Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 13:31

z tym zwalnianiem to na pewno chodzi o to:
MRN pisze:Allegri już nic nie zrobi, nawet ja jako jego obrońca straciłem w niego wiarę podobnie jak w tę drużynę, która jest rozsypana. (...) Liczę na świeżość w nowym sezonie, także, choć ciężko mi to przyznać na ławce trenerskiej
już to cytowałem na 113 stronie i wypierałeś się, że to wcale nie oznacza, że chciałbyś go zwolnić więc zakładam, że teraz napiszesz to samo choćby każdy z pozostałych 46459 użytkowników tego forum uznał, że taką wypowiedzią go zwalniałeś ;)

a co do ostatniego sezonu Conte to mi wtedy styl przeszkadzał i pisałem to, dlatego wówczas nie płakałem po Conte i tak samo teraz nie zapłacze po Allegrim, brakowało wtedy świeżości jak jak teraz brakuje jej od 2 lat, przyszedł Maksio, dał drużynie świeżość i była ładna gra i finał LM, jakby personalnie lepiej zagrał w finale można by go nawet wygrać ale to już szczegół, później było już tylko gorzej... aż wróciliśmy do punktu wyjścia, koło się zatoczyło i zwyczajnie trzeba nowego trenera z nowym spojrzeniem bo dla kogoś kto przez 2 lata nie zauważył, że Pjanic na tej pozycji to jakaś komedia nie ma już nadziei

EDIT:
@down: proszę: "Liczę na świeżość w nowym sezonie, także, choć ciężko mi to przyznać na ławce trenerskiej"
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 13:55 przez Maly, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 13:53

To zwalniałem czy zwątpiłem lub straciłem wiarę bo to dwie różne sprawy. Ja wiem, że z braku laku dobry kit ale powielacie cały czas ten jeden jedyny fragment ( jesteś chyba trzeci ) bo nie macie niczego innego. To na mnie nie robi wrażenia i nie przemawia bo cały czas czekam na fragment, który świadczyłby o tym, że nie chcę go w Juve :)
Szukajcie dalej, może się poszczęści tylko nie ten fragment o pogrzebie sprzed 4 lat bo tam też nie ma związku ;)


Obrazek
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 14:18

Conte w rekordowym sezonie na szpicy miał Teveza (21 bramek i miał 9 asyst). Taki drobny szczegół.

Dla przypomnienia Conte dostał na start, mercato z wydatkami rzędu 100 mln euro. Doszedł do ćwiercfinału więc w kolejnym mercato poszło na zakupy 72 mln euro. Niestety nie udało mu się wyjść z grupy LM w kolejnym sezonie więc na mercato poszło "zaledwie" 42 milony euro. Niestety takie coś dla niego nie było akceptowalne więc strzelił focha i rzucił papierem.

Juve oddało klub Allegriemu i z tym samym Tevezem (34 bamki i dołożył 11 asyst) w pierwszym sezonie zgarnął dublet i doszedł do finału LM.

Ja rozumiem, że wygodnie jest porównać pierwszy sezon Conte do ostatnich dwóch sezonów Allegriego (z Higuainem) używając argumentu przewagi składu. Przewagi wypracowanej głównie dzięki przychodom za LM.

Żałosne jest stosowanie tego typu argumentów. Równie dobrze można powiedzieć że ktoś kto zarobił fortunę nie potrafi jej dobrze i w odpowiednim stylu wykorzystać. Bo są setki innych osób, które gdyby miały takie pieniądze to potrafiłyby je wydawać tak samo, a może nawet lepiej. Jest tylko jeden szkopuł , one nie potrafiły ich sobie zarobić.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 16:54 przez jurson09, łącznie zmieniany 2 razy.


Juve per sempre sara...!!!!
ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 14:58

zwalaniac nie zwalniac a juz (jeszcze sezon sie nie skończył) a w koło mówią że w przyszłym sezonie takżę wygramy :D

https://www.seriea.pl/366999-capello-ju ... ostwo.html

w tamtym roku ktoś powiedział że tytuł to sobie w grudniu już zapewnimy a teraz sezon się nie kończy a już mówią że przyszły także wygramy
wiec może jednak niech Max zostanie :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 15:05

twój argument jest żałosny a dodatkowo kłamliwy - "za Teveza" przyszedł Dybala a sam Tevez nigdy nie grał na szpicy ale oglądając mecze na livescore skąd możesz to wiedzieć?

