Mario Mandżukić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2015, 21:38

Obrazek

# 17 MARIO MANDŻUKIĆ

Obrazek

Data urodzenia: 21.05.1986
Miejsce urodzenia: Slavonski Brod, Chorwacja
Kariera seniorska: Marsonia (2004-2005), NK Zagreb (2005-2007), Dinamo Zagrzeb (2007-2010), Wolfsburg (2010-2012), Bayern Monachium (2012-2014), Atletico Madryt (2014-2015), Juventus (2015-2019), Al-Duhail (2019-....)
Debiut w Juve: (08.08.2015) - Juventus 2-0 Lazio (Superpuchar Włoch)
Kwota transferu do Juve: 19 mln euro
Obecne zarobki: 3,5 mln euro
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2018, 11:03 przez Dragon, łącznie zmieniany 8 razy.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2015, 21:45

Gdy grał w Bayernie w sezonie 12/13 od zawsze marzyła mi się taka dziewiątka jak on, pamiętam jak nie dał żyć Pirlo w Lidze Mistrzów w pierwszym meczu na AA. Jestem mocno ukontentowany, fakt faktem, beast mode miał w Bayernie, ale liczę, że nadal mu sporo zostało. Wojownik, taki jakich nam trzeba, a przy okazji golleador.

Troszkę osłodziło mi to odejście Teveza.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2015, 21:49

Ja go bardzo chciałem do pary z Tevezem, jeszcze przed przyjściem Moraty. Teraz sam już nie wiem co myśleć. Na pewno klasowy piłkarz. Mimo to nadal nie mogę się pogodzić z odejściem Teveza. Ciekawy jestem bardzo jak to będzie u nas wyglądało z przodu.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 13:44

@Vincitore: golleador?? koleś w całej swojej karierze DWA razy przekroczył granicę 15 goli w lidze (08/09 Zagreb i 13/14 Bayern) i ANI RAZU 20 a ty piszesz o nim golleador? nie bądź śmieszny...

gazety podawały, że AM chce Teveza a okazuje się, że to była tylko zasłona dymna i rozmowy toczyły się w sprawie Chorwata niestety :?

ciekawostka o nim jest taka, że już trzeci raz przechodzi do klubu, który przegrał finał LM w krótkim czasie po takowej porażce... natomiast smutna prawda jest taka, że wypchnęli go już z dwóch klubów z górnej półki bardzo szybko a my dajemy za takie wypychadło 20 baniek ;] AM nawet na nim nie zarobił ale w wywiadzie Mario chwalił się jaką to dla nich wykonał super robotę skoro mu życzą powodzenia po zaledwie roku w klubie... i aż nie wiem czy poza swoją drewnowatością ma też coś z głową czy tylko robił dobrą minę do złej gry...?

AM słynące z produkcji i sprzedawania snajperów dawno już nie miało tak słabego środkowego napastnika w pierwszym składzie - wymieniając kolejno gole w lidze od sezonu 14/15 do 03/04: 12, 27, 28, 24, 20, 18, 32, 19, 14, 13, 16, 20... statystyki nie kłamią więc nie ma się co dziwić, że sprzedali go bardzo szybko tracąc nawet te kilka mln ;] kolejny taki rok + jego wiek i 10mln nikt by im nie dał...

skąd więc to podniecenie na JP kompletnie nie mam pojęcia... obstawiam, że nawet przy obecnej kadrze siądzie na ławce szybciej niż Llorente w minionym sezonie a grać będą Dybala i Morata ;]

@down: jak widać po komentarzach choćby w tym temacie (pod newsami nie wspominając) nie dla każdego jest to takie oczywiste a poza tym joker za 19mln i 4 na sezon? na prawdę stajemy się coraz bogatsi i nie mamy czego zazdrościć Manchesterom i innym
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2015, 14:33 przez Maly, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 14:09

maly, oczywiście, że Dybala kupiony za 32-38 mln euro będzie tworzył duet z Moratą, który już teraz jest bardzo dobrym graczem, szybkim z uderzeniem i instynktem napadziora (wie gdzie sie ustawić żeby piłka mu spadła pod nogi), poza tym potrafi sam sie rozpędzić na połowie boiska i dolecieć z nią pod bramkę, poprawi skuteczność i będzie to na prawde top. Mandzukic przychodzi do nas w roli jokera, zawodnika zadaniowego. W niektórych meczach będzie odciążał podstawowy duet a często wchodził pod koniec meczy na wolne, rożne itd. On strzelił w karierze chyba tyle samo goli głową co nogami.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 15:53

