Rolando Mandragora

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2016, 15:06

Obrazek

ROLANDO MANDRAGORA

Obrazek

Data urodzenia: 29.06.1997
Miejsce urodzenia: Neapol, Włochy
Kariera seniorska: Genoa (2014–2016), Pescara wypoż.(2015–2016), Juventus (2016-...), Pescara wypoż. (2016), Juventus (2017-2018),Crotone wypoż. (2017-2018), Udinese (2018-....)
Debiut w Juve: (23.04.2017) - Juventus 4:0 Genoa
Kwota transferu do Juve: 6 mln euro + 6 mln. ewentualne bonusy

2018. Do Udinese za 20 mln. euro. Juventus ma klauzulę odkupu za 26 mln. euro.
SZCZEGÓLY
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2018, 18:18 przez Dragon, łącznie zmieniany 10 razy.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2016, 15:19

No, jak widać czasy się zmieniają, teraz za młody talent jesteśmy w stanie tyle wyłożyć. Wysokość tej kwoty, też świadczy o tym z pewnością, że wielu takich talentów tego pokroju we Włoszech nie ma. Oczywiście, to też podkreśla nasza dominację na Półwyspie Apenińskim.
Przeczuwam że będzie to piłkarz pokroju - Dybali, Alexa Sandro czy Pogby. Trochę szkoda, ze nie jest on typowym registą, mielibyśmy pozycje obstawioną na lata. Liczę że wraz z Pogbą stworzą świetny duet pół bocznych środkowych pomocników. Mandragora jest lewonożny, mogą więc wymieniać się pozycjami.
Cieszy mnie ten deal. Tak jak Marotta i Allegri mówili: "Tylko zawodnicy robiący różnice, zimą!" Tak jak Rolando - tyle że on akurat w przyszłości, niedługiej :)
:juve:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2016, 16:03

Widać, że sępienie na Verattiego ich dużo nauczyło :D Teraz Marco jest nie osiągalny finansowo a mógł być za 12 mln ;) Dobrze, że inwestujemy w młodzież :ok:

Gościa nie znam, ale mam nadzieję, że osiągnie odpowiedni poziom by reprezentować Juve ;)


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2016, 16:49

Również o nim za wiele nie wiem, ale jeżeli zarząd tyle na niego wydał, to ufam że zrobili dobry ruch. Liczę na to, że jego rozwój będzie płynny, bezproblemowy i wskoczy na poziom europejski, by bez problemu mógł w przyszłości stanowić o sile naszej drużyny.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2016, 16:51

Prezydent Pescary Sebastiani (który jest zresztą kibicem Juve) stwierdził w wywiadzie, że Mandragora ma podobną osobowość do tej Verrattiego (choć ich charakterystyka czysto sportowa jest inna) i w jego opinii zawodnik może grać pierwsze skrzypce już od przyszłego sezonu.

Campagnaro z kolei, kolega Mandragory w Pescarze, uważa, że chłopak ma olbrzymi potencjał. Twierdzi, że jak na swój wiek jest nad wyraz dojrzały - kiedy dowiedział się, że piłkarz jest z rocznika '97 pomyślał, ze to klasyczny żart w szatni. Campagnaro podkreślił, że Mandragora jest bardzo poważny, spokojny, skoncentrowany, sposobem poruszania się przypomina Thiago Mottę, ma także charakter podobny do Mascherano (który był kolegą byłego gracza Napoli w reprezentacji Argentyny). Juventus dokonał jego zdaniem wspaniałego transferu i jest przekonany, że klub z Turynu, będący jedynym w swoim rodzaju jeśli chodzi o mentalność, będzie idealnym miejscem dla tego młodego zawodnika.

Bardzo wiele osób we Włoszech twierdzi, że i Mandragora, i Sensi to absolutnie jedni z najlepszych młodych graczy we Włoszech. A my będziemy mieć prawa do obu. :ok:


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2016, 17:12

Obejrzałem kilka spotkań Sensiego i Mandragory w Serie B.

Zdecydowanie jeżeli o kimś można powiedzieć "drugi Verratti" to Stefano Sensi. Bardzo mi zaimponował w tych spotkaniach, które widziałem i mam nadzieję, że Juventus maczał palce w jego sprowadzeniu do Sassuolo, bo sądzę, że może to być świetny regista.
Mandragora natomiast nie jest tyle pod grą, nie potrafi tak jej prowadzić. Ma zrywy, później gdzieś ginie - mam nadzieję, że to wina wieku. Angażuje się w grę defensywną, czasem pośle fajną piłkę. W reprezentacji U21, pełni rolę registy, otoczonego Cataldim z Lazio i Benassim z Torino.

Trzymam kciuki za oby dwóch.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2016, 17:31

Być może z tym drugim Verratim chodzi po prostu o to, że to też pomocnik, też w Pescarze, też w Serie B i nawet też łączony plotkami z PSG.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 marca 2016, 21:45

Bardziej w ramach ciekawostki - dziadek Mandragory (59l) został zastrzelony w Neapolu w drodze do domu, jak się okazało był to jakiś lokalny mafiozo.

