Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2019, 20:10

blackadder pisze:
Wicior pisze:Błagam szanujmy się - Pep jest poprostu lepszym trenerem od Allegriego i próba wmówienia innym, że jest inaczej to jakieś żarty.
Skoro to takie oczywiste, to poproszę o argumenty. Nie mówię że tak nie jest, facet zrewolucjonizował futbol, ale rozmawiajmy o wynikach.
:facepalm: Trzeba byc, ze tak to delikatnie ujme, deczko niepoczytalnym, zeby w ogole porownywac Guardiole z Allegrim, a co dopiero przekonywac ze Allegri jest leszym trenerem.

Robcie jakies testy moze, przed zakladaniem kont, chocby glupie 2+2, bo kolega probuje nas przekonac ze to jest 5.

Fed2012 Kolega, ktory nam tu wciska, ze Pep nie jest lepszy, chyba nie ogarnia internetow, bo wystarczy wlasnie sprawdzic trofea Pepa i Maksia.
Sorek21 pisze: Skoro nie możemy wygrać LM to chciaż niech mecze Juve da się oglądać i Pep to gwarantuje.
Amen


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2019, 20:28

Alexinhio-10 pisze:
blackadder pisze:
Wicior pisze:Błagam szanujmy się - Pep jest poprostu lepszym trenerem od Allegriego i próba wmówienia innym, że jest inaczej to jakieś żarty.
Skoro to takie oczywiste, to poproszę o argumenty. Nie mówię że tak nie jest, facet zrewolucjonizował futbol, ale rozmawiajmy o wynikach.
:facepalm: Trzeba byc, ze tak to delikatnie ujme, deczko niepoczytalnym, zeby w ogole porownywac Guardiole z Allegrim, a co dopiero przekonywac ze Allegri jest leszym trenerem.

Robcie jakies testy moze, przed zakladaniem kont, chocby glupie 2+2, bo kolega probuje nas przekonac ze to jest 5.

Fed2012 Kolega, ktory nam tu wciska, ze Pep nie jest lepszy, chyba nie ogarnia internetow, bo wystarczy wlasnie sprawdzic trofea Pepa i Maksia
Testy to można robić na czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że Allegri jest lepszym trenerem. Policzcie sobie punkty w rankingu UEFA jakie na przestrzeni ostatnich 5 lat zdobył Juventus i drużyny Guardioli, skoro już mowa o dodawaniu.

Odpadliśmy w ćwierćfinale? To ściągnijmy gościa dla którego to norma. To jest prawdziwa niepoczytalność.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2019, 21:31

Ale każdy może wyrazić opinię, tak ? Po to jest forum ? Ja też długo broniłem Maxa to byłem "be", teraz już nie bronię i chcę zmiany to jestem lepszy ?
Nie, niech każdy ma swoja opinię ale wyjeżdżanie z testami jest nieco niepoważne.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2019, 22:26

Dla mnie Pep to podobny trener do Maxa … tyle, że z drugiego bieguna i jeden i drugi na siłę chce wygrywać grając ciągle to samo. Różnią się stylem i faktem, że to Guardiola w LM ponosił w 3 ostatnich sezonach wręcz druzgocące porażki z których nie widać by wyciągnął wnioski. Jak nie jara mnie minimalizm Maxa tak też nie jara mnie to co prezentuje Guardiola i odpadanie na poziomie 1/8 czy 1/16 i to z zespołami słabszymi bądź max porównywalnymi(Liverpool) kadrowo. Gdyby jeden i drugi zbalansował swój styl i dążył do złotego środka to byliby absolutnie najlepszymi trenerami ale obaj coraz bardziej brną w swoją filozofię, która jest ślepą uliczką.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2019, 22:29

Nie ma czegoś takiego jak 1/16 LM :whistle:

