# - Marko Pjaca (wypoż. Empoli)

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2018, 20:02

MVP pisze:Potencjał ma ogromny i mam nadzieje że nie spierdzielimy tego.
Potencjał? Mógłbyś rozwinąć?

Ja wiem, że takich piłkarzy się lubi. Młody, szybki, wydaje się, że przebojowy. Dodatkowo niby wysoki i silny - taki zestaw cech siłą rzeczy działa na wyobraźnię. A teraz zejdźmy na ziemię (od razu zaznaczę, że bazuję na tym, co chłopak prezentował w barwach Juve). Z tego połączenia siły i techniki w jego przypadku niewiele ustało się w praktyce - zdecydowana większość pojedynków siłowych była przez niego przegrana. W teorii silnego strzału bodaj ani razu nie przełożył na zagrożenie, a szybki bieg czynił w drużynie więcej szkód niż pożytku, bo był do bólu chaotyczny. Taktycznie ogór jakich mało na szczeblu pierwszych lig.

Podsumowując, jego teoretyczne zalety póki co w praktyce okazują się warte tyle, co wygrany kapsel z Harnasia, którego nigdzie nie można wymienić na piwo. Gość musiałby zrobić tak gigantyczny postęp, żeby coś znaczyć na poważnym szczeblu, jakiego chyba żaden piłkarz nie wykonał w ostatnich latach. Gdybyśmy jeszcze mieli na pokładzie trenera speca od rozwoju takich młodych przebojowych nieukształtowanych (np Kloppa czy Pochettino) to kto wie, ale na pokładzie mamy Maxa, który generalnie ma problem z wyciągnięciem z już ukształtowanych piłkarzy tego co najlepsze.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2018, 20:06 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2018, 20:03

Gdyby Pjaca miał być nowym C. Ronaldo, to nigdy by nie trafił do Juve lub nie byłby już zawodnikiem Starej Damy.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2018, 21:48

Czasem trudno przyznać, że synek zapowiada się na grubą transferową wtopę. Spieniężałbym jego, Cuadrado i Mandżukicia gnając czym prędej do Florencji po podpis Chiesy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2018, 07:45

binio pisze:Rozumiem z Twojego wywodu tyle, że Marotta i spółka oglądali ME i w pośpiechu zaklepali gościa bo ładnie kiwał.
a widzisz inne przesłanki żeby wydać 23mln na gościa z ligi Chorwackiej? tam nie ma takich transferów, Kramaric, który miał średnią ponad gola na mecz poszedł za 9mln i ogólnie największe gwiazdy tej ligi idą za ok 10, kiedyś Modric za 20 i to by było na tyle... przed ME pewnie mogliśmy go kupić za max 10mln ale jak sam napisałeś gość we Francji dwa razy ładnie kiwnął, Marotta już widział nowego Ronaldo i zrobiła się cena z dupy, a przecież on nawet nie był podstawowym zawodnikiem w tamtej drużynie ;] Pjaca to najdroższy transfer ligi w historii a okazało się, że taktycznie prezentuje poziom Ekstraklasy i wchodził do drużyny w tempie kilka razy wolniejszym niż przykładowy Stempiński

jego przygoda w S04 niestety tylko potwierdza, że tym razem Marotta się pomylił, raz na jakiś czas trafia się "Martinez" i tyle, nie ma co się nad tym rozwodzić zbytnio tylko trzeba ratować tyle kasy ile się da i tylko szkoda, że ten loan raczej w tym nie pomoże...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2018, 13:05

Prosiłbym was tutaj o jakaś cierpliwość i szansę dla chłopaka bo to co go spotkało spotykało i innych. Zawodnicy jak Costa i Berna kiblują do dziś na ławce tak samo jak siedział Pjaca więc to jest schemat naszych włodarzy na wprowadzanie nowych zawodników do gry.
Chciałbym żeby dostał prawdziwą szansę bo nie dam się przekonać co do jednej kwestii - nie uwierzę nigdy prze nigdy, że Pjaca dałby nam mniej niż Mandzukic. W to nigdy nie uwierzę. Mandzukic na skrzydle to jakaś kpina i daje sobie rękę uciąć, że Pjaca byłby w stanie wykreować w jednym meczu minimum 1-2 dobre okazje. Mandzukic nie jest w stanie. On nie ma żadnego skilla co jest hańbą dla napastnika. Skrzydłowy z niego taki sam jak drybler i mistrz joga bonito z Chielliniego.


