Blaise Matuidi

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 18:45

Obrazek

# 14 BLAISE MATUIDI

Obrazek

Data urodzenia: 09.04.1987
Miejsce urodzenia: Tuluza, Francja
Kariera seniorska: Troyes AC (2004–2007), AS Saint-Étienne (2007-2011), Paris Saint-Germain F.C. (2011-2017) Juventus (2017-2020) , Inter Maiami (2020-.....)
Debiut w Juve: (19.08.2017) - Juventus 3:0 Cagliari
Kwota transferu do Juve: 20 mln. euro + 10,5 ewentualnych bonusów
Szczegóły

Obecne zarobki: 3,5 mln euro
Ostatnio zmieniony 08 września 2017, 15:46 przez Dragon, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2017, 00:18

Patrząc na Barcelonę i jej transfer Paulinho to Blaise Juve kupiło po okazyjnej cenie.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2017, 01:37

Patrząc na niedoszły transfer Schicka i ostatnie pogłoski o tym, że jeszcze nie jesteśmy dogadani z PSG, powstrzymałbym się z zakładaniem tematu do oficjalki. ;)

Już oficjalnie. Ufff ;) / Dragon


Dż0ki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2004
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2017, 13:36

Nie no umówmy się ;) Dostał zgodę PSG na testy, przeszedł je, na ten moment nie słychać żeby było inaczej. Została kwestia kontraktu, a przecież chciał odejść i to do Juve, więc nie wiem co by musiało się stać żeby ten transfer nie domknął się.
Jak dla mnie świetny ruch ze strony Juve. Da nam elastyczność i dużo pracy w środku pola.
Przyda się do składu w FUT ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2017, 23:20

30mln za 30 latka z rocznym kontraktem - jesteśmy prawdziwymi rekinami biznesu ;) sportowo podnosimy jakość patrząc na "wymianę" za Leminę ale finansowo to nie wychodzimy za dobrze na tym transferze, Marotta i spółka chyba powinni pójść na jakieś korepetycje z ekonomii u Chielliniego bo w taki sposób daleko nie zajedziemy, to wszystko jest mega krótkotrwałe... rok temu Igła za 90, teraz Matuidi za 20 a tak na prawdę 30mln... no nie wygląda to za super ;] za 2 lata nic nam z tych wydanych 120mln nie zostanie i to boli... cały świat kupuje drogo to fakt, ale oni kupują zawodników, przed którymi cała kariera, których po 3 latach będą mogli sprzedać za takie same pieniądze jeśli nie większe a my nadal często kupujemy zawodników na chwilę... nie stać nas? nie chcemy? nikt nie chce do nas przyjść? nie wiem, ale na pewno nie wygląda to za dobrze

ps. z chęcią oglądałbym go w parze z Marchisio... niestety najbliższa okazja pewnie dopiero w styczniu - w CI :confused2:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 00:23

Maly pisze:30mln za 30 latka z rocznym kontraktem - jesteśmy prawdziwymi rekinami biznesu ;) sportowo podnosimy jakość patrząc na "wymianę" za Leminę ale finansowo to nie wychodzimy za dobrze na tym transferze, Marotta i spółka chyba powinni pójść na jakieś korepetycje z ekonomii u Chielliniego bo w taki sposób daleko nie zajedziemy, to wszystko jest mega krótkotrwałe... rok temu Igła za 90, teraz Matuidi za 20 a tak na prawdę 30mln... no nie wygląda to za super ;] za 2 lata nic nam z tych wydanych 120mln nie zostanie i to boli... cały świat kupuje drogo to fakt, ale oni kupują zawodników, przed którymi cała kariera, których po 3 latach będą mogli sprzedać za takie same pieniądze jeśli nie większe a my nadal często kupujemy zawodników na chwilę... nie stać nas? nie chcemy? nikt nie chce do nas przyjść? nie wiem, ale na pewno nie wygląda to za dobrze

