Mattia Caldara

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2017, 22:50

Zawidowianin pisze: Chiellini w jego wieku był już po starciach w LM oraz szlagierach z Interem itd, a będąc rok starszy niż Mattia wraz z Panuccim stworzył świetną parę stoperów na EURO 2008.
Akurat ogladalem te mecze i z całym szacunkiem, ale Giorgio nie bryłowal wtedy. Caldara z Ruganim to nasza przyszłość.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2017, 00:52

Adrian27th pisze:
vitoo pisze:
panlider pisze:Nikt nie zauważył, że fatalna pomyłka Matii kosztowała Atalantę punkty z Sassuolo?
Najwyraźniej nikt nie postawił, że Atalanta wygra :prochno:
Albo forum chce widzieć tylko dobre strony "naszego" młodego obrońcy. ;) Jego bramkostrzelność robi wrażenie. Fajnie, że umie się odnaleźć pod bramką przeciwnika, ale mnie osobiście bardziej interesuje jak się prezentuje z tyłu.
Jest lepszy niż którykolwiek z naszych obronców w adekwatnym wieku.
Wystarczy?
Wystarczy i nie wystarczy. Ja nie wątpię w potencjał Caldary skoro nasi tak zdecydowanie podeszli do jego transferu, aczkolwiek teza postawiona przez Ciebie rzeczywiście dość ryzykowna, co już zdążył zauważyć Zawidowianin. Zwracam tylko uwagę, że chwalimy Mattię za bramki, ale panuje cisza, gdy Atalanta traci 7 goli z Interem albo młody prezentuje bramkę Sassuolo. Warto odnotowywać także gorsze występy Caldary, co by się niektórym jego obraz nie zamydlił.* ;)

*zanim ktoś napisze, że równie dobrze ja mogłem na to zwrócić uwagę to usprawiedliwię się, że pierwszy raz jestem w tym temacie i po prostu jestem zdziwiony, że nikt nie wyróżnia również niechlubnych występów naszego przyszłego obrońcy :wink:
Adrian27th pisze:
Zawidowianin pisze: Chiellini w jego wieku był już po starciach w LM oraz szlagierach z Interem itd, a będąc rok starszy niż Mattia wraz z Panuccim stworzył świetną parę stoperów na EURO 2008.
Akurat ogladalem te mecze i z całym szacunkiem, ale Giorgio nie bryłowal wtedy. Caldara z Ruganim to nasza przyszłość.
Nie wiem, czy mówisz o występach Chielliniego w barwach Juve czy w koszulce Italii, ale ja pamiętam, że Giorgio pojawiał się w kilku mniej lub bardziej profesjonalnych najlepszych jedenastkach Euro 2008. Więc przynajmniej na boiskach Austrii i Szwajcarii prezentował się dobrze.

Co do tego, że naszą przyszłością na środku obrony będzie duet Ruganiego i Caldary to również nie mam wątpliwości. :ok:


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2017, 11:09

Owszem. 21-letni Chiellini panikował w LM. Podobnie jak 21-letni Rugani w półfinale Pucharu Włoch z Interem.

Różnica jest taka, że 22-letni Caldara nie grał jeszcze w meczach o taką stawkę i nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak będzie się zachowywać grając pod taką presją. Mówienie zatem, że jest lepszy od któregokolwiek z naszych obrońców w jego wieku jest sporym nadużyciem.

Co do Chielliniego, wszedł praktycznie z biegu do drużyny, która skompromitowała się z Holandią (pozdro Barzagli). Następne 3 spotkania, w których grał i to nie z byle kim (Rumunia, Francja, Hiszpania) to stracony jeden gol i to po kryminale Zambrotty. Środek Panucci-Giorgio był bardzo chwalony na tym turnieju i w zasadzie Chiellini nie oddał już miejsca w składzie nawet pomimo słabych występów w okolicach 2010-2011.


onliforpipul
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2017, 11:49

Żeby być w pełni uczciwym należy przypomnieć dlaczego Chiellini miał pierwszy skład na Euro 2008. Bo poza tym, że pod skrzydłami Deschampsa i Ranieriego urósł do rangi świetnego stopera, to dodatkowo pomógł sobie niechcący kontuzjując Cannavaro (wówczas przed Giorgio w hierarchii squadry) na treningu i tym samym wykluczył go z turnieju ;)

Natomiast racja, że Caldary póki co nie ma sensu porównywać z młodym Chiellinim czy młodym Bonuccim.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2017, 12:42

Kiedyś Marchisio pobił rekord, bo żaden nominalny pomocnik nie strzelił w Serie A 10 goli, potem pobił to Vidal. Czy orientuje się ktoś ile wynosi rekord strzelonych bramek w jednym sezonie przez obrońcę? Caldara ma póki co już 7.

