# 18 Moise Kean

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2018, 23:35

Robaku pisze:pamietasz - imprezy Drewniaka w akademiku? Nie widziałem takich odpałowych rzeczy np. z BL, PL, PD. A myślę,że byłoby o tym głośno
poszukaj sobie filmiku jak laska robi loda Dele Alli'emu ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 00:04

Robaku pisze:
Tony Montana pisze:............................
nie, nie uważam ze tylko w Polsce, ale tak doszukuje też się smieszkowania na social w nieudolnosci polskiej piłki - pamietasz - imprezy Drewniaka (tego kiedys z Lecha - tutaj troche wiecej info https://www.ligapolska.pl/217343-drewni ... brone.html a jak chcesz filmik to sobie szukaj) w akademiku? Nie widziałem takich odpałowych rzeczy np. z BL, PL, PD. A myślę,że byłoby o tym głośno tak jak głosno było o tym,ze nasi młodzicy sie cieszyli krzyczas Napoli to gówno.
Ogólnie odnoszę to przez pryzmat podejscia do zawodu. Podejscia kopaczy - polskich kopaczy do zawodu.

i patrze na 18 letniego Mbappe - to jakoś smieszkowania z jego strony nie widzę, np. Kownacki trochę się w Genui ogarnął ale w Lechu też był asem.

personalne argumenty to jest to co najbardziej lubie - mam ci udowodnic ze wychywlam nos z kraju czesciej niz ty?
czy też mam robić ci fotki polskich orlików?
jeśli uważasz, że problemem jest tylko szkolenie, a nie odpał polskich młódzików to czekaj ( za miesiac wychodzi biografia Janczyka Dawida- kojarzysz taki kopacz - podobno będzie grubo).

i jak nie masz czasu albo ochoty to po prostu nie wchodz w dyskusje. jakie to proste.
1. I nie wpadłeś na to mózgu, że akurat słyszałeś o tej akcji naszych młodzików sprzed kilku lat bo jesteś Polakiem, posługujesz się tym językiem i skoro pracujesz z naszą młodzieżą to masz z tym wszystkim styczność? Chyba, że mieszkasz we Włoszech, znasz biegle włoski i bardziej interesujesz się tym co robią młodzicy napoli, interu czy romy? Powiedź, że trolujesz :-)

2. To ty na początku wysnułeś tezę, że winny jest fejs, instagram czy co tam jeszcze, więc nie odwracaj kota ogonem bo czynników dlaczego ktoś nie wykorzystał swojego talentu może być setka.
Ty dajesz przykład Janczyka, a ja podam ci Lewandowskiego i co to zmienia?
+ Janczyk był młody w czasach kiedy praktycznie nikt w Polsce o fejsie nie słyszał, więc znowu kulą w płot :-)
Odkryłeś Amerykę obserwacją, że ludzie są różni i jedni będą się zachowywali jak Berna, a inni jak Kean :bravo: Że jedni będą imprezować, a inni myśleć tylko o treningu. Nie powiem błyskotliwa dedukcja, mam nadzieję, że częściej będziesz się dzielił swoimi myślami również w innych tematach ;)

Początkowo odniosłem się tylko do tego:
Robaku pisze:no Kamex jak będziemy Moise porównywali do dzieciaków z Polski, to może od razu odpalmy go do Legii, zamiast wierzyc, że coś z niego będzie.
Robaku pisze:jeżeli 18 latków w Polsce ogolnie jara nakładanie twarzy pieska na snapie i insta to miałem dokładnie na mysli to co napisałem.
bo pisałeś w taki sposób jakby tylko u nas dzieciaki używały fejsa i to był główny problem naszej piłki xD
Wypunktowałem twoje głupoty to zacząłeś coś smęcić o orlikach (co swoją drogą nie ma zupełnie sensu jak mają się nasze orliki do tego czy wychylasz nos za granicę)? xD


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 00:35

Maly pisze:poszukaj sobie filmiku jak laska robi loda Dele Alli'emu ;)
Nie byłoby szybciej, gdybyś skopiował z ulubionych i wysłał mu link na PW? Obrazek wybacz

Takie czasy nastały, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. To samo jest przecież w USA na tzw. 'frat party'. Football amerykański, koszykówka itd. takie cuda to nie tylko domena piłki nożnej. Ba, wystarczy spojrzeć w jakim kierunku zmierza 'rap' (nie wiem czy można to jeszcze tak nazwać), jakieś Lil Pumpy czy XXXTentaciony.