ps. z chęcią oglądałbym go w parze z Marchisio... niestety najbliższa okazja pewnie dopiero w styczniu - w CI :confused2:
Boże jaki ty jesteś żałosny... Tak to jest jak ma się do czynienia z mentalnie malutkimi osobami. Miejsce twojego pochodzenia na to wskazuje. A tak bez uszczypliwości dodatkowych. Potrzebny był zawodnik z jakością na teraz. Czego ty człowieku w tym transferze nie rozumiesz? Paulinho ma całą karierę przed sobą? kupiony za 40 melonów. No podaj jakiś przykład perspektywicznego zawodnika zakupionego przez kogoś w tym okienku. Z tego co śledzę to w dotychczasowym okienku poza mega drogimi transferami reszta to przeważnie kupno/sprzedaż zawodników ukształtowanych, którzy podnoszą poziom z miejsca i ich cena jest rozsądna (patrz właśnie Matuidi). Poza tym kupiliśmy w tej chwili 5 zawodników i jesteśmy jednym z najbardziej aktywnych zespołów pomijając Milan, który postawił wszystko na jedną kartę, więc normalne jest, że nie zakupimy Neymara do pary z Coutinho, Dembele i może Tolisso do tego? Och niestety to był tylko twój sen, jak mi strasznie przykro z tego powodu. Tak więc kolego pozostań mentalnie w tym swoim Lubartowie i zajmij się jakimś wypasem bo to chyba u was popularne zamiast komentować w tak idiotyczny i infantylny sposób działania Juventusu, bo pogrążasz się niesamowicie. Generalnie żałosne jest to, że kibicujesz temu klubowi, bo nie jesteś tego godzien. Specjalnie dla ciebie z wielką przyjemnością dedykuje ten post "Maly" człowieku.


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 00:52

Dż0ki pisze: Jak dla mnie świetny ruch ze strony Juve. Da nam elastyczność i dużo pracy w środku pola.
Przyda się do składu w FUT ;)
Teraz pomoc wygląda bardzo przyzwoicie.
Oby szybko się zaaklimatyzował w nowej drużynie oraz lidze!


pem43

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 kwietnia 2011
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 01:31

Maly pisze:30mln za 30 latka z rocznym kontraktem - jesteśmy prawdziwymi rekinami biznesu ;) (...) cały świat kupuje drogo to fakt, ale oni kupują zawodników, przed którymi cała kariera, których po 3 latach będą mogli sprzedać za takie same pieniądze jeśli nie większe a my nadal często kupujemy zawodników na chwilę... nie stać nas? nie chcemy? nikt nie chce do nas przyjść? nie wiem, ale na pewno nie wygląda to za dobrze
tiaaa... bo Paulinho za 40 milionów jest sporo młodszy od Matuidiego...

bardzo dobry transfer, myślę, że środek pola mamy dobrze obsadzony :)

przejmuje numer po Llorente ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 10:45

człowieku z warszawki, ja wiem, że wy tam żyjecie w pośpiechu i nie macie po prostu czasu myśleć więc ci wybaczam bo, że nie pomyślałeś widać gołym okiem ;) ja nie pisałem, że Paulinho jest młody, pisałem ogólnie o rynku, zobacz co kupuje Real, Chelsea, Man City, Man Utd i inni a nie Barcelona o której każdy pisze, że jest źle zarządzana... z nimi chcecie się równać? proszę bardzo ale my tu na wsi marzymy jednak o równaniu do najlepszych, staramy się myśleć o przyszłości bo nie żyjemy jak wy z dnia na dzień ;] a sorry ale z Matuidim, Khedirą i Marchisio jaka przyszłość przed nami? taka, że za rok znów będziemy kupowali środkowego pomocnika albo za dwa lata będziemy kupowali dwóch... przy tym szkoda tego Bentacura bo przy 2 miejscach i takiej konkurencji nie ma szans sobie pograć jeśli (znów) nie spotka nas plaga kontuzji

tak jak napisałem - piłkarsko się wzmocniliśmy bez wątpienia ale to rozwiązanie chwilowe i tylko to mi się nie podoba, bo mimo, że 30mln jest mniejsze niż 50 to właśnie my ponosimy większe koszty całkowite transferu bo za dwa lata znów wydamy 30 albo więcej... do tego tracąc czas na negocjacje, wdrażanie zawodnika etc zamiast mieć już gościa, który od 2 lat zna szatnię etc ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 10:53

