Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2019, 22:07

Aleexxx pisze:Tak podoba mi się to, że chciał zrewolucjonizować środek, ale znowu użyje tego wyrazenia. Wydaje mi się że nie jest tak zle z naszym środkiem, wybory personalne Allegriego były niecelne.
Patrząc na to jak zrewolucjonizował boki obrony czy ataku bałbym się jego pomysłów co do nowego kształtu drugiej linii. Teraz można tylko gdybać, ale wybory personalne naszego prawie byłego szkoleniowca były (łagodnie mówiąc) dyskusyjne. I to już w czasach Milanu.

Jak sobie przypomnę przypadki np. Interu post Mourinho, Milanu po Ancelotti, Liverpoolu przed Kloppem, czy United po Fergusonie i gdybym był właścicielem/prezydentem/prezesem klubu, to w życiu nie udostępniłbym Maksowi środków na budowanie autorskiego projektu. Wystarczy, że w wyobraźni widzę piłkarskie odpowiedniki De Sciglio i Mandzukicia stanowiące połowę kadry :afraid:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2019, 22:30

Aleexxx pisze:Tak podoba mi się to, że chciał zrewolucjonizować środek, ale znowu użyje tego wyrazenia. Wydaje mi się że nie jest tak zle z naszym środkiem, wybory personalne Allegriego były niecelne.
Również zgadzam się z tym, że ten środek pola nie jest zły, ja jednak jestem zdania, że on jest źle zbalansowany. Wchodząc w szczegóły, uważam że nie ma przypadku w tym, że Khedira, a potem Matuidi zostali mistrzami świata i odgrywali kluczowe role w swoich reprezentacjach. Szczególnie Khedira, którego bardzo cenie i o ile wszyscy wyrabiają sobie o nim opinie, gdy ten znajduje się przy piłce, to tak naprawdę jego inteligencję widać gdy śledzi się go w trakcie meczu pod kątem tylko tego jak się porusza, jak się ustawia, dla mnie biorąc pod uwagę te parametry to jeden z najlepszych na świecie graczy. Wracając jednak, reprezentacje Niemiec czy Francji miały świetnie zbilansowany środek pola, który wycisnął wszystko co najlepsze z wymienionych wyżej graczy. Rodzi się pytanie czy my taki balans w pomocy mamy? Uważam, że nie. Nie ma takiej możliwości by pośród Bentancura, Khediry, Matudiego, Cana wystawić z pośród nich trzech i "dobrze" nimi grać, widzieliśmy takie zestawienia personalne i raczej nie wypadały one pozytywnie.
Aleexxx pisze:Moim zdaniem gorsza sytuacja jest w obronie. Szczególnie przy tych kontuzjach, których doświadczamy i tutaj wolałbym wzmocnień. Bonucci to dla mnie dramat a nie obrońca.
Zgadzam się. Potrzebna jest alternatywa. Jednak w przypadku obrony potrzebne jest wzmocnienie, forma alternatywy, pomoc wymaga przedefiniowania.
Aleexxx pisze:nie wiem kto kogo zaoral, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia
Dla mnie również nie ma to znaczenia, nie chce nikogo przekonywać do swoich racji, niech każdy ma swoje. Także do ew. zaorania nie stoję w pierwszym szeregu. ;) :stop:


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2019, 22:41

@up
W sumie nie mam co dodać. Właściwie masz rację i ciężko mi nawet znalezc kontrargument na podtrzymanie rozmowy.

Z Allegrim czy bez, bardzo bym chciał usłyszeć o wymianie całego sztabu medycznego i przygotowania.

To było coś co mnie właśnie u Conte zaskoczyło. Pirlo u Allegriego w Milanie zagrał jakieś 20meczy i to całkiem średnie, bo niszczyły go kontuzje, a u Conte zagrał cały sezon. Powiem więcej u Conte bardzo rzadko zmieniała się podstawowa jedenestka, a szczególnie pomoc i obrona.
Niesamowicie to irytowało czasami (a szczególnie brak wystawiania Fabio Q.), ale przy obecnej sytuacji jest to wręcz zdumiewające.

Chciałbym bardzo trenera który jest takim motywatorem jak Conte, miał taki sztab medyczny jak Heynckes, a był przygotowany taktycznie jak Guardiola, a pewnie dostaniemy znowu kogoś z Włoch.
jackop pisze:
Aleexxx pisze:Tak podoba mi się to, że chciał zrewolucjonizować środek, ale znowu użyje tego wyrazenia. Wydaje mi się że nie jest tak zle z naszym środkiem, wybory personalne Allegriego były niecelne.
Patrząc na to jak zrewolucjonizował boki obrony czy ataku bałbym się jego pomysłów co do nowego kształtu drugiej linii. Teraz można tylko gdybać, ale wybory personalne naszego prawie byłego szkoleniowca były (łagodnie mówiąc) dyskusyjne. I to już w czasach Milanu.
Ten De sciglio to rzeczywiście nasze nieszczęście, 14mln euro za De Ceglie v2.0 eh.
Tak czy inaczej, ja najgorzej wspominam transfer Bonucciego. Dla mnie to strasznie przereklamowany typ, zresztą tak samo jak Benatia był.
Dlatego tak bardzo bym chciał kogoś dobrego na środek obrony, kogoś na podobnym poziomie jak Barzagli był.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2019, 22:56

Aleexxx pisze:Z Allegrim czy bez, bardzo bym chciał usłyszeć o wymianie całego sztabu medycznego i przygotowania.
Post z 20.05.
MRN pisze:Cały personel medyczny został zwolniony. - calciomercato.
Aleexxx pisze:Ten De sciglio to rzeczywiście nasze nieszczęście, 14mln euro za De Ceglie v2.0 eh.
Kilku więcej w różnych formacjach i robi się 100 mln wyrzucone w błoto Obrazek Później ani ich sprzedać, ani nimi grać i wiszą na kontrakcie jak Melo czy inni.