Cabrini_idol pisze:maly, oczywiście, że Dybala kupiony za 32-38 mln euro będzie tworzył duet z Moratą, który już teraz jest bardzo dobrym graczem, szybkim z uderzeniem i instynktem napadziora (wie gdzie sie ustawić żeby piłka mu spadła pod nogi), poza tym potrafi sam sie rozpędzić na połowie boiska i dolecieć z nią pod bramkę, poprawi skuteczność i będzie to na prawde top. Mandzukic przychodzi do nas w roli jokera, zawodnika zadaniowego. W niektórych meczach będzie odciążał podstawowy duet a często wchodził pod koniec meczy na wolne, rożne itd. On strzelił w karierze chyba tyle samo goli głową co nogami.
Ciekawe czy Mandżukić o tym wie:D TO akurat typ gracza,który jak nie gra to nie bardzo mu się to podoba, także szczerze wątpię by mu ktoś powiedział,że ma być tylko jokerem:) Na pewno będzie rywalizacja i nie ma już ustalonej hierarchii kto gra a kto nie, boisko to zweryfikuje, a jak Mandżukić nie będzie grać to latem nie tyle będzie prosił o transfer co go żądał.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 15:59

Maly pisze:@Vincitore: golleador?? koleś w całej swojej karierze DWA razy przekroczył granicę 15 goli w lidze (08/09 Zagreb i 13/14 Bayern) i ANI RAZU 20 a ty piszesz o nim golleador? nie bądź śmieszny...
Jaka zatem jest umowna granica bramek, by móc nazywać kogoś goleadorem?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 16:41

Słaby Llorente rozegrał w tym sezonie ponad 2300 minut i nikt mi nie powie, że jego brak formy i niemożność odnalezienia się w ustawieniu Allegriego nie były widoczne.

Potrzebowaliśmy Mandzukicia. Nikt doświadczony na jego poziomie nie był dostępny za takie pieniądze, a trzech bardzo dobrych napastników to minimum na Ligę Mistrzów. Jeśli komuś jako kontrargument chodzi po głowie Gignac to radzę spojrzeć do jakiego klubu poszedł ten zawodnik :stop:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 21:00

Vincitore pisze:Jaka zatem jest umowna granica bramek, by móc nazywać kogoś goleadorem?
nie wiem ale skoro nie nazwę Zalayety czy Amoruso golleadorem to i nie nazwę Mandzukica...

@Arbuzini: nie no żadna TOPowa drużyna nie potrzebuje drewniaków i my też go nie potrzebowaliśmy... ja nie kwestionuję jego wyższości nad Llorente mimo iż jest właśnie równie mało przydatny TOPowej drużynie ale ogólnie to po co w takim razie nam Zaza za niewiele mniej niż Mario? stać nas na piątego napastnika za 15mln? no i co zrobimy z nim za rok kiedy okaże się, że na ławce to on siedział nie będzie? oddamy za połowę i będziemy całować po tyłku jak ktoś tyle da?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 21:21

Może pozwoliłbyś trenerowi, który był bliski zdobycia potrójnej korony zdecydować jakich zawodników widzi w swojej drużynie? Byłoby miło. Przypomnij sobie jakiego napastnika wpuszczał Allegri, kiedy chcieliśmy utrzymać wynik, jednocześnie nie cofając się do defensywy. Mandzukic wirtuozem techniki nie jest, ale taki sam z niego drewniak, jak z Dzeko lub Trezegueta. Heynckes wiedział jak go wykorzystać tak żeby był efektywny dla drużyny.

Nie wiem, co ma Zaza do Mandzukicia. Wiem tyle, że niby kupujemy go za 15 mln E w tym okienku, ale de facto kosztował nas ostatecznie 8,5 mln E. Najwyraźniej tak się dogadaliśmy z Sassuolo, a Marotta umów słownych dotrzymuje. Już mieliśmy jednego dyrektora sportowego co cwaniakował i średnio się to dla nas skończyło.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 21:49

Arbuzini pisze:Przypomnij sobie jakiego napastnika wpuszczał Allegri, kiedy chcieliśmy utrzymać wynik, jednocześnie nie cofając się do defensywy.
no nie wiedziałem, że miał jakiś wybór, sorry... zapomniałem, że nasza ławka kipiała od gwiazd po 19mln od głowy

a jak Zazy nie kupujemy za 15 to i Mario za 19 też nie, przecież w to okienko płacimy tylko 7... więc nawet tańszy jest od Zazy 8) co to za rozumowanie?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 22:03

Maly pisze:
a jak Zazy nie kupujemy za 15 to i Mario za 19 też nie, przecież w to okienko płacimy tylko 7... więc nawet tańszy jest od Zazy 8) co to za rozumowanie?
Nie rozumiesz. Kupiliśmy kartę Zazy za 3,5 mln z Sampdorii. Od razu sprzedaliśmy połówkę karty za 2,5 mln euro.
http://www.juvepoland.com/news.php?id=25912
Rok później sprzedaliśmy drugą połówkę za 7,5 mln umawiając się zapewne, że w tym roku odkupimy go za 15.

Łącznie za Zazę zapłaciliśmy zatem 8,5 mln. Dalej ta transakcja wygląda tak strasznie?


onliforpipul
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 22:18

Cóż... Allegri miał do dyspozycji jeszcze Comana, Matriego lub Giovinco. A nawet Pepe. Jednak wpuszczenie Llorente to było typowy dla niego ruch, powtarzany kilkakrotnie.

