# 10 Paul Pogba

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 11 lutego 2018, 21:15

Nie oglądam za bardzo United, ale zwłaszcza na początku jego przygody u Czerwonych Diabłów pełnił inną rolę niż u nas. Dziś grał w 2-osobowym bloku pomocy, być może to też ma wpływ na jego poczynania. Neville i kilka innych osób publicznych wypominało Mourinho, że ustawia go w taki sposób, że nie wyciska z niego maksimum. Nie chcę tu zwalać winy na Portugalczyka. Oczywiście problem pewnie jest bardziej złożony, ale rolą trenera jest wycisnąć maksa z każdego piłkarza. Na te mecze United, które widziałem to gołym okiem widać było różnicę w efektywności gry Pogby u nas w Juve, a w Manchesterze. Dzisiaj widziałem jak Francuz usiadł na ławce i wyglądał na przybitego. Nie wiem czy było to spowodowane samą zmianą, czy może dzieje się coś w jego życiu prywatnym. Niemniej nie pogardziłbym jego powrotem w nieco promocyjnej cenie ;) To by dopiero była historia.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 11 lutego 2018, 21:35

@koki90 Moim zdaniem Pogba to był zawodnik świetny w Juventusie, jakby skrojony na ten klub. W naszej taktyce, w naszym sposobie gry miał wiele miejsca i możliwości by pokazać swoje walory. W Manchesterze United i jego stylu gry Pogba nie jest już taką indywidualnością - chyba żeby ktoś pod niego robił tą drużynę. ;)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 lutego 2018, 13:53

zanim ktoś jeszcze napisze tu bzdury o Pogbie niech sobie poczyta ile znaczy dla MU i dobrej gry tego zespołu, może też później zobaczyć jego statystyki w tym sezonie gdy nie był ustawiany na DM
https://www.sportskeeda.com/football/wh ... portskeeda


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 12 lutego 2018, 21:38

Widziałem parę spotkań kiedy był dwie klasy lepszy od pozostałych dziewiętnastu zawodników z pola ale jak widac mankamenty nadal te same.
Nie wiem też czy w MU zdążył wygrać w pojedynkę jakiś mecz na szczycie jak u nas. A takich spotkań w PL nie brakuje.


calma calma
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 08:22

ok to pytanie - a ile Iniesta miał takich meczów w swojej karierze? ile Xavi? ile Pirlo? to jest pomocnik i nie zapominaj o tym ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 14:48

Maly pisze:ok to pytanie - a ile Iniesta miał takich meczów w swojej karierze? ile Xavi? ile Pirlo? to jest pomocnik i nie zapominaj o tym ;]
Pirlo miał przynajmniej kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Kwestia, że nie dryblował całego boiska tylko grał fantastyczne podania i kontrolą nad piłką i poruszaniem się kasował pressing rywala. O katalończykach nie wypowiem się bo Barcy aż tyle nie oglądałem żeby kumać ich indywidualności. Inaczej - ile meczów wygraliśmy albo o wiele łatwiej nam się grało bo Pjanić wsadził z wolnego? Ok, można gadać "e wolne, a co z akcji?" To ja Ci powiem co - gówno, nie ma znaczenia. Gol to gol, a takich jak Bośniak to strzelania wolnych to mało, oj mało. Choć my akurat w tym aspekcie to mamy bogactwo.

Kwestia jest taka, że o wiele trudniej zobaczyć ile daje pomocnik niż np napastnik. Widzę ludzie często zapominają, że aby wygrać mecz nie wystarczy strzelić dużo goli, ale trzeba też stracić mniej :) Dlatego każda kluczowa interwencja obrończy czy bramkarza w przełożeniu składać się może na zwycięski mecz. Nie łatwo się jarać dobrą grą w obronie, a jeszcze trudnej docenić i przyznać, że to być może właśnie obrońcy gdzieniegdzie wygrywają mecze. Ciekawe gdzie, tak btw... ;)

Co do samego Pogby to akurat całkiem często ManU oglądam, kuzyn jest wielkim fanem i w weekend PL leci u niego non toper, a Diabły to zawsze. W mojej opinii chłop rozwija się piłkarsko i to widać, jednak mam wrażenie, że mentalnie zrobił krok w tył. Najzwyczajniej w świecie czasem wydaje się czasami, że nieco gwiazdorzy, że odpuszcza. Zresztą kuzyn to samo mówi, że Pogba jest fantastyczny, ale musi dojrzeć jako człowiek, żeby stać się prawdziwym topem.

