Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 23:43

Emery się liczy?

poza tym źle do tego podchodzisz bo nie licząc Bayernu i PSG nikt nie ma takiego komfortu i przewagi nad resztą stawki w lidze jak my, nikt z czołowych zespołów najlepszych lig nie gra też takiej kupy (i nie ma tylu kontuzji), nawet MU się lepiej ogląda mimo, że Jose także "zabija mecze" i w kibice często na ten styl narzekają, gra jednak w dużo bardziej wyrównanej lidze (nikt nie obronił mistrzostwa w Anglii od 08/09) więc nigdy nie załapie się do twojego pytania bo w takich warunkach styl schodzi na dalszy plan a zatem można powiedzieć, że to ty takim pytanie odwracasz kota ogonem ;]

wczorajsze zwycięstwo super cieszy, dzisiejsza porażka Napoli również ale nasz styl kompletnie nie, dodajmy do tego że mimo VAR Pjanic nie dostał drugiej żółtej (czyli czerwonej więc chyba VAR powinien zadziałać? jeśli nie powinien to powinno się to zmienić) więc jednak trochę tej goryczki w zwycięstwie można czuć prawda? czy należysz do tych osób, które płaczą, że sędziowie pomagają Realowi czy Barcelonie ale gdy pomylą się na naszą korzyść to cieszą się jak dzieci mówiąc, że taki jest futbol?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 23:51

ewerthon pisze:Odwracasz kota ogonem, jak zwykle żeby wyszło na twoje nie odpowiadając na moje pytanie.
Nie przypominam sobie. Wręcz przeciwnie ostatnio wypisuje całe eseje, żeby uargumentować swoje zdanie. Poniżej odpowiadam na Twoje pytanie ;)


Gérard Houllier (2005-2007 ) został wywalony po zdobyciu pod rząd 2 mistrzostw Francji z Lyonem. Na jego miejsce przyszedł Alain Perrin (07/08). Po sezonie pracy otrzymał bilet w jedną stronę, mimo że zrobił pierwszy i jedyny dublet w historii OL.

Ernesto Valverde świeżo ugrane Mistrzostwo (jak na razie bez porażki w lidze) i Puchar Króla (5:0 z Sevillą w finale) 17/18
ewerthon pisze:Nie mogę sobie nic takiego przypomnieć.
Słaba pamięć.

Dość mocno 'plusowane' komentarze ze strony fcbarca:
El Chiringuito: Po meczu z Romą doszło do kłótni w szatni między Messim a Valverde http://www.fcbarca.com/82705-el-chiring ... epsze.html
Allegri vs Bonucci i Alves
Zachowawcze podejście Valverde sprawiło, że Barcelona nie gra tak, jak przystało na wielki klub http://www.fcbarca.com/82692-zachowawcz ... epsze.html
Jeszcze 4 miesiace temu pisalem o Valverde i jego zabijaniu Barcelony, byłem tłamszony co komentarz o byciu sezonowcem(pomimo 20 letniego kibicowania)......gdzie teraz jesteście!!!!! Możecie winic Semedo, Messiego ale jest tylko jeden podstawowy winny.....Ernesto Valverde który zabił styl Barcelony i nie przeszedł Romy w lidze mistrzów
Po tym meczu trzeba się zastanowić nad Valverde jako trenerem, bo liga ligą, ale dzisiejszy brak reakcji na wydarzenia nie wróży dobrze na przyszłość
Trener mial ich ustawic i dac wiare,motywacje.nie widzisz ze duzo zwyciestw jest wymeczonych.Od poczatku sezonu nie podobala mi sie ta spokojna,nudna gra.Barcy Lucho sie inne ekipy obawialy,a ta obawia sie kazdego meczu bo gramy tak nudno ze nigdy odkad kibicuje nie widzialem takiej rutyny i nudy.rozni pilkarze grali u nas ale,i trenerzy byli rozni ale atak zawsze byl podstawa.
Mamy:
-najlepszego pilkarza na swiecie
-najbardziej kreatywnego DMa swiata
-swietnie wyprowadzajacych pilke bocznych i srodkowych obroncow
-kreatywnych pomocnikow jak Roberto, Iniesta, Coutinho
-kapitalnie grajacego nogami brmakarza
-jednego z najlepszych srodkowych napastnikow swiata
-jednego z najszybszych falszywych skrzydlowych na swiecie

.....

