Alvaro Morata

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 listopada 2020, 13:43

Myślę, że mając na placu Ronaldo i Dybale (przynajmniej w niezłej formie, mam nadzieję, że się ogarnie) to Morata może sporo korzystać na takiej właśnie taktyce jak opisałeś. Chodzi głównie o to, że wymieniona 2 będzie ściągać uwagę obrony z Hiszpana. I w sumie on będzie robił to samo dla kolegów.
Też zwróciłem uwagę na fakt wykorzystywania tych sytuacji przez niego, bardzo dobrze to wygląda nawet jeśli później VAR weryfikuje to jako spalonego. Warto dostrzec, że te spalone nie byly 2-3 metrowe, tylko na styk. Komentatorzy na Eleven mówili, że umiejętnością napastnika jest unikanie spalonych, niejako chcąc wrzucić kamyczek do ogródka Moraty ale w tym przypadku właśnie to co robi jest bardzo cwane i nie dawał się przecież łapać jak junior. Odnoszę też wrażenie, że piłkarze Juve dopiero uczą się takiej gry, z szybkimi prostopadłymi piłkami do wychodzącego w tempo napastnika, dlatego też kilka razy to była wina podających, którzy wydawało mi się o tę 0,5 sekundy spóźnili zagranie (gol z Hellas tak mi się przypomina dla przykładu). Wygląda to fajnie, poprawić jeszcze grę obronną i środek pola, a naprawdę z Alvaro może być z przodu pożytek. Przyznaję, że w niego nie wierzyłem jak przychodził ale po pierwszych tygodniach to najlepszy zawodnik.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 03 listopada 2020, 14:08

Jestem mile zaskoczony grą Alvaro. Zawsze go lubiłem i wiedziałem, że najlepszy jest w decydujących momentach sezonu, ale teraz to naprawdę inny piłkarz. Szkoda tych spalonych, ale wierzę, że wiele z tego wyniesie


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 03 listopada 2020, 19:00

Verse pisze:
03 listopada 2020, 14:08
Zawsze go lubiłem
W punkt! Nic dodać, nic ująć. Jego nie da się nie lubić. Mega pozytywny gość, a do tego wielka jakość na boisku.

LordRahl pisze:
02 listopada 2020, 13:43
Komentatorzy na Eleven mówili, że umiejętnością napastnika jest unikanie spalonych, niejako chcąc wrzucić kamyczek do ogródka Moraty
Kamyczek to niech oni sobie do ryja wrzucą i się nim udławią, bo nie da się słuchać tych dzieciaków. Ich komentarz hańbi piękny zawód komentatora. Oni w ogóle komentują wydarzenia na boisku, czy mają na mecz wywalone kompletnie? Bo odnoszę wrażenie, że potrafią jedynie obłożyć się stosem kartek i calutkie spotkanie czytać swoje pseudobłyskotliwe wywody, nieciekawe ciekawostki i żenujące anegdoty z instagrama. Co gorsza, masakrycznie spuszczają się nad piłkarzami i czynią to w niezwykle dziecinny sposób. Ostatnio prawie zmoczyli majtki, gdy opowiadali, że rozpoznali na lotnisku jakiegoś randoma z piątej drużyny Milanu. Gdyby nie pandemia, to by jeszcze sobie z nim selfie zrobili, poprosili o autograf na zeszycie z Kubusiem Puchatkiem i po całej akcji skonali z podniecenia.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 11:32

Morata: 6 goli w 7 meczach = gol co 94 minuty
Suarez: 4 gole w 8 meczach = gol co 139 minut
Dzeko: 3 gole w 7 meczach = gol co 165 minut

Jak to dobrze, że byłem wśród tych nielicznych, którzy cieszyli się z powrotu Moraty :D

Ciekaw jestem tylko, jak to będzie wyglądało na koniec sezonu, bo CR7 też musi strzelać.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 12:29

Haaland: 10 goli w 10 meczach = gol co 77,5 minuty :(

Żeby nie było, cieszę się razem z tobą @Crunny
jackop pisze:
22 września 2020, 18:21
Na dwa lata w takiej formule o jakieś się pisze (broń boże nie korzystać z opcji wykupu), to dużo lepsze rozwiązanie niż dziadowanie z Dżeko, Giroud czy Suarezem. Do tego Morata > Milik
alVARo powinien sprawdzić, czy nie ma włoskich korzeni. Jak dla mnie drugi Immobile, który odbił się od lepszych klubów w Europie i wrócił do ojczyzny, żeby pakować bramki w 'swojej' lidze :prochno:
Maly pisze:
05 listopada 2020, 12:56
nie no to jak odbił się Immobile a jak odbił się Morata to jakby dwie różne rzeczy, każdy klub Moraty jest lepszy od każdego klubu Immobile więc trzeba tu zachować pewną skalę
Oczywiście; napisałem tak pół żartem pół serio ;)
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2020, 13:12 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 12:56

nie no to jak odbił się Immobile a jak odbił się Morata to jakby dwie różne rzeczy, każdy klub Moraty jest lepszy od każdego klubu Immobile więc trzeba tu zachować pewną skalę

wczoraj pierwszy gol Moraty z dalszej odległości ale mi dużo bardziej podobał się pierwszy gdzie doskonale przewidział gdzie może spotkać się z piłką i np nie wbiegał przed obrońce tylko za niego, widać było też jak super zagrał tu w parze z CR7, który zbiegł na pierwszy słupek a on na drugi, nie podwoili się jak to u nas się często zdarzało ani nie stał żaden jak kołek tylko obaj wiedzieli co mają robić

ps. natomiast czy to finansowo dobry deal to już inna kwestia, wykupienie 30 latka za 40mln to rzeczywiście nie będzie najlepszy pomysł, nawet jeśli będzie strzelał po 20 goli w lidze


