Douglas Costa

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 12:50

Ok ale warunki serio są takie, że my mu płacimy 100% a on sobie gra w Brazylii?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 13:09

Maly pisze:
22 maja 2021, 12:50
Ok ale warunki serio są takie, że my mu płacimy 100% a on sobie gra w Brazylii?
:dontknow: W oficjałce, którą wrzucił @Karowiew nic nie ma na ten temat. Nawet jeśli, to najwyraźniej było to lepsze rozwiązanie niż trzymanie go w klubie kokosa. Może trzeba by mu było wtedy wypłacić np. jakiś bonus/premię które ma w kontrakcie w przypadku osiągnięcia przez Juve celów sportowych w przyszłym sezonie. Kij go wie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 17:41

Maly pisze:
22 maja 2021, 12:17
Ktoś wie na jakich warunkach ten deal z Gremio?
Pytam bo to co zacytowałeś wygląda trochę śmiesznie i wręcz nieprawdopodobnie bo równie dobrze można było wsadzić go do klubu kokosa. Nie rozumiem też tego jak rozłożenie pensji na raty ma zapobiec stracie księgowej więc jakby ktoś był łaskaw wyjaśnić o co tu chodzi takim ciemniakom jak ja...
Rozwiązując kontrakt z Douglasem teraz trzeba byłoby całą pozostałą wartość bilansową jego karty zamortyzować teraz, jeszcze w budżecie 2020/21 stąd pewnie to nie wchodziło w grę gdyż budżet i tak już jest napięty i szukają sposobów jak go poprawić. W takim razie normalnie pozostała wartość karty Costy się zamortyzuje w sezonie 2021/22 i będzie to koszt tych 11 mln. Zaś pensja będzie rozbita na 2,5 roku czyli jak miał 11 mln brutto to 4,4 mln w pierwszym i drugim roku oraz 2,2 mln w ostatnim bilansowym. Po prostu przeniesienie wydatków na kolejny rok, ze o te 6,6 mln mniej było w przyszłym roku. W praktyce Juve płaci tyle samo, tyko, że w przyszłorocznym budżecie jest trochę luźniej.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 18:10

No rzeczywiście Gremio chciało go teraz a wypłata całości w tym roku budżetowym nie wchodziła w grę. Cóż, można chyba tylko powtórzyć, że musi wyglądać tragicznie skoro nie łudziliśmy się nawet, że ktoś mógłby wziąć go za kasę na kolejny sezon.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 15:00

Żegnam Douglasa bez żalu, niestety. Fajnie, że potrafił dryblować, ale co z tego, skoro przez większość czasu był niedostępny. Była to duża wtopa transferowa naszego zarządu. Jakakolwiek sprzedaż i zarobek na nim nie wchodziły w grę, a też w sumie chłop nie zrobił nic złego, żeby go wysyłać na trybuny. Niech sobie popyka w tym Gremio.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 17:10

Ponoć w lato 2020 odrzucał oferty klubów bez LM ale ile w tym prawdy?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2021, 18:49

https://juvepoland.com/2021/06/01/podsu ... las-costa/
Brak kwoty za wypożyczenie oraz fakt, iż Juventus będzie w kolejny sezonie w dalszym ciągu opłacał sporą część niemałego kontraktu skrzydłowego, są kamyczkiem do ogródka Fabio Paraticiego. Były już dyrektor Sportowy Starej Damy miał duże problemy ze sprzedawaniem naszych piłkarzy na korzystnych finansowo warunkach.
Czy pan Łukasz się tu udziela, bo chciałbym przekazać mu jaki z niego dzban.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Cinek90

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 września 2021
Posty: 12
Rejestracja: 29 września 2021

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 23:16

Szkoda mi bardzo tego zawodnika, mało kto miał taki skill i takie pokrętło w nodze. Chyba po prostu był zbyt szybki i mięśnie nie nadążały dlatego tyle kontuzji :)

W swoim stylu już strzela w Brazylii



Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2021, 23:07

Cinek90 pisze:
04 października 2021, 23:16
Szkoda mi bardzo tego zawodnika, mało kto miał taki skill i takie pokrętło w nodze. Chyba po prostu był zbyt szybki i mięśnie nie nadążały dlatego tyle kontuzji :)

W swoim stylu już strzela w Brazylii

Piękna bramka. Nie zapomnę jego pierwszego sezonu u nas. Mimo że często wchodził z ławki to był naszym najlepszym zawodnikiem. Umiejętności niesamowite. Szkoda, że kontuzje zniszczyły karierę, bo mógł być topem.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2021, 12:36

Dokładnie dzień przed tym golem wszedłem na transfermarkt sprawdzić jak mu idzie.... i niestety. 1 asysta, kilka opuszczonych meczów, o dziwo nie wszystkie przez kontuzje.

Osobiście mój obiekt westchnień, moje marzenie. Niestety zarazem największa porażka i rozczarowanie. Nigdy się nie pogodzę z tym, że go zabiły kontuzje. Materiał na absolutny top 3 skrzydłowych.

Szukam od dawna jego ,,kopii'' i chyba znalazłem.
To on.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 11 października 2021, 08:13

Jak grał w Bayernie to marzył mi się u nas. Byłem wniebowzięty, jak do nas dołączał i bardzo mi szkoda, że kontuzje zniszczyły mu karierę...:/


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 października 2021, 10:29

@unbelievable87
On już się wyróżniał za czasów gry w Szachtarze (akurat wtedy byli z nami w grupie w LM, ale akurat Douglas chyba ... miał kontuzje). Należało go wyciągnąć bezpośrednio z ukraińskiej drużyny (zwłaszcza, że wtedy nas z nim łączyli, a ponadto Bayern zapłacił za niego Szachtarowi mniej, niż my później Bawarczykom).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2021, 14:45

dimebag11 pisze:
11 października 2021, 10:29
Należało go wyciągnąć bezpośrednio z ukraińskiej drużyny[...]
Wtedy (2015) to my oddaliśmy Comana Bayernowi, bo dla skrzydłowego nie było miejsca w taktyce Juventusu ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 11 października 2021, 19:31

Z tymi dryblerami ciężko trafić. Nie każdy rozwija się do poziomu Riberego/Robbena w prime time, którzy łączyli drybling z myśleniem i właściwymi decyzjami (strzał/podanie, gdzie ten drugi co prawda bywał samolubny acz genialny).

Częściej jednak fajne dynamiczne za młodu chłopaki, wymiatające w pojedynczych turniejowych meczach czy w słabszych ligach kończą jak Eljero Elia (btw miałem w pamięci jego młody pyszczek, a teraz wygląda jakby chorował albo chlał) kiedy trafiają do mocniejszych klubów i poza szalonym dryblowaniem bez konsekwencji dochodzi jeszcze defensywa, dyscyplina taktyczna, mocniejsza obrona przeciwników, która powoduje że miast 10 sytuacji do asysty/strzału z których w końcu coś wychodzi trafia się tylko jedna, dwie czy trzy i trzeba mieć sporo talentu by w pełnym biegu podnieść głowę i być na tyle trzeźwym by dobrze odegrać/strzelić.

Stąd za najlepsze skrzydła ostatnich 20 lat uznaję Nedveda i Cuadrado, gdzie ten drugi bywa pogardzany przez część forum (sic!).


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 października 2022, 21:45

Opublikowano zarobki piłkarzy grających w MLS. (...) Douglas Costa z Los Angeles Galaxy (5,8 mln dolarów).

https://www.meczyki.pl/newsy/ujawniono- ... k/198335-n

Jednak znalazł się klub, który chciał mu płacić pieniądze i to całkiem niezłe.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