Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 19:24

@juvemaroko - doskonałe podsumowanie. #AllegriOut w pigułce.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 19:27

blackadder pisze:@juvemaroko - doskonałe podsumowanie. #AllegriOut w pigułce.
Jeśli chodzi ci o gramatykę itp. to się w końcu nauczcie, że koleś nie jest Polakiem.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 19:43

Bardziej chodziło mi o cały ten lament, który można streścić następująco: "Juventus zagrał sezon poniżej oczekiwań". Serio? Na prawdę? Bardzo odkrywcze.
No i pytanie od którego należy w ogóle zacząć dyskusję, pada na końcu, bez odpowiedzi. Najpierw zwolnijmy Maxa, a potem pomyślimy. Na pewno będzie lepiej. "Wszyscy tak robią".
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2019, 19:47 przez blackadder, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 19:43

Poprostu pisze:
blackadder pisze:@juvemaroko - doskonałe podsumowanie. #AllegriOut w pigułce.
Jeśli chodzi ci o gramatykę itp. to się w końcu nauczcie, że koleś nie jest Polakiem.
Pomylka koles jest Polakiem tylko nigdy nie byl w Polskiej szkole bo nie mieszkal w Polsce :hello:


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 19:50

:facepalm: De Sciglio. Scudetto klepnięte, zamiast dać szanse młodemu, dla którego te 10minut będzie jakąś wartością to wpuszcza tego słabiaka :facepalm:


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 20:08

AdiJuve pisze::facepalm: De Sciglio. Scudetto klepnięte, zamiast dać szanse młodemu, dla którego te 10minut będzie jakąś wartością to wpuszcza tego słabiaka :facepalm:
Przecież De Sciglio jest jeszcze młody. :-)


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 20:11

Przecież to rodzina.Synowi miał odmówic ?


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 20:39

Ja chciałbym podziękować Allegriemu za te sezony na naszej ławce. Pamiętam moment, gdy ogłoszono go trenerem. Że szczęśliwy nie byłem to mało powiedzieć. Z perspektywy czasu według mnie zatrudnienie go było dobrą decyzją, mimo wielu mniejszych i WIĘKSZYCH skaz. Nigdy nie nazwałem i nie nazwę tego człowieka idiotą, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, won z Juve itp. I dziwię się osobom, które w ten sposób opisują człowieka, który mimo wielu wad również w ogromnym stopniu zbudował naszą markę na świecie. Jestem dumny z tej drużyny, z tych sukcesów. Kończący się sezon przynosi niedosyt jednak na tyle duży, że już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że powinniśmy zatrudnić kogoś z nową myślą na ławkę. Kogoś kto przy transferach do pomocy i rozsypanej obrony rozbudzi Juve na nowo. Sam już jestem znudzony tą naszą jałową grą i jeśli zarząd ma łeb na karku to tak samo jakim wielkim bum był transfer Ronaldo, takim samym bum będzie nowy trener. Allegriego TRZEBA pożegnać z szacunkiem i podziękowaniem za wszystko. Bo mimo wszystko powinien odejść jako człowiek w dużej mierze wygrany. Dla Juve czas na restart.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 20:42

blackadder pisze:@juvemaroko - doskonałe podsumowanie. #AllegriOut w pigułce.
No tak. W sumie to wina zawodników że grają kupę, co chwile są kontuzjowani i każdy zalicza zjazd, nie Maksia :D Ale scudetto i 1/4 LM, dwa finały LM i mistrzostwa, to już ewidentnie zasługa Maksia :D Upośledzona logika.