Niedawno przyszło mi na myśl, że (poza pierwszym rokiem jego pracy) jestem mu najbardziej wdzięczy za przegranie walki o nasze pierwsze Scudetto z rzędu. Grazie Maks ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 maja 2019, 09:16

chciałbym pożegnać Maksia jego słowami po wczorajszym meczu, które myślę doskonale podsumowują to co sobą prezentował na konferencjach
przykro mi, że nie udało nam się wygrać, ale jak na zespół, który podobno jest już na wakacjach, kończymy sezon przyzwoitym wynikiem.
ciekawe czy przyzwoity wynik to porażka 0-2 czy ogólnie 6 punktów w 7 ostatnich meczach... ;) a może jedno i drugie?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 28 maja 2019, 11:21

Allegri jednym z kandydatów do objęcia Barcelony. Dziś zwolniony ma zostać Valverde.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2019, 11:43

Jak go zatrudnią to nie będzie żadnej zmiany,żadnego progresu.

Wyobrażacie sobie Barcelonę broniącą 1-0 z ogórami albo kończącą mecz przy prowadzeniu 2-0 w 30 minucie klepiąc piłkę w obronie na własnej połowie ?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2019, 12:09

Chciałbym to zobaczyć. https://www.fcbarca.com/89505-kto-moglb ... elony.html
Włoch jest obecnie bez pracy, ponieważ nie przedłużył umowy z Juventusem i odchodzi z Turynu po pięciu latach. Allegri jest kolejnym z trenerów stawiających na ofensywną grę, a do tego skupia się na solidnej linii pomocy i obrony.
Obrazek


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 maja 2019, 13:46

mów co chcesz ale ja bym duet Mario+Maksio z wielką chęcią zobaczył w Barcelonie, mina Suareza siedzącego na ławce mogłaby być bezcenna ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 28 maja 2019, 16:16

Trudno o trenera stojącego w większej opozycji do filozofii piłki nożnej, która jest kultywowania w Barcelonie niż Max Allegri. Mimo wszystko włożyłbym te doniesienia między bajki.

Bardzo cieszyłbym się jednak gdyby Max przejął jakiś topowym klub. Rozpocząłby kolejny marsz mu zagładzie, co w perspektywie 2-3 lat weliminowaloby jednego konkurenta w walce o LM dla Juve.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2019, 23:28

"Allegri jest kolejnym z trenerów stawiających na ofensywną grę" - kto pisze takie bzdury? :shock: Idiotyzm kalibru stwierdzenia, że parówki służą do rozszczepienia jądra atomowego.

Allegri w Barcelonie. Myślę, że nawet historia pobytu Capello w Realu wymiękłaby przy tym scenariuszu. Alba na ławce, bo zbyt ofensywny na bok obrony, Messi harujący w obrębie środka pola, laga od pomocy do świeżo sprowadzonego Llorente bądź Mandzukcia. Dla beki oglądałbym każdy mecz :D


Obrazek
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 29 maja 2019, 23:33

pumex pisze:"Allegri jest kolejnym z trenerów stawiających na ofensywną grę" - kto pisze takie bzdury? :shock: Idiotyzm kalibru stwierdzenia, że parówki służą do rozszczepienia jądra atomowego.

Allegri w Barcelonie. Myślę, że nawet historia pobytu Capello w Realu wymiękłaby przy tym scenariuszu. Alba na ławce, bo zbyt ofensywny na bok obrony, Messi harujący w obrębie środka pola, laga od pomocy do świeżo sprowadzonego Llorente bądź Mandzukcia. Dla beki oglądałbym każdy mecz :D
O tym samym pomyślałem z uśmiechem ;) że na stronie barca.pl mają chyba słabych reasercherów :P


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2019, 23:12

Allegri : Robię sobie rok przerwy.


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2019, 23:35

Wojtek pisze:Allegri : Robię sobie rok przerwy.
Szkoda. Liczylem, ze przejmie jakies PSG albo kogos forsiastego z Anglii. Bez Maksiulka w innym klubie cięzko bedzie o jakiekolwiek spieniezenie betonowego kadluba naszej lodzi: De Sciglio, Khediry, Matuidiego, Cuadrado i Mandzukicia. A tak to mialem nadzieje, ze chociaz z 2 przygarnie....


I jakie zaskoczenie, ze nikt sensowny nie chce super mistera, co wygral 5 Scudetto z rzedu i dotarl do 2 finalow LM. No ciekawe dlaczego...


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2019, 06:33

A skąd ta pewność, że żaden z klubów go nie chce? Jakbym miał tyle kasy, że stać by mnie było na rok przerwy od pracy to też bym tak zrobił. 😉


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
ODPOWIEDZ