#AllegriOut


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2019, 22:55

A no tak, to 1/4 i 1/8 ;)


wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2019, 23:40

AdiJuve pisze:Dla mnie Pep to podobny trener do Maxa … tyle, że z drugiego bieguna i jeden i drugi na siłę chce wygrywać grając ciągle to samo. Różnią się stylem i faktem, że to Guardiola w LM ponosił w 3 ostatnich sezonach wręcz druzgocące porażki z których nie widać by wyciągnął wnioski. Jak nie jara mnie minimalizm Maxa tak też nie jara mnie to co prezentuje Guardiola i odpadanie na poziomie 1/8 czy 1/16 i to z zespołami słabszymi bądź max porównywalnymi(Liverpool) kadrowo. Gdyby jeden i drugi zbalansował swój styl i dążył do złotego środka to byliby absolutnie najlepszymi trenerami ale obaj coraz bardziej brną w swoją filozofię, która jest ślepą uliczką.
Takie gadanie i powtarzanie frazesów na temat Guardioli i nazywanie go betonem nie oglądając jego drużyn w akcji częsciej niż w LM.
Guardiola wiadomo ma styl którego się trzyma ale jest poza tym bardzo elastyczny taktycznie i tak na prawdę jest wręcz za mało betonowy i w kluczowych meczach za dużo kombinuje.

I jeszcze co do przegrywania z słabszymi zespołami to Guradiola odpadał w Bayerenie z takimi drużynami jak :
-2013/14 Real (Zdobywca LM)
-14/15 Barca (Zdobywca LM)
-15/16 Atletico (Finalista)

W City:
-16/17 Monaco
-17/18 Liverpool (Finalista)
-18/19 Tottenham

Tak naprawdę przegrywał jedynie z zdobywcami tytułu lub drużynami będącymi na fali i to po zaciętych meczach gdzie przegrywał przez zasadę bramek na wyjeździe jak z monaco 6:6 czy totkami 4:4

A tu jeszcze ciekawy filmik na temat gry Guardioli w LM


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 10:19

MRN pisze:Ale każdy może wyrazić opinię, tak ? Po to jest forum ? Ja też długo broniłem Maxa to byłem "be", teraz już nie bronię i chcę zmiany to jestem lepszy ?
Nie, niech każdy ma swoja opinię ale wyjeżdżanie z testami jest nieco niepoważne.
Każdy może wyrazić swoją opinię ale niestety pod warunkiem że oplujesz w niej Allegriego. Inaczej nie znasz się na piłce i w ogóle na niczym się nie znasz.

Drugą kwestią są głosy że z Guardiolą to możemy nawet nie wygrać LM bo przynajmniej ładnie grać. I tu niestety dochodzimy granic niedorzeczności. Tu już nie chodzi o dobro tego klubu. Tu głównym czynnikiem jest fanatyczna niechęć do Allegriego. A to wskazuje tylko na jedno. Podejmowanie merytorycznej dyskusji z osobnikami prezentującymi taki poziom argumentacji jest bezcelowe. :bad:


Juve per sempre sara...!!!!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 10:20

No ale przecież ŻADEN trener nie jest gwarantem LM więc czego głównym argumentem przeciwko Pepowi jest właśnie to?

Za Allegriego od Cardiff zaliczamy regres i nic się nie zmienia więc nie rozumiem dlaczego tak się go kurczowo mamy trzymać jakby był jedynym trenerem na świecie. Max jak do tej pory pokazał, że potrafi wygrywać jedynie mając skład lepszy o dwie długości od reszty i jakoś się mu tego nie wypomina jak w przypadku Guardioli. A i tak zdołał przegrać z betonowy Antekiem, który dysponował składem o połowę gorszym.


daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 10:42

jurson09 pisze:Każdy może wyrazić swoją opinię ale niestety pod warunkiem że oplujesz w niej Allegriego. Inaczej nie znasz się na piłce i w ogóle na niczym się nie znasz.

Drugą kwestią są głosy że z Guardiolą to możemy nawet nie wygrać LM bo przynajmniej ładnie grać. I tu niestety dochodzimy granic niedorzeczności. Tu już nie chodzi o dobro tego klubu. Tu głównym czynnikiem jest fanatyczna niechęć do Allegriego. A to wskazuje tylko na jedno. Podejmowanie merytorycznej dyskusji z osobnikami prezentującymi taki poziom argumentacji jest bezcelowe. :bad:
W którymś z tematów meczowych próbowałem podjąć z Tobą merytoryczną dyskusję i przedstawiłem szereg argumentów za odejściem Allegriego. Wszystkie problemy, o których pisałem znakomicie obnażył Ajax. Ty oczywiście nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi, bo przecież "Twoja jest tylko racja i to święta racja...". Zna się na piłce tylko ten kto dostrzega niesamowity kunszt trenerski Wybitnego Taktyka i docenia wyniki ponad stan osiągane w mocarnej Serie A. :ok:


