Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 19:16

Antichrist pisze:Szacunek za utrzymanie nas w Top 8 Europy
Raczej wprowadzenie nas do top 8 europy. Z resztą posta się zgadzam. Max potrafił rozegrać genialną partie szachów z Guardiolą, Zidanem, Ancelottim, ale na sam koniec brakowało po prostu instynktu zabójcy. Dlatego nie wykończyliśmy Bayernu czy Realu, gdy na ich stadionie rozgrywaliśmy koncertowe zawody.
Allegri po prostu się wypalił i to jest zupełnie normalne. Wypaliła się jego taktyka, oraz formuła. I stało się to w Cardiff, wówczas zarząd powinien podziękować Toskańczykowi za współprace, tymczasem wielce prawdopodobne jest że to właśnie Agnelli przekonał Allegriego do kontynuowania współpracy, gdyż ten najwyraźniej sam poczuł że już więcej nie zdziała. To dlatego od 2 sezonów gra Juventusu wygląda okropnie, poza kilkoma meczami w sezonie.
Z drugiej strony, chyba każdy trener życzyłby sobie takiego "wypalenia" jak Allegri. Wypalony Klopp zajmował z Dortmundem miejsce tuż nad strefą spadkową, wypalony Zidane w Realu dostawał bęcki od Espanyolu, Girony czy Betisu, a w LM przepychali go sędziowie. O ostatnich sezonach Mourinho w MU, Conte w Chelsea, czy Ancelottiego w Bayernie nie ma nawet co wspominać. Tymczasem Max kończy sezon z tylko jednym trofeum, mistrzostwem zaklepanym w kwietniu.
Maxa nalezy pożegnać nie dlatego że jest idiotą, głąbem, osłem tak jak go tu sporo ludzi nazywa, ale dlatego że nic nie trwa wiecznie. Pora po prostu wziąć rozwód bez orzekania o winie, a nie trwać w toksycznym związku mimo iż to z góry skazane jst na porażke.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 19:36

Jeżeli Max ma odejść to mam nadzieje, że będzie miał godne i ciepłe pożegnanie, na stadionie i w czasie meczu bo zasłużył na to jak mało kto. Nie zasłużył na to aby go wyzywać ale zasłużył na słowa uznania gdyż dołożył 11 cegiełek do klubowej gabloty. jego cykl się skończył i najwyższa pora się rozstać nie zapominając o tym czego dokonał.


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 19:49

MRN pisze:Jeżeli Max ma odejść to mam nadzieje, że będzie miał godne i ciepłe pożegnanie, na stadionie i w czasie meczu bo zasłużył na to jak mało kto. Nie zasłużył na to aby go wyzywać ale zasłużył na słowa uznania gdyż dołożył 11 cegiełek do klubowej gabloty. jego cykl się skończył i najwyższa pora się rozstać nie zapominając o tym czego dokonał.
Ja zapamietam dwa przegrane finaly, gownopilke, mase kontuzji, zabijanie potencjalu zawodnikow (ich regres) jak i calego zespolu. Dodatkowo idiotyczne oderwane od rzeczywistosci wypowiedzi.

Ta SerieA z takim skladem to i Del Neri by wygral.


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 19:50

Baczu pisze: Raczej wprowadzenie nas do top 8 europy. Z resztą posta się zgadzam. Max potrafił rozegrać genialną partie szachów z Guardiolą, Zidanem, Ancelottim, ale na sam koniec brakowało po prostu instynktu zabójcy. Dlatego nie wykończyliśmy Bayernu czy Realu, gdy na ich stadionie rozgrywaliśmy koncertowe zawody.
Allegri po prostu się wypalił i to jest zupełnie normalne. Wypaliła się jego taktyka, oraz formuła. I stało się to w Cardiff, wówczas zarząd powinien podziękować Toskańczykowi za współprace, tymczasem wielce prawdopodobne jest że to właśnie Agnelli przekonał Allegriego do kontynuowania współpracy, gdyż ten najwyraźniej sam poczuł że już więcej nie zdziała. To dlatego od 2 sezonów gra Juventusu wygląda okropnie, poza kilkoma meczami w sezonie.
Z drugiej strony, chyba każdy trener życzyłby sobie takiego "wypalenia" jak Allegri. Wypalony Klopp zajmował z Dortmundem miejsce tuż nad strefą spadkową, wypalony Zidane w Realu dostawał bęcki od Espanyolu, Girony czy Betisu, a w LM przepychali go sędziowie. O ostatnich sezonach Mourinho w MU, Conte w Chelsea, czy Ancelottiego w Bayernie nie ma nawet co wspominać. Tymczasem Max kończy sezon z tylko jednym trofeum, mistrzostwem zaklepanym w kwietniu.
Maxa nalezy pożegnać nie dlatego że jest idiotą, głąbem, osłem tak jak go tu sporo ludzi nazywa, ale dlatego że nic nie trwa wiecznie. Pora po prostu wziąć rozwód bez orzekania o winie, a nie trwać w toksycznym związku mimo iż to z góry skazane jst na porażke.
Uczcie się Panowie kultury wypowiedzi i rzeczowych, merytorycznych argumentów od tego kolegi. Szac. :hello:


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 19:57

Najpierw niech odejdzie, póki co jeszcze nic nie wiadomo, ale ogólnie zgadzam się, że mimo tego jak mnie zmęczył ostatnio i pomimo frustracji jaką powodował w ostatnim czasie, szacunek na pewno mu się należy. Swoje wygrał i za to mu chwała, nie mam zamiaru wdawać się w polemikę czy tą ligę wygrałby każdy czy nie. Dlatego jeśli odejdzie to chwała mu za to co uczynił, niemniej sam przespał moment kiedy wypalił się w naszym zespole.