Gramy anty-futbol... Dziekuje, dobranoc.

Dodam tylko, ze Ronaldo pewnie znowu zgarnie LM dzieki indolencji naszych pseudo trenerow. Real na LM wchodzi wypoczety bo nawet taki Zidane wie jak rotowac skladem. U nas za zajezdzajacego podstawe Lucho przyszedl jeszcze bardziej zajezdzajacy sklad Ernesto. Dodatkowo zaczelismy grac w stylu jakiejs pier.. druzyny z Championshipa.
Tak jak mowilem, wszyscy zwolennicy Valverde przejrza na oczy jak opusci nas fart. Ja przez wiekszosc sezonu nie widzialem ani zelaznej taktyki, ani super pressingu i gry w obronie ani proby wypromowania jakis mlodych graczy.
Trener się sfrajerzył strasznie, a nie zostawcie trenera, mózg mu wyje.ało w ostatnim czasie. 9 pkt przewagi w lidze, drugie miejsce gra z trzecim, my z Leganes i on nie wystawia rezerw. Busquets po kontuzji gra jeden mecz odczuwa później ból i on go wystawia, gdzie to jedna z najważniejszych pozycji w drużynie. Dzięki temu gramy w 10 do 80 minuty, widzi, że gramy katastrofalnie, i nie reaguje w przerwie meczu. To on jak nikt inny jest winien, jednym tygodniem pracy rozmienił się na drobne. Zostaliśmy dzięki niemu frajernią sezonu, taka jest prawda.
Mamy wyniki ale nie mamy ładnej gry. Ja wolałbym grać pięknie a czasem przegrywać niz męczyć się oglądając mecze. Chce czerpać przyjemność z oglądania ukochanego klubu a nie wiedzieć że każdy mecz jest rozgrywany byle się nie przemęczcyć
Don Ernesto został zatrudniony przez zarząd właśnie dlatego że jest pragmatykiem rozumiejącym nuanse taktyczne i miał zrobić coś z kadry która jest najsłabsza od dekady.
We wtorek trener się zawiesił - zachował się jakby miał na szyi szalik P...nyolu - małego klubu dla którego awans do 1/4 LM to wynik ponad stan.
Trzeba dowieźć do mety dwa krajowe puchary, podziękować tym którzy mają depresję, są wiecznymi talentami, lub zwyczajnie za słabi na Barcelonę, pokłonić się Don Andersowi i od nowego sezonu jechać dalej.
Don Ernesto został zatrudniony przez zarząd właśnie dlatego że jest pragmatykiem rozumiejącym nuanse taktyczne i miał zrobić coś z kadry która jest najsłabsza od dekady.
We wtorek trener się zawiesił - zachował się jakby miał na szyi szalik P...nyolu - małego klubu dla którego awans do 1/4 LM to wynik ponad stan.
Trzeba dowieźć do mety dwa krajowe puchary, podziękować tym którzy mają depresję, są wiecznymi talentami, lub zwyczajnie za słabi na Barcelonę, pokłonić się Don Andersowi i od nowego sezonu jechać dalej.
