Patrice Evra

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 17:21

Obrazek

#33 PATRICE EVRA

Obrazek

Data urodzenia: 15.05.1981
Miejsce urodzenia: Dakar, Senegal
Kariera seniorska: Marsala (1998-1999), Monza (1999-2000), Nice (2000-2002), AS Monaco (2002-2006), Manchester United (2006-2014), Juventus (2014-2017), Olipique Marsylia (2017-...)
Debiut w Juve: (13.09.2014) - Juventus 2:0 Udinese
Kwota transferu do Juve: 1,2 mln funtów + 0,3 mln bonusu w przypadku awansu Juventusu do Ligi Mistrzów 2015/2016
Obecne zarobki: 2,5 mln euro rocznie
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2015, 01:58 przez bendzamin, łącznie zmieniany 1 raz.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 18:22

Nie ma się co oszukiwać - kariera Evry ma się ku końcowi i nie liczyłbym na fajerwerki z jego strony. Ciągle się łudzę, że francuz będzie jedynie ławkowiczem i ściągniemy na lewą kogoś pokroju Ricardo Rodrigueza, a Allegri przesunie Kwadwo na środek pomocy.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 18:27

Evra na pewno nie przychodzi na ławkę - nie z taką pensją.

Robimy ogromny progres na tej pozycji. Po takich piłkarzach jak De Ceglie i Peluso... Po stronie Francuza mamy doświadczenie, wiele sukcesów, bierzemy go za śmieszne pieniądze. Nie jest najmłodszy, ale w przypadku obrońcy nie powinniśmy tego aż tak odczuć. Ostatni sezon nie był zbyt dobry w jego wykonaniu, ale w takim razie co powiedzieć o pozostałych kolegach z ManU..

Cieszę się z tego transferu.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 18:40

Ciekawy jestem czy okażę się głupim naiwniakiem, jeśli będę liczył, że dzięki zapchaniu lewej obrony dość tanim Evrą klub w przyszłości skumuluje środki na zakup kogoś porządnego na lata na tę pozycję :think:

Tak czy siak, po stokroć lepszy Evra niż Peluso czy Kuczer. Oby tylko zdrowie mu dopisywało. Patrice raczej nie jest szykowany do roli ławkowicza, z kolei jego wiek nie predysponuje go do bycia wahadłowym w 3-5-2, więc tym ruchem raczej potwierdzamy przejście na 4-kę z tyłu.

Powodzenia, Evra! Trzymam kciuki!


Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 18:43

Po Moracie teraz Evra wystosował otwarty list pożegnalny do społeczności Manchesteru United:
Po zaakceptowaniu warunków umowy z Juventusem, Patrice Evra złożył oświadczenie, w którym podziękował kibicom Manchesteru United z całego świata.

- Po długich przemyśleniach zdecydowałem, że nadszedł właściwy czas by opuścić Manchester United. To była najcięższa decyzja w mojej karierze. Klub jest i zawsze pozostanie w moim sercu. Dołączenie i granie dla Manchesteru United było dla mnie zaszczytem, marzeniem, które się spełniło i zawsze będę pamiętał czas spędzony tutaj. Przez te wszystkie zarówno dobre jak i złe czasy, trzymaliśmy się razem i byliśmy lojalni. Zawsze powtarzałem, że nie dołączasz po prostu do Manchesteru United, dołączasz do rodziny z tradycjami.

- Ten klub jest przesiąknięty historią i czuję się bardzo dumny, że stałem się jego częścią. Przez ostatnie dziewięć lat poznałem i pracowałem z wieloma niesamowitymi ludźmi, wielu z nich zostało moimi przyjaciółmi. Chciałbym podziękować wszystkim w klubie - kolegom z drużyny, sztabowi szkoleniowemu, a zwłaszcza tym, którzy sprawiali, że każdy dzień w Carrington, czy na Old Trafford był wyjątkowy.

- Ogromne podziękowania dla sir Alexa Fergusona, za sprawienie, że to wszystko było możliwe, za uhonorowanie mnie poprzez noszenie kapitańskiej opaski, za bycie zainspirowanym przez legendy Manchesteru United i zrozumienie, że nikt nie jest większy niż klub.

