Dani Alves da Silva

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 14:32

Obrazek

#23 DANIEL ALVES da Silva

Obrazek

Data urodzenia: 06.05.1983
Miejsce urodzenia: Juazeiro, Brazylia
Kariera seniorska: Bahia Salvador (2001–2002), Sevilla FC (2002–2008), FC Barcelona (2008–2016), Juventus (2016-2017), ??? (2017-....)
Debiut w Juve: (20.08.2016) - Juventus 2:1 Fiorentina
Kwota transferu do Juve: za darmo
Obecne zarobki: ?




Po dzisiejszym newsie można by go w sumie już do drużyny ale póki nie podpisał... [niech admini też mają co robić ;) ]

ja powiem tylko tyle - Erva miał tyle samo lat (obaj są z maja) jak przychodził więc jest porównanie czego można oczekiwać jeszcze od bocznego obrońcy w tym wieku - na pewno potrzebujemy zmiennika i nie pisze tego tylko dlatego, że Evra potrzebował oddechu ale także dlatego, że przychodzą z innych lig, innych typów drużyn i wydaje mi się, że płuca Evry były bardziej przyzwyczajone do naszego stylu gry niż są płuca Alvesa, który ostatnie kilka lat spędził po prostu na połowie przeciwnika grając piłkę w poprzek... dynamiki nie musiał mieć za wiele i tu obawiam się jego braków ale zobaczymy - kiedyś w końcu był królem na swojej pozycji


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 14:49

Kibice Barcelony twierdzą, że Alves przestój miał 2 lata temu, ale ostatnie 2 sezony w jego wykonaniu były naprawdę przednie. Ten koleś w formie to prawdziwy skarb i nie do końca jestem przekonany, czy porównanie z Evrą ma tu większy sens, czy też jest na miejscu. Obaj w podobnym wieku, ale warto zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w Barcelonie pełnił ostatnio Dani, w klubie regularnie wygrywającym przecież w Europie. Evra na takim poziomie grał bardzo daaaaaawno temu (mówimy o stanie sprzed Juve).

Osobiście będę bardzo zadowolony z tego transferu, bo w dalszym ciągu mówimy tu o top 3 na świecie. Oczami wyobraźni widzę już te akcje Alvesa-Pogby-Dybali. :koszulka: Nie wiem, czy ktokolwiek w Europie będzie miał lepszą parę bocznych obrońców niż my (Sandro-Alves wygląda jak bajka).


cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 15:41

Alves mial do wyboru nie tylko Juventus. Albo okazuje duża sympatie do nas albo Marotta dał dobre argumenty. Cieszę sie ze zawodnicy tacy jak on chcą do nas trafiać, bo jesteśmy marka o wysokiej pozycji. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Oby bez kontuzji a prawa strona na 2 lata pewna. Witamy.


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 15:54

marcusftb pisze: Cieszę sie ze zawodnicy tacy jak on chcą do nas trafiać, bo jesteśmy marka o wysokiej pozycji. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Witamy.
Chyba tylko w okresie serie B i lata Ferrary, Zaca, Del Nerich itd. kiedy indziej my nie byliśmy marką o wysokiej pozycji?


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 16:03

Kolega miał pewnie na myśli okres po Calciopoli, kiedy to faktycznie ci na poważnie grający w piłkę patrzyli na nas z przymrużeniem oka. Obecnie nasza marka znowu błyszczy. Wszystko idzie w dobrym kierunku, przed nami otwarcie całego kompleksu poświęconego Juve, nowej siedziby itd. Zarząd wykonuje kapitalną robotę i jestem bardzo szczęśliwy, że za sterami ponownie stoi przedstawiciel rodziny Agnellich, który walnie przyczynił się do powrotu Starej Damy na europejskiej salony.


cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 16:04

lenor pisze:
marcusftb pisze: Cieszę sie ze zawodnicy tacy jak on chcą do nas trafiać, bo jesteśmy marka o wysokiej pozycji. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Witamy.
Chyba tylko w okresie serie B i lata Ferrary, Zaca, Del Nerich itd. kiedy indziej my nie byliśmy marką o wysokiej pozycji?
Kolego czepiasz sie...chodzi mi ze zawodnicy takiej klasy nie chcieli przychodzić do Juve. Marka owszem, ale pozycja nie zawsze była taka jak obecnie. Teraz przyciągamy najlepszych bo jesteśmy konkurencyjni w Europie. Tak nie było w latach 2011-14


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 16:06

CavAllano pisze:Oczami wyobraźni widzę już te akcje Alvesa-Pogby-Dybali. :koszulka: Nie wiem, czy ktokolwiek w Europie będzie miał lepszą parę bocznych obrońców niż my (Sandro-Alves wygląda jak bajka).
Przecież to fizycznie niemożliwe, żeby tak sobie klepali, bo Pogba gra po lewej, a Dybala i Alves po prawej. Fajnie za to wyglądała w tym sezonie współpraca Sandro i Pogby po lewej, więc liczę na prawej stronie na coś podobnego z Dybalą i Alvesem, szczególnie, że Alves ma pewne umiłowanie do takiej gry i do pewnego argentyńczyka, do którego grą podobna jest nasza "21".

Jeśli chodzi o lepsze boki, to jeśli Carlo nie będzie się wygłupiał i będzie ustawiał swój zespół jak człowiek, to jednak Alaba - Lahm to lepsza para kaloszy. Do tego Marcelo - Carvalaj to przecież też nie byle gówniaczki. Po za tym szukam w głowie innego zestawu bocznych i tutaj rzeczywiście inni nie mają się tak fajnie.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 16:08

Ja miałem na myśli akcje z ich udziałem, nie klepanie. ;)


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 20:44

Powinien wybrać numer 2 albo 5


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 20:57

Sorek21 pisze:Powinien wybrać numer 2 albo 5
Raczej to pierwsze, bo generalnie to Alves grał zazwyczaj z 2, a numerki zmieniał dla uczczenia Abidala i Xaviego.


stf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2009
Posty: 215
Rejestracja: 02 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2016, 16:01

Sorek21 pisze:Powinien wybrać numer 2 albo 5
Wczoraj grał z 2 w Copa America, no i zagrał z opaską :)

Poczekałbym jednak z takim tematem - cała operacja trochę się przeciąga i to mnie martwi.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2016, 17:04

Alves do dziś mógł rozwiązać kontrakt. Rozwiązał go ? Jeśli tak to trzeba czekać do końca Copa America, aż Dani będzie mógł wrócić do Europy i podpisać kontrakt z nami, bo chyba nikt nie myśli, że będzie latał finalizować transfer w środku turnieju.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2016, 19:49

Kadziel pisze:Alves do dziś mógł rozwiązać kontrakt. Rozwiązał go ? Jeśli tak to trzeba czekać do końca Copa America, aż Dani będzie mógł wrócić do Europy i podpisać kontrakt z nami, bo chyba nikt nie myśli, że będzie latał finalizować transfer w środku turnieju.
Rozwiązał, kilka dni temu pożegnał się już z kibicami Barcelony.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2016, 19:52

wloski pisze:
Sorek21 pisze:Powinien wybrać numer 2 albo 5
Raczej to pierwsze, bo generalnie to Alves grał zazwyczaj z 2, a numerki zmieniał dla uczczenia Abidala i Xaviego.
stf pisze:Wczoraj grał z 2 w Copa America
Za rok odejdzie Padoin to weźmie 20.

Czy wasze oczekiwania "topa" zostały już zrealizowane ?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2016, 19:54

Po dzisiejszym meczu w CA udzielił wywiadu, w którym poinformował, że szuka nowych wyzwań i w Barcelonie zrobiło się już zbyt "wygodnie". Zapytany o Juve odpowiedział, że nie jest pewne, czy kontrakt zostanie podpisany, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.


ODPOWIEDZ