Wiem, że nie można oceniać trenera... ale ja tym bardziej w takiej sprawie.
No więc Jeśli piłkarzy oceniamy na "1" to na jaką ocenę może zasłużyć trener, który nie zrobił TAK NAPRAWDĘ żadnej zmiany... gdyż po trzeciej bramce w 83 minucie pierwsza zmiana - to nie jest żadna zmiana.[...]
Niestety... limit kredytowego zaufania dla Valverde dla mnie zakończył się po meczu z Las Palmas.
Teraz wyszło szydło z worka, bo jest rzeczą NIEMOŻLIWĄ by ktoś pokroju f. smudy czyli ktoś z ksywą "u mnie bez zmian" zmienił nagle się w J. Loewa któy WIE CO ZROBIĆ BY ZMIENIĆ SYTUACJĘ na korzyść.
Szkoda wielka, WIELKA bardzo BARDZO wielka, gdyż na początku sezonu pomyślałem, że moja Barca po Pepie i Tito ma wreszcie godnego, czyli MYŚLĄCEGO i ODWAŻNEGO trenera, a tymczasem znów kolejne zmarnowane lata dla Messiego i nie tylko Jego, oczywiście... nie dziwię się wcale, że po meczu było w szatni to co było czyli wielkie WIELKIE pretensje do trenera.
Zmiany Maksa z Realem.
Mówi się, że zwycięzców się nie ocenia, ale gdyby pare razy Messi nie wyciagnal nas z bagna to czuje, że już dawno by po nim nie było śladu, dużo szczęścia, brak zmian lub dziwne rotacje.. lubie gościa, ale jakoś nie czuje tego co robi.
Ogólnie zaskakująco wiele analogicznych, niekiedy do złudzenia pokrywających się ocen/zarzutów/argumentów, do tego jak według części kibiców wygląda sytuacja w Juventusie Allegriego. Z tym że dla Hiszpana jest to debiutancki sezon, więc naturalnie istnieje też wiele głosów poparcia i chęci zaufania. W przypadku Włocha mówimy o czwartym roku pracy.
Allegri po Interze pisze:Cuadrado na prawej obronie? Musiałem wybrać między bardziej defensywnym a ofensywnym prawym obrońcą, potrzebowaliśmy wygrać więc zdecydowałem się na Cuadrado.
Zabrzmiało jakbyśmy nie potrzebowali zwycięstw ze SPAL, Crotone czy Napoli :prochno:
Allegri po Interze pisze:"To zwycięstwo może zrobić różnicę w walce o tytuł. Bardzo ciężko jest wygrać na San Siro a chłopcy zrobili to w niezwykły sposób.
To ja następnym razem poproszę zwykły sposób. Bez odpuszczania po pierwszej bramce; gładkie 3-0 i do domu jak Fioletowi z Napoli.
Kolejna perełka do kolekcji. Ogólnie Maks chyba nie może się zdecydować i na kolejnych konferencjach na przemian żongluje tekstami o dobrej formie fizycznej zespołu lub niesamowitym zmęczeniu zespołu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 07:52