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 10:43

jurson09 pisze:Każdy może wyrazić swoją opinię ale niestety pod warunkiem że oplujesz w niej Allegriego. Inaczej nie znasz się na piłce i w ogóle na niczym się nie znasz.
Widzisz misiu kolorowy. Przez jakieś 3 ostatnie lata było na odwrót (nie pisałeś pozytywnie o Maksie to byłeś opluwany) i nie pamiętam, żebyś wtedy zdzierał szaty jak Rejtan ;)

Maks z każdym sezonem cofa się w rozwoju, mimo ciągłego wydawania i wzmacniania drużyny. Casus Mourinho.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 12:15

@jackop
To, że Allegri powinien zakończyć po tym sezonie cykl pracy z Juve widzi chyba większość kibiców. Problem w tym, że tak jak pisałem już wiele razy nie ma obecnie wolnych trenerów, którzy wznieśliby nas na wyższy poziom. Na dzień dzisiejszy do dyspozycji są: Mourinho, Blanc, Di Francesco oraz Conte (Wengera nie liczę, bo on już chyba przeszedł na emeryturę). Z wyżej wymienionych najsensowniejszym wyborem jest zapewne Antek, bo raz że zna środowisko Juve i osiągał już sukcesy na krajowym podwórku zarówno z Juve jak i Chelsea, a po drugie to dowodzone przez niego ekipy są dobrze przygotowane pod względem fizycznym. Jednakże oprócz wyeliminowania plagi kontuzji nie widzę wyższości Conte nad Allegrim. Ciekaw jestem czy w lecie nie pojawi się jeszcze kilka ciekawych nazwisk szkoleniowców, bo w gruncie rzeczy wiele zależeć będzie od rozstrzygnięć w najsilniejszych ligach (Guardiola po odpadnięciu z LM i np. przegraniu mistrzostwa może chcieć zmienić otoczenie, Klopp pewnie bez względu na końcowe wyniki i tak pozostanie w Liverpoolu, bo świetnie się tam spisuje, Sarri może polecieć z Chelsea jeśli nie awansują do LM czy to przez LE czy też przez Premier League). Może jednak warto trochę poczekać, bo równie dobrze dopiero za rok Jurgen czy Pep mogą być dostępni na rynku, a my np. zwalniając Maxa uwiążemy się umową z Conte na dwa czy trzy sezony.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 12:50

Przy Guardioli przynajmniej zawodnicy zaczną się rozwijać, a nie cofać w rozwoju jak to ma obecnie miejsce.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 13:32

Ja tam nie hejtuje Allegriego (za bardzo) bo wyniki go bronią i nic poza tym ale tylko ślepy nie widzi takiej dziwnej zależności. Zmieniamy logo...ok może się podobać lub nie...zmieniamy koszulki...no ok...ale ta zmiana przynajmniej według mnie zbyt duża. Chcemy zwiększyć zyski nazwijmy je marketingowe na całym świecie, ale to samo się nie stanie. Trzeba coś prezentować na boisku by ludzie chcieli to oglądać i kupować te pierdoły (koszulki, kubki, smycze do kluczy itp). Ja to widzę tak, że zmieniamy wszystko, ale nie to co najważniejsze bo ryzyko jest zbyt wielkie.
Dodatkowo ta plaga kontuzji jest ogromna. Sezon się nie skończył, a tu już chyba 60 urazów na liczniku.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 13:45

dimebag11 pisze:@jackop
To, że Allegri powinien zakończyć po tym sezonie cykl pracy z Juve widzi chyba większość kibiców. Problem w tym, że tak jak pisałem już wiele razy nie ma obecnie wolnych trenerów, którzy wznieśliby nas na wyższy poziom
Ale w #allegriOut chodzi o to żeby zwolnić Maxa. Najpierw trzeba go zwolnić a dopiero potem się zastanawiać.


Obrazek
ODPOWIEDZ