Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 08:08

miknou pisze:
01 lipca 2020, 01:42
deejay1988 pisze:
30 czerwca 2020, 17:39
W końcu "zwolniło się" ponad 14mln E pensji Massimo :D
14 mln euro? To te 7,5mln było netto, a całkowite obciążenie dla klubu to już było 14 baniek? :O
Co Cię w tym dziwi bo nie rozumiem?


miknou

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2008
Posty: 143
Rejestracja: 26 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 10:34

Poprostu pisze:
01 lipca 2020, 08:08
miknou pisze:
01 lipca 2020, 01:42
deejay1988 pisze:
30 czerwca 2020, 17:39
W końcu "zwolniło się" ponad 14mln E pensji Massimo :D
14 mln euro? To te 7,5mln było netto, a całkowite obciążenie dla klubu to już było 14 baniek? :O
Co Cię w tym dziwi bo nie rozumiem?
Skoro czegoś nie rozumiem to chyba normalnie, że mnie to dziwi? ;) Dlatego pytam.


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 09:47

miknou pisze:
02 lipca 2020, 10:34
Skoro czegoś nie rozumiem to chyba normalnie, że mnie to dziwi? ;) Dlatego pytam.
We Włoszech jak i innych krajach Europy zachodniej jest podatek dochodowy od najbogatszych wynosi około 50%.
Aktualnie we Włoszech jest ulga podatkowa dla osób które w ciągu poprzednich 2? lat pracowały poza krajem. Ulga ta przewiduje że w przypadku północnych Włoch podatek dochodowy wynosi 20% a w przypadku południowych 10%, nie pamiętam mną jaki okres ona jest ale chyba na cały czas trwania kontraktu. Celem wprowadzenia takie ulgi, jest zachęcenie do powrotu czy napływu fachowców, z innych krajów w celu podniesienia poziomu całej gospodarki, ulga nie dotyczy tylko piłki.
Zarobki piłkarzy we Włoszech są podawane netto, natomiast w pozostałych ligach brutto, często przez to wydaje się że w SA płacą "grosze". Odpowiedz pisałem z głowy(jak mawia jeden z prowadzących na mojej uczelni, z głowy czyli z niczego), fachowcem w kwestiach prawa i ekonomii nie jestem, dlatego najlepiej sam sprawdź dokładnie i napisz poniżej. Temat poruszany jest dość często stąd zdziwienie @Poprostu.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 11:33

Dempsej pisze:
03 lipca 2020, 09:47
Zarobki piłkarzy we Włoszech są podawane netto, natomiast w pozostałych ligach brutto, często przez to wydaje się że w SA płacą "grosze".
Tak, to jest bardzo częsty błąd i to błąd powielany nawet przez dziennikarzy. Jakiś czas temu przyglądałem się dyskusji na pewnym forum jednego z niemieckich klubów jak tamtejsi kibice wywyższali Bundesligę nad Serie A zestawiając zarobki piłkarzy. Oczywiście zestawiali zarobki netto z Włoch z brutto z Niemiec.

Mniejszy podatek dla piłkarzy zza granicy (nie będących minimum 2 lata rezydentami Włoch) ostatecznie działa również w piłce. Jak to działa w praktyce? "Jeśli Bayern i Juventus chcą tego samego piłkarza i zaoferują mu 5 mln euro brutto, to ten piłkarz w Juventusie zarobiłby 3,75 mln, a w Bayernie tylko 2,5 mln. - powiedział Gregor Reiter, menedżer niemieckiego związku piłkarzy".


Obrazek
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 20 lipca 2020, 14:06



Prośba o tłumaczenie.