jackop co w takim razie konkretnie co poza mitycznym "brakiem stylu" przemawia za jego odejściem.

Użytkownicy i artykuły z fcbarca.com największe autorytety na tym Świecie I to komentarze po meczu z Romą.

Szkoda tylko że przypadkowo pominąłeś fakt że równie dużo jest tam głosów za Valverde.

Z resztą ja już kiedyś napisałem że pewna mentalność nie ma barw klubowych. Narzekających można znaleźć wszędzie. Poczytaj sobie komentarze na stronach Realu po remisie z Athletic Bilbao. Alb ten równie opiniotwórczy artykuł.

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga- ... li/cvb6cfy

Nie można opierać swoich argumentów na wykazywaniu, że wielu uważa tak samo. Równie dobrze możesz sobie znaleźć kilka osób którzy wierzą, że Elvis żyje i na tej podstawie udowadniać że tak właśnie jest.


Juve per sempre sara...!!!!
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 09:05

Maly pisze:
poza tym źle do tego podchodzisz bo nie licząc Bayernu i PSG nikt nie ma takiego komfortu i przewagi nad resztą stawki w lidze jak my, nikt z czołowych zespołów najlepszych lig nie gra też takiej kupy (i nie ma tylu kontuzji), nawet MU się lepiej ogląda mimo, że Jose także "zabija mecze" i w kibice często na ten styl narzekają, gra jednak w dużo bardziej wyrównanej lidze (nikt nie obronił mistrzostwa w Anglii od 08/09) więc nigdy nie załapie się do twojego pytania bo w takich warunkach styl schodzi na dalszy plan a zatem można powiedzieć, że to ty takim pytanie odwracasz kota ogonem ;]
Mamy komfort i przewagę nad resztą stawki? Ty w ogóle widzisz co piszesz? W żadnej z lig nie ma takiej rywalizacji o mistrzostwo jak w Serie A. Wiadomo, że w jakimś stopniu jest to wina trenera, ale sam brak komfortu i przewagi jest faktem. Napoli cały sezon rzuciło wszystkie siły na mistrzostwo i na koniec mamy tego efekty. Tymczasem City i Barcelona, które mają duże przewagi mają też rywali, którzy długo grają na kilku frontach. City nie gra kupy, strzela 100 goli w lidze i co ugrał w LM? Ile tam pieniędzy wydano poprzedniego lata na samą defensywę, a ile u nas ogólem? Tobie pojęcia takie jak obiektywizm są obce, jesteś śmieszny z tym przeginaniem we wszystkim na swoją stronę. Z tym MU też dałeś do pieca, przecież na tę drużynę nie da się patrzeć w równej mierze jak na nas. Cały internet o tym huczy i śmieje się cały sezon (jak chociażby zdjęcia fana United, który zasnął na ich meczu), ale ty wolisz widzieć tylko to, co dla ciebie jest wygodne. Ja nie odwracam kota ogonem, tylko pytam, bo nie odnosiłem się do żadnej wypowiedzi, tylko przyszło mi to po prostu do głowy.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 10:16

jurson09 pisze:jackop co w takim razie konkretnie co poza mitycznym "brakiem stylu" przemawia za jego odejściem.
Czytałbyś temat, to byś wiedziała: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... start=1680
jurson09 pisze:Użytkownicy i artykuły z fcbarca.com największe autorytety na tym Świecie I to komentarze po meczu z Romą.
Wrzuciłem jako odpowiedź na pytanie. Nie wszystkie. Ktoś ma ochotę przejrzeć wypowiedzi z ostatniego pół roku, do boju :hellyes:
jurson09 pisze:Szkoda tylko że przypadkowo pominąłeś fakt że równie dużo jest tam głosów za Valverde.
Nie. (Zapewne) masz gdzieś moje posty, więc nie jesteś w stanie włożyć minimum wysiłku w ich przeczytanie. Ewentualnie za dużo 'ślepotki' pod sklepem ;)
jackop pisze:Z tym że dla Hiszpana jest to debiutancki sezon, więc naturalnie istnieje też wiele głosów poparcia i chęci zaufania.

jurson09 pisze:Nie można opierać swoich argumentów na wykazywaniu, że wielu uważa tak samo. Równie dobrze możesz sobie znaleźć kilka osób którzy wierzą, że Elvis żyje i na tej podstawie udowadniać że tak właśnie jest.
Drugi raz, to nie był argument tylko odpowiedź na pytanie. Przykład równie głupi jak z Del Piero.
ewerthon pisze:City nie gra kupy, strzela 100 goli w lidze i co ugrał w LM?
Tyle co Juventus przez 4 lata za Maska. 0 Uszatków. Przynajmniej ich fani mogą się cieszyć, gdyż nie potrzebują naświetlania po raku jakiego dostali oglądając 90% spotkań drużyny której kibicują. Polecam włączyć sobie kiedyś PL.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 10:39

ewerthon pisze:Z tym MU też dałeś do pieca, przecież na tę drużynę nie da się patrzeć w równej mierze jak na nas. Cały internet o tym huczy i śmieje się cały sezon (jak chociażby zdjęcia fana United, który zasnął na ich meczu), ale ty wolisz widzieć tylko to, co dla ciebie jest wygodne.
jeśli redaktor ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to chyba wypada tylko załamać ręce i zakończyć dyskusję, zresztą ona od początku nie ma sensu jeśli chodzi o Ciebie i jursona bo dla Was liczy się wynik na livescore a nie okoliczności zdobywania tegoż wyniku

@jackop: daj spokój, nie wkleiłeś żadnych wykresów więc co jurson miał u ciebie wyczytać? ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 14:32

