Alvaro Morata

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2016, 00:25

Dyskusja w najlepsze. Serio ktoś tutaj myśli, że Real oddałby "potencjalną" gwiazdę z ataku ot tak? :cwaniak:
Jest słaby i tyle, sympatyczny się wydaje, ale w tym sezonie nie da się go oglądać.


:allegri: na śmietnik
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2016, 06:57

Bobby X pisze:Serio ktoś tutaj myśli, że Real oddałby "potencjalną" gwiazdę z ataku ot tak? :cwaniak:
A czy widziałeś w Realu jakąś potencjalną gwiazdę w ostatnich latach? Przecież to klub instytucja. Oni nie mają czasu na rozwój piłkarzy, oni sprowadzają gotowe produkty, czyt. gwiazdy. Więc odpowiedź na Twoje pytanie jest banalnie prosta - tak, Real oddałby potencjalną gwiazdę, tym bardziej, że gdyby nawet faktycznie nią się stał, to przecież zastrzegli sobie prawo wykupu tego owego gotowego produktu.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2016, 08:53

mateo369 pisze:
Bobby X pisze:Serio ktoś tutaj myśli, że Real oddałby "potencjalną" gwiazdę z ataku ot tak? :cwaniak:
A czy widziałeś w Realu jakąś potencjalną gwiazdę w ostatnich latach? Przecież to klub instytucja. Oni nie mają czasu na rozwój piłkarzy, oni sprowadzają gotowe produkty, czyt. gwiazdy. Więc odpowiedź na Twoje pytanie jest banalnie prosta - tak, Real oddałby potencjalną gwiazdę, tym bardziej, że gdyby nawet faktycznie nią się stał, to przecież zastrzegli sobie prawo wykupu tego owego gotowego produktu.
Przekonałeś mnie. :ahsisi:


:allegri: na śmietnik
RSelevan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 lutego 2010
Posty: 193
Rejestracja: 02 lutego 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2016, 17:38

Kolega dwa posty wyżej nie załapał.

Pytanie za sto punktów, czym się różni Morata od Amauriego?


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 05 marca 2016, 02:29

RSelevan pisze:Kolega dwa posty wyżej nie załapał.

Pytanie za sto punktów, czym się różni Morata od Amauriego?
Morata nie poprawia fryzury, a Amauri miał jakiś tam wyraz twarzy. Morata ma ciągle ten sam wyraz - bitego psa.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 12:35

@Alexinhio-10: wg ciebie Morata sam się na tym skrzydle wystawił? :D

a klauzula 80 ma taki sens, że Real nie chciał po prostu, żebyśmy go sprzedali gdzie indziej bez ich zgody ;] chyba nikt nie wierzy, że jeśli np Juve w to lato dostałoby ofertę od Liverpoolu na 40mln i chciało z tego 5mln odpalić Realowi, który nie chciałby go odkupić to by się na te 5mln nie zgodzili ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2016, 14:24

10 bramek, 8 asysty w 2100 minut + zanotowane od przyjścia do Juve świetne mecze lub przynajmniej ważne bramki m.in. z BVB, Bayernem, Realem, Barceloną, Interem, City. Wciąż jeszcze 23 lata. Real jest ponoć poważnie zainteresowany wykupieniem go od nas znów do siebie, ale robi się tu z człowieka jakiegoś partacza... :head:


PS. Jak już rozważamy umowę Realu z Juve dotyczącą Moraty to ona jest bardzo inteligentnie skrojona dla obu stron, w sytuacji, gdy Alvaro odpali po transferze (co, według mnie, się stało). Juventus zyskuje napastnika z alternatywą: albo zagra 2-3 bardzo dobre sezony i Real zwróci koszty jego pozyskania oraz dołoży jeszcze 10-15 baniek, albo Juve za 20 mln zyskuje świetnego, młodego piłkarza. W pierwszej opcji kosztem zamrożenia 20 baniek Juve zyskał bramki Moraty, które m.in. dały nam finał LM i PW, w drugiej opcji kupił młodego, bardzo utalentowanego napastnika za półdarmo. Real zaś scedował ryzyko na Juve, podejmując jedynie takie, że Morata rozkwitnie i wypnie się na nich. W innej sytuacji albo za 20 mln sprzedali gracza, który tej ceny był wart i już więcej wart nie będzie, albo dokładając 10-15 mln zyskują młodego, ogranego w trudnej lidze i z doświadczeniem w LM, napastnika, którego mogą z zyskiem sprzedać albo zatrzymać żeby strzelał dla nich.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 marca 2016, 14:34

Szczerze mówiąc, wątpię żeby opcja odkupienia Moraty, żeby go sprzedać dalej, wchodzi w ogóle w grę, ale Makiavel przedstawił umowę obu klubów taką, jaką ona w rzeczywistości jest - sytuacja win/win. Marotta wielokrotnie mówił, że Real nie chciał w ogóle słyszeć o sprzedaży Moraty, a po Alvaro wyraźnie widać, że nie odpuścił Realu, więc taki układ, jaki wdrożono, jest naprawdę satysfakcjonujący dla każdej ze stron.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 21 marca 2016, 15:25

Morata to najtrudniejszy do oceny zawodnik. Ogólnie to nie wiem co się z nim dzieje. Ktoś tutaj pisał, że dziewczyna go rzuciła przez taki chodzi struty...może to i przez to.
Raz męczy się z jakimiś ogórami, a potem dryluje dupska piłkarzom Bayernu. Potem kopie się po czole z kolejnymi ogórami by znowuż przeprowadzić świetne akcje w LM. Jak chce zostać w Turynie to dobrze, ale też musi jakoś ustabilizować formę bo przez pół sezonu nie ma z niego pożytku, a drugie pół przeplata meczami średnimi i genialnymi.