Co do polskiej młodzieży, to oczywiście nie są wyjątkiem, aczkolwiek ciężko zaprzeczyć, że w naszym pięknym kraju takie zachowania przyjmują się bardzo szybko, są popularne i trendy. Problem w tym, że jak już palma odbije do reszty, to później nie ma czego zbierać.

Dla mnie jest to pajacowanie i niepotrzebny lans, aczkolwiek jak ktoś lubi, jego sprawa. Jeśli Keanowi nie przeszkodzi to w zostaniu profesjonalnym sportowcem na wysokim poziomie, to niech się bawi, jego kariera. Pewnie przejąłbym się bardziej, gdyby Juventus zainwestował w niego kilkadziesiąt milionów euro.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 08:15

jackop pisze:Nie byłoby szybciej, gdybyś skopiował z ulubionych i wysłał mu link na PW? Obrazek
to telefonem nagrywane a ja w ulubionych mam tylko filmy HD ;)

a rap (o amerykańskim "telewizyjnym" zdaje się mówisz) już dawno się skończył, 10+ lat temu


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:55

Chłopak ma rok do końca kontraktu. Mam nadzieję, że go nie stracimy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 20:16

Ja naprawdę szanuję Mandzukicia i serio jestem daleki od podniecania się młodymi talentami, ale w obecnym momencie stawianie na Chorwata jest wbrew wszelkiej logice. Wszelkiej.

Kean wyraźnie jest w gazie, to młody organizm więc nie trzeba mu sztucznie dozować wysiłku na boisku, wręcz przeciwnie. Stawianie na niego w ligowych meczach z ogórkami bądź przeciętnymi rywalami wyjdzie na dobre i jemu i nam. A Mandzukić niech zbiera siły na Champions League, bo zmęczony Mario to bezużyteczny Mario.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 20:38

19 latek w miejsce piłkarza sezonu? Szanujcie się...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 21:15

Mam nadzieję, że nasz Toskański Taktyk widzi, co Kean robi. Ale pewnie sam się oszukuję...


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 12:49

Kean ponoć przedłużył do 2024 roku. Mam nadzieję, że nie tylko po to, aby go drożej sprzedać. Póki co wciąż daleko mu do najlepszych Francuzów i Anglików w jego grupie wiekowej, ale pozbycie się Higuaina + kontuzje i starzenie się Mandzukica to dla niego idealne okno, żeby się przebić.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 13:11

Crunny pisze:Póki co wciąż daleko mu do najlepszych Francuzów i Anglików w jego grupie wiekowej
tzn do kogo? konkretnie, nazwiska... ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 19:19

Maly pisze:
Crunny pisze:Póki co wciąż daleko mu do najlepszych Francuzów i Anglików w jego grupie wiekowej
tzn do kogo? konkretnie, nazwiska... ;]
Pisząc Francuzi, miałem na myśli Mbappe i Dembele.
Pisząc Anglicy, miałem na myśli Sancho i Rashforda.
Oba duety mocno wybijają się spośród graczy w wieku 19-21 lat.
Kean musiałby niesamowicie eksplodować w krótkim czasie, aby za ten rok/dwa być stawianym z nimi równym rzędzie.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 20:38

Z Keana to jest chyba niezły szczęściarz. Z trzech goli w Serie A dwa wpadły po rykoszecie, jak pudłuje przy setkach to i tak ostatecznie nie odbija się to negatywnie na wynikach zespołu, wchodzi do drużyny, kiedy jego rywale o miejsce w składzie powoli myślą już o zakończeniu kariery, a teraz jeszcze kontuzje w formacji ofensywnej wymuszają na Allegrim wystawianie Moise na boisku.

Prawda jak to wiele w życiu zależeć może od losu?