Kto jeszcze tęskni za Maxem? :(


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2020, 20:06

Wojtek pisze:
17 maja 2019, 16:28
mrozzi pisze:
Wojtek pisze:Jestem pewny, że kiedyś za nim zatęsknimy.
Ja na pewno nie zatęsknię za jego sztabem bijącym wszelkie rekordy i gównogrą. Piłka ma nam kibicom sprawiać przyjemność, a tutaj mieliśmy pogranicze absurdu. Tytuły zdobył, szacun, ale poziom gry tak mocnej kadry na długo pozostanie w pamięci. Ten jego strach przed stratą bramki również.
To prawda, ale za 10 lat kibice nie będą tego pamiętać. Będą pamiętać tylko liczby, który były wyśmienite. Kiedyś nadejdzie gorszy czas to będziemy wspominać jak beztroski czas był z Maxem :) Mam nadzieję, że w niedzielę kibice go godnie pożegnają. Grazie Max! :uklon:
I jak po roku czasu? Z tego co widzę to wiele osób tęskni :laugh:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2020, 21:20

@Wojtek

Czemu by ludzie mieli nie pamiętać? Nie pamiętasz kaszany granej za Capello?


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 25 września 2020, 07:05

To już 2 sezon jak tego kasztaniarza - wielkiego taktyka nikt nie chce zatrudnić.

Przebąkuje się coś, że Roma może zechce wziąć Allegriego do siebie.

Czuję, że klub pokroju Juventusu był jego pierwszym i ostatnim przystankiem. Teraz czas tułać się po Romach i Fiorentinach.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 września 2020, 07:39

Sila Spokoju pisze:
25 września 2020, 07:05
To już 2 sezon jak tego kasztaniarza - wielkiego taktyka nikt nie chce zatrudnić.

Przebąkuje się coś, że Roma może zechce wziąć Allegriego do siebie.

Czuję, że klub pokroju Juventusu był jego pierwszym i ostatnim przystankiem. Teraz czas tułać się po Romach i Fiorentinach.
Ja z kolei myślę, że jemu się najzwyczajniej nie spieszy z podjęciem nowej pracy. Gość, który wykręcił takie wyniki spokojnie znajdzie sobie fuszkę w klubie lepszym niż Roma i Fiorentina. 😉


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 września 2020, 07:51

jeśli zastanawiacie się nad przyszłością Maksia to ja tylko mogę podtrzymać to co pisałem ponad rok temu ;]
Maly pisze:
14 czerwca 2019, 08:07
panowie, on ma jeszcze rok pensji u nas więc nie musi nigdzie iść ale prawda jest też taka, że kto niby miałby go zatrudnić? gość przez te 5 lat odpłynął, stracił kontakt z rzeczywistością i nie przyjmie byle oferty tylko będzie czekał na Barcelonę po Valverde albo Bayern po Kovacu, Anglia by go szybko zweryfikowała więc nigdy tam nie pójdzie a we Włoszech nikt go nie zatrudni bo nikogo nie stać, ostatnią opcją jest jeszcze PSG ale czuję w kościach, że to nie będzie rok przerwy tylko dłużej ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 22:58

Wszyscy podniecają się jego wywiadem w Sky. Czytałem tylko fragmenty na twitterze i robi wrażenie. Widać, że gość zna się na swoim fachu, wie o czym mówi. Między nim a Pirlo to jest przepaść.

Pytanie do osób, które to oglądały / czytały to w całości - czy padło tam pytanie dlaczego mając 0-2 w Monachium kazał zaciągnąć hamulec i potem odpadł.Dlaczego potem zrobił to samo przy 0-3 w Madrycie i 1-1 w Amsterdamie ???


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 10:42



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 12:07

Maly pisze:
09 maja 2021, 10:42
Podcast Święcickiego o Maksie.
https://www.elleman.pl/artykul/eleven-s ... o-allegrim
bardzo fajny materiał, jednostronny z przesłaniem że "Maks jest wielki", ale mi się podoba i czekam na Maxa lub Zidane'a w Juve.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 17:40

https://juvepoland.com/2021/05/28/oficj ... uventusu/Z
Z jego nieprzekombinowanym sposobem spojrzenia na piłkę nożną[...]
Już nie mogę się doczekać sławnego "podaj do boku i wrzuć" na pełnej kontroli. Wszystko inne to niepotrzebne udziwnianie prostej gry.

Allegri jeszcze nie zajął miejsca za swoim starym biurkiem, a sam klub wysłał pierwszy sygnał, że nie ma sensu robić sobie nadziei :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 17:41

Welcome home, Max! 👍🏻


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
ODPOWIEDZ