Mario Mandżukić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Zizou_1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 grudnia 2009
Posty: 387
Rejestracja: 20 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 14:48

a prawda jest taka ze będą walczyc o podstawową 11 i nie będzie faworyta. Skoro Allegri prosił o Mandziukicia to chyba będzie od niego zaczynał.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 14:53

Cabrini_idol pisze:Nie, Mandzukic nie jest skuteczniejszy od Moraty, sprawdź jego skuteczność a później pisz.
Strzela więcej bramek od kilku sezonów regularnie, dodatkowo w przeciwieństwie do Alvaro ma całkiem przyzwoite statystyki defensywne i lepszą średnią ilość podań na mecz co w naszym zespole zwyczajnie się przyda.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 14:57

Ale nie jest skuteczniejszy.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 18:24

Cabrini_idol jak widzisz nikt nie podziela tu twojego zdania (poza mną) i stąd moje posty chociaż jak widzisz i tak nic nie dają... JEŚLI Mandzukic zgodził się na walkę o pierwszy skład / rotację / ławkę i nie będzie strzelał fochów to ok - przyda nam się na pewno i można przymknąć oko na te 18mln ale... jakoś w to nie wierzę ;] za rok będziemy szukać na niego kupca, który da choćby 12mln


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2015, 22:42

Może tak być, ale tego nie wiemy. Zresztą kontekst jest szalenie ważny. Jeśli strzeli jakieś bardzo ważne gole to te 6 mln E straty na transferze spokojnie będzie można puścić w zapomnienie.

Ja wciąż podtrzymuję zdanie, że w 4312 spokojnie mamy miejsce dla trzech napastników, tak jak to miało miejscu u Ranieriego w 442 (DP, Trezeguet i Vicek).


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 lipca 2015, 21:28

Jeśli Mandzukić zostałby stałym egzekutorem karnych w naszej ekipie to będzie poważnym kandydatem na króla strzelców Serie A w nowym sezonie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 11:47

o ludzie on z tych marnych 12 goli dla AM aż 1/4 strzelił z karnych... jest gorzej niż myślałem


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
woyciech0vski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2015
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2015

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 11:50

Maly pisze:Cabrini_idol jak widzisz nikt nie podziela tu twojego zdania (poza mną) i stąd moje posty chociaż jak widzisz i tak nic nie dają... JEŚLI Mandzukic zgodził się na walkę o pierwszy skład / rotację / ławkę i nie będzie strzelał fochów to ok - przyda nam się na pewno i można przymknąć oko na te 18mln ale... jakoś w to nie wierzę ;] za rok będziemy szukać na niego kupca, który da choćby 12mln
Transfer Mandzukicia (jak i sam Mandzu) jest strasznie niedoceniany. Mandzukić to światowy top jeśli chodzi o klasyczną "9". Chłopak strzelał w Bayernie jak na zawołanie. Do tej pory znajdziesz na forach Bayernu porównania Mandzu do Lewego (niektórzy dalej twierdzą, że Mandzu lepszy). Dajmy Chorwatowi troszkę pograć, niech się popisze.

Morata, Mandzukić, Zaza, Dybala, Coman - jak dla mnie taki atak jest bardzo obiecujący i ciekawy :-)


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2015, 02:54

woyciech0vski pisze:
Maly pisze:Cabrini_idol jak widzisz nikt nie podziela tu twojego zdania (poza mną) i stąd moje posty chociaż jak widzisz i tak nic nie dają... JEŚLI Mandzukic zgodził się na walkę o pierwszy skład / rotację / ławkę i nie będzie strzelał fochów to ok - przyda nam się na pewno i można przymknąć oko na te 18mln ale... jakoś w to nie wierzę ;] za rok będziemy szukać na niego kupca, który da choćby 12mln
Transfer Mandzukicia (jak i sam Mandzu) jest strasznie niedoceniany. Mandzukić to światowy top jeśli chodzi o klasyczną "9". Chłopak strzelał w Bayernie jak na zawołanie. Do tej pory znajdziesz na forach Bayernu porównania Mandzu do Lewego (niektórzy dalej twierdzą, że Mandzu lepszy). Dajmy Chorwatowi troszkę pograć, niech się popisze.

Morata, Mandzukić, Zaza, Dybala, Coman - jak dla mnie taki atak jest bardzo obiecujący i ciekawy :-)
Coman?
Chłopak ewidentnie musi otrzaskać się na jakimś wypożyczeniu.Bo ten sezon nie był jego.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2015, 17:52

Mario w 30 min. schodzi z boiska. Na ławce jego kolano obłożone lodem...


Obrazek
Zizou_1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 grudnia 2009
Posty: 387
Rejestracja: 20 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2015, 17:55

Stłuczenie mecz ligowy niezagrożony


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 20:07

Super Mario!!! Gol dla Chorwacji, w wygranym przez jego Reprezentacje wyjazdowym, towarzyskim meczu z Rosją!

Gol strzelony po akcji Vrsaljko - chcielibyście mieć taką możliwość w Juve? Bo mnie Sime nie przekonuje jednak

No ale Mandzu! gol w 2 meczu z rzędu - poproszę o kolejny już w Sobotę! :C Forma chyba zaczyna wracać, przypomina sobie jak się strzela, odblokowuje się, z Empoli niewiele brakło by miał dublet. Celownik mam nadzieje już nastawiony!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 20:44

Co za gol :bravo:
Z 3 metrów na pustą nawet dobił, no no, z Empoli w podobnej sytuacji trafił w słupek więc widać progres, oby tak dalej!