z sumami transferów także nieźle oszukujesz ;] myślisz, że nikt nie sprawdzi? nie pamięta jak było? wystarczy wejść na transfermarkt i widać gołym okiem, że w ostatnim sezonie Antka wydaliśmy mniej niż zarobiliśmy na transferach (o 12mln), jedyny nasz sezon z przychodem od wielu lat ;] pierwszy sezon Maxa natomiast ciężko rozliczać bo nie wiesz czy zarząd celowo nie wydał więcej niż wydał uznając, że lepiej postawić na ten sam skład skoro jest trener z nowym spojrzeniem czy to wina LM ale mimo wszystko wydaliśmy 20mln więcej niż zarobiliśmy, później Maks dostał tyle kasy ile Conte przed pierwszym sezonem z tą różnicą, że wtedy budowaliśmy cały bolid a nie wymienialiśmy prawe koło i układ kierowniczy

gadasz jakieś dyrdymały o tym, że Allegri zarabia na LM i przez co ma więcej na transfery ale to bzdura ;] ma więcej na transfery bo więcej sprzedajemy, zarabianie w LM nie ma tu nic do rzeczy

i jeśli tak bardzo przywiązujesz do finansów uwagę to ile mniej teraz zarobiliśmy niż rok temu? czy to nie powód by wywalić Maksa albo nie dać mu nic na transfery? ;)

@ballack13: Max nie ma tu nic do rzeczy, przecież nikt nie wie czy dalej będzie trenerem ale łatwo przewidzieć, że wygramy z obojętnie jakim szkoleniowcem bo po prostu mamy o wiele lepszy skład od rywali


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 15:25

Maly pisze: łatwo przewidzieć, że wygramy z obojętnie jakim szkoleniowcem bo po prostu mamy o wiele lepszy skład od rywali
Pan żeś jest niemożliwy. :rotfl:

Ciesze się, że prawie 2/3 forum to ludzie rozsądni i myślący (wyniki ankiety).


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 15:49

Ein pisze:4. Kompromitacja w LM ? Z Allegrim ? Pomijam już fakt, że gdyby własnie nie zmiany z Totkami dokonanymi przez Maxa to pewnie byśmy odpadli. Pomijam już fakt tych dwóch nieszczęsnych finałów LM za które możemy dziękować właśnie Maxowi (wywiad Evry o meczu z BVB i podejściu Maxa), ale kurczę pieczone, próba nabijania się z trenera, który realnie ma trofea, który realnie zmienia przebiegi meczów - nie jestem w stanie tego objąć rozumem.
Wybacz, nie czytałem ani całej Waszej dyskusji ani nawet Twojego posta w całości, ale chciałbym się odnieść do cytowanego fragmentu. Jedna sprawa - to, że te zmiany w meczu z Totkami na uratowanie dwumeczu zostały przeprowadzone wpływ miało także to, że pierwszy mecz zagraliśmy słabo i musieliśmy to potem ratować. Tak samo z Realem - chwała za wyjście na 3:0, ale na własne życzenie w Turynie dostaliśmy trójkę. Poza wychodzeniem z trudnych sytuacji fajne jest jeszcze jak się ich sobie nie tworzyć, a my z naszym cynicznym i oszczędnym stylem lubujemy się właśnie w komplikowaniu sobie życia.

Cały czas bokiem wychodzi nam brak ambicji i brak umiejętnego podejmowania ryzyka i to są akurat moje główne zarzuty wobec naszego trenera. Boimy się prawdziwie atakować przy minimalnie korzystnym rezultacie mimo iż wielokrotnie takie dogrywanie wyniku się mściło. Nie mamy ambicji do wykonywania planu na 110%, jeśli mamy rywala w dwumeczu na deskach to zamiast dobić pozwalamy mu się podnieść i jeszcze nas pobić (Tottenham wspomniany wcześniej). Oszczędzamy się przez 3/4 sezonu, żeby w końcowej fazie nie mieć sił na 90 minut meczu (drugi mecz z Realem). Chciałbym to wszystko zrozumieć, dlaczego tak... To nie jest "zwycięstwo to jedyne co się liczy", to jest "zwycięstwo wtedy kiedy musisz".


putout

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Posty: 18
Rejestracja: 20 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 16:15

Całkiem imponuje mi to ile czasu ludzie potrafią poświęcić na dyskusje która nigdy nikogo nie przekona do zmiany zdania. :prochno:

zwolnić ebaya. i co? kogo za niego? bo imo najpierw powinno się przedyskutować temat ewentualnych następców a dopiero potem zastanawiać się nad zwolnieniem Allegriego. zwolennicy zwolnienia Allegriego zdają się mówić: wywalić Maksa i wtedy będziemy się zastanawiać do dalej. ja dla Maksia jakiejs sensownej alternatywy nie widzę. wśród wolnych trenerów widze tylko dwa mocne nazwiska: Lorą Blą i Enrique. z obecnie zatrudnionych chętnie widziałbym Simeone ale wtedy chyba nastąpiłaby fala samobójstw wśród obecnych przeciwników Allegro :rotfl:


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 16:21

Maly pisze:twój argument jest żałosny a dodatkowo kłamliwy - "za Teveza" przyszedł Dybala a sam Tevez nigdy nie grał na szpicy ale oglądając mecze na livescore skąd możesz to wiedzieć?
Pierwszy sezon Dybali to 2015/16 geniuszu. Pierwszy sezon Allegriego to 2014/15 więc tak jakby rok wcześniej. W takim razie Matri też nie grał na szpicy bo Conte zazwyczaj grał na 2 środkowych napastników. Zgodnie z Twoją logiką uznaje, że oglądasz mecze na livescore.
Maly pisze:z sumami transferów także nieźle oszukujesz ;] myślisz, że nikt nie sprawdzi? nie pamięta jak było? wystarczy wejść na transfermarkt i widać gołym okiem, że w ostatnim sezonie Antka wydaliśmy mniej niż zarobiliśmy na transferach (o 12mln), jedyny nasz sezon z przychodem od wielu lat ;] pierwszy sezon Maxa natomiast ciężko rozliczać bo nie wiesz czy zarząd celowo nie wydał więcej niż wydał uznając, że lepiej postawić na ten sam skład skoro jest trener z nowym spojrzeniem czy to wina LM ale mimo wszystko wydaliśmy 20mln więcej niż zarobiliśmy, później Maks dostał tyle kasy ile Conte przed pierwszym sezonem z tą różnicą, że wtedy budowaliśmy cały bolid a nie wymienialiśmy prawe koło i układ kierowniczy
Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem... Ja pisałem o wydatkach. a Ty o bilansie, to dwie zupełnie inne kwestie. I skoro o bilansie mówimy to przez 3 sezony Conte bilans transferów wyniósł -120 mln euro natomiast za czasów Allegriego -115 mln. Tyle, że wszystko musiałeś sobie w swoim stylu napisać tak żeby pasowało to tych twoich "teoryjek". I muszę cię uświadomić że dodatni bilans transferowy nie oznacza że klub globalnie zaliczył przychód. Z resztą Marotta w ostanim wywiadzie potwierdził że z Allegrim klub jest samowystarczalny, a klika lat temu notowaliśmy straty. Nawet masz news o tym na Juvepoland

http://www.juvepoland.com/news.php?id=37187

Z tym, że jak zwykle Ty wiesz lepiej od wszystkich. To jest cała twoja retoryka - wyssana z palca. I jeśli oskarżasz mnie o kłamstwo to proszę żebyś konkretnie wskazał kwotę, która nie zgadza się z transfermarkt. Dla ułatwienia podam dokładne źródła:

11/12

https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... lpos=&w_s=

12/13

https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... lpos=&w_s=

13/14

https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... lpos=&w_s=
Maly pisze:gadasz jakieś dyrdymały o tym, że Allegri zarabia na LM i przez co ma więcej na transfery ale to bzdura ;] ma więcej na transfery bo więcej sprzedajemy, zarabianie w LM nie ma tu nic do rzeczy

i jeśli tak bardzo przywiązujesz do finansów uwagę to ile mniej teraz zarobiliśmy niż rok temu? czy to nie powód by wywalić Maksa albo nie dać mu nic na transfery? wink
Kolejny raz opierasz się na swoich wymysłach więc kolejny raz odsyłam raportów które pokazują strukturę finansową klubu. Nieważne ile razy będziesz powtarzał swoje brednie one i tak nie staną się prawdą.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 22:46 przez jurson09, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve per sempre sara...!!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 19:34

Conte nie grał na 2 środkowych tylko najpierw Vucinic a później Tevez cofali się do środka i pomagali rozgrywać, grając więc głęboko cofniętych napastników... potwierdziłeś tylko, że mecze oglądasz na livescore

no i człowieku, edytujesz swój post 2 godziny po moim i udajesz, że nie kłamałeś? nie mamy o czym rozmawiać ;]
Ostatnio zmieniony przez jurson09 dnia 16.05.2018 15:54:49, w całości zmieniany 2 razy
poza tym nie liczy się ile wydasz tylko właśnie jaki masz bilans panie ekonomisto

@albertcamus: myślisz, że fani Bayernu srają po gaciach o mistrzostwo za rok po zatrudnieniu Kovaca? albo ci PSG po angażu Tuchela? ale jak widzę ty jakbyś zobaczyć którego z nich u nas postawiłbyś kilka tysięcy na to, że ligi nie wygramy ;] a te 2/3 mnie grzeje, tyle samo płakało po zatrudnieniu Maksia, po jednym sezonie zwalniali Marottę i wyganiali Bonucciego itd.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 19:47

Oczywiście zdanie malego nikogo nie obchodzi, ale warty zauważenia jest fakt, iż gwałtowny wzrost poparcia dla Maxa w sondażu, nastąpił już po zapewnieniu sobie 7 scudetto z rzędu przez Juve. Wcześniej blisko 50:50. I te porównywania z Conte...