Maly pisze:
ewerthon pisze:Z tym MU też dałeś do pieca, przecież na tę drużynę nie da się patrzeć w równej mierze jak na nas. Cały internet o tym huczy i śmieje się cały sezon (jak chociażby zdjęcia fana United, który zasnął na ich meczu), ale ty wolisz widzieć tylko to, co dla ciebie jest wygodne.
jeśli redaktor ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to chyba wypada tylko załamać ręce i zakończyć dyskusję, zresztą ona od początku nie ma sensu jeśli chodzi o Ciebie i jursona bo dla Was liczy się wynik na livescore a nie okoliczności zdobywania tegoż wyniku
Człowieku, ty piszesz w taki sposób, że nikt na tym forum ciebie nie rozumie :D . Twoja pokrętna logika rozumowania jest znana tutaj od lat. Nie bez powodu zostałeś kiedyś nazwany "kosmitą". Nie jest prawdą co tam wyżej napisałem? Jakoś nie odniosłeś się do niczego.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 16:52

jackop pisze:
jurson09 pisze:jackop co w takim razie konkretnie co poza mitycznym "brakiem stylu" przemawia za jego odejściem.
Czytałbyś temat, to byś wiedziała: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... start=1680
jurson09 pisze:Użytkownicy i artykuły z fcbarca.com największe autorytety na tym Świecie I to komentarze po meczu z Romą.
Wrzuciłem jako odpowiedź na pytanie. Nie wszystkie. Ktoś ma ochotę przejrzeć wypowiedzi z ostatniego pół roku, do boju :hellyes:
jurson09 pisze:Szkoda tylko że przypadkowo pominąłeś fakt że równie dużo jest tam głosów za Valverde.
Nie. (Zapewne) masz gdzieś moje posty, więc nie jesteś w stanie włożyć minimum wysiłku w ich przeczytanie. Ewentualnie za dużo 'ślepotki' pod sklepem ;)
jackop pisze:Z tym że dla Hiszpana jest to debiutancki sezon, więc naturalnie istnieje też wiele głosów poparcia i chęci zaufania.

jurson09 pisze:Nie można opierać swoich argumentów na wykazywaniu, że wielu uważa tak samo. Równie dobrze możesz sobie znaleźć kilka osób którzy wierzą, że Elvis żyje i na tej podstawie udowadniać że tak właśnie jest.
Drugi raz, to nie był argument tylko odpowiedź na pytanie. Przykład równie głupi jak z Del Piero.
ewerthon pisze:City nie gra kupy, strzela 100 goli w lidze i co ugrał w LM?
Tyle co Juventus przez 4 lata za Maska. 0 Uszatków. Przynajmniej ich fani mogą się cieszyć, gdyż nie potrzebują naświetlania po raku jakiego dostali oglądając 90% spotkań drużyny której kibicują. Polecam włączyć sobie kiedyś PL.
Fakt umknęło mi że odpowiadasz na zapytanie. Przyznaje się do błędu.

Natomiast to co podlinkowałeś nie daje mi odpowiedzi na pytanie o konkrety poza stylem. Liczba kontuzji nie jest zależna od Allegriego. Za przygotowanie fizyczne odpowiada oddzielny trener. O ile kontuzje są wynikiem błędów w przygotowaniu. A co do rozwóju poszczególnych zawodników to bardzo mało konkretny opis.


Juve per sempre sara...!!!!
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 18:36

No co jak co, ale to akurat jest wina Allegriego, że najpierw takich ludzi sobie dobrał do sztabu a następnie mimo powtórki z Milanu czyli dużej liczby kontuzji sezon w sezon usilnie tych ludzi przy sobie trzyma.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2018, 22:23

dla niektórych nic nie jest winą Allegriego ;) jak gramy dobrze to chwała trenerowi a jak źle to wina zawodników ;)

