Miralem Pjanić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 19:20

Po sfinalizowaniu sprzedaży Arthura do Juventusu Barcelona opublikowała komunikat, w którym poinformowała o wykupieniu Miralema Pjanicia z włoskiego klubu.

Bośniak będzie kosztował Blaugranę 60 milionów euro + 5 milionów zmiennych i trafi na Camp Nou po zakończeniu obecnego sezonu. Pjanić zwiąże się z Dumą Katalonii do końca rozgrywek 2023/2024, a jego klauzula odejścia będzie wynosić 400 milionów euro.
:bye:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 11:03

Wciąż trudno mi uwierzyć, jak można zaliczyć taki zjazd sportowy. Pamiętam te referaty po 3-0 z Barca na jego temat... umówmy się Pjanic w piłkę grać potrafi dlatego szukanie formy przez 2 lata jest ciężkie do ogarnięcia.
Dzięki i powodzenia.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 11:09

Ciekawe jakby wyglądała gra Pjanica gdyby Juventus nie zmarnował go na regiscie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 11:30

W zasadzie odkąd przyszedł oczekiwałem, że grając za napastnikami będzie rozrywał obronę rywali prostopadłymi podaniami i pozwoli grać bardziej kombinacyjnie, na jeden kontakt. Najlepsze występy Miralema to te, w których prawie nie schodził z połowy przeciwnika i wtedy wykręcał indywidualne liczby.

Wmawiałem sobie, że skoro już mamy Khedirę, a odszedł Vidal to Niemiec zajmie się tyłami. Rok później wydaliśmy 25 mln na Blejza i ponownie oczekiwałem, że kto inny zajmie miejsce cofniętego pomocnika. W zeszłym sezonie pojawił się Can, a Pjanić mimo posiadania całej trójki wciąż gnił przed obroną kręcąc kółka i podając do najbliższego.

Jak dla mnie jest to idealny przykład na to jak trener może zmarnować potencjał zawodnika. Liczyłem że to będzie nasz David Silva, a jak wyszło wszyscy wiemy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 12:11

Ja wiem, że to tylko numer, ale nasze podejście do Bośniaka od początku idealnie określała ta 5-tka. Z tym numerem grają raczej środkowi obrońcy, ewentualnie defensywni pomocnicy. W zasadzie tylko Zidane, Baros i Kosowski przychodzą mi do głowy z ofensywnych. 5-tka to raczej Cannavaro, Puyol, Rio Ferdinand, Varane, Essien, Busquets.

Pjanic w ciągu całej kariery rozegrał 86 spotkań na ofensywnym pomocniku.

Średnia bramek i asyst na mecz:
- defensywny pomocnik: 0,12 bramki i 0,14 asysty
- środkowy pomocnik: 0,18 bramki i 0,22 asysty
- ofensywny pomocnik: 0,19 bramki i 0,29 asysty

Bardzo ładnie widać, że im głębiej był ustawiany, tym rzadziej uczestniczył w akcjach bramkowych.

Jeśli w Barcelonie będzie miał za sobą Busquetsa i Vidala, to przez sezon, dwa, a może nawet trzy mogą mieć z niego wiele pożytku. My i tak byśmy już nie mieli.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 12:19

Pjanic potrafi czasem pokazać 'magic touch', ale pod względem szybkości czy dryblingu jest marny. Wyjście spod pressingu też ma kiepskie, nie zaskoczy, nie przyspieszy, nie odwróci kierunku, w 99% podanie do tyłu.
Wydaje się, że stąd decyzja o cofnięciu. Ciężko uwierzyć, że Allegri ani Sarri nie postawili go wyżej na przestrzeni czterech lat.
Czasy, kiedy ofensywny pomocnik rzucał wypieszczone piłeczki dostojnie truchtając dawno minęły.
W Romie było inaczej, ale tamten zespół miał sufit na poziomie 1/8LM, więc można dyskutować.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 13:02

Crunny pisze:
30 czerwca 2020, 12:11
Pjanic w ciągu całej kariery rozegrał 86 spotkań na ofensywnym pomocniku.

