Blaise Matuidi

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 lutego 2018, 22:10

dominikowaty pisze:Agresti pisze, że Matuidi nie zdąży na mecz z Tottenhamem.
Każda kontuzja to dla nas osłabienie (wyjątkiem Sturaro, wiadomo) ale po cichu liczę, że to szansa dla Marchisio na udowodnienie co niektórym swojej wartości.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 05 lutego 2018, 09:27

Żebyś się nie zdziwił jak na Tottenham za Blaise'a wyjdzie Sturaro, bo Max stwierdzi że brytyjski styl gry Stefcia będzie naszą tajną bronią. :smile:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 lutego 2018, 12:21

Blaise najprawdopodobniej wypada na miesiąc.


E: Jeżeli Stulejarz dostał by faktycznie szanse kosztem Księcia to była by to ewidentna potwarz w stronę Marchisio.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 08 marca 2018, 21:43

Widzę, że wczorajsze popisy sympatycznego Francuza przeszły bez echa a to moim zdaniem najciekawsza indywidualność do komentowania po tym meczu.
Matuidi zostal wczoraj bardzo bolesnie zweryfikowany. Juz pominmy te seryjnie przegrywane pojedynki fizyczne czy niewymuszone straty ale to jak chlop radosnie i beztrosko poruszal sie po boisku? Kryminal.
Mozna narzekac na Khedire czy Pjanicia ale moim zdaniem to Francuz dal prawdziwy pokaz partactwa. On mial pracowac na wyzej wymieniona niezbyt dynamiczna dwojke ale to oni w praktycznie kazdej akcji byli zmuszeni do latania dziur po swoim nowym koledze. W takich meczach jak wczorajszy Sturaro jest trzy razy bardziej wartosciowy dla druzyny.


calma calma
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2018, 12:18

Niestety, po ponad 30 meczach w barwach Juve, moim zdaniem Matuidi rozczarowuje. Przeważnie jest bezpłciowy, po prostu. W defensywie jakiegoś specjalnego szału nie robi, jego obecność na boisku nie powoduje wrażenia, że jest w kilku miejscach na raz (kluczowe dla dobrego box-to-boxa). Byłem gorącym zwolennikiem sprowadzenia Francuza, dobrze pamiętam jego występy w PSG, gdzie często był określany mianem cichego bohatera. Tam sprawiał zupełnie inne wrażenie, inaczej się poruszał, miał fajniejsze inklinacje ofensywne, dobre podania prostopadłe z głębi pola.

Teraz pytanie, czy to jakieś problemy indywidualne (zła aklimatyzacja, brak formy) czy zwyczajnie ciężko mu sprawiać indywidualnie dobre wrażenie, skoro gra w całościowe źle funkcjonującym środku pola :think:


Obrazek
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 marca 2018, 12:23

Tam sprawiał zupełnie inne wrażenie, inaczej się poruszał, miał fajniejsze inklinacje ofensywne, dobre podania prostopadłe z głębi pola.
Ja to w ogóle pamiętam go z PSG, jako takiego niewysokiego gościa, który zapieprza od jednego do drugiego pola karnego. Niezła technika, dobre prostopadłe podanie, niekonwencjonalny strzał.

W Turynie wygląda trochę bardziej jak Pogba z ubogą techniką, słabszą fizycznością - coś ala Vieira.

Oczywiście to moje subiektywne odczucia. Niemniej, jakiś tam poziom trzyma. Myślę, że kolejny sezon będzie lepszy.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2018, 12:45

^up

Nam niemal identyczne odczucia i wspomnienia Matuidiego z czasów PSG. I dla jasności - nie twierdzę, że zaniża poziom tej formacji, ale spodziewałem się po nim znacznie, znacznie więcej i stąd moje rozczarowanie. Nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle innych pomocników o podobnej charakterystyce, żeby było za co chwalić.