Masakra jak niektórzy są uparci i zaślepieni.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2019, 20:59

blackadder pisze:
Nie jestem zaślepionym wyznawcą Allegriego, tak jak inni są zaślepieni nienawiścią do niego.
Jesteś, jesteś, po prostu tego nie dostrzegasz, tak jak nie dostrzega tego ultra grupa #Allegriout.
blackadder pisze: No i pytanie od którego należy w ogóle zacząć dyskusję, pada na końcu, bez odpowiedzi. Najpierw zwolnijmy Maxa, a potem pomyślimy. Na pewno będzie lepiej. "Wszyscy tak robią".
Skoro już się bawimy w takie stygmatyzowanie, to i ja sobie mogę coś tam napisać. Jesteś typowym, zaślepionym wyznawcą #Allegristay.
Kandydatury tutaj padają i to kandydatury realne, z wolnych do wzięcia na już choćby Conte i Di Francesco. Czy są oni gwarantem na lepsze jutro? Odpowiem pytaniem na pytanie. Czy Allegri jest gwarantem lepszych wyników niż obecnie?
Odpowiedź jest ta sama w obu przypadkach.
Typowa rozmowa z #Allegristay. Kiedyś nawet chciałem podjąć dyskusję z jednym ultrasów Allegriego ( bodajże styczeń-luty 2018, czyli jeszcze przed decydującymi rozstrzygnięciami w LM ). Kolega twierdził, że przeciwnicy Maxa nie mają żadnych argumentów. To podjąłem temat kontuzji, przygotowania do sezonu i sztabu ( nawet wyszukałem panów z nazwiska i wykazałem którzy pracowali z Maxem jeszcze przed Juventusem ). Na koniec dyskusji dowiedziałem się, że to nie wina Maxa i że dalej nie ma argumentów za jego zwolnieniem. Co się stało dalej? Drużyna bez jaj, plaga kontuzji, oddychająca rękawami, odpada z LM i o mały włos nie traci mistrza, przegrywając z Napoli czy też dając sobie wbić 2 gole Interowi grającemu w 10...
Co się dzieje w tym sezonie? Dokładnie to samo, drużyna od początku roku szlaja się po boisku ( wyjątkiem mecz rewanżowy z Atletico ), plaga kontuzji. Atalanta rozbiła kolosa na glinianych nogach i pokazała innym, że król jest nagi. Kto tylko chce i nie wyznaje frajerskiej włoskiej, betonowej myśli szkoleniowej, może zrobić to samo ( Ajax ).
No ale wracając do sedna i początku tego wywodu. Zachowujesz się dokładnie jak ten co nie dostrzegał powyższych argumentów. Kandydatury tutaj padają, mniej lub bardziej realne ( te bardziej prawdopodobne już podałem ).
Zresztą tutaj nie ważne kto. Allegri musi odejść, bo totalnie się wypalił w tym środowisku i nie ma pomysłu na tą drużynę, jednocześnie nie daje szansy na jakikolwiek rozwój, bo nie potrafi tworzyć piłkarzy ( w Milanie na dobrą sprawę też nikogo nie stworzył ), albo potrafi ich tworzyć na krótką metę. Defensywny napastnik Mandzukić był dobry w pierwszym sezonie, to było w miarę świeże i zaskakujące dla przeciwnika. I to było na tyle, już w zeszłym roku należało całkowicie od tego odejść.
To są dwie różne decyzje, pierwsza to zwolnienie, a druga kto następcą. To że przy drugiej ktoś popełni błąd, nie oznacza, że pierwsza była niewłaściwa.
Guardioli i Koppowi nic nie umniejszyła sytuacja z ich wypaleniem ( gdzie w przypadku Niemca, Dortmund ocierał się o strefę spadkową ) i Maxowi też nic nie umniejszy ze splendoru, następny klub go zweryfikuje. Tylko, że on nie ma jaj, ba, nigdy nie miał i sam nie dostrzeże swoich błędów. Dlatego jego Milan też nie miał jaj i nie ma ich teraz Juventus ( nie licząc epizodów ).