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 15:15

Przy całym szacunku dla Alvaro za to jak gra teraz i sympatii do niego to jestem zdania, że nawet jeśli utrzyma niezłą formę to powinniśmy maksymalnie przedłużyć wypożyczenie za 10 milionów. Mając ten i kolejny sezon można poszukać w jego miejsce kogoś młodszego oraz jakościowego. WYdawanie 40 baniek na Moratę w wieku 30 lat będzie trochę bez sensu, bo zaczniemy powtarzać błąd z sytuacji Khediry, Matuidiego czy Gonzalo.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 15:50

@Maly @LordRahl
Przypadkiem w naszej umowie z Atletico nie ma zapisu, iż jeśli przedłużymy wypożyczenie Moraty o kolejny sezon za 10 mln €, to wykup po zakończeniu dwuletniego wypożyczenia stanie się obowiązkowy? Jestem przekonany, że Paratici i spółka i tak zakładali wykupienie Alvaro jeśli ten będzie zdobywał 15 lub więcej bramek w sezonie i nie dozna w międzyczasie jakiejś poważnej kontuzji, a manewr z wypożyczeniami, to tylko sposób na rozłożenie płatności tak, aby nie zamrozić 60 mln € i uniknąć problemów z innymi transferami przez FFP. Zresztą Juve ma bardzo dobre stosunki z Atletico i nie ma szans, byśmy próbowali ich wykiwać, bo nic na tym nie zyskamy, a jak wiadomo na własnym podwórku ciężko się nam ostatnio dogadać z jakąkolwiek drużyną.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 15:59

o jakich dobrych stosunkach mówisz? :D przez ostatanie 20 lat nie pamiętam żadnego transferu pomiędzy nami

ps. o ile pamiętam nie mamy obowiązkowego wykupu i pewnie dlatego kwoty za wypożyczenie są takie duże, coś jak nasze loany Higuaina


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 16:16

@Maly
To masz słabą pamięć, bo 5 lat temu kupiliśmy od nich Mandżu. Według tego co się mówiło w mediach, to byliśmy blisko sprowadzenia ich lewego obrońcy, ale wtedy Marotta zaskoczył nas pozytywnie ściągnięciem Alexa Sandro, a Atletico raczej się na nas nie obraziło.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 16:23

jackop pisze:
05 listopada 2020, 12:29
Haaland: 10 goli w 10 meczach = gol co 77,5 minuty :(

Żeby nie było, cieszę się razem z tobą @Crunny
Pamiętaj że BVB gra 1 napastnikiem na którego idzie wszystko co z przodu.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 16:23

jackop pisze:
05 listopada 2020, 12:29
Haaland: 10 goli w 10 meczach = gol co 77,5 minuty :(

Żeby nie było, cieszę się razem z tobą @Crunny
Pamiętaj że BVB gra 1 napastnikiem na którego idzie wszystko co z przodu.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 05 listopada 2020, 16:28

Ja bym się tak bardzo nie podkręcał Moratą. Oczywiście jest mega pozytywnym zaskoczeniem, ale mamy dopiero 1/5 sezonu.
Jest aktualnie w wysokiej formie w porównaniu z pozostałymi zawodnikami. Jednak też może najwcześniej złapać dołek. Niech strzeli 20 bramek w sezonie, kolejne 30 dołoży Krystyna, z 10-15 Dybala i będzie to wówczas dobrze wyglądało.
Na razie jednak spokojnie zwłaszcza, że nasza obrona i druga linia popełniają mnóstwo błędów.


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 08 listopada 2020, 15:12

piterjuve pisze:
05 listopada 2020, 16:28
Ja bym się tak bardzo nie podkręcał Moratą.
A ja bym się podkręcał, bo obecnie jest naszą jedyną nadzieją na normalną, współczesną piłkę w stylu Bayernu. Nie ma u nas drugiego zawodnika z tak nieziemskim ciągiem na bramkę. Morata nie kalkuluje, po prostu bierze gałę i ciągnie. Co więcej, mimo tak odważnej gry do przodu zalicza bardzo mało strat, w tym zero tzw. strat groźnych.



Można oglądać do znudzenia.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2020, 21:49

ALVARO MORATA KRÓLEM STRZELCÓW FAZY GRUPOWEJ LM 2020/21!



Gość od trzech miesięcy ciągnie nas za uszy, ale niektórzy znawcy już go tutaj przekreślają po jednym gorszym spotkaniu. :facepalm: Proponuję zluzować stringi i zapraszam do oglądania kompilacji. Przeżyjmy to jeszcze raz - wszystkie gole Alvaro z fazy grupowej!


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
ODPOWIEDZ