Miralem Pjanić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 12:57

Wolę dzisiejszą pomoc, bez Pjanica. Arthurem też jakoś specjalnie się nie napalam, bo kibice Barcy średnio się o nim wypowiadali.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 21:15

Cały Pjanic z ostatnich sezonów. 95% podań do najbliższego, 50% z tych podań do tyłu.

Żadnego zagrożenia pod bramką przeciwnika.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 22:04

dodaj, że z czterech ostatnich
pablo1503 pisze:
20 kwietnia 2017, 11:48
Uwielbiam tego gościa. O jego metamorfozie można napisać jakąś pracę. Niewiarygodne.
jeśli to była praca licencjacka to z pewnością miałeś świetny materiał na rozszerzenie do magisterki ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 27 października 2020, 08:41

Maly pisze:
22 września 2020, 22:04
dodaj, że z czterech ostatnich
pablo1503 pisze:
20 kwietnia 2017, 11:48
Uwielbiam tego gościa. O jego metamorfozie można napisać jakąś pracę. Niewiarygodne.
jeśli to była praca licencjacka to z pewnością miałeś świetny materiał na rozszerzenie do magisterki ;)
Powiem Ci, mały, że ten mój komentarz bardzo brzydko się zestarzał. :) Aż w szoku byłem, że coś takiego napisałem.

PS. Rozjeżdża mi się pisanie komentarzy. Plansza do pisania zjeżdża na prawo i zakrywa wszystkie emotikony oraz jest w cholerę nieczytelna. Też ktoś to ma? Poza tym mail z przypomnieniem hasła nie przychodzi od wczoraj, a kontakt mailowy z moderacją też chyba nie istnieje. Nie pozdrawiam.


Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 27 października 2020, 15:38

pablo1503 pisze:
27 października 2020, 08:41
Maly pisze:
22 września 2020, 22:04
dodaj, że z czterech ostatnich
pablo1503 pisze:
20 kwietnia 2017, 11:48
Uwielbiam tego gościa. O jego metamorfozie można napisać jakąś pracę. Niewiarygodne.
jeśli to była praca licencjacka to z pewnością miałeś świetny materiał na rozszerzenie do magisterki ;)
Powiem Ci, mały, że ten mój komentarz bardzo brzydko się zestarzał. :) Aż w szoku byłem, że coś takiego napisałem.

PS. Rozjeżdża mi się pisanie komentarzy. Plansza do pisania zjeżdża na prawo i zakrywa wszystkie emotikony oraz jest w cholerę nieczytelna. Też ktoś to ma? Poza tym mail z przypomnieniem hasła nie przychodzi od wczoraj, a kontakt mailowy z moderacją też chyba nie istnieje. Nie pozdrawiam.
Offtop - do mnie również nie mógł dotrzeć mail z instrukcją resetowania hasła, pomoc uzyskałem na facebooku od profilu Juvepoland.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 13:07

https://sport.tvp.pl/52298697/miralem-p ... o-nie-gram

Nasz były super-reżyser i mózg zespołu nadający tempo gry komentuje swoje dotychczasowe sukcesy w barwach Barcelony.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 16:38

Normalnie szok i niedowierzanie. Tak u nas wymiatał a tam nawet nie gra. Marnuje się w tej Barcelonie a mógłby nadal u nas podawać do obrońców po 60 razy na mecz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 17:15

Grałem w kilku klubach u kilku różnych trenerów i nigdy nie znalazłem się w takiej sytuacji. To nie jest łatwe, przyjmuję to z wielkim trudem. Nie znam dokładnych powodów, dla których nie pojawiam się na boisku tak często, jak tego oczekiwałem
Bo w dwóch ostatnich klubach miał skład z automatu, a teraz skończyło się wstawianie za bycie "wielkim mistrzem". Jak widać człapanie i gra na alibi to za mało nawet w Barcelonie będącej w ogromnym kryzysie.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 17:49

Chwała Fabsowi za ten transfer. Majstersztyk.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 20:45

Marat87 pisze:
15 lutego 2021, 17:15
Grałem w kilku klubach u kilku różnych trenerów i nigdy nie znalazłem się w takiej sytuacji. To nie jest łatwe, przyjmuję to z wielkim trudem. Nie znam dokładnych powodów, dla których nie pojawiam się na boisku tak często, jak tego oczekiwałem
Bo w dwóch ostatnich klubach miał skład z automatu, a teraz skończyło się wstawianie za bycie "wielkim mistrzem". Jak widać człapanie i gra na alibi to za mało nawet w Barcelonie będącej w ogromnym kryzysie.
Ja się oczywiście zgadzam z tym, że Pjanic był przez wielu przeceniany i grał na alibi, a jego sprzedaż była jak najbardziej słuszna. Zresztą, w ciągu swoich ostatnich dwóch lat był bardzo irytujący na boisku, a gdy Ronaldo z automatu dostał wolne, to praktycznie zniknął ostatni atut Bosniaka.