BTW: Nasz Sergio Ramos?? :smile:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2017, 13:07

pumex pisze:Żeby być w pełni uczciwym należy przypomnieć dlaczego Chiellini miał pierwszy skład na Euro 2008. Bo poza tym, że pod skrzydłami Deschampsa i Ranieriego urósł do rangi świetnego stopera, to dodatkowo pomógł sobie niechcący kontuzjując Cannavaro (wówczas przed Giorgio w hierarchii squadry) na treningu i tym samym wykluczył go z turnieju ;)
Co nie zmienia faktu, że to właśnie Chiellini był chyba najjaśniejszym punktem Italii na turnieju w Austrii i Szwajcarii i w meczach, w których wystąpił to on był wiodącą postacią defensywy Azzurich. To już oczywiście tylko gdybanie, ale podejrzewam, że podstarzały Cannavaro nie dałby drużynie na turnieju więcej niż niespełna 24-letni wówczas Chiellini. :wink:

A co do bramkostrzelności Caldary, której temat poruszył Forza to w sumie ciekawa sprawa. Pamiętam, że Glika w jego przedostatnim sezonie w Torino chwalono mocno za skuteczność pod bramką rywala i chyba był pod tym względem wtedy najskuteczniejszy w czołowych ligach. Wydawało mi się, że on w tamtych rozgrywkach stuknął coś koło 10 bramek, więc z ciekawości sprawdziłem i okazuje się, że jego licznik zatrzymał się na 7 golach, czyli na wyniku, który Caldara jeszcze ma szansę poprawić. :) Oficjalny rekord goli wśród obrońców niestety nie wiem ile wynosi.
Zawidowianin pisze:Materazzi dwa razy dwucyfrówkę zrobił.
To oczywiście w statystykach nie ma żadnego znaczenia, ale należy na marginesie zaznaczyć, że Materazziemu zdarzało się strzelać karne. I to w Interze, w którym grali Ibrahimovic czy Adriano.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2017, 13:38 przez vitoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2017, 13:23

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Kiedyś Marchisio pobił rekord, bo żaden nominalny pomocnik nie strzelił w Serie A 10 goli, potem pobił to Vidal. Czy orientuje się ktoś ile wynosi rekord strzelonych bramek w jednym sezonie przez obrońcę? Caldara ma póki co już 7.

BTW: Nasz Sergio Ramos?? :smile:
Materazzi dwa razy dwucyfrówkę zrobił.


onliforpipul
Reaper

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 181
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2017, 14:07

Nikt nie wspomnial. Caldara w srode debiut w doroslej reprezentacji w meczu towarzyskim z San Marino. 90 minut i oczywiscie gol :D koncowy wynik 8:0 ;)


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 września 2017, 18:46

Caldara kolejna ławka :facepalm: a taki mecz z Evertonem byłby fajnym doświadczeniem dla chłopaka. Wygląda to jak jakaś zemsta Atalanta za Spinę bo Orsolini i Caldara grają jak na lekarstwo, gdzie ten drugi był zawodnikiem pierwszej 11 w poprzednim sezonie.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 września 2017, 18:55

dp10 pisze:Caldara kolejna ławka :facepalm: a taki mecz z Evertonem byłby fajnym doświadczeniem dla chłopaka. Wygląda to jak jakaś zemsta Atalanta za Spinę bo Orsolini i Caldara grają jak na lekarstwo, gdzie ten drugi był zawodnikiem pierwszej 11 w poprzednim sezonie.
Trochę dziwna ta zemsta, bo na dobrą sprawę, to właśnie sobie robią krzywdę w pierwszej kolejności.

Ale spokojnie, przyjdzie lekki kryzys, kilka meczów bez zwycięstwa i od razu zmięknie im pała. ;)


Obrazek
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 14 września 2017, 19:44

pablo1503 pisze:
dp10 pisze:Caldara kolejna ławka :facepalm: a taki mecz z Evertonem byłby fajnym doświadczeniem dla chłopaka. Wygląda to jak jakaś zemsta Atalanta za Spinę bo Orsolini i Caldara grają jak na lekarstwo, gdzie ten drugi był zawodnikiem pierwszej 11 w poprzednim sezonie.
Trochę dziwna ta zemsta, bo na dobrą sprawę, to właśnie sobie robią krzywdę w pierwszej kolejności.

Ale spokojnie, przyjdzie lekki kryzys, kilka meczów bez zwycięstwa i od razu zmięknie im pała. ;)
Jak widać dotychczas mają lepszych na puchary :prochno:


Obrazek
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 14 września 2017, 19:51

Śmieszny klubik ze śmiesznym trenerem. Mam nadzieję, że przestaniemy z nimi robić jakiekolwiek interesy. Szkoda tylko, że Orsolini będzie tam tkwił dwa lata chyba, że spadną czego im w tym momencie z całą serdecznością życzę. Jak ktoś ma problem z tą opinią to wiedzcie, że i tak mnie to nie obchodzi :whistle:

Caldara, jeśli sytuacja się utrzyma, powinien wrócić do nas już w styczniu, ale wątpię, że Marotta i Paratici coś zrobią w tej sprawie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2017, 20:08

Też mam nadzieję, że przestaniemy im pompować zawodników skoro ich podejście jest takie nie inne. Jest sporo klubów, które chciałyby być na miejscu Atalanty, ktora zapomina łatwo dlaczego są w takim miejscu. Mam nadzieję, że w naszym klubie już zapadły odpowiednie decyzje.


Obrazek
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 14 września 2017, 20:21

Dlatego MUSZĄ w końcu powstać drużyny rezerw :pray:


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 września 2017, 20:42

Atalanta wygrywa 3-0 z Evertonem w Caldara pojawil sie na boisku w 77 min spotkanie. To chyba jego pierwsze wystep w tym sezonie ?


ODPOWIEDZ