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 21:18

Maly pisze:Conte nie grał na 2 środkowych tylko najpierw Vucinic a później Tevez cofali się do środka i pomagali rozgrywać, grając więc głęboko cofniętych napastników... potwierdziłeś tylko, że mecze oglądasz na livescore

no i człowieku, edytujesz swój post 2 godziny po moim i udajesz, że nie kłamałeś? nie mamy o czym rozmawiać ;]
Ostatnio zmieniony przez jurson09 dnia 16.05.2018 15:54:49, w całości zmieniany 2 razy
poza tym nie liczy się ile wydasz tylko właśnie jaki masz bilans panie ekonomisto
Tak bo poprawiam literówki. Nie masz absolutnie żadnej informacji co zostało edytowane więc dopowiadasz sobie do tego własną bajeczkę. Z resztą twoje posty też bywają edytowane czyżbyś i ty oszukiwał?

Jeśli według Ciebie mistrzu liczy się bilans to Juventus za Conte "wydał" na transfery więcej niż za Allegriego.

Do tego bredzisz mówiąc o cofaniu się Teveza. Conte grał na dwóch środkowych napastników. Tevez rzadko kiedy przebywał na własnej połowie. Ty nawet nie oglądasz meczów na livescore. Ty sobie je sam rozgrywasz we własnej głowie. Poniżej masz dla porównania heatmapy Teveza (po prawej) i Llorente (po lewej) z sezonu 2013/14 z meczu z Cagliari. Niestety heatmapy Matriego z sezonu 2012/13 są niedostępne.

Obrazek

Wykazałem się nawet tzw. "postaraniem" i znalazłem cały mecz, do którego podałem heatmapy.

Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 02:05 przez jurson09, łącznie zmieniany 8 razy.


Juve per sempre sara...!!!!
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 maja 2018, 22:50

Dajcie już spokój z tym Conte.. jak Juve będzie kiedykolwiek w kryzysie(oby nie) to poproszę Conte,ale gdzie On na puchary? Nie potrafił nawet zdobyć pucharu,który właśnie odbiera Atletico a którego final był na naszym stadionie..


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 maja 2018, 09:05

@jurson09: rozumiem, że to jedyny mecz jaki obejrzałeś nie na livescore ale no nie rozśmieszaj mnie ;] i nie napisałem, że Tevez cofał się na własną połowę tylko "do środka", tak jak robi to cofnięty napastnik ale czego ja oczekiwalem? przecież z livescora się nie dowiesz jak gra zawodnik na takiej pozycji...

ps. a wyniki ankiety zaczęły się zmieniać chyba nie po mistrzostwie ale po newsie na głównej z odesłaniem do ankiety bo ogólnie wzrosła liczba głosów od tamtego momentu


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 17 maja 2018, 09:57

Maly pisze:@jurson09: rozumiem, że to jedyny mecz jaki obejrzałeś nie na livescore ale no nie rozśmieszaj mnie ;] i nie napisałem, że Tevez cofał się na własną połowę tylko "do środka", tak jak robi to cofnięty napastnik ale czego ja oczekiwalem? przecież z livescora się nie dowiesz jak gra zawodnik na takiej pozycji...

ps. a wyniki ankiety zaczęły się zmieniać chyba nie po mistrzostwie ale po newsie na głównej z odesłaniem do ankiety bo ogólnie wzrosła liczba głosów od tamtego momentu
.

Dobra zinterpretuje tę przykładowa heatmape za ciebie bo najwyraźniej tego nie ogarniasz. Wynika z niej że obaj napastnicy cofali się do środka i żaden z nich nie był tym jedynym wysuniętym. I tak było w większości spotkań. Na Squawka masz 14 innych spotkań w szczegółach z tego sezonu, a wideo na YouTube. Cały czas beedzisz i nie przyjmujesz do siebie faktów.

Twoja merytoryczne jest na poziomie chłopa sprzed 100 lat który myślał że ziemia jest płaska bo jakby była okrągła to ci na dole by pospadali. Generalnie dno i 3 metry mułu. :facepalm:


Juve per sempre sara...!!!!
ODPOWIEDZ