Wracając do ew. nowego trenera, to w tej chwili najbardziej rozsądny wydaje się chyba Conte. Nie jestem jego wielkim zwolennikiem, bo to też jest włoski beton i kunktator. Dojdzie w końcu do momentu gdy będziemy go mieć dość i wyskoczy #ConteOut. Jednak na dzień dzisiejszy da on powiew świeżości, da zmianę w postaci lepszego przygotowania do sezonu pod względem motorycznym jak i kontuzji. Da w końcu tej drużynie kolektyw, bo tego ona potrzebuje. Pewnie przyjdzie moment, że jego schematyczność znowu zacznie nas nudzić, trudno.
Allegri też słabym Milanem niczego wielkiego nie grał w LM, dlatego nie skreślałbym z góry Conte w tych rozgrywkach jak niektórzy tutaj robią. Dziś będzie miał lepszy skład i ławkę, a także pierwszy koszyk. Pamiętajcie, że Max też się potrafił męczyć w grupie z Pireusem i Atletico ( jakby tamtym nie wystarczał w meczu remis, to kto wie co by się stało ).
Intryguje mnie też postać Pirlo. Może on objąłby schedę po Antonio? Patrząc się na jego całą karierę i charakter, na pewno ma zadatki na coś więcej. To by zresztą były niezłe jaja, gdzie Milan szuka trenera wśród swoich piłkarzy, testując sidorfów, inzagich, gatuzów czy innych brokkich, a tu oddany bez żalu do Juventusu "Pyrlo" robi karierę...


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2019, 01:24

Wypowiedź wesołego Maxia po meczu z Fiorentiną...
"Musimy cieszyć się z mistrzostwa, ponieważ nie jest łatwo je zdobyć. Zapewniliśmy sobie tytuł praktycznie pięć kolejek temu
No rzeczywiście, to, że grając taki paździerz przez cały sezon zapewniliśmy sobie majstra w marcu faktycznie pokazuje, że wywalczyć go było cholernie ciężko i jest to niesamowite osiągnięcie.
We wtorek przy wyniku 1:2 było jeszcze ponad 20 minut do końca spotkania, więc mogliśmy dalej walczyć
Pewnie, że mogliśmy. I powinniśmy, ale nie potrafimy bo ktoś nam wykastrował zawodników i od kilku lat, gdy coś idzie nie po myśli zespołu, to wszyscy jak jeden mąż spuszczają głowy i czekają na łaskę, tfu... przecież we Włoszech nazywamy to okazywaniem szacunku, przeciwników.
Ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie z nieoczekiwanymi zdarzeniami
Za przeproszeniem, ale nosz k... mać. Ile można znosić pieprzenie tych samych frazesów? My się, panie trenerze od siedmiu boleści, od kilku lat niczego nie uczymy, a wręcz się cofamy. I to nie chodzi już nawet o aspekty psychologiczne, ale nawet o tak podstawowe aspekty futbolowego rzemiosła jak prostopadłe podania, kontrataki, gra z klepki czy choćby strzały z dystansu. Nasza gra wygląda jakbyśmy się przenieśli do starożytnych Chin, w których ktoś zszył świńskiego flaka i odkrył że można się bawić biegając za nim w jedenastu chłopa. Jakbyśmy się przenieśli do pieprzonej futbolowej ery kamienia łupanego...
Pojawiały się ciągle nowe kontuzje i inne problemy fizyczne. Z tego powodu miałem czasami na treningu tylko 14 zawodników.
Brawo za spostrzegawczość, panie Sherlocku. Problemy z kontuzjami dzięki twoim czarodziejom od sztabu medycznego mamy od kilku lat i ani ty, ani pan prezes nie mają jaj, żeby tych amatorów wyrzucić.

Fantastycznego wywiadu udzielił nasz trener telewizji DAZN. Podał w nim wszystkie kluczowe argumenty swiadczące za tym, dlaczego powinien zostać wypieprzony z tego klubu. Niech bierze swojego wesołego Kolumbijczyka, synalka De Sciglio i niech w trójkę paradują z pianką sędziowską na głowach w innych klubach, ale jak najdalej od Turynu.

Smacznego jajka życzę wszystim :hello:


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1034
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2019, 09:15

Nie wyobrażam sobie, byśmy tkwili w tym maraźmie kolejny sezon. Po prostu nie wyobrażam. Świat idzie do przodu, futbol się rozwija. Tylko my tkwimy w miejscu. I póki co nie ma światełka w tunelu na lepsze jutro.