@ewerthon: jest prawdą to co napisałeś o MU, przecież napisałem to pierwszy :) dlatego nie było do czego się odnosić poza tym, że nie ma sensu dyskusja z Tobą bo napisałeś to w takim tonie jakbym napisał zupełnie co innego więc albo nie rozumiesz co ktoś pisze albo cię to nie interesuje tylko od razu starasz się to zanegować, sytuacja identyczna jak z jursonem i "pominięciem faktów, że równie dużo jest tam głosów za Valverde" ;]

a co do "kosmity" to pierwszy raz ktoś użył tego określenia w dyskusji "kto się broni ten bardziej się męczy", nie mniej jednak ty jako obrońca Allegriego powinieneś przyznać mi rację w tamtej kwestii... no chyba, że uważasz, że Allegri celowo zamęcza zawodników ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 maja 2018, 23:37

Po rewanżu z Realem wielu z nas (w tym i ja) narzekało na czekanie przez Allegriego ze zmianami na ewentualną dogrywkę. Jak widać Max miał rację w swojej wypowiedzi po tamtym meczu mówiąc, że "nigdy nie wiesz jak to się potoczy"odnosząc się do tego, że w 1/8 z Bayernem dokonał dość szybkich zmian, a i tak odpadliśmy. Dziś wychwalany tu wielokrotnie Heynckes moim zdaniem bardzo zmniejszył szanse ekipy z Monachium ściągając z boiska Tolisso, a później jeszcze Jamesa. Wiadomo, że Jupp wybroni się ze swoich decyzji personalnych, bo Bayern potrzebował bramki, więc naturalnym wydawało się wprowadzenie napastnika, ale zdejmując dwóch graczy napędzających akcje ofensywne Bawarczyków poniekąd strzelił sobie w stopę, bo raczej żaden z nich nie zgłaszał kontuzji.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 02 maja 2018, 05:31

dimebag11 pisze:Po rewanżu z Realem wielu z nas (w tym i ja) narzekało na czekanie przez Allegriego ze zmianami na ewentualną dogrywkę. Jak widać Max miał rację w swojej wypowiedzi po tamtym meczu mówiąc, że "nigdy nie wiesz jak to się potoczy"odnosząc się do tego, że w 1/8 z Bayernem dokonał dość szybkich zmian, a i tak odpadliśmy. Dziś wychwalany tu wielokrotnie Heynckes moim zdaniem bardzo zmniejszył szanse ekipy z Monachium ściągając z boiska Tolisso, a później jeszcze Jamesa. Wiadomo, że Jupp wybroni się ze swoich decyzji personalnych, bo Bayern potrzebował bramki, więc naturalnym wydawało się wprowadzenie napastnika, ale zdejmując dwóch graczy napędzających akcje ofensywne Bawarczyków poniekąd strzelił sobie w stopę, bo raczej żaden z nich nie zgłaszał kontuzji.
To sa dwie rozne konfiguracje. Juve po 60 minut doprowadzilo do remisu w dwumeczu i zeby tego zrealizowac gralismy na maksa przez cale czas.
Pozniej sie powoli cofnylismy i oddalismy srodek pola rywalom.
W srodku pola grali Matuidi,Khedira i Pjanic. Wiadomo ze Khedira nie jest w stanie zagrac na 100% w serii A przez 90 minut to tym bardziej z Realem w takim szalonym spotkanie. Z przodu Trojka Mandukic; Higuian i Costa tez zagrala ostro od poczatku mozna bylo wproadzic Cuadrado na ostanich 10 minut zeby namieszal i proawadzil gre do przodu oddalajac zagrozenia.
Karny slusne czy nie padl po tym jak nasi byli ostro zaatakowani i wtedy jest bardziej prawdopodobnie ze obrona sie poglubi i nie nadaze. A wiadomo jacy skuteczni sa pilkarze Realu.
Z tottenhamem Allegri zaryzykowal zmian i to sie oplacilo. Dzis Real tez doprowadzil w dobrym momencie dwoch zmian i to im sie oplacilo.
Problemem z Allegri to przed wszystkim ze bardzo powoli wprowadza nowi pilkarze i szczegolnie jesli sa mlodzi (Costa, Bernardeschi, Bentancur...) oraz kontuzje! Przeciwko Realu po wymuszonej zmiane w 17 min w Drugiej polowie zeby ogarnac srodek pola mial do dyspozycji Sturaro :facepalm: oraz Marchisio ktore w tym sezonie dostaje male szanse. Stad pewnie Allegri nie mial wiele alternatyw. Warto przepomnic ze z Realem to odpadlismy po pierwszym spotkanie oraz z Tottenhamem bylismy w ciezkiej sytuacje po pierwszym spotkanie a o wejscie z grupy musielismy sie martwic do ostatniej chwili. W tym tez Allegri mial wazna rola popelniajac bledow rotujac zespol i dokonujac swoich wyborow.
Real za czasow Mourinho co roku gralo w polfinale LM niby to duzo ale tez za malo wiec doslo do jego zmiane, ktora defacto dala to co widzimy dzis.
Zawsze uwazalem ze sa trenerzy ktore swietnie sobie radza w fazach pucharowych i umieja zarzadzac zespolu w dwuleczu czy w jednym kluczowym jak final, a inny sa lepsi w 38 spotkan ligowych. Allegri pokazal
szczegolnie w sezonie 15/16 ze jest swietnym trenerem na Serii A.
Niestety osobiscie uwazam ze poki bedzie prowadzil Allegri Juve to nie wygramy LM, szczegolnie ze w ciagu 4 lata oblal dwa wielkie egzaminy i dwa srednie w fazej pucharowej i kilka razy nie wiele brakowalo zeby odpasc jak z Monaco w 2015 roku oraz w tym roku z Tottenhamem.
Chcialbym sie mylic ale watpie!


