Gonzalo Higuain

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:02

gregor_g4 pisze:
jurson09 pisze:.
Dla kogoś z syndromem wyparcia nie dochodzi, że UEFA oceniając czy doszło do złamania FFP patrzy w księgi, a nie w wyliczenia naszego guru z forum.
Pytam z czystej ciekawości, bo się przepisami ffp nie interesowałem.
Dla UEFA ważne są wydatki czy koszty?
Dla UEFA liczy się bilans. Sprawdzany jest on za trzy ostatnie lata finansowe i za ten okres bilans nie może być ujemny. A tak na marginesie każdy koszt wiąże się z wydatkiem:)

Nasza ostatnia weryfikacja dotyczy sezonów i wypadamy bardzo dobrze.

2015/16 19,3 miliona na plusie
2016/17 67,4 miliona na plusie
2017/18 9,8 miliona na minusie

Niestety tylko pozornie jesteśmy bezpieczni. O ile w tym sezonie teoretycznie możemy sobie pozwolić na ujemny bilans bo będzie jeszcze brany pod uwagę wysoki zysk z sezonu 2016/17. O tyle za dwa lata już nie i najstarszym uwzględnionym bilansem będzie 2017/18 ze stratą.

Dlatego w tym okienku jednak musimy się pilnować żeby znów nasz bilans nie wyszedł na minusie bo za dwa lata będziemy zmuszeni sprzedawać. To jest kolejny powód dla którego ten deal z Milanem ma sens (41,5 milionów euro na plus)


Juve per sempre sara...!!!!
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:34

Maly pisze:@wagner: ja myślę, że być może nas stać (w końcu planowaliśmy wydać 100mln na pomocnika a nie napastnika) ale Igła musiałby być 3 środkowym napastnikiem po Ronaldo i Mandzukicu a to trochę bez sensu
W Realu jakoś Ronaldo grywał z Benzemą i było dobrze. No ale wtedy nie byłoby miejsca dla Dybali choć moim zdaniem nadal nie ma, bo Dybala na skrzydle grać nie potrafi. Przydałby sie ktoś taki jak on tylko szybszy do gry trójką napastników. Pewnie będzie sie zmieniał pozycjami z Ronaldo.

Szkoda Gonzalo, lubiłem go choć w minionym sezonie coraz częściej irytował


FORZA JUVE!!!
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 08:16

@jurson09
To, że wydatek wiąże się z kosztem, to jasna sprawa.
Przykład Higuaina jest jednak idealny by pokazać, że jest rok, gdzie mamy koszt, a nie mamy wydatku i o to pytalem w kontekście FFP.
Skoro jednak liczy się bilans, to rozumiem, że znaczenie mają także nasze aktywa i pasywa?


Szczęsny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2017
Posty: 107
Rejestracja: 03 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 12:27

schudł u nas bardzo, szcześcia na twarzy nie widać
płakał po nim nie bede, plus idzie do klubu z ktorym ostatnio mamy dobre relacje - jak widac
Obrazek


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 12:28

gregor_g4 pisze:@jurson09
To, że wydatek wiąże się z kosztem, to jasna sprawa.
Przykład Higuaina jest jednak idealny by pokazać, że jest rok, gdzie mamy koszt, a nie mamy wydatku i o to pytalem w kontekście FFP.
Skoro jednak liczy się bilans, to rozumiem, że znaczenie mają także nasze aktywa i pasywa?
https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf

The annual financial statements must consist of:
a) a balance sheet;
b) a profit and loss account;
c) a cash flow statement;
d) notes, comprising a summary of significant accounting policies and other
explanatory notes; and
e) a financial review by management.

Więc są tam również zawarte aktywa i pasywa.


Juve per sempre sara...!!!!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 18:18

Chyba już Gonzalo znielubiał Milan :prochno:


smigi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2013
Posty: 73
Rejestracja: 06 lipca 2013

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 19:33

Osgiliath pisze:Chyba już Gonzalo znielubiał Milan :prochno:
jak w lesie, może znów poczuć się jak w Neapolu, cholernie mi go szkoda, można już obstawiać że w meczu z nami właduje nam co najmniej jedną bramkę


Kibicowałem Juve☆☆☆ zanim stało się to modne
4d1k

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2009
Posty: 94
Rejestracja: 01 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 19:53

jurson09, wymieniles elementy z ktorych sklada sie sprawozdanie finansowe.
Natomiast dla celow FFP najwazniejszy jest Rachunek Zyskow I Strat (a profit and loss account). W bilansie jego wynik znajduje sie w pozycji zysk/strata.
Mysle, ze w przypadku klubow, ktore maja strate dodatkowo brane pod uwage sie przeplywy pieniezne (a cash flow statement) po nich mozna ocenic na ile klub posiada plynnosc finansowa (moge sie jedynie domyslac, ze w zwiazku z analiza tego dokumentu Milan na poczatku zostal wykluczony z europejskich pucharow, a gdy za sprawa Elliota powrocila zdolnosc do regulowania zobowiazan, zostali przywroceni).

gregor_g4, liczy sie koszt, ktory pomniejsza przychody- jezeli nie przewyzszy ich notujemy zysk, jezeli bedzie wiekszy, to mamy strate.

