Mario Mandżukić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2015, 21:12

nie zaliczam się do tych osób ale rozumiem o do czego zmierzasz ;] są jednak zawodnicy którzy nie mają racji bytu w TOPowej drużynie i my chcąc się do takich zaliczać nie możemy ich kupować i to jeszcze za takie pieniądze, to proste jak drut - koleś nie sprawdził się w Bayernie, nie sprawdził w AM więc skąd pomysł, że sprawdzi się u nas? => tak bym właśnie przekładał Moneyball na realia piłki nożnej... ;]

co innego dać szansę "młodemu" Zazie a co innego kupować Mario, o którym wiadomo już na tym poziomie wszystko - on do niego nie pasuje i tyle ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2015, 21:28

Czemu uważasz, że Mandzukic nie sprawdził się w Bayernie? U Heynckesa był podstawowym zawodnikiem i otworzył nawet wynik spotkania w finale wygranym przez jego ekipę :shock: . Dopiero z Guardiolą było mu nie po drodze, ale moim zdaniem Hiszpan rozwala od wewnątrz to co zbudował Jupp więc nie traktowałbym tego jako jakiegoś wyznacznika. Zresztą Lewy pomimo większej ilości minut na boisku nie pobił w lidze jego dorobku bramkowego.

19 mln E to 0,8 PDN więcej niż daliśmy za Szwagra, a tu rozpacz jakby Marotta defraudował środki. Tak jak po odejściu Conte trzeba było gasić pożar zakontraktowaniem Allegriego, tak odejście Teveza wymusiło na nas sprowadzenie Mandzukicia, a póki co wygląda na to, że to najlepszy doświadczony napastnik dostępny na rynku poniżej 35-40 mln E.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2015, 21:32

Też nie mam pojęcia skąd wnioski o ewentualnym niesprawdzeniu się Chorwata w Bayernie czy Atletico. O ile jego poczynań w Hiszpanii nie śledziłem o tyle mówienie, że w Bayernie sobie nie poradził jest nieporozumieniem.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2015, 21:36

Ktoś kto czepia się Chorwata chyba nie ma bladego pojęcia o piłce. Gdyby nie to, że nie jarają się nim zachodnie media i nie robią z niego boga piłki nożnej to kosztowałby z 2x tyle. Świetny zawodnik przyszedł do druzyny i szkoda, że nie było mu dane partnerować z Carlosem. Pamiętajmy, że Mandżukić to zawodnik, który często musiał grać samotnego napastnika i sobie mega radził, a w naszym systemie zawsze będzie miał wsparcie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 08:18

widocznie Diego Simeone i Guardiola nie znają się na piłce 8)

sprzedają go za pół tego co jest warty bo nie jest medialny a nie dlatego, że się nie nadaje ;) dobre, na prawdę dobre ;) myślę, że w tym tkwił nasz problem ze sprzedażą Motty - chłop był po prostu niemedialny i nikt dlatego go nie chciał ;)

statystyki goli z AM już przytaczałem na poprzedniej stronie i jasno było widać, że był najgorszym wysuniętym napastnikiem od co najmniej sezonu 2003/04, sprzedali go też ZE STRATĄ po zaledwie sezonie ale dla niektórych i tak koleś jest mega dobry w swojej karierze miał zaszczyt przypadkiem zagrać w Bayernie i wygrać LM - przypomnę więc może ile goli zdobywał dla tamtego Bayernu Gomez - 28 i 26!! prawie DWA RAZY TYLE co super grajek Mandzukic, to na prawdę nie jest takie trudne do sprawdzenia a następnie analizy ;] jakby się tam sprawdził to by go po prostu nie sprzedawali to powinno być chyba oczywiste ale jak widać nie jest... :?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 08:30

Ty naprawdę Maly uważasz, że Mandżu nie sprawdził się w Bayernie ? To w takim razie wybitny fachowiec jakim jest Heynckess nie zna się na piłce, gdyż chciał go w swoim zespole i u którego był najważniejszym napastnikiem najlepszej drużyny w Europie !
Przestań już bo Beppe widocznie wie co robi skoro transfer dopiął szybko i bez zbędnych uników co do niego na ogół nie pasuje...

Powiedziałbym raczej, że Chorwat nie sprawdził się w filozofii Pepa, która jak do tej pory sukcesów mu nie przyniosła...
A AM to inna historia...sprowadzili przecież bombardiera Torresa, który podbił Chelsea, Milan i ku uciesze fanów powrócił na VC... :smile:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 08:57

może zapomniałeś ale nie mamy takich zawodników jak Robben czy Ribery co by biegali obok niego i robili całą robotę ;]

gość nigdy nie zrobi sam gola i dlatego nie ma dla niego miejsca w TOPowej drużynie, to proste jak drut...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 10:18

Acha...to Robben i Ribery nie grają już w Bayernie bo chyba coś przeoczyłem...jeżeli Ci dwaj nie grali w Bayernie za kadencji Pepa to wybacz....faktycznie nie miał kto mu dogrywać...