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 maja 2018, 11:24

Mam nadzieję,że wygramy ten dublet a potem Max odejdzie za porozumirniem stron.Niech idzie po lepsze pieniądze do Arsenalu i szuka nowych wyzwañ.Nam potrzeba zmian,impulsu w postaci nowego trenera,który nie będzie się bał grać ofensywnie całych spotkañ a nie do strzelenia pierwszego gola.

Max powinien odejść ponieważ :
-Nie potrafi odpowiednio zmotywować zespołu
-Nie potrafi wykorzystać pełni ofensywnego potencjału tej drużyny
-Jest za dużo kontuzji w zespole
-Marnuje Pjanicia i Dybale
- Źle traktuje Marchisio,robiąc z niego OSTATNIEGO piłkarza do gry
-Wprowadza atmosferę Minimalizmu i wiecznego oszczędzania się
-Za bardzo stawia na swoich pupili czyli Mandzukicia i Khedire
-Nadal stawia na Buffona mimo że Wojtek jest lepszy
-Nie stawia naprawdę na młodych ( Rugani , Bernardeschi Bentancur )
-Kontrakt dziadka Barzagliego zostanie przedłużony bo jemu to pasuje
-Wprowadza nowych w żółwim tempie ( Jeśli zostanie,już teraz można obstawiać czy Caldara zagra w podstawie w lidze w 2018 a w parze z Ruganim przed 2020 ?? )
-Promuje graczy surowych technicznie grając 2 DP + 1 OP zamiast na odwrót jak wszyscy wielcy
-Bo Matuidi gra więcej od Marchisio i Bentancura


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 06 maja 2018, 20:58

Sorek21 pisze:Mam nadzieję,że wygramy ten dublet a potem Max odejdzie za porozumirniem stron.Niech idzie po lepsze pieniądze do Arsenalu i szuka nowych wyzwañ.Nam potrzeba zmian,impulsu w postaci nowego trenera,który nie będzie się bał grać ofensywnie całych spotkañ a nie do strzelenia pierwszego gola.