Bardzo możliwe, że masz racje, ale jednak lepiej wydać 30 mln teraz i mieć TOPa przez 2-3 lata i utrzymać poziom niż nie kupować nic albo wydać 70 mln na młodzika zagadkę. Real to też nie jest jakieś objawienie które w tym składzie będzie się utrzymywać latami. Modric ma 31 lat, Ronaldo 32...wiecznie grać nie będą. Bale szuka formy już któryś sezon, Benzema pokazuje, że najlepiej gra jak Cristiano nie ma w składzie, środek obrony powiedziałbym teraz jest ok, a do tego Ramos łapie głupie kartki. Też mają swoje problemy i bolączki.
PSG - błagam. Thiago Silva się łamie i obrona jest dziurawa jak ser. Verratti łapie kartki/kontuzje i gra stoi w miejscu. O City nie ma co wspominać bo to drużyna zbudowana za kupę forsy pełna indywidualności grupa która nie tworzy drużyny. W minionym sezonie z takim składem to powinni się przejechać po ligowych przeciwnikach, a ledwo udało im się wbić do LM - 3 pkt od Ligi Europy ich dzieliło.
Mamy swoje bolączki, ale inni nie maja wcale dużo lepiej.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 11:09

Maly pisze:(...) Barcelona o której każdy pisze, że jest źle zarządzana... z nimi chcecie się równać? (...)
Akurat ten "każdy" jest pod wrażeniem warunków, na jakich Matuidi do nas dołączył, także mieczem obosiecznym wojujesz.

Chyba wszyscy się zgodzimy, że Francuz nie jest szczytem marzeń. W obecnych realiach jednak to bardzo dobry transfer i pozostaje trzymać kciuki, że zostanie szybko wprowadzony do pierwszej jedenastki. Połata trochę dziur w środku.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 12:24

Maly pisze:człowieku z warszawki, ja wiem, że wy tam żyjecie w pośpiechu i nie macie po prostu czasu myśleć więc ci wybaczam bo, że nie pomyślałeś widać gołym okiem ;) ja nie pisałem, że Paulinho jest młody, pisałem ogólnie o rynku, zobacz co kupuje Real, Chelsea, Man City, Man Utd i inni a nie Barcelona o której każdy pisze, że jest źle zarządzana... z nimi chcecie się równać? proszę bardzo ale my tu na wsi marzymy jednak o równaniu do najlepszych, staramy się myśleć o przyszłości bo nie żyjemy jak wy z dnia na dzień ;] a sorry ale z Matuidim, Khedirą i Marchisio jaka przyszłość przed nami? taka, że za rok znów będziemy kupowali środkowego pomocnika albo za dwa lata będziemy kupowali dwóch... przy tym szkoda tego Bentacura bo przy 2 miejscach i takiej konkurencji nie ma szans sobie pograć jeśli (znów) nie spotka nas plaga kontuzji

tak jak napisałem - piłkarsko się wzmocniliśmy bez wątpienia ale to rozwiązanie chwilowe i tylko to mi się nie podoba, bo mimo, że 30mln jest mniejsze niż 50 to właśnie my ponosimy większe koszty całkowite transferu bo za dwa lata znów wydamy 30 albo więcej... do tego tracąc czas na negocjacje, wdrażanie zawodnika etc zamiast mieć już gościa, który od 2 lat zna szatnię etc ;]
A czy nie widzisz tego jak inwestujemy w młodzież i ilu piłkarzy mamy w obwodzie? W obronie mamy Ruganiego i Caldare, Lirole, Spinazzole być może De Vrij za rok za darmo. W pomocy jest wciąż młody Pjanic, Bentancur, w którego dużo osób wierzy, Mandragora i Caligara, którzy będą się tylko rozwijać. Atak to jest praktycznie sama młodość. Dybala, Costa, Bernardeschi, Kean. Reszta zawodników takich jak Igła, Matuidi czy nawet Chiellini to zawodnicy, którzy wciąż mają dwa, trzy lata dobrej gry przed sobą, szczególnie ci pierwsi, rzadko kontuzjowani z formą lepszą niż większość gówniarzy. Więc absolutnie nie zgadzam się, że rozwiązanie jest chwilowe tym bardziej, że przez najbliższe lata będziemy starać się zniwelować finansową różnicę pomiędzy nami a Anglią czy też Hiszpanią. Pytasz pewnie do czego zmierzam? Mianowicie do tego, że Matuidi poza tym, że na wstępie podnosi jakość i jego koszt transferu to śmiesznie pieniądze to dodatkowo Chłop ma zarabiać około 4 milionów euro netto. Nie uważasz, że to jest świetny deal, który w perspektywie czasu biorąc pod uwagę ile zawodników za darmo do nas przyjdzie, daje możliwość pozostawienia graczy takich jak Dybala czy też Sandro, ponieważ budżet zostanie bardziej rozłożony na pensje. Być może to moje utopijnie podejście i jestem zbyt głupi aby taką analizę wykonywać, ale wiem jedno. Polityka Juventusu jest rozsądna w tym oknie przy czym niesamowicie się wzmocniliśmy kupując jednego zawodnika w obrębie 30. Ty za to zwiastujesz jakąś katastrofę, bo najprawdopodobniej w przyszłym roku pozbędziemy się Khediry :facepalm: Juventus poza Realem Madryt ma najlepsze perspektywy jeżeli chodzi o przyszłość i to zasługa między innymi wielce hejtowanemu "skąpstwu" Marotty, który potrafi targować się o każde euro i zaskakuje nas przeważnie lepszymi warunkami transferów, aniżeli te poruszane w mediach (patrz Costa i warunki wypożyczenia, Bernardeschi, nawet Matuidi).