Czuję jednak niestety, że to nie koniec naszej przygody z Maxem, dalej nie wierzę, że się już rozstaniemy.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 20:31

Również mam dziwne wrażenie, że to jeszcze nie ten moment. A szkoda, nie sądzę, aby wycisnął z tej drużyny więcej, ba - może być tylko gorzej biorąc pod uwagę napięte relacje z częścią zawodników i ogólną frustrację panującą w klubie. Ponoć DD jest faworytem, ale wierzy ktoś, że gość akurat teraz zostawi reprezentację na rzecz Juventusu? Ja nie, a kończyć z półśrodkami, bohaterami jednego sezonu (albo nawet nie), to już chyba przemęczyć się z Maxem. Chociaż może my nie potrzebujemy wybitnego taktyka, a gościa, który po prostu pozwoli chłopakom grać w piłkę. :think:


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 20:52

Deschamps brzmi bardzo dobrze. Mam tylko jedną obawę związaną z jego dość długim rozbratem z piłką klubową. Ale poza tym pierwyj sort. Sukcesy ma, Juventino, wróciłby dokończyć niejako projekt. Sam przyznał, że żałował swego czasu decyzji o odejściu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 21:03

Baczu pisze:
Antichrist pisze:O ostatnich sezonach Mourinho w MU, Conte w Chelsea, czy Ancelottiego w Bayernie nie ma nawet co wspominać.
No i nie powinienes bo to nie przykłady wypalenia tylko sytuacji gdzie ogon rzadzi psem
Tyle, że u nas nie ma tak rozkapryszonych zawodników i tradycji by grać przeciwko trenerowi


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 21:17

Gdy na początku rozważań nad nowym trenerem wspominałem o Deschampsie, to szanowne towarzystwo stwierdziło że lepiej nie, bo za długo jest poza klubową piłką(no, mocny argument). Ale mniejsza z tym. Chciałem go ponieważ prezentuje on właśnie styl Juventusu. Wyrachowany, cyniczny futbol. Przypomnijcie sobie finał z Chorwacją? Mimo roli faworyta, oddawał pole Chorwatom, którzy w nogach mieli 3 dogrywki, za co potem słono zapłacili.
Wywalanie z klubu Allegriego za styl i przyjmowanie z otwartymi ramionami Didiera, oto logika #allegriOut. Wypominając Maxowi 2 przegrane finały zdajecie się zapominać o przegranej Didiera w LM czy na Mistrzostwach Europy(tutaj byli faworytem).
Ja w doniesienia nie wierzę. Allegri gdyby był na wylocie wypowiadałby się bardziej zachowawczo. Wątpię żeby to albo Deschamps albo Agnelli nalegali na objęcie drużyny już teraz, skoro Francuz jest rok przed turniejem na którym chciałby zmazać plamę sprzed 3 lat. Za rok Didier jak najbardziej tak, to może być nasz Zidane. A Conte niech gnije w Interze.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 21:34

Dzisiaj kuzyn Poche powiedział, że ten ma sentyment do Włoch, chętnie wraca do kraju przodków.


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 21:40

mrozzi pisze:Dzisiaj kuzyn Poche powiedział, że ten ma sentyment do Włoch, chętnie wraca do kraju przodków.
ta informacja ma tyle samo znaczenia co fakt, ze ja mam duzy sentyment do domu rodzinnego i lubie tam wracac na święta :D


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 21:48

Niby tak, ale takie detale mogą mieć znaczenie przy chęci zmiany otoczenia. Przykład Ronaldo i reakcji trybun w Turynie.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 21:50

mrozzi pisze:Niby tak, ale takie detale mogą mieć znaczenie przy chęci zmiany otoczenia. Przykład Ronaldo i reakcji trybun w Turynie.
Na prawdę myślisz że w jakimś stopniu zadecydowało to o decyzji Ronaldo? Myślę że dużo bardziej chcieliby go w United i on sam o tym dobrze wie, pieniędzy pewnie daliby mu tyle samo. Ambicje sportowe i status absolutnej gwiazdy zespołu. To przeważyło.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 21:57

Mam na myśli sytuację z wyborem spośród klubów z podobnym potencjałem, kasą, ale na podstawie czegoś decyzję trzeba podjąć. Jeśli Poche miałby odejść z Tottenhamu mielibyśmy chyba dobrą pozycję. Barcelona, Real odpadają, chyba my i Bayern.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2019, 22:00

VS
- Pep nas odrzucił
- Mou sam się n SM zaoferował


ODPOWIEDZ