Średnia bramek i asyst na mecz:
- defensywny pomocnik: 0,12 bramki i 0,14 asysty
- środkowy pomocnik: 0,18 bramki i 0,22 asysty
- ofensywny pomocnik: 0,19 bramki i 0,29 asysty

Bardzo ładnie widać, że im głębiej był ustawiany, tym rzadziej uczestniczył w akcjach bramkowych.
I może warto zadać pytanie: dlaczego? Bo w końcu pozycja registy nie przekreśla szans na udział w akcjach ofensywnych. W moim odczuciu Pjanic lepiej sprawdza się w grze po ziemi i tam, gdzie może trochę wyluzować. A, cholera, regista to kluczowa pozycja nie tylko jeśli chodzi o konstrukcję akcji. To nie tak, że Pjanic jest ciamajdą, która nie potrafi grać kombinacyjnie, po prostu wystawianie go przed obrońcami chyba mocno go paraliżowało, bo każda strata na tej pozycji otwiera rywalowi drogę do bramki. Stąd nieustanne wymienianie piłki z Chiellinim i Bonuccim. Na regiście trzeba mieć oczy dookoła głowy, wizję, pewność siebie i jaja ze stali, czyli wszystko to, co miał Pirlo, który błyskawicznie bez przyjęcia potrafił posłać crossa do przodu albo urwać się spod krycia. A inna sprawa, że Pirlo mógł sobie na więcej pozwolić, bo jedo ewentualne błędy od razu naprawiali Marchisio i Vidal. Towarzystwo Pjanicia lepiej przemilczeć.

Garreat - a moim zdaniem właśnie jest trochę inaczej. Przecież Pjanic potrafi zagrać prostopadłą piłkę. Ale gra do tyłu lub do najblższego z boku, bo odważne podania na pozycji registy wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem. Dlatego właśnie według mnie Bośniak powinien grać wyżej, gdzie jego ewentualne straty naprawialiby inni. Pytanie za sto punktów - po cholerę od czterech lat gramy tym registą.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 14:40

Mógłby ktoś do tego dodać statystyki odbiorów oraz średnie wyniki, ilość bramek straconych i strzelonych?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 21:13

jeszcze tylko 2 miesiące i będzie można powiedzieć "w końcu"
Allegri, Mandzukic, Pjanić... wszystko idzie w dobrym kierunku

dopóki ratowały go wolne to ludziom wydawało się, że to drugi Pirlo, gdy przestał ratować słabe mecze golami ze stałych fragmentów gry ludzie zaczęli zwracać uwagę na to jak gra, że ciągle do najbliższego, że zero prostopadłych, że za dużo traci, za mało biega, jest ślamazarny i łapie głupie kartki... z nieba spadł nam ten debet Barcelony


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 21:18

Maly pisze:
30 czerwca 2020, 21:13
jeszcze tylko 2 miesiące i będzie można powiedzieć "w końcu"
Allegri, Mandzukic, Pjanić... wszystko idzie w dobrym kierunku

dopóki ratowały go wolne to ludziom wydawało się, że to drugi Pirlo, gdy przestał ratować słabe mecze golami ze stałych fragmentów gry ludzie zaczęli zwracać uwagę na to jak gra, że ciągle do najbliższego, że zero prostopadłych, że za dużo traci, za mało biega, jest ślamazarny i łapie głupie kartki... z nieba spadł nam ten debet Barcelony
Podpisuje się pod tym. Niech łapie formę gdzieś indziej i czaruje Barcelone ;)


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 09:02

Pamiętam, jak Pjanić przychodził to nas to wielu kibiców Romy pisało, że to człapak i piłkarz nierówny. Duża część z nas nie chciała w to wierzyć, a Miralem po prostu taki jest. U nas również zdarzało się jemu grać bardzo dobrze, ale grał głównie przeciętnie, szczególnie w ostatnich dwóch latach. :/ Niemniej, dzięki za wszystko, powodzenia w nowym klubie. Nikt zapewne za nim tęsknić nie będzie.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 14:53

Nie wiem, czy w Barcy jest miejsce na dwóch człapaków, ale to już ich problem. Chciałbym mu życzyć powodzenia, bo go lubię, ale nie przepadam za Katalończykami.


Obrazek
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 08 lipca 2020, 18:32

Pjanic od 2:20. Można i tak.



Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 08 lipca 2020, 21:02

Kryminał pana człaptaka przy obu bramkach. Vidal w szczytowej formie to by tam orał i może obu goli by nie było ( choć wiem, że powinienem porównywać go do Pirlo... ). Z Barceloną w ćwierćfinale grał o wiele agresywniej - ale z Mylanami to się pan gwiazdor nie będzie męczył, kolejny syty kot.
Lubię go na swój sposób, ale strasznie się cieszę, że nie będę musiał go więcej oglądać - nawet jak ten cały Arthur okaże się totalnym niewypałem, to i tak uznam ten transfer za dobry.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 12:42

Gdyby ktoś był ciekawy debiutu Pjanica w Barcelonie (wszedł w 63. minucie meczu towarzyskiego z Elche):



Nic szczególnego nie pokazał. Dużo podań, ale bezpiecznych + rozregulowany celownik.


ODPOWIEDZ