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 13:44

Maly jak zwykle w formie...
Kiedy ostatnio widziałeś w akcji Matuidiego? Na Euro we Francji? Pamiętasz jak wtedy grał? Był znacznie lepszy od naszego supergwiazdora, który "wrócił do domu".
Francuz to świetny piłkarz i mam nadzieję, że z biegiem czasu zastąpi Khedirę w wyjściowej jedenastce. Poza tym trzeba być chyba ograniczonym umysłowo, żeby narzekać na kwotę transferu w czasach, w których PSG płaci 222 miliony za Neymara, a City 50 za Walkera. Do tego kolega Ci wyraźnie pokazał, że nasi włodarze nie zapominają o młodych piłkarzach i myślą o przyszłości klubu, więc skończy już pieprzyć człowieku, bo czytać się tego nie da... za ciągłe narzekanie na transfer Igły, to Cię powinni zbanować, wiem, że wolałbyś na "9" swojego idola Moratę, ale pogódź się z tym, że potrzebowaliśmy napastnika z prawdziwego zdarzenia i tylko Igła był dostępny. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie bramki Argentyńczyka, to nie byłoby kolejnego scudetto.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 21:18

Widzę, że maly sie popisuje ignorancją także w tym temacie.

Matuidi po pierwszym meczu:

19 minut zagranych.
100% wygranych pojedynków powietrznych.
100% udanych wślizgów
95% celnych podań
2 stworzone okazje.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 21:45

a czy ja gdzieś napisałem, że jest słaby? napisałem, że chciałbym go widzieć w pierwszym składzie ale wy jak zwykle macie problemy z rozumieniem tego co czytacie albo po prostu jak zobaczycie, że ja coś piszę to od razu podjazdówka :facepalm:

aha, @zuravski: widzę jak inwestujemy w młodzież tylko jakoś ciężko jej się przebić a takim transferem wręcz zamykamy drogę rozwoju Bentacura więc prawdopodobnie będzie kolejnym, który skończy na marnych wypożyczeniach w klubach w których się nie rozwinie... a kiedy do nas wrócił z wypożyczenia jakiś Carvahall czy choćby Christiansen? 10 lat temu? my nawet na tych wypożyczanych nie potrafimy kasy zrobić tylko cieszymy się z jakiś 7mln za Zazę po 5 latach bujania się z nim albo 10 z Berardiego, który był niby największym talentem włoskiej piłki swego czasu, bo na ich grę w pierwszym składzie Juve nawet nie ma co marzyć ;] na tym polu też jesteśmy daleko z tyłu niestety

dla porównania Pogba miał tę szansę błysnąć bo był pierwszym rezerwowym zmieniającym aż 3 zawodników a nie trzecim rezerwowym zmieniającym dwóch

ps. oczywiście wierze w Ruganiego ale nie ukrywam, że jak nie teraz to nigdy, a na pewno nie za Allegriego, więc ewentualny transfer jakiegoś ŚO pewnie tylko potwierdzi to o czym piszę


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