Takze w przypadku Higuaina pojawil sie koszt w momencie zaksiegowania w naszej ksiedze glownej jego karty zawodniczej (gdyby byl liczony wydatek, to w momencie splat kazdej z 4 lat naliczane bylyby odpowiednie kwoty). Karta jako aktywo trwale moze podlegac amortyzacji, co zostalo zaprezentowane juz przez jednego z forumowiczow wczesniej.
Zastanawia mnie jedynie, czy okres amortyzacji jest staly I wynosi okres trwania pierwszego kontraktu, czy w przypadku przedluzenia umowy wartosc dotychczas niezamortyzowana znowu jest rozlozona na nowy okres (trwania nowego kontraktu)- kierowalbym sie jednak ku tej drugiej opcji.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 19:58

Osgiliath pisze:Chyba już Gonzalo znielubiał Milan :prochno:
Gonzalo jak już będziesz nabuzowany na mecz z nami to pamiętaj,ze to wszystko przez Bonucciego. :facepalm:


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 20:45

Szczęsny pisze:schudł u nas bardzo, szcześcia na twarzy nie widać
płakał po nim nie bede, plus idzie do klubu z ktorym ostatnio mamy dobre relacje - jak widac
Obrazek
Ja go nigdy nie lubiłem i cieszy mnie, że nie ma go już z nami. Co nie zmienia faktu, że trochę frajersko postąpiło Juve.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 20:57

Nie jeden zawodnik odchodził już z Juventusu, ale żaden nie wyglądał tak mizernie po przybyciu do nowego klubu. Chyba najbardziej utytułowany włoski średniak wszech czasów Simone Padoin okazywał więcej werwy, kiedy zamieniał Turyn na Cagliari.

Po minie Gonzalo widać rezygnację, bo wie że dla niego czasy gry w poważną piłkę się skończyły :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:00

Mi tez go szkoda. Moze jakos specjalnie za nim nie przepadalem, ale trzeba oddac, ze to bardzo dobry napastnik. U nas niestety wykastrowany przez taktyke Maxa, a i tak swoje strzelil. W sumie dziwie sie, ze nie chcial isc do Chin (lub gdzie indziej do Europy - czyzby faktycznie nie bylo ofert?) - z tym Milanem i tak nic nie wygra, indywidualnie capocannoniere juz zdobyl, a w Panstwie Srodka w ciagu np. dwoch lat przyrobilby tyle, ze jego prawnuki nie musialyby pracowac.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:03

Czy ja wiem. Patrząc na transfery obu ekip z Mediolanu, wyglada to jak przebudzenie z letargu. Może coś w końcu zacznie się dziać, będzie większa konkurencja i epicka walka o mistrza? Inter bardzo fajnie się wzmocnił, w Milanie, jak Igła będzie dostawał piłki, to będzie ładował bramy aż miło, bo to potrafi. U nas cierpiał, może w Milanie zagrają bardziej ma niego.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 23:26

Szczęsny pisze:schudł u nas bardzo, szcześcia na twarzy nie widać
płakał po nim nie bede, plus idzie do klubu z ktorym ostatnio mamy dobre relacje - jak widac
Obrazek

Kurcze jak tak patrze na te zdjęcia z prezentacji w Milanie. To muszę przyznać, że nasi ludzie od Socjali robią robotę. U nas to wyglada profesjonalnie. a tu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> fota niczym u Laurentisa xD


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 09:29

@4d1k
Higuain rozbity był na 2 raty, więc mieliśmy po ~45mln wydatków rok po roku, a koszty to było 18 mln rocznej amortyzacji przez 5 lat.

Amortyzacja to maksymalnie 60 miesięcy. Nowy kontrakt tego nie zmienia, to tak jak zamortyzujesz ŚT, ale możesz go dalej używać, nie musisz sprzedawać lub wyrzucać.

Dlatego pytałem, czy ważne są wydatki, czy koszty, bo jest to znacząca róznica. To co w księgach, a to co w kasie to 2 rózne sprawy.

Jeśli jednak FFP uwzględnia ogólny bilans klubu, to biorąc pod uwagę nasze możliwe zyski po przyjściu CR7 i ewentualny sukces w CL, zarobimy na transfery i nie będziemy musieli obawiać się konieczności sprzedaży by wyjść na plus.

Bilans wklejony przez jursona potwierdza się z tym co pisali na tuz.com, że obecnie jesteśmy na plusie 78mln


ODPOWIEDZ