Miralem Pjanić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 06 marca 2021, 23:03

vitoo pisze:
25 lutego 2021, 13:19
Latem będzie szukał zatrudnienia w klubach pokroju Lazio, bo nikt mocniejszy się na niego nie zdecyduje na 30-latka po dwóch słabych sezonach, w których nie robi praktycznie żadnych liczb.
Nie sądzę żeby miał taką potrzebę, bo nikt mu nie zapłaci połowy tego co Barcelona. Osobiście, niczego specjalnego nie spodziewałem się po tym transferze i od początku traktowałem go w kategoriach księgowych, a nie sportowych. Ale takiego dramatu to się nie spodziewałem. Tymczasem na chwilę obecną nawet nie jest rezerwowym, a w hierarchii pomocników właśnie przeskoczył go gówniarz Moriba. Jeżeli jest coś dobrego w tym sezonie dla Barcelony, to ta młodzież która naprawdę daje radę i Koeman bardzo dobrze tymi chłopakami zarządza, chociaż wiadomo że jeszcze nie jest to zespół do walki o najwyższe cele. Niech te wybory już się odbywają i niech Laporta zacznie ogarniać tę stajnię Augiasza. A wracając do Pjanica to wypożyczenie z dopłacaniem pensji, to max co można z tego wyciągnąć.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 00:15

joy pisze:
06 marca 2021, 23:03
vitoo pisze:
25 lutego 2021, 13:19
Latem będzie szukał zatrudnienia w klubach pokroju Lazio, bo nikt mocniejszy się na niego nie zdecyduje na 30-latka po dwóch słabych sezonach, w których nie robi praktycznie żadnych liczb.
Nie sądzę żeby miał taką potrzebę, bo nikt mu nie zapłaci połowy tego co Barcelona. Osobiście, niczego specjalnego nie spodziewałem się po tym transferze i od początku traktowałem go w kategoriach księgowych, a nie sportowych. Ale takiego dramatu to się nie spodziewałem. Tymczasem na chwilę obecną nawet nie jest rezerwowym, a w hierarchii pomocników właśnie przeskoczył go gówniarz Moriba. Jeżeli jest coś dobrego w tym sezonie dla Barcelony, to ta młodzież która naprawdę daje radę i Koeman bardzo dobrze tymi chłopakami zarządza, chociaż wiadomo że jeszcze nie jest to zespół do walki o najwyższe cele. Niech te wybory już się odbywają i niech Laporta zacznie ogarniać tę stajnię Augiasza. A wracając do Pjanica to wypożyczenie z dopłacaniem pensji, to max co można z tego wyciągnąć.
To w jaką obecnie pozycję ma Pjanić pokazuje dobitnie w jakim miejscu znajduje się nasza pomoc od kilku ostatnich lat.

I zgadzam się z użytkownikiem @Joy - po jaką cholerę miałby szukać zatrudnienia w klubach pokroju Lazio? W Barcelonie ma pewnie 6-7 melona netto do ręki, miałby pójść gdzieś gdzie dostanie 2, powiedzmy nawet 2,5 melona? A perspektywy na zdobywanie trofeów mimo wszystko i tak lepsze w Barcelonie, w jakim kryzysie by nie była to ciągle jedna z największych marek na świecie. Kolejna kwestia jest taka, że Pjanić chyba naprawdę chciał trafić do Barcelony i jak zmieni się trener to sam sobie wmówi jeśli będzie trzeba, że chce spróbować i powalczyć o skład.

Niestety myślę, że wielu ludzi błędnie zakłada, że prawie każdy zawodnik chce grać za wszelką cenę - moim zdaniem nie, jeśli nowy pracodawca nie jest w stanie zapewnić zbliżonych zarobków a zawodnik jest na ostatniej prostej swojej kariery to nie ma zmiłuj, nie zejdzie z pensji. Gdyby czasy były normalne Barca mogłaby jeszcze liczyć na jakiś kierunek typu Chiny czy od biedy USA, problem w tym, że czasy nie są normalne a i eldorado zakupowe w Chinach zostało mocno ukrócone przez tamtejszy rząd. Tak jak napisał @Joy wypożyczenie z dopłacaniem pensji, to chyba max co można za Pjanicia wyciągnąć.