Kolakow

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 listopada 2008
Posty: 38
Rejestracja: 16 listopada 2008

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2018, 20:43

Jak przychodzi mecz o stawkę to Mandżu jako jeden z niewielu gra jak należy i strzela ważne bramki, pomimo opinii drewniaka. W przeciwieństwie do Dybali potrafi przyjąć piłkę do nogi czego nasza dyszka nie potrafi, więc odpuśćcie mu bo do połowy składu można mieć większe pretensje niż do Mandżura w tym sezonie.


Forza Juve
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2018, 21:12

LordJuve pisze:Gdyby Pjaca miał być nowym C. Ronaldo, to nigdy by nie trafił do Juve lub nie byłby już zawodnikiem Starej Damy.
Tak jak Pogba, Dybala czy Vidal, prawda?;-)


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 00:33

Wystarczy rzucić okiem na pierwsze strony tematu żeby przekonać się o tym, co niektórzy (w tym ja) wieszczyli już na początku. 20 mln wyrzucone wywalone w błoto w momencie jego zakupu.

Jedyny pożytek jaki będziemy z niego mięli to, być może odblokowanie innego transferu. Najpierw Viola i Chiesa, teraz Milan i Bonucci.

Przypominający stylem gry Ronaldo, super talent - Marko "Karta Przetargowa" Pjaca.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 08:07

jackop pisze:Wystarczy rzucić okiem na pierwsze strony tematu żeby przekonać się o tym, co niektórzy (w tym ja) wieszczyli już na początku.
twój pierwszy post to dopiero 8 strona :) luty 2017... także to chyba nie był "początek" i wieszczyłeś, że nie odzyskamy 20mln a wychodzi, że odzyskamy najprawdopodobniej ;)

ale znalazłem jak to szczypek "zgasił" Makiavela jak to ma w zwyczaju dla samego gaszenia i "kompromitacji" ;)
szczypek pisze:
Makiavel pisze:Wiemy, że Pjaca w hierarchii Mandzukicia nie przeskoczy
Tyle w temacie.

Chociażby dlatego, że to inna pozycja. Kolejna kompromitacja.
szybko został zweryfikowany bo po 2 miesiącach Maksio przesunął Super Mario na potencjalną pozycję Pjacy i miejsca nie oddał nawet Coście :-)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2019, 20:23

Oglądając filmik z treningu tak sobie pomyślałem, że fajnie jakby dostał jakieś minuty skoro już normalnie trenuje z drużyną.


miknou

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2008
Posty: 143
Rejestracja: 26 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 listopada 2019, 23:52

Poprostu pisze:
28 listopada 2019, 20:23
Oglądając filmik z treningu tak sobie pomyślałem, że fajnie jakby dostał jakieś minuty skoro już normalnie trenuje z drużyną.
Ja to się w ogóle dziwię, dlaczego on trenuje z pierwszym zespołem, a nie z rezerwami?


harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2019, 00:05

Myślałem, że dzisiaj zobaczymy go w ostatnich minutach spotkania. Kontuzja Rodrigo i czerwona kartka pokrzyżowały plany.

W sumie trudna sytuacja z tym zawodnikiem. Nikt za niego dobrych pieniędzy nie zapłaci więc chyba warto spróbować coś jeszcze z niego wycisnąć, w najgorszym razie podwyższy swoją wartość.


harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2019, 23:34

Jakoś nie widzę tego zainteresowania :D Ile my mu płacimy za leczenie kontuzji?


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 24 lutego 2020, 18:01

Marko Pjaca w ostatnim meczu z bramką
Anderlecht 6:1 Eupen


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 września 2020, 16:45

Pjaca wbija pierwszego gola dla Genoi.


ODPOWIEDZ