzi 'wychowanie' Zielińskiego, Hysaja i Ruganiego (Ruiego też?) w Empoli. Więc chyba źle nie jest.
Jeśli przychodzi Sarri to ciekawi mnie sytuacja Ruganiego i Higuaina. Nie byłbym taki pewny odejścia tego ostatniego.

No i trzymam kciuki za zaoranie betonowych piłkarzy Maksa. Khedira czy Mandżur muszą odejść :-) Nic do nich nie mam, do stylu Allegriego pasowali. Do Sarriego niekoniecznie.

Ja się z przyjścia Maurizio cieszę. Byłem jednym z niewielu nieprzekonanych co do wielkości Pepa i robienia z niego mesjasza. Oczywiście, był lepszym kandydatem, ale Sarri zły nie jest. Pod koniec jego pracy w Napoli zastanawiałem się, jak by to było gdyby to on przejął Juve. Myślałem, że tylko teoretyzuję, bo nie wierzyłem, że Agnelli będzie go chciał ;)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 07:41

Skoro Maurycy już wybrany to można przypomnieć listę jego sztabu.

https://www.juventuz.com/attachments/dc ... jpg.74917/


E: ciężkie zadanie będzie przez Sarrim , żeby odbetonować głowy naszym graczom.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2019, 08:17 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 08:05

https://youtu.be/OiS5oYlgtts?t=588

Fajnie wypowiada sie tutaj Jorginho na temat stylu Sarriergo.
Według niego swietne jest to, że trener pozwala Ci się cieszyć grą, wszyscy chcą dostać piłkę i z meczu na mecz jeszcze bardziej ich to wciąga.
Wiadomo, że Jorginho to pupil Sarriego, ale sporo prawdy jest w tych jego słowach.
Trener nie zaciąga ręcznego zawodnikom, a pozwala uwolnić całą kreatywność jaka drzemie w ich głowach i nogach.
Jestem zadowolny z tego wyboru, bo w końcu będę z przyjemnością oglądał grę Juve, a bardzo mi tego brakowało.
Wreszcie Pjanić zacznie grać to co w Romie, a może coś więcej (o ile zostanie), będzie kimś właśnie na zasadzie Jorginho, czyli regulator tempa w ofensywie i defensywie. Ciekawy jestem jak spożytkuje Ramseya i jak będzie wyglądać 3 atakujących. Jeśli zatrzymamy Gonzalo to byłbym ciekawy jak prezentowałoby się trio Ronaldo-Higuain-Douglas Costa. Czysta ciekawość, ale perspektywa ustawienia na przeciwległych skrzydłach zawodników z mocniejszą nogą i opcją zejścia do środka wyglądałaby obiecująco. Za Douglasa można próbować Dybale i za Ronaldo Bernardeschiego.

W sumie już nie mogę doczekać się pierwszego sparingu i tego chaosu w głowach zawodników kiedy trzeba będzie dawać z siebie o wiele więcej w ofensywie a tu dalej stare zalecenia(bo schematami tego nazwać nie można) Allegriego - "Calma, Calma i gramy przez obrońców".

Ogólnie jest to według mnie krok do przodu, krok w stronę entertaining Juve. Co do wyglądu/stylu Sarriego to kompletnie mnie to nie interesuje. Może sie ubierać jak mu się podoba. Ważniejsza jest ciekawa dla oka gra, a jesli bedziemy zdobywać trofea to Maurizio może tu zawitać na dłużej. O Maxie już zapomniałem, nie ma do czego wracać.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 09:05

Ja do Allegriego się nie przyznaję i nie życzę sobie, aby temat o tym nieudaczniku znajdował się w pokoju "Drużyna / Piłkarze".
Co możemy zrobić, kompletnie nic, pozostaje kibicować i liczyć że Max jakimś cudem okaże się niezłym trenerem(sam nie wierze że to piszę) albo zostawi po sobie zgliszcza i cofniemy się w rozwoju o kilka lat.
Ja mam wymagania puchar wloch i superpuchar wloch i uwazam, ze to są cele realne.
Obawiam się, że jest to rychły koniec tej pięknej epoki rządów w Serie A.
Myślę, że scudetto i 1/4 LM byłoby bardzo dobrym osiągnięciem Maxa. Sądzę, że nie są to cele wzięte z kosmosu, ale jednocześnie powątpiewam w ich realizację.
Nie wierze, ze przy takim trenerze jak Garcia,który jest dlugodystansowcem, Max go pokona w obliczu 38 kolejek.
Realne cele na ten sezon to 2-3 miejsce w Serie A (po prostu brak bedzie motywacji, a taka Roma i Napoli to wypruje flaki dla tego mistrzostwa), a LM to 1/8. Gdyby doszli do 1/4 to bedzie duzy sukces.
Co nie zmienia faktu, że szanse na to że Stara Dama obroni scudetto są wyraźnie mniejsze niż prawdopodobieństwo, że zgarnie je ktoś inny.
Ściana płaczu z pierwszej strony wątku o Allegrim. Za dwa lata z pierwszych stron wątku o Sariim będzie można wyciągnąć podobne kwiatki.

Ktoś kto wypomina brak trofeów temu gościowi musi żyć w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Przypominam, że Pochettino ma ich jeszcze mniej. Klopp do zeszłego miesiąca znacznie więcej ich też nie miał.

Można by powiedzieć, macie co chcieliście. Miesiąc temu stanowisko JP było jasne, Allegriout albo śmierć. Może przyjść nawet Smuda, byleby nie Allegri. Przyszedł Sarri. Jeden z lepszych włoskich trenerów. Gość grający w miarę atrakcyjną piłkę dla oka (o czym mówił nawet Guardiola). Gość, który z o wiele słabszym na papierze Napoli gonił nas przez dwa lata w lidze (jak trudne to było pokazał ten rok). Gość, który zrobił z Napoli dwa sezonu temu to samo co w tym roku Klopp z Liverpooolem w lidze. Więc przestańcie marudzić i dajcie temu gościowi szansę.


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 09:14

Podobnie jak kolega powyżej - nie należę do osób robiących z Guardioli Boga i cudotwórcę. Poza jego popularnością i medialnością wg mnie taki Klopp wciąga go nosem. Biorąc pod uwagę jego potencjalne zarobki (po ad 20 baniek za sezon plus bonusy), Sarri z jego zarobkami na poziomie 5,5 mln to dobre wyjście z tej sytuacji. Duża szansa ze przebije beton taktyczny Maxa i w końcu zaczniemy grać ofensywnie, w końcu Ronaldo i mowy środkowy napastnik zaczną strzelać bramki. Dajmy szanse Maurycemu. Może to jego czas - może po wygraniu LE dorzuci uszaty puchar ? Całe Napoli popełniłoby zbiorowe harakiri gdyby wygrał nam kolejne scudetto i LM.
Ja mi daje kredyt zaufania i wierze w niego - zejdźmy w końcu na ziemie i popatrzmy kto był dostępny ? Trener Atalanty nie do wyjęcia a reszta to kiepy. Czekam teraz na duze transfery skoro przyoszczędziliśmy na pensji trenera.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 09:20

Poulinho pisze:Za dwa lata z pierwszych stron wątku o Sariim będzie można wyciągnąć podobne kwiatki.
Chyba nie zadałeś sobie trudu, żeby przeczytać poprzednie posty - typowe :whistle:

Ktoś wie jakie fajki kopci Sarri?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