Jeszcze jedno na koniec - Pjanic gra w takiej reprezentacji, że w zasadzie szanse na jakieś sukcesy mają w granicach błędu statystycznego, więc bycie w grze ani go ziębi ani parzy (czasami ktoś jednak chce być pod grą, żeby załapać się do kadry).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 01:05

Upraszczając. Roczny koszt amortyzacji karty Pjanicia to 15 mln. Barca musiałaby go popchnąć za 45 mln, aby wyjść na zero lub 30 mln, żeby wyrównać koszt jaki wygenerowałoby pozostanie Bośniaka na kolejny rok. Od tych kwot można odjąć 7,5 baniek (lub mniej jeśli musieliby pokrywać część zarobków w nowym klubie) pensji.

W ich sytuacji wpisywanie strat w budżet to samobójstwo. Bez znalezienia frajera korzystniej dla Katalończyków będzie jeśli zostanie, albo odejdzie na wypożyczenie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 11:17

Cieszmy się z nim, że spełnił marzenie i trafił do Barcy pograć z Messim. Żałujmy, że nasi pryncypałowie blokowali ten ruch kilka lat bo FCB chciała go już dużo wcześniej.

Jego brak gry nie zaskakuje chyba nikogo kto przez ostatnie lata oglądał regularnie mecze Juventusu.

A co do wypożyczenia to jakoś nie wydaje mi się. Obstawiam, że następny sezon zacznie w Barcelonie bo po prostu dostanie szansę u nowego trenera a ten przy nowym prezydencie i braku wyników Koemana będzie niemal na pewno. Do tego odejdzie Messi a Busquets młodszy nie będzie więc ich gra może się diametralnie zmienić i kto wie czy gdzieś go tam nie upchają.

ps. @jackop: te 7.5mln pensji to chyba netto ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 13:39

Maly pisze:
07 marca 2021, 11:17
Obstawiam, że następny sezon zacznie w Barcelonie bo po prostu dostanie szansę u nowego trenera a ten przy nowym prezydencie i braku wyników Koemana będzie niemal na pewno.
Ja obstawiam, że Koeman zostanie bo wykonuje dobrą pracę, drużyna w przebudowie, pod jego okiem regularnie gra 10 piłkarzy w wieku 18-23 lata, kilku z nich ma pewny plac w 11. To nie jest kadra na LM, ale oczekiwania nie są chyba tak wysokie jak w latach poprzednich.
Zresztą nawet zmiana trenera nie sprawi, że Pjanic nagle zacznie szybko biegać i po stracie wracać za swoim zawodnikiem, skoro teraz tego nie robi. Dokładnie tak jak Busquets, tylko ten lepiej odnajduje się w tym systemie z wiadomych przyczyn. A dla dwóch takich pomocników nie ma miejsca. Zresztą nawet jak trzeba było odrabiać straty z Sevillą trener wolał postawić na dwóch osiemnastolatków w pomocy niż na Pjanica. Sądzę też, że kibice wolą oglądać głodną młodzież ze szkółki niż piłkarza, po którym nawet nie widać że się stara (to ostatnie to moja subiektywna opinia).
Co oczywiście nie zmienia tego, że pewnie i tak będzie w szerokiej kadrze na kolejny sezon.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 14:06

Ta wymiana to mistrzowski ruch Fabsa. Pjanic to zawodnik który po wejściu na szczyt - Juventus to bez żadnych wątpliwości w TOP 10 i może czasami w TOP 5, Po przejściu do takiego klubu Pjanic zaczął się bardzo szybko starzeć pokazując, że to nie jego poziom. Jego domyślny poziom to między 10-20. W Romie był ustawiony wyżej i grał świetnie. Może to pozycja, a może skala klubu i oczekiwań. Może jedno i drugie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 15:15

Fanboj kalmy przemówił:
"Sarri jest zwariowany na punkcie futbolu, topowy szkoleniowiec. Za jego kadencji za bardzo skupiałem się jednak na liczbie kontaktów z piłką. Przez to zapomniałem o swoim stylu gry."
Pjanic 17/18 - średnio 74.8 podania na 90 minut
Pjanic 18/19 - średnio 76.2 podania na 90 minut
Pjanic 19/20 - średnio 75.1 podania na 90 minut