Ale w jego obronie powiem, że pewnie jakiemukolwiek innemu piłkarzowi byłoby na jego miejscu podobnie ciężko się przebić do składu, skoro jego rola ogranicza się do podawania do Messiego. Messi strzela, rozgrywa, wykonuje wolne, asystuje, a do tego woli grać ze starą gwardia, więc w takich okolicznościach rzeczywiście rownie dobrze dalej może grać Busquets.

Czysto piłkarsko Barcelona zrobiła fatalny interes, bo okazuje się, że Pjanic jest graczem zupełnie niepotrzebnym, gdy wychodzi na boisko nic nie wnosi od siebie, a w dodatku nie można z nim wiązać dalszej przyszłości z uwagi na wiek.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 22:46

Krótkoterminowo to może nie wygląda to aż tak źle - Arthur też był dalekim rezerwowym więc dostali kasę + doświadczonego i przeważnie zdrowego zawodnika. Po prostu Pjanic myślał, że idzie tam dzielić i rządzić a przynajmniej tak mówi dookoła.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 08:31



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 12:36

W pierwszej połowie meczu przeciwko Elche bośniacki pomocnik stracił aż siedem piłek.
Szkolenowiec wprost odpowiedział, że Bośniak "musi poprawić rytm z piłką".
https://www.fcbarca.com/98823-as-zmiana ... nicia.html
Zdjęty w przerwie przy 0-0, skończyło się 3-0.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 13:19

Latem będzie szukał zatrudnienia w klubach pokroju Lazio, bo nikt mocniejszy się na niego nie zdecyduje na 30-latka po dwóch słabych sezonach, w których nie robi praktycznie żadnych liczb.

Mi tam jest go trochę szkoda, bo wydaje się sympatycznym gościem, a poza tym początkowo fajnie sobie u nas radził. W pojedynczych meczach (zwłaszcza w LM) umiał też pokazać, że nie zawsze jest miękiszonem. No ale im dalej w las (czyt. im bliżej pola karnego Buffona/Szczęsnego), tym gorzej to wyglądało.

Co prawda to nie ja obserwowałem go przez te lata codziennie na treningach, ale mam nieodparte wrażenie, że przenosząc go na registę, zrobiono mu krzywdę. Gdy grał bardziej z przodu to umiał wejść jeszcze czasem w pole karne, strzelić sprzed osiemnastki, posłać podanie za linię obrony a'la Pirlo. Potem gdzieś to wszystko uleciało, a ostatecznie Cristiano wykastrował Miralema z ostatniego atutu, jaki posiadał, czyli wolnych.

Pamiętam też, że w pierwszych kilku meczach u Sarriego, gdy drużyna starała się grać jego futbol, Pjanic był jednym z lepszych. A potem, jak wszyscy zanotowali zjazd, stał się jednym z najgorszych i najbardziej irytujących piłkarzy. Dziwny przypadek w sumie. Generalnie jego przygodę z Juve po czasie oceniam tak na max 3/5 względem oczekiwań. Jeszcze teraz pamiętam jak w pre-sezonie szybko ocieraliśmy łzy po Pogbie i się jaraliśmy, jak Miralem z Dybalą będą między sobą wymieniać szybkie podania, przeszywające obronę przeciwników :prochno:


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 15:57

Cała tajemnica powodzenia Pjanicia w Romie wynikała z tego, ze był tam ustawiony dosyć wysoko- jako ofensywny pomocnik. Jeżeli schodził do środka czy przed swoje pole karne to wynikało to z jego woli ew. z chwilowego zdominowania Romy i chęci pomocy z "wewnętrza" boiska.
Grając stale na 25-30 metrze od bramki mógł wykorzystywać swoje niewątpliwe zalety:
+ krótkie prowadzenie piłki
+ genialny strzał zza pola karnego/ timing przy krótkich dolnych i górnych zagraniach
+ niezły drybling
+ generowanie rzutów wolnych i niezła skuteczność

Granie wysoko pozwalało ukryc wady:
- średnia wydolność
- średni odbiór
- zbytnia nonszalancja, która powodowała straty (ale mógł sobie na to pozwolić, bo zawsze asekurował Radja)

w Juventusie i po Juventusie był i jest stale wsadzony na registę, gdzie właściwie nie może się wykazać. Facet cierpi od kilku lat, ale trochę na swoje życzenie:
a) mógł odejsć z Juve wcześniej i przejść do klubu, który mu zaoferuje pozycje off-mid
b) przechodząc do Barsy wiedział, że będzie grał śp/śpd, bo co? Liczył, że wejdzie w buty Messiego?

Lubiłem go za czasów Romy, liczyłem na niego w Juve, jest mi go zwyczajnie żal.


ODPOWIEDZ