Kozii;)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2016
Posty: 4
Rejestracja: 21 marca 2016

Nieprzeczytany post 21 marca 2016, 21:26

Witajcie,

moim zdaniem Alvaro potrzebuje kogoś do współpracy z wyższej półki.

Kiedyś był taki dutet jak Treze i Del Piero... może jak Zaza dostanie więcej niż 5-10-15 min to obaj stworzą fajny atak na lata. Morata ma talent i to duży, tak jak koledzy wcześniej zauważyli... mecze świetne przeplata bardzo słabymi, a bardzo słabe wprost genialnymi. Może potrzebuje lepszej współpracy z kimś na jego poziomie? Jeszcze odpali... będziemy mieli z Niego pociechę ;) :bravo:


RoyM

Bawarczyk
Bawarczyk
Rejestracja: 22 lutego 2016
Posty: 69
Rejestracja: 22 lutego 2016

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 11:39

Mam do Was pytanie jak to jest z jego klauzulą? Ja rozumiem, że ją ma, ale chyba musi się jeszcze zgodzić na transfer? Bo te wszystkie wypowiedzi w mediach i plany Realu brzmią tak, że jeśli Real zapłaci to Morata nawet nie ma możliwości się sprzeciwić.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 12:26

RoyM pisze:Mam do Was pytanie jak to jest z jego klauzulą? Ja rozumiem, że ją ma, ale chyba musi się jeszcze zgodzić na transfer? Bo te wszystkie wypowiedzi w mediach i plany Realu brzmią tak, że jeśli Real zapłaci to Morata nawet nie ma możliwości się sprzeciwić.
Kto wie czy może się nie zgodzić, ale w Madrycie pewnie wiedzą że z niewolnika nie ma pracownika i jeśli Morata będzie chciał zostać to pewnie wola zawodnika zostanie uszanowana.
Wydaje mi się że jest to kolejna rozdmuchana przez media sprawa. Jeśli do Realu wpłynęłyby jakieś oferty, to relacje z Juventusem są na tyle dobre że oba kluby dogadałyby się co do jakiejś dopłaty i usunięcia klauzuli aby wszyscy byli szczęśliwi.
Bardzo chciałbym żeby Morata został. Będzie świetnym napastnikiem.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 13:26

zawsze mi się wydawało, że w takich kombinowanych transferach kontrakt "powrotny" podpisuje się z góry i ten wywiad Moraty by to potwierdzał:
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=65534


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 13:29

Forma Moraty to na pewno bardzo złożona sprawa i wpływ pewnie mają na to różne czynniki po trochu: zarówno sytuacja z ex, odejście Llorente, liczne zmiany w składzie Juve, a także zapisy w kontrakcie i niepewna przyszłość.

Jedno jest dla mnie pewne. Facet ma ogromny potencjał i unikalną charakterystyką. Jak tylko zechce to stanie się jednym z najbardziej pożądanych napastników w Europie.

No własnie.. jak tylko mu się zachce.. był już taki jeden Włoch, któremu jakby tylko się zachciało to byłby wielki... Ma natomiast bałagan w głowie i dlatego jego kariera toczy się tak dziwną ścieżką. Moracie póki co aż takie dno nie grozi, ale moim zdaniem wykorzystuje swój potencjał gdzieś w 50%


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 13:51

Dziwię się, że póki co następujący fragment wypowiedzi Moraty pozostał tu bez echa, a dla mnie jest on wręcz szokujący i dobitnie ujawnia stosunek gracza do Juventusu w zaistniałej sytuacji.

Morata: "Myślałem, że dojście do półfinału jest niemożliwe. Jeśli wiedziałbym, że nie wygramy finału, wolałbym, żeby wygrał Real"

Wg mnie powyższe słowa jasno ilustrują to co siedzi w głowie Moraty i które miejsce traktuje jako przejściowe, a które jako docelowe. Człowiek, który wiąże swoją przyszłość z Juve nigdy nie chlapnąłby tego typu tekstu.

Kompromitacją będzie dla nas sytuacja, w której Real więcej zarobi na powtórnej odsprzedaży Alvaro niż Juventus za jego 2-letni rozwój. Niestety taki scenariusz nie jest już tak nieprawdopodobny jak jeszcze kilka miesięcy temu, bo szereg ostatnich doniesień sugeruje, że kwestia kontraktu z Realem i woli samego piłkarza wygląda inaczej niż się spodziewano.


Obrazek
ODPOWIEDZ