A na poważnie...mamy na tyle kreatywnych pomocników, że o ilość sytuacji na strzelenie gola jakie będzie miał Mandżu nie martwiłbym się...
Jestem jednak pewny, że do sieci po tych zagraniach wpadało będzie o wiele więcej jak w przypadku posiadania tej samej liczby okazji przez Llorente czy Matriego...Tevez też nie był nieomylny...fakt, wiele potrafił stworzyć ale na ogół w meczach z ogórami...w meczach z Monaco, Realem, Lazio czy Barceloną za wiele nie zrobił będąc jednym z gorszych na murawie...


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 11:17

Maly pisze:gość nigdy nie zrobi sam gola i dlatego nie ma dla niego miejsca w TOPowej drużynie, to proste jak drut...
Dlatego grał w Bayernie, Atletico, a teraz w Juventusie.

PS: Rozumiem, że napastnik top to typ Messi ? Który robi sam gola ?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 11:24

Do tego jeszcze CR7 oraz inne gębunie rodem z Bravo Sport jeśli coś takiego jeszcze jest... :wink:
Maly krytykuje wszystkich i wszystko...to taka forumowa maruda... :smile:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 11:28

Mario w Bayernie oddał w dwa sezony 143 strzały i zdobył 33 gole = 0.23 gola na strzał
w AM 55 strzałów i 12 goli = 0.22
skąd pomysł, że będzie skuteczniejszy niż Matri czy Llorente skoro oni mają taką samą średnią?

Robben i Ribery grają i grali wcześniej i dlatego Gomez i Lewandowski także strzelali gole i może się zdziwisz ale więcej niż Mandzukic ;) DUZO więcej oddawali także strzałów czyli potrafili się znaleźć w sytuacji strzeleckiej... (obaj lekko po 100 strzałów na sezon przy 70 Mandzu), miazga i tyle, możecie go bronić jak Llorente czy Giovinco ale i tak wyjdzie z czasem kto miał rację 8)

ale z RR chodziło mi o to, że to oni robili grę a nie jakiś Chorwa, któego nikt nie chce ;]

EDIT:
są dziesiątki napastników, którzy sami potrafią zrobić gola, nawet u nas - Tevez, Morata, Dybala (być może nawet Zaza ale znam go tylko z reprezentacji) natomiast na pewno nie jest takim zawodnikiem nasz nowy Mario

EDIT2:
@down: też nie wiem po co go kupili i dziwiłem się już rok temu tak jak nam się dziwie, że go kupujemy ;] nie dziwie się im natomiast, że go sprzedają bo masz rację - to inny typ napastnika - nie do TOP drużyny ;)
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2015, 11:48 przez Maly, łącznie zmieniany 3 razy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 11:43

Maly wiesz dlaczego Mandzukic strzelil najmniej goli w Atletico od 2003 roku? Bo Atletico zawsze miało inny typ napastnika na szpicy poczynając od F. Torressa, Aguero, Falcao, D. Costa to wszyscy byli chłopaki o innej charakterystyce niż Mandzukic. Szybcy i dobzi dryblerzy typu Del Piero, a Mandzukic to jest egzekutor typu Trezegeut. Nie wiem dlaczego Atletico kupiło Mandzukicia może dlatego że żaden inny dobry grajek nie był dostępny. Dlatego się teraz go pozbywają. Wiadomo że Mandzu nie bedzie nam kreował gry i pewnie jak będziemy grali 2 napastnikami to nie strzeli nam powyżej 12 bramek w lidze, ale jeżeli zagramy 3 napastnikami z przodu to może się bardzo przydać.

Nie spodziewajcie się ze strzeli 20 bramek bo to nie ten styl. Piłka się zmieniła a my nie jesteśmy Veroną że bedziemy grali tylko na Mario.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 14:01

maly mówiłem Ci już, Mandzukić przychodzi w roli jokera i zawodnika zadaniowego. Zobacz jego procent goli strzelonych głową oraz ile przebiega km w meczu. Chłop będzie odciążał nasz podstawowy duet Morata-Dybala w meczach gdzie oni będą musieli odpocząć oraz będzie sie pojawiał w meczach gdzie wynik będzie niekorzystny dla nas na ostatnie 20-15 minut. Mandzukic to typowa 9 ale ma jedną bardzo ważną cechę skuteczność gry głową.

Zobacz jeśli stać nas na wydanie 18 mln na rezerwowego napastnika już ogranego w Europie tzn, że w Juventusie dobrze się dzieje :) Bo chyba nikt o zdrowym rozsądku nie wierzy, że Chorwat będzie 1 wyborem Allegriego, mającego w składzie Morate i Dybale za 40 mln.


Obrazek
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 14:38

Popadacie w hurraoptymizm z tym Moratą a taka prawda że Mandżur jest od niego o wiele, wiele skuteczniejszy a sam Alvaro strzela stosunkowo rzadko.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 14:39

Nie, Mandzukic nie jest skuteczniejszy od Moraty, sprawdź jego skuteczność a później pisz.


Obrazek
ODPOWIEDZ