Z tego co pamiętam podobny los kiedyś spotkał ojca Borriello, który miał jakieś powiązania z Camorrą.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2016, 15:23

Czy ma ktoś informacje na temat gry Mandragory? Od kilku tygodni zabieram się za obejrzenie Pescary, ale ciągle brakuje mi na to czasu. Próbowałem poszukać jakichś konkretnych opinii na zagranicznych forach, ale nie za wiele tego jest, co wydaje się być podejrzane. Ciekawy jestem, czy jego fejm bierze się z jego naprawdę dobrej gry i widzianego gołym okiem potencjału, czy tylko i wyłącznie z młodego wieku, przynależności klubowej i gry przed obrońcami - czyli z naciąganych podobieństw do Verrattiego :think:

Ktoś jest w stanie napisać coś więcej?


Obrazek
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2016, 15:28

pumex pisze:Czy ma ktoś informacje na temat gry Mandragory? Od kilku tygodni zabieram się za obejrzenie Pescary, ale ciągle brakuje mi na to czasu. Próbowałem poszukać jakichś konkretnych opinii na zagranicznych forach, ale nie za wiele tego jest, co wydaje się być podejrzane. Ciekawy jestem, czy jego fejm bierze się z jego naprawdę dobrej gry i widzianego gołym okiem potencjału, czy tylko i wyłącznie z młodego wieku, przynależności klubowej i gry przed obrońcami - czyli z naciąganych podobieństw do Verrattiego :think:
Bardziej przypomina Marchisio czy nawet Khedire niż Marco. Ostatnio grał nawet jako środkowy obrońca. Fajny odbiór , ciekawe pomysły na grę z przodu, ale jest sporo niedokładności. Ciężko coś znaleźć to fakt, ale to taka specyfika jego pozycji. Marco V. bardziej przypomina Sensi.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2016, 17:10

Sporo osób na naszym forum ochoczo włączało go do kadry na przyszły sezon jako sensowną alternatywę dla pomocników, tymczasem właśnie tak jak mówisz trudno doszukać się jakichś typowo pochlebnych opinii na jego temat. Raczej przeważają głosy, że fajny bo młody, grający dojrzale jak na swój wiek, ale sporo jest u niego niedociągnięć i wiele do poprawienia.

Przyznaję, że nie widziałem go w akcji, ale na podstawie znalezionych informacji chyba ciężko traktować go jako ciekawego piłkarza na przyszły sezon :think:


Obrazek
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2016, 18:09

Dajcie spokój z włączaniem go do pierwszego składu. Co to komu da? Odpowiem - nic. Jak gość znajdzie pracodawcę na poziomie Serie A i możliwość ogrania to będę szczęśliwy i będę śledził jego postępy.
Moim skromnym zdaniem mamy lepszego, swojego Clemenze i to na pozycje która nas boli. Idąc tropem naszego projektu to zespół z roku ma być bardziej konkurencyjny i ma się opierać na młodych zawodnikach ale wątpię żeby byl to Mandragora i nawet wymieniony przeze mnie zawodnik.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2016, 19:18

Pamiętam, że w 2014 rozegrał dobrą partię przeciwko nam kasując akcje Teveza, Moraty, czy Pogby i zszedł z powodu skurczy, co się w sumie zdarza u 17-latków.

W przypadku sprzedaży Asamoaha nie widzę lepszej alternatywy od Mandragory. Przecież jego nie należy traktować jako wzmocnienie, a odmładzanie kadry, które powinno przebiegać etapowo żeby uniknąć sytuacji z ubiegłego mercato. Przy licznych kontuzjach Marchisio i Khediry raczej oczywiste jest, że potrzebujemy zawodnika na ich poziomie, a młody Włoch ma póki co głównie papiery na dobrego gracza.

Konkurencja pomiędzy Mandragorą a Sturaro w perspektywie 2-3 sezonów powinna nam wyjść tylko na dobre. Nie widzę też podstaw żeby taki ruch uznać za osłabienie kadry, kiedy Asamoah prezentuje się co najwyżej solidnie, a jego stan zdrowia stanowi duży znak zapytania. Także jeśli Marotta i spółka uznają, że chłopak jest gotowy na podjęcie konkurencji w Juventusie to znaczy, że tak właśnie jest. Akurat jeśli chodzi o młodych zawodników to strzelamy praktycznie bez pudła.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2016, 19:47

Przed chwilą pojawiło mi się w polecanych na youtube, wiec wklejam:



Obrazek
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2016, 02:50

Il Fenomeno pisze:Przed chwilą pojawiło mi się w polecanych na youtube, wiec wklejam:

A nóż wszystko potoczy się tak, że któregoś dnia powiemy sobie, że 'phii...po co nam Verratti jak mamy Mandragore".


ODPOWIEDZ