Transakcje Zazy wytłumaczył Ci Zawidowianin. Panie... szyderę to trzeba umieć robić.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2015, 08:10

nie no panowie litości... zanim Zaza przyszedł do nas w to okienko mieliśmy w kasie 15mln więc wydaliśmy na niego 15mln i wcale nie mieliśmy żadnego obowiązku wykupowania go (prezydent Sassuolo cały sezon powtarzał, że chce go mieć u siebie) więc te 15mln można było przeznaczyć na kogoś innego...

jak Real odkupi od nas Morate za 30 to wg was będzie on ich kosztował 10mln?? NIE bo za te 30 mogliby równie dobrze kupić sobie przykładowego Bonucciego więc zawsze już kosztował ich będzie 30mln, my już nie byliśmy posiadaczami karty Zazy w żadnym procencie więc kosztuje nas chłop tyle ile nam ubywa z kasy i rozliczenia sprzed 5 lat nie mają znaczenia dla chwili obecnej

to takie same rozumowanie jak przy połówce Giovinco za którą daliśmy "tylko 15mln" wg sporej części JP a prawda jest taka, że trzeba było tę połówkę sprzedać za tylko 15 i mieć na kogoś innego 30... tak się to panowie liczy a nie jakieś sumy nie wiadomo skąd po których Gio wyszedł nas prawie za darmo a teraz Zaza za 8... sezon temu bilans na nim to było +6.5mln ale na dziś to -15 i tyle bo to już nie był nasz zawodnik

@Arbuzini: mając takich zawodników na ławce i znając pierdołowatość Llorente nawet ja w nierozstrzygniętych meczach wolałbym postawić na Hiszpana... dlatego dobrze, że teraz na ławce będzie ktoś lepszy ale nie rozumiem przyjścia i Zazy i Mandzu za takie pieniądze bo żaden z nich nie gwarantuje nic poza dużo większą ruchliwością niż LL


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2015, 15:13

Nie tak dawno temu była mowa o tym, że Marotta ma niepiśmienną umowę z Udinese, że wykupujemy od nich wszystkich zawodników bez względu jakby grali. Wiele by to tłumaczyło w kontekście wykupu Motty, Quaga, czy nawet Isli, za którego udało się stargować parę milionów.

Nie uważam żeby ewentualne odkupienie Moraty miało taki sam wymiar jak nasza współpraca z Sassuolo. Marrone, Peluso, Beradi i Zaza. Możliwe, że również Vrsaljko. Czterech lub pięciu zawodników będących wspólnym interesem obu klubów. To bardzo dużo, nie ma chyba takiego drugiego układu w Serie A, ani wewnątrz innych tzw. mocnych lig. Marotta przenosi do świata sportu bardzo dużo zachowań czysto biznesowych i relacje są dla niego bardzo ważne, nawet jeśli ma to nas kosztować dodatkowe pieniądze, bo pewne rzeczy po prostu trudno przeliczyć na euro. Może tak naprawdę według jego ustaleń i/lub etykiety nie mogliśmy przeznaczyć tych pieniędzy na nikogo innego niż Zaza? Od strony ekonomicznej kulisy tego transferu opisał Zawidowianin i ja uważam, że tak powinniśmy na to patrzeć.

W puszczaniu Llorente wcale nie chodzi o jego pierdołowatość lub brak klasy sportowej kolegów ze składu. Po prostu są na świecie tacy napastnicy, którzy jednocześnie pełnią rolę najwyżej wysuniętego obrońcy. Kogoś takiego Allegri próbował upatrywać w osobie właśnie Llorente. W pewnym sensie taką rolę pełnił Tevez, ale w tym aspekcie jeszcze lepsi od niego są Cavani i Mandzukic, bo Argentyńczyk zwyczajnie wykazując się w inny sposób dawał drużynie więcej. Urugwajczyk to bardzo drogi transfer i wysoki koszt utrzymania. Może zbyt wysoki dla nas, a Chorwat to opcja przynajmniej dwa razy bardziej ekonomiczna kosztem ok. 10 bramek mniej w sezonie (na podstawie ostatnich trzech-czterech sezonów). Rozumowanie typowe dla Marotty, a jak ktoś dalej tego nie ogarnia to po raz kolejny polecam obejrzeć film "Moneyball". Bardzo dobrze pokazuje, jak działają menadżerowie sportowi, choć wiadomo, że skupia się on raczej na jednej grupie i ją faworyzuje, ale jakoś trzeba zbudować zajmującą historię, si?

Zanim ostatecznie kogoś skreślimy dajmy mu najpierw trochę pograć. W momencie transferu nawet przyjście Vidala za Melo, ściągnięcie za darmo niechcianego w Milanie Pirlo, czy danie Tevezowi "10" i wysokiej jak na nasze warunki gaży przez naprawdę spore grono forumowiczów było przyjęte z dużą dozą rezerwy albo wręcz negatywnie. Wyciąganie wniosków jest fajne.


ODPOWIEDZ