Mental jest mega ważny i tego się nie przeskoczy. Przeskoczysz dobrze poukładaną głową przeciętne lub słabe umiejętności piłkarskie ( nasz ukochany Padoin, przykład Barzy jak mentalnie się odbudował ), ale w drugą strone... no cóż. Super Mario np? :D


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 17:44

Pogba to jedyny piłkarz, którego chciałbym z powtorem z tych co odeszli w ciągu 6 lat.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 17:46

PlanetJuve pisze:Pogba to jedyny piłkarz, którego chciałbym z powtorem z tych co odeszli w ciągu 6 lat.
Również.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 19:16

wagner pisze:
PlanetJuve pisze:Pogba to jedyny piłkarz, którego chciałbym z powtorem z tych co odeszli w ciągu 6 lat.
Również.
Ja również i jestem pewien, że przy obecnej kadrze i taktyce grałby jeszcze lepiej.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 19:27

@MVP: z jednej strony masz rację ale z drugiej... czy to Pirlo wygrał półfinał z Niemcami w 2012? Czy jednak Balotelli lub cała drużyna? posyłanie podań często niestety nie kończy się golem choćbyś nie wiem jak dobre podanie zagrał... dlatego wg mnie gadanie, że Pogba nie wygrywa meczów w pojedynkę jest kompletnie bezsensowne, na jego pozycji może wygrać 2-3 topowe mecze i to będzie już dużo bo najczęściej laury zbierają ci co strzelają gole a nie obrońcy i pomocnicy co sam napisałeś, jak Pogba gra dobrze to dobrze gra całe MU i to jest pewien wykładnik jego wpływu na drużynę a nie ile meczów wygrał w pojedynkę bo to by oznaczało, że MU gra słabo ale on zdobywa 2 gole z niczego... to dla pomocnika bardzo trudne


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 14 lutego 2018, 09:42

PlanetJuve pisze:Pogba to jedyny piłkarz, którego chciałbym z powtorem z tych co odeszli w ciągu 6 lat.
Osobiście uważam, że znacznie bardziej przydałby się nam Vidal.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 15 lutego 2018, 17:39

Ponoć Pogba żałuje, że odszedł do United. Ponoć nie pasuje mu ustawienie, jakieś zgrzyty z Mourinho...szkoda, że teraz dotarło do niego, że to nie była najlepsza decyzja (jeśli to prawda oczywiście).


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2018, 17:49

Shadow Marshall pisze:Ponoć Pogba żałuje, że odszedł do United. Ponoć nie pasuje mu ustawienie, jakieś zgrzyty z Mourinho...szkoda, że teraz dotarło do niego, że to nie była najlepsza decyzja (jeśli to prawda oczywiście).
I na pewno nie ma to związku z mega kasą jaką dostał Sanchez :smile:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 05 marca 2018, 21:46

Póki co United przegrywa 1:0 z Crystal Palace, a chyba największym dzbanem na boisku jest Pogba.
Psuje najprostsze podania, traci piłkę na pierwszym rywalu, w obronie sobie tupta... Nawet głupich rękawiczek nie zdążył ubrać, szkoda, że nie pokazali miny Mourinho :) . Dalsze lansowanie tezy, jak to świetnie mu idzie w Anglii to jakaś ściema dla ludzi, co nie oglądają nic poza Juve.
To jego drugi sezon w United. Na miarę swojego potencjału, pensji i oczekiwań kibiców zagrał jakieś 10-20% spotkań. Gdy piszę tego posta jest 40 minuta meczu, może nie wyjść na drugą połowę. Nie wspominając już o rewanżu z Sevillą.

Tarcia z Mourinho nie wróżą dobrze, a sam klub znalazł już nowego pupilka w osobie Sancheza. Wygląda to na idealny klimat pod pakowanie walizek Pogby.
Z wielką chęcią widziałbym z powrotem w Juve. Ale raczej nie zgodzi się na cięcie zarobków... ego wyprzedziło nogi.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 07 marca 2018, 13:29

Garreat pisze:Dalsze lansowanie tezy, jak to świetnie mu idzie w Anglii to jakaś ściema dla ludzi, co nie oglądają nic poza Juve..
Czyli dla mnie :P Poza Juve oglądam dosyć losowo skróty innych spotkań.

Manchester jedynak podniósł się z 2-0 do 2-3 a Pogba rozegrał całe spotkanie. Skoro tak fatalnie grał to jak tłumaczyć jego obecność na boisko? Przy bramkach nie widziałem jego udziału.


ODPOWIEDZ