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2016, 05:14

Miał być koniec, ale jackop zadał sensowne pytania, tak więc już tutaj ;)
jackop pisze: Czyli nie koniecznie o sam wzrost chodzi.
Ale wiesz, ja wcale nie mówię, że chodzi o wzrost. Chodzi o coś, co się można nazwać wzrostem optycznym. Niektórzy zawodnicy potrafią siłą fizyczną nadrobić swój wzrost i "grać wyższego" niż są(w drugą stronę też to działa). Między Giaccherinim i Giovinco były 3 centymetry różnicy, a jeden przewracał się pod byle naciskiem, drugi nie odstawał od kolegów. Jeszcze lepiej czuć to w NBA. Taki Shaq miał "zaledwie" 7'1, co nie przeszkodziło mu wyglądać na największego potwora w historii dyscypliny (a nie łapie się nawet na listę najwyższych na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_t ... on_history ). Chamberlain, Russel też nie. I to nie tak, że to melodia przeszłości, ten sezon też Drummond zaczął wykręcając numery Chamberlaina na tablicach, a ma 6'11.
Zresztą, Mandżu ma 1,87m, tyle samo co Zaza i o 3 centymetry mniej od Moraty.
jackop pisze: Przyjąć, przytrzymać i odegrać można w teoretycznie banalny sposób. Wystarczy, że posiadasz napastnika, który dzięki przyspieszeniu, w momencie podania jest w stanie błyskawicznie urwać się rywalowi. Nie mając obrońcy na plecach jest czas by np. wykonać obrót o 45 stopni i uruchomić partnera. Tak robi Suarez, Messi, Kun. U nas takie zagrania wykonuje czasami Dybala. Bardzo dobre źródło rzutów wolnych poza popularnym ścinaniem ze skrzydła.
Masz rację, tylko dwa punkty ale: "nie mamy do tego personelu" i "to Włochy".
W obecnej sytuacji Dybała obraca się z tą piłką tylko w takim przypadku, że ma maksymalnie dwóch obrońców za sobą, co jest rzadkością, albo nie ma innego wyjścia. Gdyby to robił częściej w obecnym systemie, zawodnicy rywala otaczaliby go i zabierali mu piłkę, albo faulowali, bo nie byłoby komu zagrać. Pogba, Sturaro, Lichy, Evra, czy kto tam jest na boisku nie zdążyliby podejść. Gdybyśmy mieli jakiegoś odpowiednika San Paulo, to obrońcy i pomocnicy rywala nie mogli by się tak koncentrować w okół tegoż i można by zrobić dyspozycję, że w momencie przyjęcia przez Dybusia/Xa do przodu rusza automatycznie 4-5 zawodników, wystawia się na pozycje, gramy szybciej. W sytuacji kiedy takie zabranie się z piłką sprawia, że nasz numer 21 jest otoczony przez 3-4 piłkarzy w innych koszulkach i akcja jest przerwana, nie za bardzo możemy zrobić z tego stałą dietę.
To przecież grała Roma, mając zwinnych i szybkich Gervinho i Salaha (a wcześniej Ljajicia) na skrzydłach, ale chyba się zgodzisz, że obaj nie są na poziomie do którego aspirujemy. My mamy kadrę na top 10, może top 5 Europy, ale jest to kadra zbudowana póki co na grę wolną.
A co do tego, że przyjęcie piłki, przetrzymanie i odegranie po ziemi jest rzeczą prostą, to tutaj moje drugie "ale". To Italia i tu obrońcy nie ryzykują tyle co w Anglii, grają bardziej asekuracyjnie więc nie można ich tak łatwo minąć, a z drugiej strony są na tyle blisko, że często gęsto musisz przyjmować piłkę będąc popychanym przez dwumetrowego koksa. W efekcie, Morata choć przegląd pola i technikę ma, to nie stoi dość mocno na nogach i często traci piłkę nawet bez faulu w takich sytuacjach. Zazie w ogóle obca zdaje się być gra tyłem do bramki, kiedy jest w ataku, ale w sumie dzięki temu tak często mu się udaje urwać przy pomęczonym rywalu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2016, 16:40

SKAr7 pisze:Masz rację, tylko dwa punkty ale: "nie mamy do tego personelu" i "to Włochy".
No to już muszą przemyśleć Maks i Beppe. Ciężko stwierdzić, czy dalsza przebudowa kadry pójdzie w kierunku szybszej gry. Dla mnie postawienie docelowo na zawodnika w typie Chorwata (w pierwszym składzie) nie jest szczytem tego, w co powinniśmy celować.
SKAr7 pisze:Pogba, Sturaro, Lichy, Evra, czy kto tam jest na boisku
Akurat Pogba w duecie z Sandro pokazują, że szybka wymiana podań z wyjściem na pozycję nie jest problemem. Lichy i Evra młodsi nie będą. Ze Sturaro faktycznie ciężko byłoby zrobić Busquetsa :)
SKAr7 pisze:To Italia i tu obrońcy nie ryzykują tyle co w Anglii
Tu się zgodzę, specyfika ligi jest taka, a nie inna. Aczkolwiek taki Di Natale swoje w Serie A strzelił.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