O Allegrim: "wyniki pokazują, że wykonuje dobrą robotę."
https://juvepoland.com/2022/03/31/pjani ... zalenstwo/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 15:18

Dziś chciałbym być ważną częścią projektu, który mógłby wygrać mistrzostwo. Wciąż mam głód sukcesu i doświadczenie.
Może przeczytał, że szukamy redżisty i słodzi licząc na angaż :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 15:54

Plecie tak samo jak jego mentor.
O niepowodzeniu dołączenia do Juve nie zadecydowała kwestia jego pensji więc ciekawe jaka skoro do tego Besiktasu poszedł za niemal darmo... Chiellini go nie chciał?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2022, 22:54

Pjanic pisze:
01 kwietnia 2022, 15:54
"Dlaczego Allegri jest najlepszy? Przykład, Inter 2-3 Juve w 2018 roku. Tydzień wcześniej przegraliśmy z Napoli i widać było, że dużo ryzykujemy. Allegri wygłosił świetne przemówienie, z wielkim spokojem. Wróciliśmy do pracy, a ten spokój stał się naszą siłą".
Ależ to jest niesamowita pierdoła i typowy przykład wybielania Allegriego na siłę. Kto oglądał tą drużynę regularnie, to wie jak było.
Najpierw strateg wyszedł na własnych stadionie przeciwko Napoli grać na remis. Drużyna już po odpadnięciu z LM, nic tylko skupić się na mistrzostwie. Tym bardziej, że Napoli w tym meczu niczego wielkiego nie grało.
A z Interem to ich niesamowicie zmotywował, no od początku na ten Inter wsiedli i pokazali siłę i spokój...
Przypomnijmy fakty. Szybkie wyjście na prowadzenie w 13 minucie i szybka czerwona karta dla Interu w 18. A już w 65 minucie 1:2 w dupke, przeciwko grającemu w 10 zespołowi. W miedzyczasie Pjanić mógł i powinien wylecieć z boiska, a wynik został uratowany pod koniec, typowym zrywem jakościowych piłkarzy kadry Juventusu... ten schemat trwa do dziś.
Lepiej by się wcale nie wypowiadali jak mają opowiadać takie bzdury.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2022, 17:57

Marat87 pisze:
02 kwietnia 2022, 22:54
Pjanic pisze:
01 kwietnia 2022, 15:54
"Dlaczego Allegri jest najlepszy? Przykład, Inter 2-3 Juve w 2018 roku. Tydzień wcześniej przegraliśmy z Napoli i widać było, że dużo ryzykujemy. Allegri wygłosił świetne przemówienie, z wielkim spokojem. Wróciliśmy do pracy, a ten spokój stał się naszą siłą".
Ależ to jest niesamowita pierdoła i typowy przykład wybielania Allegriego na siłę. Kto oglądał tą drużynę regularnie, to wie jak było.
Najpierw strateg wyszedł na własnych stadionie przeciwko Napoli grać na remis. Drużyna już po odpadnięciu z LM, nic tylko skupić się na mistrzostwie. Tym bardziej, że Napoli w tym meczu niczego wielkiego nie grało.
A z Interem to ich niesamowicie zmotywował, no od początku na ten Inter wsiedli i pokazali siłę i spokój...
Przypomnijmy fakty. Szybkie wyjście na prowadzenie w 13 minucie i szybka czerwona karta dla Interu w 18. A już w 65 minucie 1:2 w dupke, przeciwko grającemu w 10 zespołowi. W miedzyczasie Pjanić mógł i powinien wylecieć z boiska, a wynik został uratowany pod koniec, typowym zrywem jakościowych piłkarzy kadry Juventusu... ten schemat trwa do dziś.
Lepiej by się wcale nie wypowiadali jak mają opowiadać takie bzdury.
Oj tak 100% racji, kto pamięta tamte spotkania ten wie, że tak naprawdę mieliśmy więcej szczęścia, niż rozumu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 października 2023, 14:55

Pjanic po latach przejrzał na oczy:
W ostatnich latach zmieniłem trochę sposób w jaki postrzegam piłkę nożną i chciałbym pewnego dnia zostać trenerem. Lubię piłkę, w której mogę kontrolować mecz, zdominować połowę boiska przeciwnika. Oglądam wiele meczów, lubię Xaviego, Luisa Enrique, ale także De Zerbiego.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