Obrazek
Gelo65

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 70
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 09 marca 2018, 13:07

gucio_juve pisze:Ja to w ogóle pamiętam go z PSG, jako takiego niewysokiego gościa, który zapieprza od jednego do drugiego pola karnego. Niezła technika, dobre prostopadłe podanie, niekonwencjonalny strzał
Może to wynika z tego, że Juve jako drużyna gra dość statycznie, zarówno w obronie jak i w ataku. Wydaje mi się że trudniej pokazać swoje wybieganie gdy drużyna broni głęboko przed polem karnym niż atakując przeciwnika pressingiem.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 09 marca 2018, 13:45

Na początku Matuidi był pozytywną postacią naszego zespołu. Potem mam wrażenie, że Allegri ustawia go zbyt mocno na lewej stronie, szczególnie gdy gra z Mandzukiciem, to cały czas praktycznie biega przy linii bocznej. Dodatkowo rotacja mu chyba niezbyt służy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 marca 2018, 22:08

czyli wychodzi na to, że od października opinie się nie zmieniły i mamy już odpowiedź dlaczego kosztował tyle ile kosztował i nikt inny nie był zainteresowany pozyskaniem go mimo niby promocyjnej ceny - jest stary i zwyczajnie nie wyróżniający się, owszem jest wybiegany, ma lepszą technikę niż Sturaro i więcej doświadczenia ale to tyle jeśli chodzi o jego atuty, do Vidala czy Pogby brakuje mu lata świetlne i nie wykluczone, że to za niego Can (jeśli go ostatecznie zakontraktujemy) wskoczy do składu a nie za Khedirę jak wszyscy sądzą... z drugiej strony Maksiowi musi się podobać jego gra skoro wychodzi w każdym meczu w pierwszym składzie i to od pierwszego dnia po transferze


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 16:48

Wszystko wskazuje na to, że Sarri zostawi Pjanicia na pozycji registy.W takim przpadku Matuidi znów nie będzie mógł grać jako klasyczny defensywny pomocnik od czarnej roboty tylko będzie kaleczył akcje ofensywne jako b2b.Biorąc pod uwagę jego wiek oraz liczbę naszych środkowych pomocników i ich przewagę umiejętności technicznych nad Francuzem to Blaise jest w tym momencie całkowicie zbędny.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 17:11

Na tą chwilę mamy siedmiu pomocników na trzy pozycje. Mam nadzieję, że Khedira odejdzie, wtedy zostajemy z szóstką piłkarzy. Pozbycie się Matuidiego było by błędem patrząc na to, że nie wiadomo jak to będzie z Ramseyem. Poza tym dwóch piłkarzy na każdą pozycję przy grze na trzech frontach to odpowiednia ilość ;)


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 18:17

Jak dla mnie to po sześciu zawodników jeśli chodzi o pomoc i środek obrony to za dużo, szczególnie jeśli wszyscy mają aspiracje na grę w pierwszym składzie. Niech tylko w trakcie sezonu kontuzji będzie trochę mniej niż za Allegiego i powtórzy się sytuacja z tamtego sezonu z Benatią. Rozumiem sześciu graczy na trzy pozycję jeśli conajmniej dwóch jest pogodzonych z pozycją rezerwowego ale teraz np. w obronie będzie grał De Ligt i Chiellini i biorąc nawet pod uwagę, że wiek Kielona pozowali pograć więcej np. Bonucciemu to co z Demiralem i Ruganim zagrają po kilkaset minut i będą z tego zadowoleni? W tamtym sezonie to przeszło bo Barzagli i Caseres byli pogodzeni z rolą rezerwowych.
Podobnie będzie z pomocą nawet jeśli odejdzie jeden , dwójki Matudi Khedira, a Ramsey nie opuszczą kontuzje to znów nie wiem czy Can lub Bentancur po sezonie gdzie pełnił ważny element naszej pomocy pogodzi się z znikoma ilością rozegranych minut.

Fajnie mieć dobrze obsadzoną ławkę zawodnikami z aspiracjami na pierwszy skład ale na dłuższą metę w żadnym klubie taki stan nie trwa długo. A gdy jeszcze dodamy do tego Sarriego który jak dotąd nie słynął z wielkiej rotacji radzę się przygotować na małą rewolucję zimą bo paru zawodników na pewno będzie chciało więcej grać lub odejść.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 18:55

Też racja.. heh i tak źle, i tak niedobrze :co?: Wszystko wyjdzie w praniu. Matuidi ma ostatni rok kontraktu więc raczej go wypełni u nas, bo wątpię że ktoś go kupi.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 08:07

Nie wiem czy nie jest za wcześnie na takie opinie, ale zauważyliście zmianę w grze Matuidiego za Sarriego?
Jego ustawienie i zachowania na boisku przypominają zdecydowanie to jak ustawiał go Deschamp dwa sezony temu.
W ostatnich meczach Blaise wyglądał jakby był najważniejszym pomocnikiem w układance. Coś jak Mandzur u Allegriego ;)


ODPOWIEDZ