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 20:59

Arbuzini pisze:Z Keana to jest chyba niezły szczęściarz. Z trzech goli w Serie A dwa wpadły po rykoszecie, jak pudłuje przy setkach to i tak ostatecznie nie odbija się to negatywnie na wynikach zespołu, wchodzi do drużyny, kiedy jego rywale o miejsce w składzie powoli myślą już o zakończeniu kariery, a teraz jeszcze kontuzje w formacji ofensywnej wymuszają na Allegrim wystawianie Moise na boisku.

Prawda jak to wiele w życiu zależeć może od losu?
Tutaj aż tak bardzo krytyczny bym nie był. Chłopak może i spudłował 2 akcje, ale trzeba wziąć pod uwagę, że ma dopiero 19 lat i stawia pierwsze kroki w poważnej piłce, więc chłodnej głowy może brakować. Nie tacy piłkarze, z o wiele większym doświadczeniem na poziomie międzynarodowym pudłowali, czy nawet nie potrafili strzelić w pustą bramkę z 2-3m.

Ile razy Mandzukić, Higuain czy nawet ten niesamowity Ronaldo nie strzelił bramki z blisko 100% sytuacji ?

Chłopakowi trzeba pomóc. Ma okazje zostać świetnym piłkarzem, ale musi grać i musi mieć możliwość popełniania błędów. Bez tego nie zostanie nikim więcej, niż przeciętnym grajkiem.


Jeśli chodzi o wspomniane szczęście to masz rację, choć z drugiej strony chłopak mógł grać o wiele wcześniej, gdyby tylko Allegri nie był miękka fają.

Młodemu trzeba dać po prostu szansę, bo przy tak słabym ostatnio Mandzukiciu i przy problemach w ofensywie Keanowi się to po prostu należy - tym bardziej po tym co pokazał w ostatnich 3 meczach.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 21:08

Crunny pisze:Pisząc Francuzi, miałem na myśli Mbappe i Dembele.
Pisząc Anglicy, miałem na myśli Sancho i Rashforda.
Oba duety mocno wybijają się spośród graczy w wieku 19-21 lat.
Rashford rocznikowo ma 22 lata i jest o 3 starczy od Keana (normalnie o 2.5), który dopiero co zdmuchnął 19 świeczek na torcie, w jego wieku raczkował na poziomie pierwszoligowym a o Reprezentacji nawet nie marzył
Sancho fakt ale to dzięki temu, że sprzedali go do Bundesligi (za śmieszne pieniądze co mówi wiele o tym ile był warty jeszcze rok temu gdy nie grał), teraz połowa młodych Anglików chce tam iść bo widzę, że w tej lidze można sobie nieźle pograć i się wybić

Dembele jest jeszcze starszy niż Rashford i w wieku Keana także był jeszcze gówno warty i BVB kupiło go za 15mln a Mbappe wymienia się jako przyszłego (i to w niedalekiej przyszłości) zdobywcę Złotej piłki

nie mówię, że Kean jest lepszy od któregokolwiek z tej czwórki ale też bez przesady żeby pisać, że ktoś się mocno wybija nad nim będąc o wiele starszym, szczególnie że on praktycznie nie gra bo Maksio woli puszczać swojego pupila... jakbyśmy go puścili w ostatnie lato do tego Ajaxu bardzo możliwe, że teraz byłby gwiazdą tego zespołu na miarę Tadica i każdy by go nam zazdrościł

szczerzę to średnio go oceniałem po tym sezonie w Hellas ale on tam najwyraźniej nie miał z kim grać, to co pokazuje ostatnio z piłką przy nodze i jak się porusza w ofensywie kolejny raz zmusza mnie do postawienia tezy, że Maks sabotuje skład nie dając mu pograć, nie wiem jak to możliwe, że do tej pory kompletnie nic nie grał będąc jakby nie było jedynym rezerwowym Mandzukicia

EDIT:
racja w Hellas, dzięki
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2019, 08:28 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 21:56

Maly pisze: szczerzę to średnio go oceniałem po tym sezonie w Chievo ale on tam najwyraźniej nie miał z kim grać,
W Hellas. Grał w tragicznej drużynie i zabijał się w pojedynkach siłowych w środku pola, a od początku marca do końca sezonu już niedostępny z powodu kontuzji.


Obrazek
ODPOWIEDZ