Max powinien odejść ponieważ :
-Nie potrafi odpowiednio zmotywować zespołu
-Nie potrafi wykorzystać pełni ofensywnego potencjału tej drużyny
-Jest za dużo kontuzji w zespole
-Marnuje Pjanicia i Dybale
- Źle traktuje Marchisio,robiąc z niego OSTATNIEGO piłkarza do gry
-Wprowadza atmosferę Minimalizmu i wiecznego oszczędzania się
-Za bardzo stawia na swoich pupili czyli Mandzukicia i Khedire
-Nadal stawia na Buffona mimo że Wojtek jest lepszy
-Nie stawia naprawdę na młodych ( Rugani , Bernardeschi Bentancur )
-Kontrakt dziadka Barzagliego zostanie przedłużony bo jemu to pasuje
-Wprowadza nowych w żółwim tempie ( Jeśli zostanie,już teraz można obstawiać czy Caldara zagra w podstawie w lidze w 2018 a w parze z Ruganim przed 2020 ?? )
-Promuje graczy surowych technicznie grając 2 DP + 1 OP zamiast na odwrót jak wszyscy wielcy
-Bo Matuidi gra więcej od Marchisio i Bentancura
W takim razie Juventus to ewenement na skalę światową, który kontynuuje dominację od 4 lat z trenerem który:
-olewa swój zespół
-nie ma pomysłu na grę
-jest wręcz powodem kontuzji
-nie potrafi pstryknąć palcem i zmienić nastawienia psychicznego graczy
-nie wrzuca do składu zawodnika od razu po wyleczeniu bardzo długiej kontuzji nie patrząc na jego dyspozycję
-przeważnie wystawia do gry kapitana zespołu, legendę klubu, w jego pożegnalnym sezonie
-stawia na zawodników których uważa za kluczowych w swojej taktyce
-nie sadza na ławce doświadczonych graczy, jednych z najlepszych na świecie na swoich pozycjach, po to aby ogrywać młodych. No przecież nie wiąże się to z żadnym ryzykiem, a jak widać w tym sezonie mieliśmy w lidze spacerek, można było spokojnie zgubić trochę punktów.

Generalnie racja. Trzeba grać piękną piłkę, jak Napoli które w swojej gablocie, tam gdzie Juventus trzyma trofea, trzyma nośniki danych z nagraniami meczy w których urywali nam punkty.


Obrazek
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 maja 2018, 21:14

Porównywanie Napoli do Juve :bravo: :bravo: :bravo:
Genialne.
Goście mają jakiś 4razy gorszy skład, odpadli z Szachtarem i do tego co powtarzam już któryś raz ich najlepszy napastnik miał zerwane więzadła w obu nogach.

Nie rozumiem tego porównania? O co tu chodzi?
Ja bym powiedział, że to cud, że z taką drużyną grając ładnie mają takie wyniki.

Ja tego naprawdę nie rozumiem tego porównania, o co tu chodzi? Jak można porównywać oba kluby które dzieli jakaś przepaść. Zobacz sam stadion Napoli.
To tak jakbym mówił i porównywał ilość trofeów Liverpoolu do City w ostatnich latach.
Jak to można spłycać, porównaj nasz budżet do Napoli, LFC do City... Jak można wysnuwać takie wnioski, że jakby Juventus ładnie grał to by był na miejscu Napoli jak my wydajemy jakieś 5razy więcej od takiego właśnie Napoli.

TO jest właśnie wstyd, że my na własnym boisku nie potrafimy nawet strzału przeprowadzić na bramkę takich średniaków, którzy potrafili przegrać w LM i LE z takimi tuzami jak Szachtar czy RB Leipzig. Ja nie mówie nawet o tym, żeby mecz wygrać, ale chociaż strzał na bramkę to chyba powinniśmy oddać.

Naprawdę nie rozumiem jak można wysnuwać takie wnioski. Jakoś taki Bayern dominuje w lidze grając ładną piłkę, a w LM wygrali okrągły zero razy tak jak MY.

City gra też swoją piłkę w tym sezonie i zdobywają upragniony tytuł w dużo trudniejszej od włoska lidze.

Szkoda w ogóle to tłumaczyć, ale jak tam chcecie. Moje aspiracje i mam nadzieje drużyny to porównywać się do Realu, Barcy, Bayernu, większości tutaj na forum do Napoli.


ODPOWIEDZ