- Największe podziękowania idą do fanów. Przeżywaliśmy wspólnie fantastyczne czasy, wznosiliśmy wszystkie trofea razem, a ta noc, w Moskwie, będzie z nami żyła już zawsze. Każdego razu, gdy wychodziłem w tej koszulce wiedziałem, że gram dla herbu i dla bardzo wyjątkowego klubu. Moja pasja dla tego zespołu będzie żyła dalej i wiem, że Wy, będziecie cieszyć się sukcesami w nadchodzących sezonach.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 18:45

Liczę na jego doświadczenie i życzę mu dużo sił i zdrowia. No, a zmiana ustawienia chyba oczywista, wraz ze zmianą trenera.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 20:50

mrozzi pisze: Cieszę się z tego transferu.
+1 :ok:

Witam go z otwartymi ramionami. Mam nadzieję, że zamknie usta większości pesymistów.


Obrazek
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 21:02

Szkoda, że nie przyszedł już z dwa lata temu, ale mimo wszystko na pewno się przyda. Meczów ManU nie oglądałem, jednak wyczytałem w necie, że grał dobrze i kibice angoli byli zadowoleni z jego gry i żałują trochę tego transferu.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 21:12

Mam wrażenie, że wiele osób zapomina o pewnych faktach - nie dostaje się "tak o" opaski kapitańskiej. Zresztą ManU CHCIAŁ go u siebie zatrzymać, piłkarz dostał nawet propozycję 4 mln za sezon. Potrzebował po prostu zmiany i zdecydował się na przejście do nas.


Kozak92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2009
Posty: 398
Rejestracja: 27 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 21:47

Chciałbym wierzyć, że z Evrą będzie tak samo jak z Pirlo. Ale czy to wypali, zobaczymy. Dobrze grał na MŚ i mam nadzieję, że jeśli Allegri postawi na niego i na Lichego, to mogą stworzyć dobre skrzydła dla JUVE w zestawieniu obronnym.
Taka ciakawostka dla innych, a przede wszystkim dla mrozzi'ego i Kubby, jako kibice piłkarscy nie używajcie skrótu ManU, tylko jak coś to ManUtd lub MU.
Pozdro


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 22:04

Nie wiem, czy robicie to celowo, ale skrót "ManU" jest obraźliwym określeniem dla fanów United ;)

http://manusite.pl/artykuly-z-gazet/166 ... anu__.html

EDIT: e_bianconero widzę już wcześniej o tym wspomniał. No ale nic, link z powodami niech stoi.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2014, 23:11

Alfa i Omega pisze:Nie wiem, czy robicie to celowo, ale skrót "ManU" jest obraźliwym określeniem dla fanów United ;)

http://manusite.pl/artykuly-z-gazet/166 ... anu__.html
Dlatego nazwa ich strony... Niezłe ogary :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lipca 2014, 07:57

yaaaa... masz rację :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

a co do Evry to wcale bym go nie przekreślał w 352, z pewnością nie byłby mniej ofensywny niż Asamoah bo jako boczny obrońca w 442 bardzo często widać go w polu karnym rywali


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 22 lipca 2014, 10:30

Skibil pisze:Nie ma się co oszukiwać - kariera Evry ma się ku końcowi i nie liczyłbym na fajerwerki z jego strony. Ciągle się łudzę, że francuz będzie jedynie ławkowiczem i ściągniemy na lewą kogoś pokroju Ricardo Rodrigueza, a Allegri przesunie Kwadwo na środek pomocy.
Na Rodrigueza nie ma co liczyć. Sam byłbym wielkim zwolennikiem tego transferu, ale jest on nierealny. Wolfsburg powiedział, że Szwajcar nie jest na sprzedaż, a interesował się nim Man Utd. Poza tym Wilki budują niezłą pakę, a stać ich żeby nie sprzedawać gwiazd.

Nie jestem wielkim zwolennikiem Evry. Wolałbym dać szansę Asamoah, ale przynajmniej Francuz to mniej ryzykowna opcja niż Asa.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2014, 13:55

Evre będziemy dzisiaj anonsować o 16.00. Tylko nie wiem czy to konfa potwierdzająca transfer czy wystąpi na niej Patrick, ale agresti podał, że kanał tv Juve o 16 będzie zapowiadał Evre.


ODPOWIEDZ