Musimy zdać sobie sprawę i założę się z każdym, że Cardiff to była nasza ostatnia szansa w tej dekadzie na sukces w CL. Agnelli przespał te lata po prostu. Drużyna się starzeje, z Allegrim progresu nie będzie. jeśli zostanie - nie muszę wyjaśniać czemu. Drużyna zachowuje się jakby grała bez trenera.
Jeśli zarząd zdecyduje się na zmiany - kolejny trener, kolejny pomysł na drużynę, który wymaga czasu. Bo pociągnie z pewnością to zmiany w składzie, bo nikt za pomocą czarodziejskiej różdżki nie wyczaruje nam uszatka. To będzie cały proces budowania hierarchii, wdrażania taktyki adaptacja itd. Moim zdaniem im szybciej zaczniemy tym lepiej.
Nie macie wrażenia, że Max zostawia po sobie trochę spaloną ziemię?
Bo trener który przyjdzie, będzie pod presją sukcesu w Europie. A na chwilę obecną podporą naszej defensywy jeest emeryt Chiellini, któremu lat też nie ubywa, środek pomocy - a w zasadzie jego brak (może kwestia ustawienia, ale ja sam już nie wiem w co wierzyć). Drewnianymi Khedirą Canem i Matuidim, zgaszonym Pjaniciem i obiecującym Bentancurem.
No i atak. Ten sam problem. Czy Dybala jest słaby, czy źle prowadzony? Berna? Costa i Cuadrado raczej do odpalenia, Mandżu mam nadzieję też(mimo mojej sympati).
Ciekawe okienko nam się szykuje, oj ciekawe. Liczę że prowadzone z głową. Smacznego jajka Panie Agnelli i Wam wszystkim!


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2019, 10:04

@lenor
Powiedzmy sobie szczerze, że winny za obecny stan rzeczy jest nie tylko Allegri, ale także (i możliwe, że nawet w głównej mierze) nasz Zarząd, bo tak jak napisałeś "Agnelli przespał te lata". Wielu z nas zauważało już sezon czy dwa temu, że nasz skład potrzebuje odmłodzenia w obronie i jakości w pomocy, ale jakoś nasi włodarze tego nie dostrzegli. Na siłę za zasługi trzymaliśmy Barzagliego, Chiellini też młodszy nie będzie (a na dodatek miewa problemy z urazami), a Bonucci i Benatia byli już po trzydziestce. Z kolei w drugiej linii zamiast ściągnąć Tolisso z niewiadomych przyczyn połasiliśmy się na Matuidiego. Tak samo bezmyślnie wywaliliśmy około 90 mln &#8364; na Higuaina (którego teraz nie możemy nawet sprzedać) zamiast zainwestować te pieniądze w jakiegoś młodszego napastnika, który zostałby z nami na lata. Obecna kadra nie jest wcale taka mocna jak się niektórym wydaje, ale zmiana trenera to raczej konieczność z uwagi na to, że Allegri się u nas wypalił i potrzebujemy nowego spojrzenia oraz powiewu świeżości w szatni dlatego poczekałbym z pozbywaniem się np. Dybali czy Pjanica chociaż sezon i zobaczył jak będą się spisywać przy nowym szkoleniowcu.


Odnośnie tak wychwalanego ostatnio Ajaxu, to trzeba mieć też na uwadze fakt, że teraźniejsze sukcesy tego klubu nie są wyłącznie owocem pracy obecnego trenera, ale kilkuletnim projektem, bo podwaliny pod obecne sukcesy położył już wyglądający jak brat bliźniak ten Haga - Peter Bosz (który nie zrobił potem szału w BVB, a teraz prowadzi Leverkusen). Przecież w finale LE z 2017 roku w ekipie z Amsterdamu wystąpili obecnie grający: Onana, de Ligt, Schone, Ziyech czy Dolberg, a z ławki weszli de Jong, Neres i van de Beek.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2019, 11:32

@vitoo Doszedłem do wniosku, że Maks ma po wywalone na media, nie biorąc odpowiedzialności za własne słowa. Kibic pamięta i potrafi wyciągnąć jego wypowiedzi sprzed X miesięcy, porównać, wytknąć sprzeczności. Wybitny Strateg ma muchy w nosie, więc mówi co chce, po czym nie ogląda się za siebie - byle odbębnić konferencje.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2019, 15:24

Max dzisiaj powiedział, że głównym celem na następny sezon to SA :whistle:


ODPOWIEDZ